• Kolejne wezwanie Autor: ~Inwestor [81.219.151.*]
  Bedzie prawdopodobne wezwanie na Summa Linguae

  Fundusze private equity nie lubią notowanych spółek - muszą przedstawiać wtedy wyceny calego funduszu z uwzlędnieniem aktualnej wyceny rynkowej ich inwestycji. Przez ruchy w kursie akcji, wycena funduszu przez cały czas by sie zmieniała, a nie taki jest cel funduszy private equity.

  Zdziwie sie jak fundusz Value4Capital nie zrobi wezwania i nie zdejmie spółki z giełdy w krótkim okresie czasu, Zreszta po to jest duze zlecenie sprzedazy wystawiane zeby kurs nie poszedl do góry - wtedy musieliby wzywać przy wyższej wycenie.

  A ktos juz skupuje akcje z rynku wiedząc ze wezwanie będzie niedługo. Wczoraj zmieniło ręce 250 tys akcji czyli ponad 5%. Ktos wiekszy skupuje pod wezwanie. Warto obserwować najbliższe dni na tej spółce!
 • Re: Kolejne wezwanie Autor: ~Abc [89.64.8.*]
  Co to za fundusz Value4Capital? Na NC zadkie sa wezwania ale faktycznie jak maja juz z zarządek ok 85% i nie chca trzymać spolki na giełdzie, to czy zapłacą za pozostałe 15% za akcje 14 czy 20 zł to przy wielkosci inwestycji wiele nie zmienia a pozbawia ich problemu kontrolowania spolki notowanej na giełdzie gdzie ze wszystkiego beda musieli sie tłumaczyć.

  Jakas logika tu jest
 • Re: Kolejne wezwanie Autor: ~Autor [81.219.151.*]
  Warto czasem otworzyc oczy na dosc oczywiste wnioski, nie trzeba robic pracy domowej, po prostu poczytać i zobaczyc co pisze wyzej.

  Dlaczego to pisze? Bo jak kurs pójdzie w góre, wezwanie będzie po wyższej cenie a na tym mi zależy - nie robie tego pro bono.
[x]
ERGIS 0,26% 3,86 2019-12-12 16:25:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.