• Londyńska Giełda Papierów Wartościowych Autor: meeem [82.28.76.*]
    Podczas pobytu w Londynie uzbierałem trochę kasy ,zastanawiam się teraz czy zainwestować w nasza GPW czy LSE .
    Ktoś próbował grać w zagranicznych giełdach i posłuży dobrą radą ?
  • Re: Londyńska Giełda Papierów Wartościowych Autor: ~kasia [83.10.220.*]
    Powiedziałabym, że ani jedna, ani druga. Popatrz sobie na wykresy indeksów za ostatnią dekadę. Choć przeszłość (wbrew temu, co się ludziom wciska) niewiele mówi na giełdzie o przyszłości, to rzut oka na wykresy daje do myślenia.
    Kiedy w USA i Europie Zachodniej pompowano nieprawdopodobną bańkę spekulacyjną, u nas... giełda notowała wieloletnie minima! Gdyby ktoś mi to powiedział w 2008 roku, nie uwierzyłabym. A jednak. Na giełdzie wszystko jest możliwe. Z jakiegoś powodu (demontaż OFE, potem populistyczne rządy, może jeszcze coś innego) globalny kapitał omija GPW. Teraz prawdopodobnie z powodu brexitu i zawirowań politycznych będzie też omijał LSE. Trudno powiedzieć, ile to potrwa. Generalnie teraz jest raczej kiepski moment na wejście, bo każda hossa kiedyś się kończy, a ta obecna w USA jest rekordowo długa. Choć z drugiej strony, może jeśli tam się załamie, to ten kapitał przeniesie się do nas i dla odmiany u nas będzie hossa wszech czasów, ale raczej nie liczyłabym na to.
    No i to wszystko tylko spekulacje, funta kłaków nie warte :)
  • Re: Londyńska Giełda Papierów Wartościowych Autor: meeem [82.28.76.*]
    Dziekuje Kasiu za odpowiedź .Wiesz może coś o Londyńskiej Giełdzie metali ? Z uzbieranego kapitału (2,5 funtów) raczej nie będę korzystać to może inwestycja w akcje metali np srebro/złoto ? Zależy mi raczej na inwestycji na daleko okresowej . Zależy mi też żeby nie inwestować w złotówkach raczej funt/dolar bo nieco nie ufam naszej walucie , stąd pomysł na Londyńską Giełdę
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl