• raport 1Q masakra :( Autor: ~miki [37.248.43.*]
    będzie w ogóle zysk w 2019 r.?
    Teraz już rozumiem dlaczego nie chcieli wypłacić dywidendy :(
    Słaby dzień nas pewnie jutro czeka :(
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~Inwestor4fun [80.51.218.*]
    Tak jak pisałem I kwartał jest słaby ale należy pamiętać że e-commerce w konstrukcji i wymieniali ekrany Screen Network, poza tym uruchomili nowy o wielkości 160 m kw. 2 kwartał będzie dużo lepszy. Spokojnie :)
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~nieja [89.77.118.*]
    ..takie są uroki inwestowania w nowe biznesy, ryzyko rośnie ale i oczekiwane zyski rosną jeszcze szybciej. Jeśli przychody w e-commerce w 2019 roku osiągną zakładane 15mln zł to wartość tego biznesu będzie kilka razy większa. Odrębną kwestią jest konieczność nowego modelu wyceny grupy. Nikt na świecie nie wycenia e-commerce, szczególnie w pierwszych latach, poprzez zyski netto a raczej poprzez wzrost przychodów, zasięgu itp.
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~miki [37.248.43.*]
    niestety fatalnie wyglądają też wyniki telewizji. Sprzedaż reklam ostro w dół, a TV zakończyła kwartał na minusie...
    to nie tylko chodzi w tym raporcie o koszty rozowju ecommerce
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~nieja [89.77.118.*]
    zgoda, reklama tv jest słaba, ale zgodna z oczekiwaniami, i pewnie, co jest zapowiadane, czeka nas obniżka kosztów w tym segmencie, jednak największy ubytek EBITDA w I kw. jest na razie w e-commerce (ponad 1,2 mln). Z raportu wynika, ze kwartalne koszty operacyjne e-commerce (razem z produkcją) wynoszą 3,6 mln, co daje rocznie 14,4 mln, a więc jeśli przychody w 2019 r. moją wynieść 15 mln zł to już w tym roku powinniśmy zniwelować całe straty i wyjść na roczny break even w tym segmencie!!! Czyli po pierwsze kolejne kwartały powinny być dużo lepsze, a ze względu na sezonowość kwartał IV może być rewelacyjny (chociażby w porównaniu k/k) a po drugie będą podstawy do szukania pozytywnych wycen porównawczych dla segmentu np. Zalando jest notowane 1,6 x cena/przychody i blisko 50 x EV/EBITDA co dawałoby pierwszą szacunkową wycenę e-commerce na poziomie 20- 30 mln zł.
    No a teraz sobie odpowiedzcie czy wycena całej grupy na poziomie 40 mln jest ok? :) Jeśli chodzi o telewizję to jest spadek ale 1 i 3 kwartał są najsłabsze w ciągu roku więc mimo spadku należy spodziewać się lepszych wyników w 2 kwartale.
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~Kot [95.41.139.*]
    Wyniki rzeczywiście nie zwalają z nóg.
    Kilka rzeczy na plus - zadłużenie - nie wzrosło, Przychody wzrosły, wartość księgowa na akcję w ponad 10 PLN, firma wycofuje się z niedochodowej TV na rzecz dużo bardziej dochodowych nośników reklam (co chwilę potrwa).

Pytanie czy wiedzą co robią ... wygląda na to , że tak. Mają plan i go realizują. Wyniki w tej branży w 2019 będą raczej słabsze niż w 2018 bo widać co się dzieje na rynku.
    Pytanie czy firma zacznie zarabiać .... według mnie Tak. Co więcej powinna wzrosnąć marża w ciągu 2-3 lat jaką osiągają.
    Czy to dobra inwestycja krótkoterminowa ... raczej nie, a na pewno są lepsze :)
    Czy w długim terminie - horyzont 12-18 miesięcy, da się zarobić - według mnie tak (a mam wysoką średnią cenę za akcje).

Patrząc na branżę, na to jak przebudowują firmę, jak zmieniają źródła przychodów - powinno udać im się wciągu 3-4 lat zwiększyć wycenę firmy przynajmniej dwukrotnie .... takie jest moje zdanie i nie namawiam do kupowania czy sprzedawania. Każdy sam musi pomyśleć szczególnie, że "okazji" w tej chwili nie brakuje :)

Jak dla mnie dobra branżą, dobry kierunek rozwoju niezła wycena za akcje i jak czegoś nie skopią koncertowo to będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze ! :)
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~grzesiek2421 [37.30.24.*]
    Widziałeś raporty z tamtego roku?!
    Ludzie spokojnie to tylko wyniki za 1 kwartał 2019 roku :) Ale możecie jutro sprzedawać chętnie dokupię :)
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~spadłemznieba [83.26.224.*]
    Jest ok, przychody rosną, ebitda jest mocno dodatnia, nowy sektor e comerce rozwija się zgodnie z planami, screen network idzie jak burza. Jeśli będzie panika też chętnie coś zbiorę poniżej 10 zł.
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~4fun [37.47.42.*]
    A w ogóle to czy oni już zakończyli skup akcji bo nic nie widziałem? Jak nie to niech łykają po cenie minimalnej skupu
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~KOt [37.30.17.*]
    Co do skupu akcji - to nie takie proste ... wczoraj przy kursie 9,9 nie byłem wstanie nic kupić nawet po 10,2 ... nikt nie sprzedawał praktycznie...

Zatem pewnie poczekają, aż kurs spadnie znów do 9 i zaczną kupować - czeka nas zatem pewnie jazda 9-11-9-11... do kolejnych wyników :)
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~4fun [37.47.42.*]
    Ech krótkoterminowy na nieplynnej firmie. Ale dobra chłopaki mieliście kupowac i co?
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~Marek [185.135.2.*]
    Czekam na 4 zł.
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~aja [185.28.176.*]
    ja na 60 groszy
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~Akcjonariusz4Fun [37.47.11.*]
    Czytałem wczoraj dokładnie raport 4Fun, (dziś jak było 9 zł przeczytałem ponownie).
    spodziewałem się spadków, liczyłem na zamknięciu 9,50-9,90. Wiadomo, że raport negatywny tylko, że nie ma w nim nic nowego czego nie wiedziałem o spółce wcześniej. Mógłbym sprzedać po 9 z groszami tylko po co? Po to aby odkupić niżej? A jak nie odkupie niżej?

Toż nawet bankruci tyle nie spadają. Na 4Fun średnie obroty to 2-3 tys akcji, dziś poszło ponad 24 tys.

Osobiście uważam, że spadniemy na 8 zł (Dołek z marca 2018), a potem odbicie na 10.
  • Re: raport 1Q masakra :( Autor: ~zac [185.28.176.*]
    dizsiejsza sesja pokazuje jaki akcjonariat tu siedzi, jeden gorszy raport i papa nie patrząc na cenę, jak zwierzęta w stadzie, szkoda gadać
[x]
4FUNMEDIA -1,07% 7,40 2019-08-16 16:37:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.