• Sniper - FAKTY!! Autor: ~Cig [89.228.50.*]
    Wszyscy pewnie się zastanawiają dlaczego cena akcji nie rusza w górę. To napisze jak najprościej. Słowo klucz: Milenium.

Milenium i ich brokerzy planowali od dłuższego czasu wejść w kontrakty na spadki, jeszcze przed recenzjami licząc, że gra to będzie dno.

Qwerty ich główny nick nawet się tym chwalił na innym forum. Okazało się, że:

1. Recenzje są nie tylko lepsze od SWG3 (a miały być 3/10 jak to qwerty i jaś pisali), ale są dobre.
    2. Oceny graczy na Steam (trolle znowu pisały, że będzie 30-40%), a jest 70% i rośnie (jeżeli odsiejecie negatywy z language buga to macie 82-85%).
    3. Sprzedaż miała być zerowa (znowu agent qwerty twierdził, że nie wejdzie na 1 stronę). Gra od kilku dni jest na 1 stronie przy ogromnej konkurencji gier AAA. Wiele z nich ma promo. Wyprzedzają Snipera tylko gry, których marketing jest droższy niż cała gra Sniper.
    4. Koszt gry - znowu Milenium wyceniło to na 30mln+, a gra będzie kosztować prawopodobnie połowę tego
    5. Gra wyszła w tym samym czasie na konsole, gog i steam. Przelicznik w przypadku Snipera konsole/steam to 65-69% (możecie to znaleźć w raporcie z 2018r.)
    6. CIG ma kapitalizację jak Farma, ale Farma musi jeszcze długo łożyć na Chernobylite, kiedy Sniper zaraz się zwróci i będzie zarabiał przez lata. W SGW3 gra więcej osób niż w Chernobylite.
    7. Przełozenie spłaty kredytu w Mbank uzależnione jest od podania konkretów odnośnie Lof2. Te otrzymacie już niedługo bo od jakiegoś czasu już pracują nad tym dodatkowi pracownicy.

Zatem jak wy oddaliście akcje po taniości to ta spekuła z Milenium je od was odbiera bo niedługo nadchodzi info: "przełożenie kredytu + konkrety Lof2, Multiplayer Sniper, gry indie + nazwa nowej gry jeszcze nie udostepniana publicznie".

8. Ten co kupił 7mln akcji widział Snipera i wiedział, że jest lepszy niż ktokolwiek sądził. Embargo do ostatniej chwili i słaba recka z CD-Action miały tylko zrobić iluzję porażki. Oddaliście akcje i straciliście.

Także w obliczu straty oszczędności i bankructwa brokera z Milenium ten założył na oko ponad 100-200 nowych nicków tutaj w weekend i napisał setki postów/tematów, aby siać ferment i oszukiwać ludzi i namawiać do sprzedania ze stratą. Wszelkie nicki tutaj od tygodnia naganiające na spadki to ludzie od Milenium. Kto da sie im wykiwać jest po prostu deb..

Jak już przyjdzie info to będzie jak na Varsie (tam Milenium nawet nie dało rady i padło pod naporem popytu i w jeden dzień było + 30%). Tu będzie to samo. Teraz tylko czy wolisz kupić po 0.8.. czy po 1zł+ kwestia wyboru.

• Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~brt [88.99.64.*]
    Odnośnie rankingu - pozycja jest jeszcze lepsza. Mało kto wchodzi na ranking od tak i chce "grać w gre" - najczęściej zawęzi do gatunków, które go interesują. Tutaj dla przykładu pozycja Snipera w kategoriach takich jak Akcja, FPS itp jest jeszcze wyższa.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Kriss [77.245.243.*]
    W końcu merytoryczny post zamiast hejtu i spekulacji.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Kos [5.173.244.*]
    Jaki bank tacy brokerzy
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~oset [78.11.115.*]
    Zgadzam się z Tobą. Wywód jest logiczny:) Ja dodam jedno. Lat temu parę kupiłem sobie fajny pakiecik CDRED po 4 zl z groszmi. Przed premierą Wiedzmina. Do dzisiaj nie mogą odżałować, że sprzedałem go po 6zl, ciesząc się przy tym jak dziecko że zarobiłem 50 procet. Piszę o tym tylko dlatego, że wtedy też tysiące trolli wypełzło z nor i wieszczyło wręcz bankructwo CDREDA:):) Że gra do du...py, ze zbyt droga i tak w kółko ble,ble,ble.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Cig [89.228.50.*]
    Hehe to tak właśnie bywa dlatego mam akcje Ult, Bloo i Cig i trzymam i nie wywalam na pierwszej podbitce bo dadzą zarobić sporo. Zawsze jest jednak mocne odleszczanie zanim mocno pójdzie w górę lub bardzo długa konsolidacja, ale tak to już jest.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Seba [5.173.138.*]
    Dnia 2019-11-26 o godz. 13:25 ~Cig napisał(a):
    > Hehe to tak właśnie bywa dlatego mam akcje Ult, Bloo i Cig i trzymam i nie wywalam na pierwszej podbitce bo dadzą zarobić sporo. Zawsze jest jednak mocne odleszczanie zanim mocno pójdzie w górę lub bardzo długa konsolidacja, ale tak to już jest.

A co z NICOLAS GAMES, nadal trzymasz i liczysz na zarobek ? ;-)
    Nicolas nie kupowałem, nie kupuję też z obecnych obserwowanych Boombita i Cherrypick to mogą właśnie skończyć jak Nicolas. CIG jest mocno zaniżone przez spadkowiczów, a gra im wyszła świetna. Zapomnij trollu o nagonkę o upadek. Ta już była. CIG obecnie będzie w lepszej sytuacji finansowej niż 1/2 gamedevu. CIG nie zbankrutował rok temu to nie zbankrutuje po napływie milionów kasy. Ogarnij się. Wtopiłeś na kontraktach to nie rzucaj się do innych tylko do siebie.
    A jak widzę o Nicolas też pisałeś przy CDP i Farmie - dobry joke ;)
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Jack [89.64.29.*]
    Dobrze napisane. Mam akcje kilku spółek na których trole też nonstop pisały że bankrut, zawieszenie, uciekać itp A dziś praktycznie na każdej jestem ponad 100% na plusie i to nie koniec wzrostów. Tak wiec pozdrawiam wszystkich z własnym rozumem.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~hihi [83.30.158.*]
    to po millenium
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~ABC [188.146.134.*]
    Dnia 2019-11-26 o godz. 13:31 ~hihi napisał(a):
    > to po millenium

Niekoniecznie ...mogą jeszczce zastartować i akcje polecą ......trzeba uważać ....i kupwąc powoli
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~leszczyk [212.87.30.*]
    Dnia 2019-11-26 o godz. 13:25 ~Cig napisał(a):
    > mam akcje Ult, Bloo i Cig i trzymam

a ja nadal trzymam COLOMEDIC, MGAMES, PRESTO i też nie wywalam

• Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~krull [185.56.211.*]
    Co do MGAMES, to chyba będziesz je jeszcze dłuuuugo trzymał.
    Specjalizuję się w spółkach Gamedev. Nie mogę się o innych wypowiadać. Obecnie wejście na Bloo, Ult, Cig w ciągu roku dać powinno sporo. Oczywiście trzeba znać od podszewki spekułę na nich grającą, daty premier, AT, sytuację na giełdzie itd. I tak myślę, że ogólnie Gamedev dopiero mocniej ruszy w styczniu, a wejdzie w hossę po Cyberpunku.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~bahn [5.62.41.*]
    Mam podobne doświadczenia z tego forum przed premierą Wieśka 3 - ujadanie w kółko, że nie wydadzą, że bankruci, że w ogóle gry nie ma dlatego przekładają terminy, że C/Z za wysokie (przy ~15 zł to było), że nie ma już miejsca żeby rosnąć, że nie zarobią, że balon, że nie dorówna dwójce. Dlatego bardzo zabawny jest ten obecny skowyt na CIGu :) Drugi raz nabrać się nie dam :)
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Kriss [77.245.243.*]
    Najlepsze czasy CIG ma przed sobą :)
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Obserwator [188.146.183.*]
    Oby oby
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Anonim [37.248.212.*]
    A Multiplayer mam przeczucie że będzie hitem :-)
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Inwestor [77.245.243.*]
    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gielda-millennium-dom-maklerski-manipulacje,132,0,2417284.html 
    Podobne akcje były w 2018 z Farm51.
    Bezczelnie łżą i mieszają spółkę z błotem.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Asab [5.173.144.*]
    Mozesz zaklinac ale gra na Steam nie sprzeda sie nawet w 100 tys. A do samej jej splaty trzeba co najmniej 500 tys sztuk.
    Teraz juz wiesz czemu akcje nie rosna?
    Bo moze byc juz tylko gorzej
    Już na steam jest min. 50k + 10k GOG. Mamy już mim. 60k, przed Multi, przed świętami bez pudełek.

Zatem REALNIE w styczniu będzie 150k na PC

Przelicznik konsole to 65-69% czyli nawet jakby słabiej poszło to daje 300k na konsole.

450k nawet zakładając do końca stycznia x dajmy to 50zł

Koszt gry max 20m.

Daje nam to spłatę gry już w styczniu z zapasem 2.5m.

A to gra na lata (jak widziałem SWG3 sprzedaje się nadal - ostatnio był na 3 czy 4 stronie Globali).

Z czym do ludzi. Trollować mogłeś przed premierą lub jakby cena była 2zł ale nie po niespodziewanym sukcesie.

Nie zdziwię się, że zaraz będzie kredyt odłożony + lof2. Wtedy i fundusz wejdzie bo spółka stanęła na nogi. Wtedy fund zmiecie Milienium z powierzni ziemi. Zobaczymy ilu wtedy trolli zostanie :)

A za rok przekonasz się ile ja zarobię na CIG/BLO/ULT a ile ty na wypisywaniu głupot po 5gr za wpis.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~ubawiony [23.92.127.*]
    Fajna bajka, co jeszcze wymyślisz, ubrany desperacie?
    „Dodatkowi pracownicy do Lords2” tak naprawdę pomagali domknąć SGWC na premierę, tylko Rudy nie mógł się przyznać. A z LotF 2 nic nie istnieje, a koszty dwukrotnych podejść do developmentu już wiszą. Z Nowego Jorku jest tylko trochę designu, nic nie jest zrobione. W dodatku zespół uczy się nowego silnika, bo wreszcie odchodzą od tej porażki Cry Engine.
    Sniper na razie na Steam może sprzedał 40-50 tysięcy, a dzisiaj rusza wielka wyprzedaż i zatonie pod tysiącami przecenionych tytułów. Raport w piątek będzie trochę lepszy, niż powinien, bo znów Rudy poda sell-in.
    Powie również, że prace nad LOTF2 są zaawansowane i jest opracowywany także drugi projekt. Jedno i drugie to brednie.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~cig [81.190.227.*]
    Smieszna laurka, acz na mysl co siedzi w glowie ubranego autora napawa mnie strach ^^.

------------------------------------------
    "6. CIG ma kapitalizację jak Farma, ale Farma musi jeszcze długo łożyć na Chernobylite, kiedy Sniper zaraz się zwróci i będzie zarabiał przez lata. W SGW3 gra więcej osób niż w Chernobylite.
    7. Przełozenie spłaty kredytu w Mbank uzależnione jest od podania konkretów odnośnie Lof2. Te otrzymacie już niedługo bo od jakiegoś czasu już pracują nad tym dodatkowi pracownicy.

Zatem jak wy oddaliście akcje po taniości to ta spekuła z Milenium je od was odbiera bo niedługo nadchodzi info: "przełożenie kredytu + konkrety Lof2, Multiplayer Sniper, gry indie + nazwa nowej gry jeszcze nie udostepniana publicznie"."

---------------------------------
    6) SGWC, gra AA, bedzie zarabiac przez lata. Tylko, jak @BoB zauwazyl, gra bije rekordy niskich pozycji zainteresowania w rankingach :) .

7) Ty nawet nie wiesz co oni mieli produkowac, bo parokrotnie w tekscie piszesz LOF2, zamiast LOTF2. Typowy inwestor tego smieciucha.. :)

*) Ten belkot to na zamowienie rudego? Ciekawe czy mutli wogole powstanie jak zaraz w raporcie zobaczysz to szorowanie po dnie. LOTF2? Haha, rudy ostatnio mowil, ze ich studio nie ma wielkich aspiracji, a te gre musieliby robic od zera. Dodajac do tego opinie pracownika CIG, ktora niedawno pojawila sie na wykopie, mozna przypuszczac, ze, i tak juz maly, zespol jeszcze bardziej zmniejszy sie pod SGWC.
    O teorii z Milenniun nawet nie wspomne. Czuje ze to bedzie grzany temat, bo premiera juz minela, a cos trzeba robic, zeby probowac wyjsc na zero :) . Wzrosty pod hejt podmiotu trzeciego? Dobre :D

Boisz sie dalszych spadkow i to widac ewidentnie, ale takie laurki wzbudzaja co najwyzej politowanie :) .
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Frust [78.131.200.*]
    Boimy się łgarzy takich jak ty, którzy dla sobie tylko wiadomych celów (na pewno zarobkowych) próbują siać panikę, żeby zarobić na szortach, albo (i) odebrać trochę papiera po taniości. I niestety dlatego, że w jakimś stopniu się to wam udało to się boimy... Nie trzeba być nie wiadomo jak obytym z grami, żeby widzieć, że te wieszczenie katastrofy nie trzyma się ładu i składu... Na początku, można było się waszych straszaków przestraszyć, ale im dłuższe życie czwartej odsłony Snipera, tym wyraźniej widać, że strzelacie ze ślepaków... Uważajcie łgarze, bo karma do was wróci!!!
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~piotr944 [31.0.21.*]
    Dnia 2019-11-26 o godz. 13:56 ~ubawiony napisał(a):
    > Fajna bajka, co jeszcze wymyślisz, ubrany desperacie?
    > > „Dodatkowi pracownicy do Lords2” tak naprawdę pomagali domknąć SGWC na premierę, tylko Rudy nie mógł się przyznać. A z LotF 2 nic nie istnieje, a koszty dwukrotnych podejść do developmentu już wiszą. Z Nowego Jorku jest tylko trochę designu, nic nie jest zrobione. W dodatku zespół uczy się nowego silnika, bo wreszcie odchodzą od tej porażki Cry Engine.
    > > Sniper na razie na Steam może sprzedał 40-50 tysięcy, a dzisiaj rusza wielka wyprzedaż i zatonie pod tysiącami przecenionych tytułów. Raport w piątek będzie trochę lepszy, niż powinien, bo znów Rudy poda sell-in.
    > > Powie również, że prace nad LOTF2 są zaawansowane i jest opracowywany także drugi projekt. Jedno i drugie to brednie.

ubawiony, czy śmieszny?
    Skąd ty to wszystko wiesz?
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Siekiera [77.234.44.*]
    Z trollami sie nie dyskutuje, to zlo konieczne, g.. sie nie tyka bo smierdzi.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Tyrmand [94.176.148.*]
    Ten tekst to przykład absolutnej niewiedzy jak działają kontrakty terminowe.
    Chłopczyku żeby ktoś mógł sprzedać twój Kontrakt to po drugiej stronie musi być ktoś kto chce go kupić a widziałeś jaka jest ilość otwartych kontraktów????
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~L3t [5.226.95.*]
    Nikt nie liczy SGW3 jako inwestycji w know-how. Okiełznanie CryEngine to niełatwe zadanie, tym razem zespół CIG dał radę - grałem (gra sprawia przyjemność). Koszty znacznie znacznie mniejsze tej produkcji (reużywalność elementów z SGW3).
    Brawo gratuluję, tak trzymać!
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Marian [31.0.67.*]
    Kolejny argument żeby zrepolonizować tą obcą banksterkę. Ewentualnie tak do.ebać podatkami żeby zakwiczeli z bólu.
  • Re: Sniper - FAKTY!! Autor: ~Zboczeńcy_LGBT [5.173.41.*]
    najważniejsza jest kolejna parada zboczeńców z LGBT, potem manifestacja KODu oraz ujadanie volksdojczów w europarlamencie. To są prawdziwe priorytety, a nie jakieś tam gierki.
[x]
CIGAMES -2,05% 0,62 2020-03-27 17:03:05
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.