• bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.40.*]
  no i miałem rację. Banki zażądały dodatkowych zabezpieczeń i ograniczają sponsorowanie kt. Wskażnik na poziomie 5,5 wskazuje, że zadłużenie staje się niespłacalne i dalsze lewarowanie (które właśnie się kończy) będzie skutkować zapaścią. O kasie w ktbiznes i limitach od dostawców może sobie prezes z rodziną pobajdurzyć.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Adam [89.39.107.*]
  Jak już trolujesz i napędzasz na spadki to chociaż pisz o tym, o czym masz jakiekolwiek pojęcie. Jak banki luzują konwenanty to dla firmy super wiadomość. Oznacza to dokładnie tyle, że Komputronik jest bezpieczniejszy, bo może bardziej się zadłużać lub wykazywać mniejszą chwilową dochodowość, a i tak banki uznają to za ok i nie wypowiedzą umów kredytowych. Do dobra wiadomość.. Nie ma to żadnego związku ze wzrostem zadłużenia, a w tym wypadku wręcz przeciwnie, piszą, że nie potrzebują się bardziej zadłużać, a nawet będą spłacać dług, chociaż nie muszą.
  Firma obecnie warta jest 28 mln zł, czyli pewnie tyle ile towar w ich jednym megastore. Firma pod względem przychodów jest 77 największą firmą w tym kraju. Wyprzedza Telewizję Polską, Rainbow Tours, Netie czy Ruch. Taki Rainbow jest o tyle podobny, że to sprzedaż głównie do konsumenta. Jest mniejszy niż komputronik a warty 20 razy więcej.
  Ja tam cały czas dokupuje, traktuję to jako okazje życia. Patrzę i czytam same fakty.. Odrzucam co trole i naganiacze na spadki piszą. Z mojejgo punktu widzenia sytuacja w spółce cały czas jest porządkowana, PPK wchodzą, coraz mniej akcji na GPW. Wystarczy, że jedno PPK wrzuci malutki ułamek portfela w te moim zdaniem najtańsze akcje wskaźnikowo na świecie i mi to lotto, jestem milionerem. Jak nie cóż, moja sytuacja się nie zmieni, praca do końca życia i jak nie miałem miliona tak nie będą miał.

 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.40.*]
  ale jeśli masz jakiekolwiek pojecie, a nie tylko życzenia i marzenia to na pewno wiesz, że wskażnik ten im wyższy tym gorzej rokuje dla firmy. Stąd nowe zabezpieczenia i stopniowe cięcie limitów. Skoro chcesz być na kt milionerem to powinieneś mi podziękować, że naganiam na spadki. Taniej możesz zbierać. Ciekawe, że u takich jak ty, ktoś z odmiennym zdaniem musi być zaraz jakimś trolem. Ale nawet to zabawne. Co do wartości, to te 28 baniek w towarze to ani własność kt, ani nasza (akcjonariuszy), tylko banków. Własną to ma kt tylko nazwę, choć też za nią płaci.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.0.*]
  Podwyższenie tego wskaźnika to akurat daje bank firmie zaufanie a po drugie pieniądz z kontraktów splynie i dlatego firma zmniejsza zadłużenie te pieniądze nie biorą się z kosmosu tylko z kontraktów gdzieś ty się wykluł naganiaczu? Ktoś ci spokojnie tłumaczy a ty dalej swoje zmniejszanie zadłużenia to dla Ciebie zło info ładnie robisz ludziom wodę z mózgu widocznie masz w tym interes a zabezpieczenie na hipotece Komputronik wcześniej też miał i to normalna procedura
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.0.*]
  I zapewniam cię że własność komputronika czyli sklepy własne, ziemia, kapitał zapasowy, towar, wielokrotnie przewyższają zobowiązania głównie dla banku i dostawców.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Adam [89.39.107.*]
  Nie, jeszcze raz wytłumaczę, bo tutaj dochodzi do mylenia pojęć. To, że w umowie kredytowej jest napisane, że konwenant się zwiększa to tylko dobrze. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z aktualnym wskaźnikiem zadłużenia komputornika.
  To tak jakbyśmy dostali większy limit na karcie kredytowej. Czy to oznacza, że mamy większy dług? Nie, dopóki coś nie kupimy kartą to nasz dług nie rośnie, mamy tylko większe możliwości, bo większy limit. I o tym poinformował komputronik. Jeszcze dodatkowo napisali, że pomimo, że dostali ten większy limit to wcześniej dokonają spłaty, bo dostaną kasę z kontraktów szpitalnych, a i jest szansa na kredyt kupiecki. Przecież to same dobre wiadomości.
  Poruszę jeszcze temat, moja obecność na forum jest zrozumiała. Mam na tyle akcji kompa, że czuję się ich współwłaścicielem.
  Dementuje przeinaczanie faktów, ponieważ chodzi o majątek mojej rodziny. No i chcę być tym milionerem, a nie wpadłem na inny pomysł, żeby nim zostać...
  Ciekawi mnie jaki ktoś może mieć interes, żeby w wolny dzień napędzać na spadki? Przecież ta osoba musi być świadoma, że tysiące normalnych ludzi tracą swój majątek, mają stres i się frustrują. Akcjonariuszem napewno nie jest, bo nie strzela się własną stopę. Komu służysz i jaki jest twój interes w spalaniu tutaj czasu?
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.40.*]
  ale jestem akcjonariuszem. Od dawna. Mój limit zaufania do działań zarządu wyczerpał się po publikacji prospektu emisyjnego w 2015. Dlatego mam inne spojrzenie na jego publikacje. Nikogo nie chcę przekonywać, że wiadomy wskaźnik na poziomie 5.5 nic dobrego dla spółki nie wróży. Czas gdy ta wielka kasa ma popłynąć do ktbiznes, wg prezesa niebawem. Zobaczymy. Jednak, jeśli już spłynie to nadal będzie to kasa ktbiznes, a nie kt.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.24.*]
  Ha ha a ten dalej swoje przeinacza fakty a Komputronik biznes to należy do KGHM czy komputronika? A ten wskaźnik to i jego podwyższenie to kolega ci wytłumaczył dostatecznie i logicznie?jak krowie na miedzy
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.24.*]
  Firmy mają problemy ze spłata zobowiązań a tutaj wraz ze spływaniem pieniędzy od gmin płynna spłata kredytów w ciągu kilku miesięcy w czym ty człowieku masz problem poza zaklamywaniem faktów
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.24.*]
  Dobrowolne zmniejszanie zadłużenia i tyle w temacie
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.40.*]
  pożyjemy zobaczymy.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.24.*]
  Ojjj coś pocienial twój głosik?
 • Re: bye, bye kt Autor: ~gamoń [5.173.9.*]
  Zabawne w tym wszystkim jest to, że cały spór "fachowców" toczy się o "konwenanty" i żaden z nich tego nie prostuje.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Adam [89.39.107.*]
  Świętuj Polaku, nie hejtuj za literówkę, bo to nic nie wnosi, a jest takie małe...
 • Re: bye, bye kt Autor: ~mroczneśredniowiecz [5.173.9.*]
  Dnia 2019-11-11 o godz. 17:05 ~Adam napisał(a):
  > Świętuj Polaku, nie hejtuj za literówkę, bo to nic nie wnosi, a jest takie małe...

  Literówka, dobre sobie...
  W każdym poście skrupulatnie popełnialiście te literówki.
  Żenada jest gdy mówisz, że to nie ślina tylko deszcz.

 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.40.*]
  no i się doczekałem na milenium. To samo. Już macie gdzie pójdzie kasa z kontraktów ktbiz. To już "piniondze" banków. Oskubią grupę ze wszystkich zysków, przycinając jednocześnie limity. Plus wskaźnik na niebezpiecznym poziomie 5,5. Nic innego z tych komunikatów nie wynika.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  A ten dalej swoje spiewki
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  31.10.2019r. Emitent informuje, iż adaptacyjny model wykorzystania instrumentów finansowych, skorelowany jest z harmonogramem płatności uzyskiwanych z zamykanych projektów. Emitent dodatkowo prognozuje nieznaczne zmniejszenie zapotrzebowania na środki finansowe w związku z zakończeniem "wysokiego sezonu handlowego?, przypadającego na okres wrzesień ? grudzień każdego roku. Równolegle Emitent liczy na przyznawanie zwiększonych limitów handlowych od dostawców, które nie będą wymagały dodatkowych zabezpieczeń w postaci instrumentów finansowania bankowego, co umożliwi ograniczenie wysokości ponoszonych kosztów finansowych.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Sel [83.26.100.*]
  Czyli płynie kasa z robót i ze zwiększonej sprzedaży w IV kwartale , na dodatek zwiększają limity dostawcy.. to zrezygnują z kredytów?
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Ale ostatni kwartał może być sporo na minusie..
 • Re: bye, bye kt Autor: sel [83.26.100.*]
  Musieliby się nieźle nakombinować żeby nie wykazać dużego zysku... a nie mówiłem że spłacają część kredytów bo mają kasę..i trudno uzasadnić niepotrzebne koszty.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Chodzi mi o lipiec sierpień wrzesień
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.40.*]
  Dnia 2019-11-13 o godz. 20:29 ~Sel napisał(a):
  > Czyli płynie kasa z robót i ze zwiększonej sprzedaży w IV kwartale , na dodatek zwiększają limity dostawcy.. to zrezygnują z kredytów?

  czyli płynie kasa z robót poprzez ktbiznes do banków. dostawcy nie zwiększają limitów tylko kt na to liczy, z kredytów nie rezygnują, bo to troszkę za dużo. Natomiast ograniczają finansowanie banków (nieznacznie na razie aby nie zdechnąć natychmiast) z jednoczesnym dołożeniem zabezpieczeń dla banków. Ciekawe, ograniczają kredyty ale dokładają zabezpieczeń. No i wskaźnik na poziomie 5,5. Ja, niestety tak to widzę i nie podzielam optymizmu, niestety.
 • Re: bye, bye kt Autor: sel [83.26.157.*]
  Takie spółki w USA chodzą 20 razy drożej niż wk , kilka razy drożej niż przychody , zresztą w Polsce też np DINO gdzie towar psuje się w 2 tygodnie jest 10 razy droższy od wk,!!
  Może powinni wprowadzić ekstra zniżki dla posiadaczy akcji Komputronik. na wszystko co mają w ofercie., to rozruszałoby trochę kursi może wyszedłby z podziemia.
 • Re: bye, bye kt Autor: sel [83.26.157.*]
  Gdyby wyceniali akcje tylko jak DINO to byłby za miliardy.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~dsasd [95.160.159.*]
  https://www.crn.pl/aktualnosci/komputronik-zmiana-w-zarzadzie

  kt sa wchlania nieudolnie prowadzony biznes a wiceprezes biznesu musial widac pozbyc sie z zarządu dyrektora finansowego zeby przedstawiac WB raporty z trawą malowaną na zielono:)
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Koso [5.173.40.*]
  Wy tu wykłócanie się o kredyty, a KOMPu zabrał kilkadziesiąt nowych wozów segmentu premium. Do tego zwolnił znów kilka osób czyli jest tak dobrze czy tak źle? Towaru na stronie nadal mało. Wszystko niedostępne lub na zamówienie. Przecież święta idą to ludzie kupują.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Malował raporty na zielono... Ha ha zielono to ty masz w głowie... Tutaj raporty były malowane na czarno vide odpis na torf minus 35 milionów następnie niewystawianie faktur dla powiatu za modernizację szpitali o czym był artykuł w gazecie gdzie ktoś z powiatu się bardzo zdziwił że to jest niespotykana rzecz czyli generowanie kosztów bez zysku.... No ale są tacy żeby tutaj był tragiczny nastrój
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.41.*]
  raport z odpisem na torf maskował zupełnie inne sprawy. Próbował się zielenić. Wcześniejsze i dużo wcześniejsze to radosna, zielona twórczość.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Ha ha dobry jesteś... Najlepszy gan
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.41.*]
  ooooo, buczy wrócił!!!
 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [77.252.44.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Żaden buczy
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.80.*]
  firmy i tak nikt i nic nie uratuje. A bucze, przynajmniej główny trafi za kraty.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Myśliwa [37.47.144.*]
  Jakie są nowe sankcje wobec oszustów podatkowych na VAT? Czy prezes spółki będzie siedział za ukradziony VAT? Co na to konkurencja uczciwie handlująca na rynku?
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.80.*]
  to jest wałek na vacie i pranie pieniędzy = prorok
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Myśliwa [37.47.185.*]
  "Równolegle Emitent liczy na przyznawanie zwiększonych limitów handlowych od dostawców, które nie będą wymagały dodatkowych zabezpieczeń w postaci instrumentów finansowania bankowego, co umożliwi ograniczenie wysokości ponoszonych kosztów finansowych."

  Po sobotnim raporcie wszystkie limity handlowe (kredyty kupieckie) u dostawców zostały najpewniej zawieszone wraz z dostawami. Istnieje ryzyko upadłości.

  Myślę, że teraz mogą kupować towar tylko za gotówkę. Po otrzymaniu zapłaty dostaną towar. To jest bardzo duże utrudnienie w działalności operacyjnej. Firma handlowa bez świeżego towaru może zamykać sklep.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ciul [91.217.40.*]
  rozwaga, ferdek - proszę o komentarz!!!!
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [5.173.25.*]
  Wiesz co tobie już tłumaczyłem ale to jest zwykle trolowanie w waszym wykonaniu wy po prostu część wcześniejszego komunikatu wklejacie w obecną sytuację szkoda czasu aby tłumaczyć wasze półprawdy i kłamstwa
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.78.*]
  komunikat kolejny, którym buczkowski wydaje się być zdziwiony - według ferdka kolejne półprawdy i kłamstwa....buahahahahahaha!!!!!!
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Myśliwa [37.47.159.*]
  Zastanawiam się, gdzie Buczkowski przyjmuje pieniądz za sprzedane resztki towaru?
  Z raportu wynika, że banki zaliczały wpływy od klientów na poczet wymagalnych wierzytelności.
  Ferdek twierdził, że ja kłamię o braku możliwości płatności gotówką w jeszcze czynnych sklepach Kompa poza galeriami. Gdzie zatem szły płatności kartami i przelewami od klientów? Buczkowski mógł znów zmienić banki i konta. Egzekucja z Kompa na całego? :)
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Emitent wyjaśnia przy tym, iż w trakcie trwania postępowania sanacyjnego obowiązuje pełny zakaz egzekucji z majątku restrukturyzowanego podmiotu objętego masą sanacyjną, w tym również z przedmiotu zabezpieczenia, jak również nieregulowanie zobowiązań powstałych przed otwarciem postępowania restrukturyzacyjnego nie może stanowić podstawy do umorzenia sanacji. A zatem fakt "wymagalności” zobowiązań względem banków, wobec otwarcia procedury sanacji nie rodzi skutków finansowych względem Grupy Komputronik. W związku z powyższym Spółka posiada wątpliwości dotyczące skuteczności i dopuszczalności działań banków w związku z interpretacją Ustawy Prawo Restrukturyzacyjne, które co do zasady zabrania podejmowania działań, które powodują zmniejszenie dostępności instrumentów finansowych dla przedsiębiorstw, które znajdują się w sanacji.

  Zgodnie z wiedzą Spółki egzekucja zobowiązań, które zostały zaciągnięte przed dniem, w którym sąd postanowił otworzyć postępowanie sanacyjne jest niedopuszczalne.  Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/gieldy/raporty-espi/news-aktualizacja-informacji-nt-dostepnosci-produktow-bankowych,nId,4415525#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.78.*]
  poczytaj ferdku przemądrzały siebie z tekstów powyżej i zamilcz boś idiota.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Ferdek [77.252.44.*]
  Milcz głąbie nawet nie wiedziałeś ile było akcji z serii E to jest zwykła hucpa banków
 • Re: bye, bye kt Autor: ~ale [213.127.78.*]
  Dnia 2020-04-01 o godz. 16:40 ~Ferdek napisał(a):
  > Milcz głąbie nawet nie wiedziałeś ile było akcji z serii E to jest zwykła hucpa banków
  o czy chciałeś napisać? Zwoje się chyba wyprostowały i coś nie poszło?

 • Re: bye, bye kt Autor: ~Myśliwa [37.47.178.*]
  Gdzie podziewa się miglanc? :)
 • Re: bye, bye kt Autor: ~tomass [37.248.40.*]
  ale miał rację. Patrząc na wpisy pana F widać, że idiota.
 • Re: bye, bye kt Autor: ~Myśliwa [37.47.176.*]
  Hucpa banków? :)
[x]
KOMPUTRON -0,37% 2,66 2021-01-20 10:52:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.