• Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~Joseph [89.64.47.*]
    Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu?

Może jest ktoś chętny do kupna tak dobrej spółki?

Może jest pod co grać?
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~elo_mordo [103.109.58.*]
    to jest dosyć ciekawe pytanie, Impexmetal zawinął się z rynku w dosyć chamski sposób. z tego co pamiętam to C/WK były dużo niższe niż w przypadku tej spółki, specjalnie zaniżali wartość żeby skupić jak najwięcej za bezcen i wyjść z giełdy, tutaj cena jest troche bardziej zrównoważona ale nie da się tego wykluczyć
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~Pppp [5.173.40.*]
    Zero pojecia?!!! Idźcie handlować na bazar!!!
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~Piotruś [188.147.40.*]
    Widać że coś się święci.
    Może po prostu kupują bo tanio.
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: mrcn_ [37.47.35.*]
    Parę osób pisało tu przy 35 zł, żeby brać, bo to okazja, jaka się nie powtórzy szybko. A zamiast kupować, teraz będziecie się zastanawiać, czemu rośnie ; ) Bawi mnie to, prawdę mówiąc. Ja jestem opchany Alumetalem po uszy, od miesięcy kupowałem na zmianę tylko dwie spółki: CLN i właśnie Alumetal. Cel cały czas ten sam, sprzedaż powyżej 60 zł.
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~tomek [195.191.162.*]
    gratulacje
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~Wilkzłolstrit [37.47.213.*]
    Nie ma takiej opcji. :)
    Będziecie sobie pluli w brode za oddawanie akcji poniżej 40 zeta :D
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: debordian [89.64.50.*]
    no ja właśnie zdziwiłem się, jak łatwo kupić po takich absurdalnie niskich cenach.
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: mrcn_ [37.47.40.*]
    Wygląda na to, że promocja poniżej 40 się skończyła, chociaż kto wie. Przez zawirowania wokół naszej giełdy mozna kupić spółki takie jak Alumetal w absurdalnych cenach. Inna sprawa, że ta spółka skacze na giełdzie jak szalona w górę i dół. Od 2015 kupowałem i sprzedawałem trzy albo cztery razy, zawsze z potężnym zyskiem. Wygląda na to, że jakiś absurdalny algorytm kupuje i sprzedaje na oślep, zależnie od bieżących wyników. Dlatego regularnie trafiają się promocje w okolicach 45 zł lub niżej, a potem górki powyżej 60 zł. Natomiast żeby sprzedawać poniżej 40 zł, trzeba być nieźle zdesperowanym. W ty roku dywidenda wyniosła powyżej 4 zł, co dawało blisko 10% przy moich cenach.

Inną tego typu spółką jest Lena. Jeszcze rok czy dwa lata temu obserwowałem ją w okolicy 5 zł i nie spodziewałem się, że da się kupić poniżej 4. Tymczasem... w tym roku kupiłem poniżej 2,80. To są moje dwie dywidendowe perły w koronie, Lena i Alumetal. Alumetal ze zdecydowanie wyższym obrotem. Nie dziwię się, ża zarząd ALumetalu niedawno dokupywał - oni sami muszą być zdumieni, że ktoś sprzedaje to tak tanio.
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: ~eneja [85.128.109.*]
    Człowieku!
    Dywidenda 4 zł to był jednorazowy skok na kasę. Teraz to max 2 zł, czyli stopa dyw max =5 %, bez szału.
    Dzisiaj już rynek pokazuje, że znowu będzie testował 35 zł,
    więc obkupisz się jeszcze.
  • Re: Czy Alumetal podzieli losy Impexmetalu? Autor: mrcn_ [37.47.11.*]
    No cóż cóż, zanim się zacznie pisać, warto sprawdzić, o czym się pisze. Wziąłem z Alumetalu trzy ostatnie dywidendy w wysokości: 2,55 zł, 2,92 zł, 4,05 zł. 9,52 zł w ciągu trzech lat. Dlatego na tej spółce trudno być stratnym. Z wielką radością kupiłbym jeszcze za 35 zł, ale na to się nie zapowiada. Jeśli się uda, będę się cieszył, bo cena akcji zwróci się w ciągu 10 lat z samej dywidendy. Trzeba być szalonym, żeby nie kupić takiej spółki.

A dodatkowo, o czym pisałem wcześniej, co najmniej dwukrotnie odkupywałem Alumetal w cenie 40-45 zł, sprzedając potem powyżej 60 zł. Prowadzę dokładną księgowośc swoich transakcji i ostatnio sprzedawałem Alumetal 12 maja 2017 roku w cenie 66,10. Do teraz zdążyłem odkupić dwa razy tyle w cenie między 35 a 50 zł. Serio, ja nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią zarabiać na takich spółkach. To jest tak oczywiste: kupować, gdy jest tanio, sprzedawać, gdy jest drogo. Teraz jest bardzo, bardzo tanio.
[x]
ALUMETAL -1,63% 42,30 2020-02-25 10:12:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.