• Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Mat [46.187.232.*]
    W kwietniu wzrosty do kwietnia poprzedniego roku stacjonarnie i internetowo dwucyfrowe.
    Cieszy internet. Baza coraz większa, a od stycznia to już blisko 2 mln przychodów więcej w porównaniu do zeszłego roku.

Do tego dość wysoka rekomendowana dywidenda za rok z przejęciami. Chyba czują się pewnie. Dobre kolejne wieści myślę.

• Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~tomekk [85.221.132.*]
    Ja bym wolał, aby dywidenda była niższa przy takich wydatkach i długu. Nie zmienia to faktu, że ten rok po czterech miesiącach wygląda bardzo dobrze.

Sprzedaż jest fenomenalna. Oby Polacy tak szastali pieniędzmi przez cały rok :)

• Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~te [213.156.107.*]
    Obroty tu naprawdę powalają;)....
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Bea [5.173.95.*]
    Niedawno ktoś tu nabył pakiet akcji za ponad milion... nie po to żeby stracić... Z tego, co podali w raporcie oni sami nabyli 2973 akcji od momentu ogłoszenia skupu akcji własnych... Myślałam, że ten „wielki skup” to ich sprawka, ale jednak nie. Być może to ktoś z „otoczenia”. Kto ryzykowałby zawiśnięcie na haku przy takich obrotach? Ktoś wie, że będzie popyt...
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~aa [89.79.110.*]
    Grupa CDRL wypracował w kwietniu 14,8 mln zł przychodów w krajowej sieci marki Coccodrillo i 2,1 mln zł w kanale e-commerce. Oznacza to wzrost o odpowiednio 13 proc. i 27 proc. rdr.
    • Autor:PropertyNews.pl
    • Dodano:09 maj 2019 11:02
    - Za nami rekordowy kwiecień – wypracowaliśmy bardzo dobre wyniki sprzedażowe w sklepach stacjonarnych i kontynuujemy wzrosty w kanale online. Choć pogoda umiarkowanie nam sprzyjała to klienci chętnie przychodzili do salonów i dokonywali zakupów. Naszą misją jest by wychodzić rodzicom naprzeciw i dostarczać dokładnie takich produktów, jakich potrzebują ich dzieci. Osiągane coraz lepsze wyniki ze sprzedaży są dowodem tego, że dobrze wypełniamy to zadanie – mówi Marek Dworczak, prezes CDRL.
    Od stycznia do kwietnia 2019 roku spółka wypracowała łącznie 46,4 mln zł przychodów w polskich sklepach stacjonarnych, co oznacza wzrost o 3 proc. w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Łączna sprzedaż w kanale online wyniosła od początku roku 8,8 mln zł wobec 7,1 mln zł rok wcześniej, a zatem wzrosła o 25 proc.
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~romek [185.136.133.*]
    Samo Coccodrillo ma świetne wyniki w Polsce i pewnie też za granicą. Ciekawe jak wygląda kondycja zagranicznych spółek? Pierwszy kwartał pewnie na sporym minusie...
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Croq [77.115.45.*]
    Nawet jeśli, to tylko jednorazowe koszty, których moznaby nie uwzględniać. Tymczasem spadek kursu aż nadto gorszy kwartał zdyskontował. A biorąc pod uwagę dywidendę i skup (którego jeszcze niedawno po tych cenach miało nie być) ja spodziewam się, ze kondycja po przejęciach jest bardzo dobra.
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Endrju [81.133.175.*]
    A ja spodziewam się właśnie sporych minusów po pierwszym kwartale, a może i drugim także, tak więc sprzedałem większość akcji. Niestety po cenie około 29 zł, nie załapałem się na podbicie do 32 zł bo akurat byłem w miejscu gdzie nie miałem dostępu do internetu...
    A uważasz, ze w całym 2019 zarobia mniej r/r?
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Endrju [86.6.99.*]
    Nie wiem, jaki wpływ na wyniki będzie mieć stosunkowo wysoki dolar (towar który w 2018 sprzedawali w 1, 2 , a pewnie jeszcze w 3 kwartale był kupowany gdy dolar był stosunkowo nisko). Ale nie sądze, że miałoby być gorzej. Jednak CDRL jest na tyle mało płynną spółką, że dużo nie trzeba by kurs znacznie się obsunął (rok temu po kiepskich wynikach po 1 kwartale kurs zleciał z okolic 32 zł na 20 zł).
    Wiec liczysz na nieracjonalność innych akcjonariuszy?
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Endrju [81.133.175.*]
    Po pierwsze na nic nie liczę, niekoniecznie będę kupować nawet jakby spadło. Po prostu w ciągu najbliższych paru miesięcy będe potrzebować pieniędzy i nie chciałem ryzykować zamrożenia kilkudziesięciu tysięcy w akcjach CDRL jakby kurs spadł.

Po drugie, na GPW od dwóch miesięcy jesteś, że pytasz o takie rzeczy? Serio oczekujesz od polskiej giełdy racjonalności? Racjonalnym było rok temu, że po po pierwszym kwartale i wynikach na lekkim minusie (które wynikały głównie tylko i wyłącznie z księgowych zmian formy rozliczania towarów, a nie z innych problemów, o czym pisał Prezes w "Analizach prezesa") kurs zleciał z 32 zł na 20 zł? Na GPW każda odrobinę kiepska informacja może spowodować zwałę, w odwrotną stronę niestety już tak z podnoszeniem kursu do góry nie działa. Ja w każdym razie ryzykować nie mogłem, więc wyszedłem z akcji.
    Nie pomyliłeś się dużo, mam krótki staż na gpw. Obstawiam, ze na słabsze wyniki kurs już specjalnie nie zareaguje, a później zacznie się gra pod rekordowe kwartały. Mam nadzieje, ze się nie rozczaruje. Pozdro.
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~tomekk [188.147.104.*]
    Pierwszy kwartał może być bardzo słaby. Myślę, że czas na zakup akcji to końcówka czerwca/lipiec. Jak ktoś spanikuje to może i po 20-22zł damy rade kupić.
    Tylko kto tu ma niby spanikować? Ktoś z rynku te akcje w ogóle ma? Bo wygląda jakby wszystko było w rękach i czekało na rozdawanie a do tego potrzeba jednaj lepszych info...
    faktycznie wygląda na to że sami nawet czekają ze skupem na taką panikę czyli wyniki pewnie nie napawają optymizmem....
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Cdrl [77.115.45.*]
    Skupu jeszcze w styczniu w ogóle miało nie być (ewentualnie w przypadku „ogolnoswiatowego kryzysu jak cena spadnie do 22zl”). Wiec od tamtej pory raczej postrzeganie atrakcyjnej ceny zmieniło sie na plus, bo jednak został uruchomiony i już realizowali po 27+. Nie ma dużej podaży to cierpliwie czekają. Cytat z portalu analiz.
    Całe szczęście że jednak nie kupiłem...i aż podziwiam tu obecnych za cierpliwość w upychaniu akcji przy takim popycie;)... Tak czy inaczej Powodzenia:)
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Cdrl [37.248.209.*]
    Teraz jest bardziej czas na kupowanie niż „upychanie”. Nie podobają mi się te spadki, ale jakoś jestem spokojny długoterminowo.
    Wiesz "długoterminowo" to jest ulubione słowo zawieszonych na haku...a potem okazuje się że "długoterminowo" zmienia się w stratę... spółka fundamentalnie ok ale zobacz że tu codziennie są niższe ceny....i to od kiedy już...skup wstrzymany....i to wszystko na kilka dni przed wynikami. Cóż będzie niżej niestety...niestety bo wydawało mi się ze chociaż tu będzie normalnie...a tu jednak kolejny zonk..... Pozdrawiam
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~Cdrl [37.248.209.*]
    A czy okres zamknięty nie obowiązuje i nie mogą skupować? Ja nie zawisnalem na haku, teraz dopiero cena opada do mojej średniej. Przed spółka rekordowe lata, sensowne przejęcia bez emisji, skup akcji, dywidenda godziwa nawet pomimo inwestycji. Wszyscy się boja tego kwartału, a wg mnie to okazja do dobrania akcji.
    Jak uważasz. Jeśli masz przekonanie to dobieraj....jak mówiłem spółka wygląda fajnie fundamentalnie... jednak technicznie już jednak sporo gorzej....co w połączeniu z żalami zarządzających że spółka jest ich zdaniem tania jest trochę zabawne.....bo ewidentnie wyrysowali kolejny szczyt....i ponownie z górki na pazurki.....więc przy takim free float muszą chyba wiedzieć że ktoś zaczyna sypać i cały ruch w górę zatrzymuje....a oni jednak udają że nic nie wiedzą...cóż można i tak...mam nadzieję że pójdzie w górę i da przykład innym spółkom że można tak po prostu normalnie...ale to dopiero okaże się za kilka miesięcy....póki co ktoś zarządził spadki i jest w tym konsekwentny więc nie zanosi się by przestał.
    No i proszę:)....oczywiście coś wypadło z szafy;)...było wiadome że coś nie gra więc dziś można obserwować jak daleko zanurkuje
  • Re: Sprzedaż w Polsce kwiecień plus dywidenda Autor: ~te [79.189.33.*]
    no dajcie na 20 to Sobie coś tam kupię;)....
[x]
CDRL -1,82% 13,50 2020-07-03 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.