• Ulma co jest? Autor: riin [185.175.106.*]
    Dlaczego tak spada ta spółka? Dobre perspektywy na przyszłość.
  • Re: Ulma co jest? Autor: ~bumbum [77.255.0.*]
    Brak popytu i płynność jest drastycznie mała. Mi się wydaje, że sprzedają pewnie osoby, które są już zniecierpliwione lub po prostu chcą swoją kasę zainwestować w coś, co da zysk szybciej niż 20% za rok.

• Re: Ulma co jest? Autor: ~Nowy [83.26.229.*]
    Problem w tym że inwestycje które na 100% dadzą zarobić 20% w krócej niż rok są niedostępne dla przeciętnego kowalskiego. Więc ten argument odpada
  • Re: Ulma co jest? Autor: ~bumbum [77.255.0.*]
    No nie wiem, zależy jak rozumiemy pojęcie przeciętnego Kowalskiego. Taka osoba to także może być ktoś, kto np. uważa za pewniaka 500 zł na CDRze do premiery Cyberpunka za niecały rok.
    A wracając do tej spółki, jaką Ty byś przyczynę widział w tej sytuacji na Ulmie?
  • Re: Ulma co jest? Autor: ~Nowy [5.184.204.*]
    Prawda jest taka. Śledzę jakieś 10 spółek, wszystkie są na chistorycznym dołku a mimo to z większości wychodzą z nich fundusze.
    To jest zwykłe ubieranie w akcje przed wielkim krachem, który myślę że nastąpi max w ciągu roku.
    A wtedy zobaczym co to prawdziwy minus.
  • Re: Ulma co jest? Autor: ~Dan [37.47.14.*]
    A ja sobie dokupię Ulme, mam jeszcze Alumetal i Dębicę. Ulma w zeszłym roku wypracowała ponad 8 zł zysku na akcję, wypłaca cały czas dywidendy i jako takie krachy nie dotyczą takich spółek. Zresztą są pakowane olbrzymie pieniądze w drogi więc i zyski powinny być na odpowiednim poziomie. Alumetal będzie miał prawdopodobnie 2 x mniejszą dywidendę w przyszłym roku, ale Ulma może utrzymać podobny poziom dywidendowy - liczę na dobry raport. Dębica też jest ciekawa ze względu na coroczny zysk na akcję i obecną cenę akcji no i dywidenda dopiero we wrześniu :) :) Pozdrawiam
  • Re: Ulma co jest? Autor: jaguar_61 [185.234.234.*]
    podano już wstępne wynik za I półrocze i zysk netto bedzie nieco mniejszy r/r.
    spółka jest nisko wyceniona,ale niestety brak popytu...
[x]
ULMA -1,96% 50,00 2020-04-03 11:20:29
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.