• AC SA Autogaz - po przecenie i w ciekawym miejscu Autor: luqas87 [83.20.177.*]
  Akcje spółki zyskiwały podczas sesji z ubiegłego piątku niemal 4%. Spoglądając na sytuację na wykresie tygodniowym, widać że trwające spadki sięgające niemal 25% doprowadziły cenę z powrotem na poziom szczytów z poprzednich lat. W tym rejonie mogłoby dojść do reakcji popytowej, jeżeli tak się nie stanie, niewiele niżej znajduje się kilkuletnia linia trendu wzrostowego gdzie popyt będzie miał kolejną szansę na dokonanie odbicia. W piątek spółka opublikowała raport z wynikami za II kwartał. Wynika z niego, że wypracowała 21,75 mln zł zysku netto, co jest wynikiem słabszym niż przed rokiem. Niewiele niższe wyniki spółka notuje także od stycznia. Jest to jednak efekt prowadzonych inwestycji i intensyfikacji działalności badawczo – rozwojowej. Przychody od stycznia utrzymują się jednak na porównywalnym poziomie jak przed rokiem tj. ok. 121 mln zł, co oznacza spadek o ponad 4%.
  https://comparic.pl/ropczyce-rpc-ac-s-a-acg-gorace-spolki-dnia-12-08-2019/ 
 • Re: AC SA Autogaz - po przecenie i w ciekawym miejscu Autor: ~krex [95.49.90.*]
  Wieloletnie zaniedbania spółki odnośnie rozwoju, jednak zaczęły się przekładać na kurs akcji. Marketing działa tylko jakiś czas i trzeba przyznać, że w przypadku AC, ten czas był bardzo długi. Instalacje AC to po prostu starocie, które zostało wprowadzone na rynek przed 15 laty i przez ten czas zmieniało się tylko opakowanie. Dobrze że rynek to zauważył, może zarządzający AC wyciągną jakieś wnioski.
 • Re: AC SA Autogaz - po przecenie i w ciekawym miejscu Autor: ~Znawca [37.47.41.*]
  Kazdy ma prawo do swoich opinii, ja chcialbym przedstawic swoja. Mam warsztat i pracuje z nimi od kilkunastu lat. Firma miala rozne okresy w swojej dzialalnosci a obecne produkty w porownaniu do wczesniejszych (stag300) sa nieporownywalnie lepsze. Od 2 lat maja najlepsza mechanike na rynku. Kazdy ogarniety warsztat powie iz sa liderem technicznym zostawiajacych wszystkich w tyle, no moze poza Prinsem. Z wieloma instalacjami konkurencji i pseudokonkurencji mialem doczynienia. Maja raz na jakis czas problemy ale nigdy nie chowaja glowy w piasek i traktuja nas jak partnerow. Musze przyznac ze nie podoba mi sie polityka przyjmowania osob niekompetetnych do sieci warsztatow i sa osoby ktore maja ladny warsztat ale ich kompetencje sa mizerne, nie raz poprawiamy po tych druciazach. Rowniez wsparcie rynkowe powinno byc duzo lepsze gdyz niektorzy sa od czapy. Rozwazania nad ktorymi pracuja sa niekonwencjonalne, przyklad cieklego wtrysku ktory w koncu mam nadzieje ze wdroza gdyz trwa to zbyt dlugo.
 • Re: AC SA Autogaz - po przecenie i w ciekawym miejscu Autor: ~warsztat [95.49.92.*]
  Produkty AC są przestarzałe i od wielu lat nic nowego nie wypuścili i raczej nie wypuszczą, bo ludzi którzy stworzyli AC, już dawno tam nie ma i to począwszy od konstruktorów po doradców technicznych i handlowców
  Kto przyjmuje niekompetentne warsztaty do sieci ? Tacy sami niekompetentni ludzie, którzy muszą wyrobić plany handlowe.
  Liczby się niby zgadzają, tylko sensu w tym nie ma.
  Konkurencja już dawno ich przegoniła, ale chyba jeszcze musi trochę podrosnąć, aby było to bardziej widoczne.
  Przez ostatnie lata towar wcale nie jest lepszy, tylko od czasu do czasu podawany w nowym opakowaniu.
  Mają jeszcze jedną poważną wadę - zamiast wziąć się do roboty i coś faktycznie nowego wprowadzić na rynek, to przy okazji różnych szkoleniach, rozsiewają czarny PR na całą konkurencję. Słuchać się tego nie da i trudno z taką firmą współpracować.
  Przykład wprowadzania systemu na gaz ciekły też jest bardzo dobry. Dużo marketingu, dużo szumu i co ? - d-a.
  AC - ogarnijcie się wreszcie !!
[x]
ACAUTOGAZ 0,84% 48,00 2020-02-21 11:01:49
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.