• Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~takasytuacja [77.111.246.*]

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/ABADON-REAL-ESTATE-S-A-Przekazanie-do-publicznej-wiadomosci-opoznionej-informacji-poufnej-otrzymanie-od-Michala-Wuczynskiego-zawiadomienia-na-podstawie-umowy-inwestycyjnej-oraz-informacja-o-otrzymaniu-postanowienia-o-udzieleniu-zabezpieczenia-7633972.html 

  "Przekazanie do publicznej wiadomości opóźnionej informacji poufnej - otrzymanie od Michała Wuczyńskiego zawiadomienia na podstawie umowy inwestycyjnej oraz informacja o otrzymaniu postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia"

  Zarząd Abadon Real Estate S.A („Emitent”, „Spółka”) informuje, że w dniu 5 grudnia 2018 r. podjął decyzję o opóźnieniu przekazania informacji poufnej, zgodnie z art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

  Treścią opóźnianej informacji poufnej był wpływ oświadczenia, którego adresatem jest Pan Michał Wuczyński („Obowiązany”) („Zawiadomienie”). Zawiadomienie dotyczyło zamiaru przyjęcia przez Obowiązanego oferty Emitenta w zakresie wszystkich należących do Obowiązanego na moment złożenia przez Obowiązanego akcji Awbud S.A. („Oferta”). Uprawnienie Obowiązanego wynika z zawartej w dniu 31 stycznia 2017 roku umowy inwestycyjnej, o której Emitent informował w RB nr 4/2017.

  Z uwagi na to, że w ocenie Emitenta Oferta jest nieważna, Emitent niezwłocznie podjął niezbędne kroki w celu zabezpieczenia interesów Spółki.

  Wobec powyższego w dniu 21 grudnia 2018 r. Emitent powziął informację z Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej Wydział I Cywilny („Sąd”) o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie z wniosku Emitenta przy udziale Obowiązanego w następującym zakresie:
  1) zakazanie Obowiązanemu składania oświadczenia woli o przyjęciu Oferty, 
  2) zakazanie Obowiązanemu posługiwania się przed organami, urzędami i osobami, których może dotyczyć, oświadczeniem o przyjęciu Oferty,
  3) wstrzymanie skuteczności Zawiadomienia. 
  Jednocześnie Sąd wyznaczył Emitentowi termin 2 tygodni na złożenie pozwu przeciwko Obowiązanemu o ustalenie, że Oferta jest nieważna.

  W związku z powyższym Emitent zamierza wystąpić z pozwem przeciwko Obowiązanemu w oznaczonym terminie, zgodnie z zobowiązaniem Sądu.

  ---
  czy tam nie jest błąd że Wuczyński jest nadawcą a nie adresatem? bo nie kumam
  co tu się porobiło?
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Ciekawie [188.146.229.*]
  Celowo jest to zagmatwane-jedno co jest pewne to kłócą się o akcje Wuszyńskiego bo są o wiele więcej warte niż obecna cena.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~awbud [87.207.98.*]
  A jeszcze wygląda na to że Abadona ściągają z giełdy.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~awdead [37.47.164.*]
  Ciekaw, czy przełoży się to na kurs akcji (wzrost ceny)
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.146.80.*]
  Przecież tu widać od razu o co chodzi od dawna- Abadona ściągną dlatego maja już ponad 90% a Awbud też chcą tylko Chcieli najpierw te akcje Wuszyńskiego i wtedy zrobić wezwanie, ktoś spyta dlaczego tak to odpowiadam- jeśli ktoś ma ponad 10% akcji i jest wezwanie to może bardziej się stawiać ma większe możliwości prawne, m.in. dlatego NN zwiększyło zaangażowanie w Orbisie bo czyli, że główny akcjonariusz zrobi tam wezwanie, dlatego zwiększyli zaangażowanie powyżej 10% czy tylko dlatego zevy na tym jeszcze więcej zarobić czy dlatego, że woda jak biznes się kręci i że te akcje są warte o wiele więcej to już odrębna kwestia ale takie są fakty. Jeśli Murapol z powiązanymi miałby 90% to może zrobić tzw. przymusowe wezwanie. Jeśli chcą wejść na giełdę w 2019r. a chcą spieniężyć swój biznes i stać się jeszcze bardziej popularni to chcą poukładać tematy ze spółkami córkami i żeby były warte jak najwiecej - bo wtedy wycena grupy przy IPO też musi być jak najwyższa żeby debiut zrobić jak najwyżej. Inna sprawa, że mogliby również wejść na plecach Awbudu skonsolidować cała grupę i zmienić nazwę na Murapol S.A. ale raczej poukładają tematy i zrobią IPO. Fakty są takie, że kupowali akcje Awbudu po 7,5 i nie robili tego po to zevy stracić, kontrakty są i będą na setki milionów, a ta strata która była za 9m to jakieś drobne, co chwile coś budują robią, poważne projekty, poczytajcie ich Facebooka czy w raporcie ile jest realizowanych projektów. Sam Murapol dostarczy portfel zamówień na 120-150 mln rocznie plus kolejne ok 150 będą mieli z przemysłowych tematów i ekologicznych czyli min 250-300 mln lub lepiej na najbliższe lata. Ta spółka ma potencjał, a jest wyceniana jak bankrut, prawdopodobnie celowo, wystarczy myśleć jak działa wezwanie na akcje i z jakiego okresu jest wyliczona średnia. Pozdrawiam!
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~awbud [87.207.98.*]
  Śmiało można brać, średnia jest 1,20.

  Ludzie się poddają i wyrzucają akcje za grosze, nawet rok nie potrafią ich przetrzymać, a potem płacz na forach że jakieś Cholewy i inni z Murapola ich wycisnęli z akcji. Oni mają doświadczenie w temacie. Przerobili to na Variancie. Tam chyba też akcje warte z 5-6 zł odebrali za 1 zł. Tutaj tak samo, brali po 6-7 zł a teraz zbiorą resztki. Jedyna nadzieja w Wuczyńskim że nie odda tanio pakietu-ojcowizny i trochę ich utemperuje.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Wesołych [188.146.231.*]
  Większość tu ma średnia 3-4 zł może nieliczni ok 2 Murapol ma 7,5 a są pewnie też tacy co kupowali powyżej 10-20. Przy tak małej liczbie akcji kurs jak szybko spadał tak szybko będzie rosnąć, pamiętacie jak było w lato jak z 1 poszło prawie na 3 w kilka sesji.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Zdziwienie [89.64.57.*]
  28 mln straty to drobne?
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~WesołychŚw [188.146.226.*]
  Które 28 mln masz na myśli ? Bo chyba raportów czytać nie potrafisz :)
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Zdziwienie [89.64.31.*]
  Umiesz czytać czego i Tobie z okazji swiat zycze :)))))
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~WesołychŚw [188.147.37.*]
  co Więcej te ostatbie 9m były nawet w pewnym sensie lepsze od tych z 2017r. ponieważ wtedy na wyniki wpłynęły jednorazowe zdarzenia i poprawiły te wyniki m.in. wierzytelności oraz kasa z gminy Steżyca - kilka milionów i wtedy kurs był po 4-5 zł
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~mmm [5.173.185.*]
  Przecież za 2017 rok była w Awbudzie strata w wysokości ok. 28 mln zl. Przecież teraz jakos "cudownie" nie zniknęła. Do tego dochodzi strata za trzy kwartały 2018 roku - wyniki podane przez sam Awbud 29 listopada 2018 r. wraz z info, że wyniki są gorsze niż w 2017 roku. Do tego dodać "gwałtowne" rezygnacje wszystkich dotychczasowych członków zarządu Awbudu. Teraz mamy duży i pewnie długi proces związany z roszczeniami jednego z głównych akcjonariuszy. Zresztą Awbud maksymalnie opoznil podanie informacji o otrzymaniu pisma od Wuczynskiego. Wszystko po to, żeby nie "zepsuć" propagandowej konferencji Murapolu 12 grudnia, a pismo od Wuczynskiego dostali 5 grudnia. Opublikowali komunikat dopiero 21 grudnia, tuż przed okresem świątecznym - wszystko po to, żeby zmniejszyć negatywną reakcję giełdy na ten "news". Tak więc końcówka 2018 roku jest w Awbudzie burzliwa. Czy wiadomo co z tym kontraktem i aneksem do tego kontraktu na budowę hotelu w Międzyzdrojach? Bo tam też Awbud czegoś nie ujawnił w raporcie o tym kontrakcie i była jakaś "ściema".
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~nk [89.229.232.*]
  Te "straty" to Kreatywna księgowość (ang.creative accounting) Były prezes pewnie zdaje sobie sprawę z faktycznej kondycji przedsiębiorstwa.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~nk [89.229.232.*]
  Zwiększyli zaangażowanie materiałowe w wykonywane projekty- sami to podają w ostatnim raporcie. Poza tym spłacają podwykonawców, mimo że nie otrzymali do tej pory należności za roboty wykonywane w 2017 roku. To taka "długoteminowa inwestycja" pod przyszłe zyski. Obecna wycena natomiast przypomina wycenę spółki wydmuszki z jednym pracownikiem i przychodami rzędu 200 tys. zł rocznie.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.146.232.*]
  Przecież Awbud ma teraz lepsze wyniki niż w 2017 tylko wtedy były tzw one offy a po ile wtedy był kurs ok 4-5 zł to po 1 po 2 przecież Awbud ma tyle pracy i projektów, że nic nie musi brać więcej - hotel w Międzyzdrojach mają wygrany przetarg ale bardzo dobrze, że Awbud najpierw czeka na gwarancje bankowe inwestora, wszystkie zgody i to czy jest wypłacalny - jeśli miałbyś formę budowaną to będziesz rozpoczynał prace i zaangażowanie ludzi na projekt za 70 mln jeśli nie masz gwarancji bankowych inwestora
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Zdziwienie [89.64.31.*]
  Brawo za rozsadek i umiejetnosc abalitycznego myslenia!!
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~takasytuacja [77.111.245.*]

  coś mi tu nie pasuje albo nie kumam o czym piszecie
  piszecie że potrzebują akcji Wuczyńskiego żeby zrobić wezwanie co jest jasne
  ale z treści wynika że nie przyjęli oferty od niego?

  pomijam że pomylili się z numerem raportu na który się powołują, bo to jest 3/2017 a nie 4
  gdzie w którym miejscu jest mowa o tym że w tej umowie Wuczyński ma sprzedać akcje Abadonowi
  ja tu widzę że mają zachować część akcji od Petrofoxu żeby mieć kontrolę nad spółką

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/AWBUD-Zawarcie-umowy-inwestycyjnej-zwiazanej-z-mozliwym-posrednim-nabyciem-akcji-Emitenta-7497250.html 

  "Zarząd AWBUD S.A. w Fugasówce („Emitent”) informuje, że Emitent został powiadomiony przez Pana Michała Wuczyńskiego, pełniącego funkcję Prezesa Zarządu Emitenta, iż w dniu 31 stycznia 2017 roku pomiędzy ABADON REAL ESTATE S.A. w Bielsku – Białej („ABADON REAL ESTATE”) a Panem Andrzejem Wuczyńskim, Panem Tomaszem Wuczyńskim, Panem Michałem Wuczyńskim, Panią Małgorzatą Wuczyńską („Wspólnicy” ) oraz Petrofox Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Fugasówce („Petrofox”) została zawarta umowa inwestycyjna regulująca zasady współpracy stron tej umowy, której przedmiotem jest między innymi
  (i) planowane nabycie przez ABADON REAL ESTATE 100% udziałów w kapitale zakładowym Petrofox, a tym samym w związku z planowanym pośrednim nabyciem przez ABADON REAL ESTATE akcji Emitenta oraz możliwym przejęciem przez ABADON REAL ESTATE pośredniej kontroli nad Emitentem i podmiotami powiązanymi z Emitentem oraz
  (ii) planowane nabycie przez Wspólników akcji Emitenta w ramach konwersji części zobowiązań pożyczkowych Petrofox wobec Wspólników na akcje Emitenta („Umowa Inwestycyjna”). 

  W wyniku zawarcia Umowy Inwestycyjnej, z zastrzeżeniem spełnienia się poniższych dwóch warunków zawieszających, Wspólnicy zobowiązali się sprzedać na rzecz ABADON REAL ESTATE, a ABADON REAL ESTATE zobowiązał się kupić 100% udziałów w kapitale zakładowym Petrofox. Do warunków zawieszających zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży udziałów w kapitale zakładowym Petrofox należą:
  (i) przeniesienie przez Petrofox na Wspólników Pana Michała Wuczyńskiego i Pana Andrzeja Wuczyńskiego części akcji Emitenta posiadanych przez Petrofox,
  (ii) uzyskanie decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez ABADON REAL ESTATE bezpośredniej kontroli nad Petrofox oraz pośredniej kontroli nad Emitentem, w szczególności bez uwarunkowania zgody spełnieniem określonych warunków. 

  Zgodnie z Umową Inwestycyjną, w razie dokonania wyżej opisanej transakcji, Pan Michał Wuczyński i Pan Andrzej Wuczyński będą posiadali pakiet łącznie 15% akcji Emitenta w wyniku ich nabycia od Petrofox, kontrola nad zarządzaniem Emitentem pozostanie w gestii Pana Michała Wuczyńskiego i Pana Andrzeja Wuczyńskiego, Pan Michał Wuczyński pozostanie Prezesem Zarządu Emitenta a Pan Andrzej Wuczyński będzie nadal pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej. Nadto, zgodnie z Umowa Inwestycyjną, struktura organizacyjna Emitenta pozostanie bez zmian, Emitent ma kontynuować dotychczasowe kierunki działalności budowlanej oraz specjalizacji kubaturowej, przemysłowej i ekologicznej z uwzględnieniem planu dynamicznego rozwoju działalności w zakresie budownictwa mieszkaniowego."

 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~nk [89.229.232.*]
  Miejsce w rankingu:

  2018-11-09 09:25:54

  Zawarcie przez Emitenta umowy inwestycyjnej związanej z możliwym pośrednim nabyciem akcji Awbud S.A.
  2017-01-31 14:43
  AA+A+

  Spis treści:
  1. RAPORT BIEŻĄCY
  2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
  3. INFORMACJE O PODMIOCIE
  4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ 

  KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

  Raport bieżący nr
  4
  /
  2017

  Data sporządzenia:
  2017-01-31

  Skrócona nazwa emitenta

  ABADON REAL ESTATE S.A.

  Temat

  Zawarcie przez Emitenta umowy inwestycyjnej związanej z możliwym pośrednim nabyciem akcji Awbud S.A.

  Podstawa prawna

  Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

  Treść raportu:

  Zarząd spółki pod firmą ABADON REAL ESTATE S.A. z siedzibą w Bielsku – Białej („Emitent” lub „Spółka”), działając na podstawie art. 17 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w sprawie nadużyć na rynku oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE, niniejszym informuje, że w dniu 31 stycznia 2017 roku zawarł z panem Andrzejem Wuczyńskim, panem Tomaszem Wuczyńskim, panem Michałem Wuczyńskim, panią Małgorzatą Wuczyńską („Wspólnicy” ) oraz spółką pod firmą Petrofox spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Fugasówce („Petrofox”) umowę inwestycyjną („Umowa”), regulującą zasady współpracy stron tej Umowy w związku z planowanym:
  (a) udzieleniem przez Emitenta spółce Petrofox pożyczki celem spłaty wierzytelności przysługujących Wspólnikom Petrofox wobec Petrofox, oraz
  (b) nabyciem przez Emitenta 100% (stu procent) udziałów w kapitale zakładowym Petrofox, a tym samym w związku z planowanym pośrednim nabyciem (w rozumieniu art. 4 pkt 27 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych – „Ustawa o Ofercie”) przez Emitenta akcji w kapitale zakładowym spółki Awbud S.A. z siedzibą w Fugasówce, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Częstochowie, XVII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000023958 („Awbud”) oraz możliwym przejęciem przez Emitenta pośredniej kontroli nad Awbud i podmiotami powiązanymi z Awbud w rezultacie wezwania następczego dokonanego zgodnie z Oddziałem 2 Rozdziału 4 Ustawy o Ofercie, oraz
  (c) nabyciem przez Wspólników akcji w kapitale zakładowym Awbud w ramach konwersji części pożyczki przysługującej Wspólnikom w Petrofox na akcje Awbud.
  Awbud jest spółką publiczną, której akcje są przedmiotem obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., kontrolowaną przez spółką Petrofox. Obecnie pakiet kluczowych usług oraz produktów oferowanych przez Awbud zawiera: projektowanie, nadzór i generalne wykonawstwo (AWBUD Design & Build), wykonawstwo konstrukcji żelbetowych (AWBUD Żelbet), a także prace instalacyjne (INSTAL LUBLIN). AWBUD specjalizuje się w wykonawstwie obiektów mieszkaniowych, biurowych, handlowych oraz produkcyjno - magazynowych dla szerokiego spektrum gałęzi przemysłu, a także instalacji związanych z oczyszczaniem ścieków i utylizacją odpadów oraz specjalistycznych robót żelbetowych i instalacyjnych.
  W wyniku zawarcia Umowy, z zastrzeżeniem spełnienia się warunków zawieszających, Wspólnicy zobowiązali się sprzedać na rzecz Emitenta, a Emitent zobowiązał się kupić 100% (sto procent) udziałów w kapitale zakładowym Petrofox („Udziały”) za cenę wynoszącą 14.036.671,97 zł. Do warunków zawieszających zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży Udziałów należy:
  (a) przeniesienie części akcji w kapitale zakładowym Awbud na Wspólników oraz umorzenie w rezultacie tego pożyczek udzielonych Petrofox przez jej Wspólników do kwoty 7.418.651,40 zł; 7.660.997,41
  (b) uzyskanie, w terminie 4 (czterech) miesięcy od dnia zawarcia Umowy, chyba że strony Umowy uzgodnią inaczej, decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodzie na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Emitenta bezpośredniej kontroli nad Petrofox oraz pośredniej kontroli nad Awbud (w rezultacie nabycia 100% udziałów w Petrofox), wydanej w trybie art. 18 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, to jest w szczególności bez uwarunkowania zgody spełnieniem określonych warunków.
  Umowa określa także przypadki, w których dana strona Umowy może odmówić przystąpienia do umowy sprzedaży Udziałów, mimo łącznego spełnienia się w/w warunków zawieszających. Ponadto, Emitent zobowiązał się do zawarcia z Petrofox umowy linii pożyczkowej, na mocy której udostępni Petrofox kwotę do wysokości 19.775.272,03 zł.
  Umowa reguluje także: (a) zasady przyszłego ładu korporacyjnego w Awbud, (b) ustanowione na rzecz Emitenta prawo pierwszeństwa nabycia akcji w Awbud, (c) ograniczenia w nabywaniu i zbywaniu akcji w Awbud, (d) ustanowioną na rzecz Wspólników opcję sprzedaży wszystkich akcji w Awbud należących do Wspólników (na dzień realizacji opcji), (e) ustanowioną na rzecz Emitenta opcję odkupu wszystkich należących do Wspólników akcji w Awbud (na dzień realizacji opcji odkupu) oraz (f) poręczenie ustanowione przez Murapol Spółka Akcyjna z siedzibą w Bielsku-Białej za wszelkie zobowiązania pieniężne Emitenta wynikające z zawartej Umowy.
  Obowiązki wynikające z treści Umowy nie uchylają obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym zwłaszcza obowiązków wezwaniowych wynikających z przepisów Ustawy o Ofercie Publicznej.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~takasytuacja [77.111.245.*]
  aha dobra sory to się pomyliłem, szukałem na Awbudzie zamiast na Abadonie
  no to tym bardziej jestem ciekawy o co tam poszło że nie przyjęli oferty

  "Umowa reguluje także:
  (a) zasady przyszłego ładu korporacyjnego w Awbud,
  (b) ustanowione na rzecz Emitenta prawo pierwszeństwa nabycia akcji w Awbud,
  (c) ograniczenia w nabywaniu i zbywaniu akcji w Awbud,
  (d) ustanowioną na rzecz Wspólników opcję sprzedaży wszystkich akcji w Awbud należących do Wspólników (na dzień realizacji opcji),
  (e) ustanowioną na rzecz Emitenta opcję odkupu wszystkich należących do Wspólników akcji w Awbud (na dzień realizacji opcji odkupu) oraz
  (f) poręczenie ustanowione przez Murapol Spółka Akcyjna z siedzibą w Bielsku-Białej za wszelkie zobowiązania pieniężne Emitenta wynikające z zawartej Umowy. "
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.146.162.*]
  No to mamy wezwanie :) 1,08 ma dzień dobry, a może być znacznie wyżej :)
  Proszę czytać uważnie co pisałem w ostatnich 2 tygodniach w tym wątku
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~jack [109.196.90.*]
  No to poczekam na inną cenę w wezwaniu.
  Tak ok 3zł minimum...
  Nie ma sensu oddawać im papiera po taniości...

  Co sądzicie ?
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.146.162.*]
  Będą chcieli Wuszyńskiego ,,zmobilizować” ale on na pewno nie będzie chciał oddać lekką ręką po 1,08 to jest pierwsze wezwanie jeśli nie osiągną po nim 90% to nie będą mogli zrobić wezwania przymusowego. Mogą też skupować z rynku w takiej czy innej formie aby osiągnąć te 90% chociaż bez akcji Wuszyńskiego to tego nie dokonają, 1,08 wydaje się być śmieszną ceną jak na Awbud chociaż ja i tak się cieszę bo przy tej cenie mam bardzo dobry zysk ale na pewno nie oddam wszystkich akcji po takiej relatywnie niskiej cenie. Murapol ma tak istotny pakiet akcji, że jest zdeterminowany kupić je wszystkie bo chce poukładać wszystkie klocki przed zrobieniem IPO Murapolu.
  El_Presidente
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~jack [109.196.90.*]
  Hmm...

  Na miejscu Wuczyńskiego to bym właśnie kupował ...
  Tylko jaka cena może go skłonić do oddania swojego pakietu ?
  To chyba główne pytanie..
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Pedro [188.146.78.*]
  Czyli w/g obecnej ceny wezwania, AWBUD jest wyceniony na niespełna 9 mnl zł! To jest jakieś chore! Spólka ma kontrakty na kilkadziesiąt mln a nawet większe i jest wyceniona na wartość zysku z jednego kontraktu np: budowy hotelu w Międzyzdrojach! To jest chore!!!!
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: konfidel [5.172.234.*]
  A straty?
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~drobny [146.249.250.*]
  Prawda jest taka że Mur... chce wydymać Wu... , bo pewnie nie mają kasy i uprzedzają jego ruchy. Chcą zebrać jak nawięcej z ulicy po najniższej cenie gdzie 1.08 może wydawać sie dla nietórych atrakcyjne. Niestety dla Mu.r.. ten kto siedzi w temacie wie że jak pan Wu.. wezwie ich do skupu to będą musieli zebrać po 7,5. Dlatego co wezma teraz po 1.08 to jest dla nich 6.42 oszczędności na każdej akcji które i tak będą musieli wykupić.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.146.162.*]
  Po 1. Wuszyński jego rodzina ma kasę ze sprzedaży wcześniejszej akcji jak był fundusz Petrofox tylko tu bardziej już grają ambicje i świadomość tego, że firma jest warta o wiele więcej niż te 1,08 za akcje. Same kontrakty roczne w kolejnych latach jak napisałem kilka dni temu to spokojnie może być ok 200-300 mln lub lepiej, tak samo jak pisałem ok 2 tygodnie temu, że ta wycena akcji to żart i w kolejnych lata h sam zysk netto może być znacznie wyższy niż ta kapitalizacja kilka milionów, a mogą być takie lata, że zysk netto będzie kilkukrotnie przewyższał kapitalizację kiedy akcje były ok 0,6-0,7. Po 2. Będą chcieli uzyskać te 90% żeby ewentualnie zrobić przymusowy wykup ale bez akcji Wuszyńskiego tego nie zrobią ale jest na to pewna możliwość z ich strony jaka- już piszę jeśli zbiorą z wezwania i też z rynku łącznie z tymi 66% co mają i uzyskają 80% czyli 4/5 to mogą zwołać walne i przegłosować emisję bez prawa poboru i wyemitować taką liczbę akcji żeby Wuszyński miał mniej jak 10% ale ta procedura potrwałaby jednak dużo dłużej przynajmniej ok 2-3 miesiące, samo ogłoszenie walnego to 26 dni później głosowania i kilka tygodni na domknięcie emisji No i przede wszystkim muszą mieć te 80% a Wuszyński ma 15% więc wiadomo co będzie z kursem i dlaczego jest zbierany po 1,05-1,06-1,07-1,08 większymi wolumenami, a jak to się skończy i nikt nie będzie chciał oddawać w tych cenach to siłą rzeczy kurs musi powędrować wyżej. To zamieszanie z pakietem akcji W i jak to określiłem ,,mobilizacja” sugeruje w jakim celu to jest robione. Pozdrawiam!
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.147.2.*]
  Ponieważ jest pewna Grupa Inwestorów Indywidualnych posiadających akcje Awbud, warto nawiązać kontakt i policzyć swoje akcje, mam kotakt do pewnych Akcjnariuszy Indywidualnych, jednak razem jest Nas o wiele więcej. Teoretycznie w naszych rękach jest 1566160 akcji, naturalnie w praktyce może ich być mniej ale kilkaset tysięcy, a być może przy odpowiedniej moblizacji ponad milion akcji mamy. Oczywiście nie uwzględniam tu akcji zarówno Grupy Murapol jak i Pana Wuszyńskiego. Powody dla których warto mieć kontakt i się zjednoczyć są oczywiste- cena zaproponowana w wezwaniu jest ceną minimalną jaką określa ustawa - 1,08 zatem nie uwzględnia ona premi za ewentualną odpowiedź na wezwanie, średnia premia na przestrzeni lat 2010-2017 w wezwaniu według KMPG to 14,3% powyżej ceny minimalnej przy czym warto podkreślić, że w przypadku chęci wycofania spółki giełdowej z obrotu-co jest bardzo prawdopodobne w przypadku Awbud, gdyż grupa Murapol ma już 66% a chce mieć 100% akcji i wówczas premia jest jeszcze znacząco wyższa, tak więc cenna w wezwaniu powinna być wyższa, gdyby natomiast oprzeć się ma cenie godziwej to ona jest jeszcze wyższa, biorąc pod uwagę historię, renomę grupy Awbud, a przede wszystkim skalę projektów jakie realizowała i jest w trakcie realizacji. Poniżej zostawiam maila do siebie, jeśli ktoś z Indywidualnych chce się jeszcze Zjednoczyć, policzyć Nasze akcje i napisać swoje zdanie odnośnie oczekiwanej cenny w wezwaniu to proszę śmiało pisać. Głównym argumentem działania jest po prostu Nasz wspólny interes jako Akcjonariuszy Indywidualnych oraz szczere przekonanie, że akcje Awbud są znacznie więcej warte niż ich obecny poziom rynkowy. Przypomnę tylko, że jednoczenie się Akcjonariuszy Indywidualnych w procesie po ogłoszeniu wezwania jest czymś naturalnym na przestrzeni ostatnich lat. Każdy kto chciałby dołączyć niech pisze do mnie maila oraz ile akcji posiada i jakie ma oczekiwania odnośnie cenny w wezwaniu, oczywiście warto oprzeć swoją oczekiwaną cenę o rzeczowe argumenty w kilku zdaniach. Może być tak, że tego typu inicjatywa komuś nie będzie na rękę ale to Nasze prawo jako Akcjonariuszy Indywidualbych i ewentualne niemertoryczne komentarze najlepiej ignorować
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.147.2.*]
  Mail do mnie:

  elpresidente.invest@gmail.com

  Razem możemy więcej!
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Xyz [188.147.70.*]
  Dobra dobra. Lepiej kontaktuj się z W. My tutaj to jesteśmy leszcze.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~awbud [87.207.98.*]
  Cena jest za niska ale nie wiadomo kto te akcje przez 1,5 roku zbierał. Może się okazać że jednak dużo z tych zebranych akcji zostanie "oddana" na wezwaniu. Mogą również oddać jakieś fundy które albo zbierały w kierunku 5% albo mają jakieś resztkowe.
  Emocje jedno a chłodny osąd drugie.
  Awbud spółka BYŁA bardzo dobra, ma doświadczenie, robiła wiele dużych inwestycji ale jak widać coś się zes..ało i poszli na układ z Murapolem. Martwią nieustające komunikaty o pożyczkach, przeczytać uważnie co napisał w wezwaniu Abadon - chcą odzyskać kasę pożyczkową którą od dłuższego czasu ładują w Awbud. Dlaczego ładują?

  Oczywiście mieć taką spółkę z kompetencjami w swojej grupie to dla Murapola plus, o ile jeszcze ją umiejętnie wykorzystają.
  Wcale nie wygląda jakby w Awbudzie było lepiej, wyniki masakra-zaskoczenie, info o jakimś kontrakcie to od święta można tu zobaczyć.
  Patrząc jak działa Murapol jestem prawie pewien że zbierali akcje i nic porozumienie drobnych tu nie da. Większość i tak oddała na pierwszysm wezwaniu, tam była nadpodaż i redukcja. Reszta pooddawał przy zjeżdżającym przez rok czy dwa kursie.
  Teraz zostało 19% akcji pośród których ja uważam Murapol ma pozbierane. Przypomnijmy sobie chociaż jak na Polnordzie pomagał im zbierać Trigon, i oni potem odkupili.
  Trzeba czekać na ruch Wuczyńskiego i dowiedzieć się o co im poszło. Jednakże jakby nie patrzeć Murapol jest skuteczny i los Awbudu (zdjęcie z giełdy) jest przesądzony od końca 2016 roku kiedy fundy dograły deal z Murapolem. Tak samo na Abadonie przekroczyli próg i zaraz będą ściągać z giełdy.

 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~mmm [5.173.185.*]
  Tak. Murapol już coś podobnego przećwiczyl na spółce Variant S.A., gdzie zastosował przymusowy wykup od drobnych akcjonariuszy i teraz jest to Abadon Real Estate. Ta spółka miała być rozwiązaniem dla Murapolu odnośnie wejścia na giełdę, bo Murapolowi nie udało się wejść od wielu lat. Teraz Murapol szykuje kolejne podejście z giełdą na drugie półrocze 2019 roku. Problemy z Wuczynskim i Awbudem raczej mu w tym nie pomogą. Dlatego jest taki nacisk ze strony Murapol, żeby jak najszybciej wchłonąć Awbud i Abadon w swoje struktury - zabrać je z giełdy. Gdybym miał dobrą umowę z Murapolem, że kupi ode mnie akcje po dobrej cenie, tak jak Wuczynski, to bym nie odpuszczal. Wykorzystalbym to, że Murapol chce wszystko wysprzatac przed zlozeniem prospektu. Nie wiem tylko skąd w Murapolu ten entuzjazm dla giełdy, dotąd im się nie udało, a dwie kontrolowane przez Murapol spółki: Abadon i Awbud kiepsko sobie raczej radzą na giełdzie. Murapol sprzedał też swoje pakiety w gieldowym Skarbcu i Polnordzie. Więc ja wcale nie jestem taki pewien, że Murapol wejdzie na giełdę.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Qwerty [79.175.213.*]
  Dobra/Dobra. Jest jeszcze W. W nim nadzieję, że nie odda po 1,08
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.147.96.*]
  Dziwni mnie niektórych zdziwnienie :) Piszecie ze zdziwieniem, że skąd entuzjazm Murapolu przy wejściu na giełdę skoro ich spółki córki sobie słabo radzą na giełdzie nie zastanawiacie się dlaczego jest jak jest... Konkretnie i na temat po co się wchodzi na giełdę ? - po kasę albo po to żeby użyć jej do rozwoju biznesu jaki się prowadzi, a najczęściej do jednego i drugiego - czyli z jednej strony zdobycie kasy na dalszy rozwój ale przede wszystkim po to żeby spieniężyć owoce swojej pracy - głowni właściciele Murapolu zakładali tę firmę nie tak dawno za grosze, a zbudowali w ok 10 lat potentata na polskim rynku - to chcą teraz spieniężyć swoje biznesy sprzedać akcje możliwe jak najwyżej kiedy Murapol jest na fali i chwali się jako największy deweloper w Polsce i to jest fakt. Po drugie wystarczy użyć wyobraźni zevy wiedzieć prostą rzecz-posłużę się wymownym przykładem który każdy zrozumie jeśli ktoś jest biznesmenem i powiedzmy ok 2 lat temu uznał, że chciałby przejąć 2 spoko które wpisują się w jego biznes i w przyszłości pozwolą mu jeszcze bardziej rozwijać swoją podstawową działalność to co robi - wchodzi stopniowo w te biznesy, poznaje je, instaluje swoich ludzi żeby wycenili potencjał tych biznesów ale jeśli to są spółki giełdowe to czy jakoś bardzo będzie mu zależało na ostentacji i przesadnym chwaleniu tych spółek na zewnątrz i tym samy wzroście ceny za akcje-które de facto chce docelowo wszystkie wykupić-pytanie retoryczne! To, że leszcze i ulica maja mało akcji jest faktem ale jeśli ktoś był sprytny, zna siena rzeczy to kupował akcje Awbud w pierwszej połowie grudnia widząc w nich wartość i skrajnie niską cenę oczywscie ta biska cena i wezwanie pod koniec roku między świetami i sylwestrem to na pewno przypadek :) Awbud przynajmniej 3 razy w ciągu roku dał świetnie zarobić- w lato z ok 1 na ok 2,5 jesienią z ok 1 na 1,4 i na początku grudnia z 0,6 na ponad 1 mimo, że w wezwaniu i tak zaproponowana cena jest śmiesznie niska, minimalna jaka mogła być zgodnie z ustawą. Podobna historia dzieje się teraz z ITM w sensie skrajnego niedowartościowania na początku grudnia poniżej 1 do wzrostu w okolice 3 zł w ciągu kilku sesji.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~mmm [5.173.185.*]
  To forum o Awbudzie, ale skoro o Murapolu tu też piszemy, to myślę, że zakup przez Murapol akcji Awbudu to nie był najlepszy interes dla Murapolu, biorąc pod uwagę to, w jakich kwotach Murapol musiał udzielać pożyczek/kroplowek Awbudowi. Przecież jak sam piszesz, celem bycia na giełdzie jest ściąganie kasy od inwestorów giełdowych. No to się Awbudowi nie udało. Przecież chyba oczywiste, że Murapol wolałby, żeby kurs akcji Awbudu rósł, a po kolejnych emisjach kasy byłoby jeszcze więcej. Tak więc teraz Murapol po prostu "zamyka" spółkę. Jej kontrakty - nie wiadomo czy w ogóle jeszcze aktualne i jaki zysk gwarantowały Awbudowi- po prostu przejmie. Jakoś zrestrukturyzuje potworne zadłużenie, żeby nie przeszkadzalo w prospekcie emisyjnym Murapola. To samo pewnie zrobi z Abadonem - to znaczy ściągnie z giełdy. Obie spółki pojawiły się na horyzoncie w ramach realizacji strategii poprzedniego prezesa Michała S. W listopadzie 2017 roku zwolnili go i przesuneli do Rady Nadz., a z końcem czerwca 2018 roku już Michała S. nie było w spółce. Teraz po nim sprzątają. Częścią jego koncepcji było też kupienie akcji Skarbca i Polnordu - te pakiety akcji Murapol też już sprzedał pośpiesznie w tym roku. Tak, Murapolowi przyda się kasa z giełdy, choćby po to, żeby spłacić gigantyczne zobowiązania (info na stronie internetowej Murapol, w zakładce Relacje Inwestorskie). Dlatego Murapol jest tak zdeterminowany, żeby wejść na giełdę. Ale Murapol próbuje tam wejść od co najmniej 2008 roku, bez skutku. Teraz chyba chce wyczyścić też metody księgowania, bo na nieprawidłowości wskazał im m.in. Arur S. na "For...u. Polecam. Nie wiem też, czy Murapol jest liderem wśród deweloperów, bo po pierwsze - skala zadłużenia, po drugie - liczbę mieszkań sprzedanych sami podają, nikt tego nie weryfikuje, a do liczby sprzedanych mieszkań wliczają w Murapolu też tzw. umowy rezerwacyjne, czego inni deweloperzy nie robią. Co do Awbudu, to Murapol chętnie by sprzedał go tak jak sprzedal swój pakiet w Skarbcu czy Polnordzie, tylko nikt nie chciał kupić. Taka jest smutna prawda. Tak więc jesli szybko nie przejmą akcji Wuczynskiego, to będą mieć problem ze swoim prospektem jaki "istotny spór z akcjonariuszem". Tak. Murapol istnieje od 2001 roku i bazuje na emisji obligacji, które splaca nowymi obligacjami, notowanymi na Catalyst i nie notowanymi, itd. Ale to źródełko zdaje się nie wystarczać już na obsługę zadłużenia, stąd ten pomysł z giełdą, znowu. A i jeszcze jedno - nowy prezes Murapolu (N.I.) w ostatnim wywiadzie dla PB sam przyznal, że "poprzednia strategia Murapolu, (a więc i zakup Awbudu) była błędem" i że "teraz mają nową strategię". Tak więc uważam, że Murapol podpisze jakąś ugodę z Wuczynskim a pozostałych akcjonariuszy potraktuje tak jak akcjonariuszy Variant S.A. (obecnie Abadon RE).
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Zdziwienie [89.64.56.*]
  Bardzo logiczne i trzezwe podejscie
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.146.48.*]
  Mylisz pojęcia i upraszczasz wieje rzeczy chociaż piszesz o niektórych rzeczach sensownie :) Po 1. Dużym uproszczeniem jest wrzucanie Awbudu - spółki budowlanej specjalizującej się w różnych segmentach budownictwa o czym pisałem wcześniej i w tym w deweloperów co już robi budując dla Murapolu nowe osiedla m.in. Służewiec czy Białołeka i porównywanie zakupu Awbud do zakupu Skarbca jest zupełnie nie właściwe, Awbud wpisuje się w Grupę Murapol i strategię rozwoju - po to jest list intencyjny podpisany we wrześniu na kolejne lata, a Skarbiec to była decyzja inwestycyjna, czysto finansowa i tam przepłacili, pomylili się kupili w złym momencie i sprzedali w złym. Przecież nikt Murapolu nie zmuszał do zakupu Awbud co więcej jestem pewny, że gdyby chcieli sprzedać to Wuszyński być może sam z rodziną, a może z jakimś inwestorem odkupił z pewnością ich pakiet akcji - oczywiście kwestia ceny byłaby dyskusyjna - jedni chcieliby sprzedać jak najwyżej, a drugi kupić jak najtaniej i nie dlatego, że nie wierzy w biznes tylko dlatego, że takie są prawa i działania kupującego - kupić jak najtaniej coś co ma większą wartość. Kolejna rzecz piszesz o jakimś niewiarygodnym zadłużeniu Awbudu...nikt nie twiedzi, że nie ma zadłużenia ale piszesz tak jakby to była jakaś katastrofa i niewiadomo ile, a porównaj to z kapitalizsvją spółki oraz ich portfelem zamówień projektów. Zobacz ile jest spółek na GPW - które prawie nic nie robią, przychody maja mizerne, zadłużenie bardzo duże, a ich wycena rynkowa jest niewspółmiernie wysoka. I jeszcze kwestia podstawowa - która zamyka wszystkie inne argumenty - gdyby Murapol nie chciała i nie widział wartości dodanej w zatrzymaniu Awbud wyłącznie dla siebie i wycofania go z giełdy to by po prostu nie robił wezwania na wszystkie akcje. W biznesie robi się pewne ruchy bo to się po prostu opłaca, na miejscu Murapolu zrobiłbym dokładnie to samo - chciał skupić cała resztę - dosyć symboliczną liczbę 2,8 mln akcji i mieć całą spółkę, doinwestować ją jeszcze i korzystać z efektu skali działalności. Murapol na duży bank ziemi i sobie poradzi, spłaca obligacje przedwcześnie czym zamyka usta wszystkim którzy już głosili jego problemy. Tam są sprytne koty, którzy dobrze liczą i maja konkretne plany biznesowe, a co jeszcze do porównania sytuacji Murapo Awbud to kolejne niezabiegającą na szybko, które obrazowo przedstawi o co chodzi: Jeśli ktoś jest ma biznes gdzie sprzedaje żywność w opakowaniach na odległość i to mu się bardzo dobrze sprzedaje-na tyle, że ma największą sprzedaż w kraju jednak kosztem były opakowania i firny które je produkują, kosztem który można zmniejszyć i mieć kontrole na produkcją tych opakowań-to co się robi-przejmuje spółkę która je produkuje wówczas jest wpływ na cały proces produkcji, możliwość ograniczenia kosztów, a jeśli spóła jest giełdowa to tym bardziej skupuje się wszystkie akcje i wycofuje ją z obrotu-po co, a No po to żeby chociażby nie dzielić się wszystkimi informacjami z konkurencją, nie trzeba było wszystkiego raportować, MAR etc. To wszystko jest oczywiste, tak samo jak to, że cena godziwa akcji Awbud jest o wiele wyższa niż obecna cena rynkowa ale oczywscie Murapol jak dobry ,,biznesem” najpierw oferuje najniższą cenę jaką można bo ją określa ustawa, gdyby średnia półroczna była 2,08 to zaproponowaliby 2,08. Ponad półtora roku temu płacili 7,5 za akcje ale dlatego, że też ustawa to reguluje, że cena w wezwaniu nie może być niższe niż maksymalna cena płacona za akcje w ciągu ostatniego roku, a ta była wówczas 7,5 czyli gdyby to wezwanie które jest teraz było np. na początku 2018 roku to cena musiałaby być 7,5 za papier, a tak jest 1,08 nieco ponad rok od tamtego zakupu i oczywista rzecz trochę humorystyczna na koniec cena w aktualnym wezwaniu jest taka, że gdyby porównać ją do ceny z wówczas to zysk byłyby 600% czyli co cena godziwa tak się zepsuła przez 1,5 roku czy spółk jest teraz 6 razy w gorszej sytuacji niż była wtedy odpowiedzcie sobie sami
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~IPO [188.146.231.*]
  Dokładnie tak jest - Murapol jeszcze układa sobie wszystkie puzle przed debiutem - ściąga swoje spółki z giełdy i wykupuje wszystie obligacje przedterminowo demonstrując siłę i pokazując - mamy kasę, wykupujemy dług przedterminowo-jesteśmy zdrowym, stabilnym biznesem z dużymi perspektywami - kupujcie nasze akcje w IPO drogo bo i tak się wam to opłaci.
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~IPO [188.146.231.*]
  I jeszcze powiększają swój bank ziemi pod kolejne inwestycje i Awbud znowu będzie miał kolejny projekt do realizacji. Murapol ma kasę i korzysta z koniunktury na rynku nieruchomości.

  http://www.housemarket.pl/inwestycje/102/murapol_powieksza_bank_ziemi_we_wroclawiu,17221.html
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~mmm [5.173.185.*]
  Do kogoś, kto tu pisze "IPO" i "E_P" - proszę daruj sobie wstawianie tu tekstów czy opinii przygotowanych przez dział propagandy Murapol. Tyle w temacie. Te teksty są żenująco nachalne i sztuczne, i właśnie brzmią tak tandetnie propagandowo, niewiarygodnie. Naprawdę tak nisko oceniacie tam w Murapolu forumowiczów tutaj?
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.147.97.*]
  No widzę że mmm chyba sylwestra rozpoczął już po 13 i konsumował wyskokowe napoje pisząc takie głupoty :) jskbobym był przedstawicielem działu propagandy Murapolu :) Tym bardziej pisząc i podkreślając za każdym razem, że cena zaproponowana przez Murapol jest dla nich korzystna bo skandalicznie niska dla Akcjnariuszy Indywidualnych i że sam nie chce sprzedawać tych akcji tak nisko to rzeczywiście pisząc, że cena powinna być wyższa i reprezentując wyłącznie swoje interesy- tym samym interesy Indywidualnych na pewno myślę o interesie Murapolu, a nie o własnym interesie :) Himalaje absurdu, naucz się dzieciaku czytać ze zrozumieniem, wyciągać wnioski, zawsze stoję i będę stał po stronie Inwestorów Indywudialnych i na tej i w każdej innej spółce, a ty masz chyba jakiś problem sam ze sobą
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~E_P [188.147.97.*]
  I jeszcze jedno mmm przeczytaj sobie mój wpis z 22 grudnia, gdzie napisałem, że zapewne Muraop będzie chciał zrobić wezwananie i gdzie podkreślam, że cena jest skandalicznie niska, a spółka mimo, że ma potencjał to jest wyceniana jak bankrut. Pisałem to wyżej, że niektórym może się nie podobać idea kontaktu Inwestorów Indywudualnych-i będą celowo chcieli Nas skłócić, taki mmm pisze głupoty jakobym ja miał cokolwiek wspólnego z działem propagandy Muraoplu - tak i sam bym jednocześnie pisał o cenie w wezwaniu, że powinna być wyższa! Chyba sam jesteś z jakiegoś działu propagandy mmm próbując jeszcze podzielić i pisać głupoty - fakty są faktami, gdybym był rzekomo z działu jakiejkolwiek propagandy to pisałbym, że cena jest ok i w ogóle warto sprzedać po tej cenie bo może być gorzej etc. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem kto co pisze, a nie piszesz głupoty, mylisz pojęcia i co gorsza próbujesz jeszcze imputować coś co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością! Szczęśliwego Nowego Roku tym Akcjonariuszom którzy doskonale wiedzą, że akcje Awbud są o wiele więcej warte niż ich obecna wycena rynkowa czy ta zaproponowana przez Murapol. Pozdawiam i życzę wieku dobrych decyzji inwestycyjnych w 2019, natomiast hejterami lub konfabukantami na forum nie ma co się przejmować tylko ich prostować jak piszą głupoty
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~czytacDOBIERAcoSIEda [31.135.162.*]
  ww

  BEDZIE BĄBA
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~To__ciekawe [31.135.162.*]
  Dnia 2018-12-29 o godz. 21:08 ~E_P napisał(a):
  > Dziwni mnie niektórych zdziwnienie :) Piszecie ze zdziwieniem, że skąd entuzjazm Murapolu przy wejściu na giełdę skoro ich spółki córki sobie słabo radzą na giełdzie nie zastanawiacie się dlaczego jest jak jest... Konkretnie i na temat po co się wchodzi na giełdę ? - po kasę albo po to żeby użyć jej do rozwoju biznesu jaki się prowadzi, a najczęściej do jednego i drugiego - czyli z jednej strony zdobycie kasy na dalszy rozwój ale przede wszystkim po to żeby spieniężyć owoce swojej pracy - głowni właściciele Murapolu zakładali tę firmę nie tak dawno za grosze, a zbudowali w ok 10 lat potentata na polskim rynku - to chcą teraz spieniężyć swoje biznesy sprzedać akcje możliwe jak najwyżej kiedy Murapol jest na fali i chwali się jako największy deweloper w Polsce i to jest fakt. Po drugie wystarczy użyć wyobraźni zevy wiedzieć prostą rzecz-posłużę się wymownym przykładem który każdy zrozumie jeśli ktoś jest biznesmenem i powiedzmy ok 2 lat temu uznał, że chciałby przejąć 2 spoko które wpisują się w jego biznes i w przyszłości pozwolą mu jeszcze bardziej rozwijać swoją podstawową działalność to co robi - wchodzi stopniowo w te biznesy, poznaje je, instaluje swoich ludzi żeby wycenili potencjał tych biznesów ale jeśli to są spółki giełdowe to czy jakoś bardzo będzie mu zależało na ostentacji i przesadnym chwaleniu tych spółek na zewnątrz i tym samy wzroście ceny za akcje-które de facto chce docelowo wszystkie wykupić-pytanie retoryczne! To, że leszcze i ulica maja mało akcji jest faktem ale jeśli ktoś był sprytny, zna siena rzeczy to kupował akcje Awbud w pierwszej połowie grudnia widząc w nich wartość i skrajnie niską cenę oczywscie ta biska cena i wezwanie pod koniec roku między świetami i sylwestrem to na pewno przypadek :) Awbud przynajmniej 3 razy w ciągu roku dał świetnie zarobić- w lato z ok 1 na ok 2,5 jesienią z ok 1 na 1,4 i na początku grudnia z 0,6 na ponad 1 mimo, że w wezwaniu i tak zaproponowana cena jest śmiesznie niska, minimalna jaka mogła być zgodnie z ustawą. Podobna historia dzieje się teraz z ITM w sensie skrajnego niedowartościowania na początku grudnia poniżej 1 do wzrostu w okolice 3 zł w ciągu kilku sesji.

 • A na koniec wezwanie lub NOWY WLASCICIEL a cena Autor: ~Wicek [5.173.0.*]
  Strach teraz sprzedawać
 • Re: A na koniec wezwanie lub NOWY WLASCICIEL a cena Autor: ~leszcz [31.135.162.*]
  a tak tu było głośno i rzeczowo
 • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [37.8.230.*]
  (wiadomość usunięta przez moderatora)
 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -...BEDZIE ZGODA Autor: ~POWIADAM [31.135.162.*]
  Ludzie się poddają i wyrzucają akcje za grosze, nawet rok nie potrafią ich przetrzymać, a potem płacz na forach że jakieś Cholewy i inni z Murapola ich wycisnęli z akcji. Oni mają doświadczenie w temacie. Przerobili to na Variancie. Tam chyba też akcje warte z 5-6 zł odebrali za 1 zł. Tutaj tak samo, brali po 6-7 zł a teraz zbiorą resztki. Jedyna nadzieja w Wuczyńskim że nie odda tanio pakietu-ojcowizny i trochę ich utemperuje.
 • ZGODA JUŻ JEST Autor: ~kumaty [31.0.83.*]
  Potwierdążeniem jest..... AEREF V PL Investment ma przedwstępną umowę nabycia 98,04 proc. akcji Murapolu.
  Taki FUND mie angażował by się w cos niepewnej.

 • Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi? Autor: ~Leszcz [31.0.83.*]
  Zastanawiam się czy kupie po 40gr
[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.