• Skarbiec rośnie? Autor: ~wer [89.230.211.*]
  Skarbiec TFI jest zainteresowany przejęciem zarządzania funduszem Lartiq Globalni Liderzy Wzrostu FIZ. Towarzystwo zarządza portfelem i ryzykiem tego funduszu od grudnia 2018 r. na podstawie umowy zawartej jeszcze z Trigon TFI (obecnie Lartiq TFI) - poinformował Skarbiec TFI w komunikacie prasowym.

  To chyba dobra wiadomość?
 • Re: Skarbiec rośnie? Autor: ~Toksyn [89.64.21.*]
  Lartiq TFI właśnie stracił licencję za udział w aferze GetBacku i wylatuje z rynku.
  Jeśli wierzysz w profesjonalizm i uczciwość Skarbca wobec udziałowców i klientów, to jest dobra wiadomość. Lartiq TF ma nóż na gardle, więc stoi na słabej pozycji w negocjacjach. Może być z tego dobry interes dla Skarbca pod warunkiem, że dobrze prześwietlą jakie aktywa przejmują.
  Jeśli nie wierzysz w uczciwość i profesjonalizm Skarbca, to jest w takim razie zła wiadomość. Robią interes z ludźmi, którzy wydymali własnych klientów. Nie wiadomo, czy przejmowane aktywa nie są tykającą bombą i nie jest to kolejny przewał.

 • Re: Skarbiec rośnie? Autor: jan44 [89.230.211.*]
  Dnia 2019-11-12 o godz. 20:41 ~Toksyn napisał(a):
  > Lartiq TFI właśnie stracił licencję za udział w aferze GetBacku i wylatuje z rynku.
  > Jeśli wierzysz w profesjonalizm i uczciwość Skarbca wobec udziałowców i klientów, to jest dobra wiadomość. Lartiq TF ma nóż na gardle, więc stoi na słabej pozycji w negocjacjach. Może być z tego dobry interes dla Skarbca pod warunkiem, że dobrze prześwietlą jakie aktywa przejmują.
  > Jeśli nie wierzysz w uczciwość i profesjonalizm Skarbca, to jest w takim razie zła wiadomość. Robią interes z ludźmi, którzy wydymali własnych klientów. Nie wiadomo, czy przejmowane aktywa nie są tykającą bombą i nie jest to kolejny przewał.
  >

  Chyba nie muszą prześwietlać tych aktywów, bo już od jakiegoś czasu nimi zarządzają. Skarbiec na tle innych tego typu spółek wydaje się tani i stosunkowo mało umoczony w szemrane transakcje. Na giełdzie nie ma uczciwych, więc nawet nie zastanawiałem się czy im wierzę czy nie. Natomiast, sądząc po wynikach i płaconych dywidendach, jakiś profesjonalizm posiadają.
 • Re: Skarbiec rośnie? Autor: ~Bicek [82.132.241.*]
  Dobre wyniki coroczne sie szykuje elegancko
 • Re: Skarbiec rośnie? Autor: ~wer [89.230.211.*]
  Listopad to pierwszy (od dawna) miesiąc, gdy kwota zarządzana przez fundusz nie spadła a leciutko drgnęła do góry. Może z czasem będzie lepiej i rynek zauważy Skarbca?
 • Re: Skarbiec rośnie? Autor: ~Arek [86.142.5.*]
  Jest bardzo tanio
 • Re: Skarbiec rośnie? Autor: ~Fenomenolog [188.252.102.*]
  Daleka droga do domu przed nami. Daleka Północ czeka...
[x]
SKARBIEC 1,39% 21,90 2020-02-18 11:11:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.