• CO SĄDZICIE O TEJ SPÓŁCE.? Autor: ~Daria583 [31.0.124.*]
  Za kilka dni prawo do dywidendy. Pewnie jeszcze wzrośnie.
 • Re: CO SĄDZICIE O TEJ SPÓŁCE.? Autor: ~Pankracy [188.146.97.*]
  Jakie ustalenie prawa do dywidendy? Zwyczajne Walne Zgromadzenie zostało przerwane przed podjęciem uchwały o podziale zysku. Ma być wznowione 25 lipca. Wydaje się oczywiste, że wypłata dywidendy i jej kwota zależy od finalizacji transakcji sprzedaży nieruchomości, do której miało dojść do końca czerwca, ale termin finalizacji transakcji został przełożony, więc przerwano też Zwyczajne Walne. Nie mam pojęcia jednak, czy są jakiekolwiek realne szanse na sfinalizowanie sprzedaży nieruchomości przed 25 lipca.

 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [31.0.36.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
 • Re: CO SĄDZICIE O TEJ SPÓŁCE.? Autor: ~BobiSzu [5.173.97.*]
  Nie została uchwalona żadna dywidenda. To była tylko propozycja. Ile zainwestowałeś?
 • Re: CO SĄDZICIE O TEJ SPÓŁCE.? Autor: ~Pankracy [89.70.152.*]
  Cała sytuacja z wypłatą dywidendy wskazuje, że polityka dywidendowa tej spółki jest chybiona. O wiele rozsądniejsze byłoby wypłacanie co roku mniejszej, ale przewidywalnej dywidendy, niż wypłata od czasu do czasu większych dywidend po uzyskaniu jednorazowych przychodów ze sprzedaży nieruchomości. Po pierwsze, spółka z regularną dywidendą jest dla wielu inwestorów atrakcyjniejsza. Po drugie, teraz mamy sytuację, że handel akcjami trwa, ale nikt (poza insiderami) nie wie jakiej decyzji w sprawie dywidendy można się spodziewać 25 lipca.

  Poza tym jeśli już koniecznie chce się prowadzić politykę dywidendową polegającą na tym, że wypłaca się od czasu do czasu duże dywidendy po wpłynięciu do spółki środków ze sprzedaży nieruchomości, to zamiar wypłacenia sporej dywidendy powinno się ogłaszać dopiero wtedy, gdy jest pewne że spółka ma środki na wypłatę. Przerwanie walnego jest bardzo nietrafionym pomysłem, a jeszcze bardziej nietrafionym pomysłem będzie decyzja, aby dywidendy nie wypłacać, nawet jeśli będzie jej towarzyszyła zapowiedź, że będzie uchwalona na późniejszym walnym, ale dopiero po zamknięciu wszystkich transakcji sprzedaży nieruchomości.

[x]
BIK 0,90% 22,40 2021-05-06 14:34:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.