• Free Float Autor: ~Doswiadczony [185.46.213.*]
    Drodzy akcjonariusze, w wolnym obrocie jest 2200 tys. akcji. Odliczylem udzialy OFE, ktore w sumie maja 2 miliony akcji, co stanowi prawie 50% free floatu. Przy zalozeniu, ze srednio drobny akcjonariusz ma 10 tysiecy akcji, akcjonariat free floatowy tworzy 220 osob. Oczywiscie wiadomo, ze jest kilku drobnych akcjonariuszy ze znacznie wiekszym pakietem, co jeszcze bardziej zmienisza ilosc drobnych akcjonriuszy. Przy tak malej ilosci akcjonariuszy i tak niskiej plynnosci bardzo latwo sterowac kursem. Apel do drobnych graczy! Nie dajcie sobie odebrac akcji! Ta firma jest wyceniania znacznie ponizej swojej godziwej wartosci, gorzej niz niejeden bankrut na GPW, Pamietajcie, ze jest nas malo i nie warto oddawac akcji za bezcen, gdzie jeszcze w 2016 roku placono 50 groszy dywidendy z zysku.
  • Re: Free Float Autor: ~Czech [81.14.230.*]
    Myślę, że bardzo się mylisz co do wartości przez Ciebie przedstawionych, niestety.
  • Free Float Autor: ~Doswiadczony [185.46.213.*]
    Tutaj nie mam jakiejs tajemnej wiedzy, opieram sie na ogolnie dostepnych danych. Na glownej masce, zakladka akcjonariat i trzecia tabelka od gory (zmiany w akcjonariacie), tam sa OFE wytluszczone. wiec nie ma co na sile szukac wszedzie teorii spiskowych.
  • Re: Free Float Autor: ~znawca [185.188.166.*]
    wg mnie też grubo się mylisz, to co było w latach do 2016 do czasu kiedy udawano ze na Zofiówce praca wre i wszystko idzie dobrze, dawno minęły, eni kompletnie się nie sprawdził jako GRI, nie miał i nie ma do tego wiedzy i żadnych umiejętności, a kultura organizacyjna, a właściwie jej kompletny brak nie wróży dobrze na przyszłość, nawet na małych tematach...tu nawet zarządzanie tzw. grupą kapitałową jest w rekach dyletantów....bo i grupa ledwo dyszy....
  • Re: Free Float Autor: ~Free [5.174.85.*]
    Znawco, na jaki okres eni udzieliło gwarancję na Zofiówkę?
  • Re: Free Float Autor: ~znawca [185.188.166.*]
    nie pamiętam, musiałbym się cofnąć do warunków przetargowych, ale możesz o to zapytać inwestora w ramach dostępu do informacji publicznej :) gwarancje na elektrownie liczy się w latach....:)
  • Re: Free Float Autor: ~jula [89.229.209.*]
    co to tak wolno spada a gdzie tam 60 gr
    Dziękuję za odpowiedź. To szybko hipoteki na nieruchomości eni na 60mln nie zdejmą. Ale jest też dobra strona, W w cwany sposób jej nie przejmą i mają coroczny gwarantowany przychód w 3 kwartale w kwocie kilku mln za przegląd i konserwację.
  • Re: Free Float Autor: ~Ewa [188.146.183.*]
    Chyba, że serwis był w cenie... :/
    Może i był w kontrakcie zapisany, ale płaci się za wykonaną pracę po fakcie, a nie kilka lat przed.
  • Re: Free Float Autor: ~Greg [5.173.217.*]
    Serwis był w cenie kontraktu, a zabezpieczeniem wykonania tego serwisu jest gwarancja. Tak że eni musi ponieść te koszty teraz z własnych srodkow.
    Ja nie użyłem słowa serwis, tylko coroczny przegląd i konserwacja, a to spora różnica.
  • Re: Free Float Autor: ~Free [46.169.79.*]
    Znawco, czy możesz się jeszcze wypowiedzieć na temat obecnego statusu aneksu z wiosny poprzedniego roku i kwoty 28mln, której po odbiorze nie widziałem w raportach w pozycji przychodów? Czy jest szansa, że ją jeszcze dostrzeżemy?
  • Re: Free Float Autor: ~Free [31.1.215.*]
    Z czego wynika tak niska płynność? Zbyt niska cena, ogólny brak kapitału na GPW, brak zaufania do spółki czy niski ff? Chyba wszystkiego po części, a ogólnie brak popytu. Czas na akumulację i czekanie na lepsze czasy i wyniki. Dodałem papier do własnego Ppk bo wielkiego ryzyka na nim nie widzę.
  • Re: Free Float Autor: ~Free [31.1.215.*]
    Jak miło kupować taniej.
  • Re: Free Float Autor: ~groooby [195.140.236.*]
    tanio,taniej ,najtaniej w histori
  • Re: Free Float Autor: ~Obserwator [5.60.175.*]
    Papier nie doszaczowany tylko kwestia czasu jak tu będzie 1 zł
  • Re: Free Float Autor: ~Pretyou [5.184.84.*]
    W spółce robią co chcą, lepiej nie dotykać akcjii bo ze spółki niedługo może zostać tylko nazwa firmy nic więcej.
    dlatego cena historyczne dno
  • Re: Free Float Autor: ~jack [178.37.37.*]
    Dnia 2020-01-30 o godz. 13:43 ~Pretyou napisał(a):
    > W spółce robią co chcą, lepiej nie dotykać akcjii bo ze spółki niedługo może zostać tylko nazwa firmy nic więcej.
    I tutaj masz rację

Autor: ~Pretyou [5.184.75.*] 2020-01-29 09:08
    Dziś walne, pora zmienić trend na wzrostowy bo spółka zachowuje się gorzej jak niektore Smieci i bankruty na
    giełdzie. Kapitalizacja jest tak śmieszna że niedługo będzie więcej gotówki w spółce niż wycena
    A byłeś takim optymistom , a ja Ci tylko powiem że Spółka nie zachowuje się tylko jest >>Śmieciem i Bankrutem <<
    A gotówki w spółce niedługo zostanie ale >> Banków i Więcka ( W.A.M-u)<<

Autor: ~Pretyou [5.184.75.*] 2020-01-29 12:59
    Co tam na walnym był ktoś? Już spółkę rozwiązali czy jeszcze nie? Bo kapitalizacja na to wskazuje
    Już bliżej niż dalej że rozwiążą , a kapitalizacja jeszcze nie odzwierciedla tego co nastąpi po wdrażaniu ustaw w życie które zostały zatwierdzone na NWZA . Odpisałem już -- Autorowi:~Wujo -- 10.stycznia

Dnia 2020-01-10 o godz. 15:22 ~Wujo napisał(a):
    > Jedno info i lecimy na 1 zeta<

Troszeczkę się pomyliłeś , chyba chodzi Ci o >> 0,1 PLN <<
    Wtedy można się zastanowić nad zakupem pakietu .
    Bo właśnie tyle będzie wynosić kapitalizacja ENI , jak po NWZA 29.01.- W.A.M.Sp.z o.o. (Więcek) , zacznie przejmować spółki córki -Energoinstalu ( co zostanie zatwierdzone na walnym ).
    nikt już nie oddaje,biora z prawej
[x]
ENERGOINS 10,20% 0,78 2022-06-29 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.