• Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~MN [83.7.145.*]
  O co chodzi z tą firmą. Pokazuje zyski i stoi w miejscu a nawet spada po 6%. O co chodzi?? Czy ludziom z Zarządu nie zależy na wyższej wycenie firmy???
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~Arthurius [37.47.39.*]
  Pobierają wynagrodzenia, premie. Biznes się kręci, pracownicy maja robotę, to kurs maja w wielkiej ,,D”. Taka mentalność z PRL-u. Chociaż z drugiej strony nikt nie wie dokładnie, czy komuś nie zależy na niskim kursie.
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~MN [91.213.58.*]
  Moze pracownicy uwalaja kurs, bo sprzedaja akcje pracownicze. Jest słabo. Myslałem, ze w 2019 bedziemy grubo powyzej 5 zł.
  A tu powoli idzie kryzys i tego nie bedzie.
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~Arthurius [37.47.39.*]
  Chyba, ze właśnie ten przyszły spodziewany kryzys dołuje kurs. Jesienią kurs był dołowany spodziewanymi podwyżkami cen energii... Grunt, żeby płacili co roku dywidendę i żeby ta dywidenda była coraz wyższa. Wtedy za jakiś czas nawet kurs wróci do normalności. Ten sam problem dotyczy wielu innych spółe. W 2008 r. małe spółki były kilkukrotnie przeszacowane by wkrótce runąć 80% w dół, a obecnie są często kilkukrotnie niedoszacowane. Jeśli kryzys będzie słabszy od przewidywań lub w ogóle go nie będzie, z czasem małe zdrowe spółki mogą pójść ponad 100% w gore (należy przy tym pamiętać, ze np odpowiednikiem 80% ruchu w dół jest 500 % ruchu w gore).
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~mm [91.213.58.*]
  A to prawda. Mam nadzieje, ze w tym roku dywidenda bedzie okolo 0,50 zł. Zyski powinny być na poziomie z poprzedniego roku. Moze nie beda oddawac akcji pracownikom. Nie pamietam, czy ciagle maja ten program akcji dla pracownikow. Jezeli nie to moze Spolka zacznie z zysków skupowac wlasne akcje.
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~AE [83.26.221.*]
  Nie sądzę aby tyle wypłacili . Co do zysków byłbym spokojny , nie biorąc pod uwagę rezerwy na świadczenia emerytalne , w 2 kw. zyski są rekordowe . Kurs euro nam sprzyja - ponad 80% sprzedaży w euro . Uruchamiają nowy piec , a do tej pory mieli pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych . Czy będzie zbyt na zwiększone moce ? Niemcy zwalniają , ale dalej wolumeny sprzedaży w przemyśle motoryzacyjnym są imponujące. Jeśli ciągle będą modernizować moce produkcyjne ( a to robią ) mimo spadającego rynku w Niemczech zamówienia mogą rosnąć , bowiem są konkurencyjni cenowo . Trzeba pamiętać , że wojna celna USA Chiny podnosi ceny na niektóre wyroby . Są firmy Chińskie , które wypadły z USA i Ameryka szuka zamienników . Ten kierunek też możemy wkrótce i tu zobaczyć . A w kraju kolejnictwo . Średnio i długoterminowo świetna spółka . A co do pewnych manewrów z kursem i niektórych wypowiedzi na forum...Spółka kupuje akcje dla kadry , jeszcze chyba jedna transza do kupienia . A czy z chciwości nie wyleją dziecka z kąpielą to zobaczymy.
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~rrrwr [195.8.97.*]
  Czy pan jest leszczem, że zadaje takie pytania?
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~mn [83.7.34.*]
  Jak Pan nie jest leszczem to moze mi wytlumaczy? :)
 • Re: Czy ktoś się domyśla co się tu dzieje????? Autor: ~mm [91.213.58.*]
  Czy w drodze jakies INFO????

 • Re: od listopada ? Autor: ~elemelek [194.33.72.*]
  surówka, złom, euro ?
  jakby się poprawiało ?
  ;)
 • Re: jeszcze miesiąc ? Autor: ~elemelek [194.33.72.*]
  Czekamy aż trzymający poziom 3,30 odpuści.
  Potem (za 25 sesji) to już wyniki za 2018 zdecydują ;)
 • Re: jeszcze miesiąc ? Autor: ~mm [91.213.58.*]
  Obawiam się, że tu i dobre wyniki nie pomogą kursowi. Nie ma chętnych do kupna to i kurs stoi w miejscu. Jeżeli kurs faktycznie jest trzymany to bez żadnego wysiłku. Teraz trzeba liczyć na dywidende większą niż w poprzednim roku. Może 0,50 zł?
 • Re: jeszcze miesiąc ? Autor: ~Arthurius [89.72.94.*]
  Na Patentusie po świetnych wynikach ,,sternik'' dzisiaj musiał odpuścić. Jeśli ,,Dobrzy Panowie'' z zarządu niczego nie wymyślą, żeby zaniżyć wynik (patrz - jakieś kolejne bzdurne odpisy)', to i tutaj może być ciekawie.
 • Re: jeszcze miesiąc ? Autor: ~mm [91.213.58.*]
  warunek. musi pojawic sie wiekszy popyt. bez tego nie bedzie zadnych wzrostow. zarzad raczej pojdzie w dywidende, bo nie sadze, zeby zalezalo im na wzroscie kursu. przeciez jeszcze trzeba odkupic akcje od Banku.
[x]
ODLEWNIE -0,43% 4,58 2020-05-29 16:44:59
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.