• Solar to jedyna szansa dla umoczonych na PrimaModa Autor: ~toni [83.31.148.*]
  Jeśli będzie szansa to sprzedajcie jak najszybciej ten gorący papier. PrimaModa ma 20 mln zobowiązań krótkoterminowych.
  Płynność finansową szybko straci w takiej sytuacji.
  Solar to pewny zysk dla Was.
  Powodzenia i udanych inwestycji życzę

 • Re: Solar to jedyna szansa dla umoczonych na PrimaModa Autor: ~Olo [37.7.8.*]
  Manipulujac informacjami o bankructwie spolki zapomniales dodac ze ma tez ponad 35 mln zl aktywow i ponad 11 mln kapitalu wlasnego i ze od wielu lat prowadzi dzialalnosc przy zblizonych wskaznikach plynnosci (po korekcie o msr 16) i jeszcze nie zbankrutowala a do tego jeszcze nie wspomniales ze od tego polrocza w zwiazku z koniecznoscia uwzglednienia msr 16 wykazali zobowiazania leasingowe w pasywach, ktore istnialy ale nie byly wczesniej widoczne w bilansie (co zobaczysz porownujac do wynikow 2018). Mimo takich parametrow plynnosci w latach 2016-2018 prima moda generowala nieporownywalnie lepsze wyniki finansowe od Solara a w 1 polowie 2019 r. osiagnela niewiele nizsze wyniki netto od solara przy zdecydowanie nizszej sprzedazy od solara, w 2q 2019 generujac niewspolmiernie wyzsza rentownosc netto od Solara.

  Poza tym zacytuje ci fragment opinii bieglego rewidenta do sprawozdania solara. Moze nie dotarles do niego do tej pory:

  Nie zgłaszając zastrzeżeń, zwracamy uwagę na noty nr 23 oraz 43 skróconego śródrocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego oraz notę nr 5 skróconego śródrocznego jednostkowego sprawozdania finansowego, w których
  Spółka zamieściła informacje dotyczące koncentracji ryzyka kredytowego wynikającej
  ze współpracy z głównym dostawcą towarów (łączna wartość zapłaconych przez jednostkę zaliczek na przyszłe dostawy oraz należności z tytułu rozliczenia zwrotów po odpisie w kwocie 43,8 mln zł wynosi na dzień 30 czerwca 2019 r. 56,1 mln złotych, co stanowi 36,4% skonsolidowanych aktywów Grupy Kapitałowej oraz 37,1% aktywów Spółki Solar Company S.A.).
 • Re: Solar to jedyna szansa dla umoczonych na PrimaModa Autor: ~Olo [37.7.8.*]
  Gwoli doprecyzowania dodam ze bardzo zblizony wynik netto spolki mialy w 2 q (ok. 1.4 mln vs ok. 1.6 mln). W calym polroczu solar zarobil ponad 400 tys zl wiecej. Niemniej tez nie jest to jakas szczegolnie duza roznica szczegolnie jak sie spojrzy na roznice w kapitalizacji obu spolek.

  Poza tym akcjonatriuszom zarowno solara jak i prima mody jak i innych odziezowek zyczylem i zycze jak najlepiej.
[x]
PRIMAMODA 4,84% 0,65 2020-04-07 11:01:08
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.