• I po wynikach Autor: ~FARMER [188.123.210.*]
    Wyniki bez szalu, zadnego komentarza jak zwykle, Dzisiaj bedzie wodospad
  • Re: I po wynikach Autor: ~Kapik [178.42.65.*]
    Czekaj na zapowiedz walnego.
  • Re: I po wynikach Autor: ~Fafik [88.151.138.*]
    Czy wyniki bez szału. Znów 400k Euro więcej na wyniku r/r. Więc nie rozumiem tego zniechęcenia. A tak jak kolega napisał. Czekaj na zapowiedź walnego. Wtedy wszystko się wyjaśni z dywidendą. I od tego będzie tak naprawdę zależał kurs. No chyba, że dadzą 20gr. A tak poważnie. Sprawdźcie sobie pozycję retained earnings ( 32 mln Euro) Tylko w ostatnich latach reinwestowali zysków. A wartość spółki to 30mln ale PLN> A zyski są w majątku 57mln EURO w aktywach. Znów majątek urósł o 15mln Euro r/r. A ktoś pisze o wynikach, że słabe. Spadły transletion reserve i wzrosły pożyczki. Zeby nie było, że tylko dobre rzeczy widzę. Ale w każdej spółce są pożyczki. Tylko, że tutaj pożyczki są na poziomie 2.5 krotności zysków rocznych (doliczyłem 4 kwartał)
  • wytrwałość popłaca Autor: ~sum [79.187.164.*]
    W zasadzie zapasy i należności niemal w całości mogą pokryć zobowiązania krótko- i długoterminowe. Wzrost zapasów wiąże się z zadziwiającą aprecjacją hrywny ( ktoś wie, dlaczego tak się umacnia? ) . Pewnie grają na jej osłabienie.
    Swoją drogą mogliby wygenerować trochę gotówki, bo przykro patrzeć na ujemny cash flow 4 rok z rzędu.
    Czwarty kwartał bywa tradycyjnie najlepszy. Ostatni raport roczny publikowali 21 marca, czyli na info o dywidendzie czekamy do wiosny. Miłego zimowania.
  • Re: wytrwałość popłaca Autor: ~Fafik [88.151.138.*]
    Na dniach powinno być info o walnym za rok 2018. Oni zawsze pod koniec roku mają walne i pytanie w końcu na temat polityki dywidendowej.
  • Re: wytrwałość popłaca Autor: ~agl_ [37.47.12.*]
    https://www.stockwatch.pl/wiadomosci/relacja-z-wizyty-inwestorow-w-nowym-zakladzie-produkcyjnym-agroligi,akcje,228036
    Obiecalu dywidendę z zysku za '18. Mam nadzieję że dotrzymają słowa
  • Re: wytrwałość popłaca Autor: ~farmer [195.191.162.*]
    skoro do tej pory nie wyplacili to juz raczej w tym roku nie bedzie zreszta nie ma z czego, patrz przeplywy,. wiarygodnisc spada
  • Re: wytrwałość popłaca Autor: ~agrol [91.227.215.*]
    a w ogóle to coś się ostro spóźniają z walnym, chyba powinno być do 6 miesięcy od zamknięcia roku obrotowego a tu prawie rok minął i nic!
  • Re: wytrwałość popłaca Autor: ~mikh [79.187.164.*]

Dywidendę za bieżący rok i tak wypłaciliby dopiero w 2020 r. Gorzej, że nie informują o dorocznym spotkaniu z akcjonariuszami, a pytania na maila zlewają. Wysłałem kilka dni temu pytanie o dywidendę i spotkanie. Jak odpiszą dam znać. Jak nie, to trzeba będzie pomyśleć o zredukowaniu pozycji.
  • Re: wytrwałość popłaca Autor: ~Fafik [88.151.138.*]
    Ja też im maila wysłałem i nic. A zawsze mają późno te walne akcjonariuszy. W zeszłym roku było to w połowie listopada. A teraz dziwne, że czekają. Pytanie na co?
[x]
AGROLIGA -2,73% 17,80 2020-04-06 16:19:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.