• Na upadłość ? Autor: ~Rost [31.183.148.*]
    Taką spółkę rozłożyć !!! Niewątpliwie "utalentowani" rządzący .......... Ostro idą "na upadłość" .
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~TXM [46.254.73.*]
    a ty jak zwykle swoje madrosci. daj im pozamykac nierentowne sklepy, wyniki powinny sie dzieki temu troche oczyscic
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Rost [31.183.148.*]
    Czy ja im zabraniam zamykać ? Tylko ,że to dla nich nie jest takie proste . Magiczne słowo : "płynność" ..........
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Rost [31.183.148.*]
    Rozumiem,że ostro dokupujesz akcje TXM ??? Tanio jest i zdaje się wierzysz w sukces ........
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Abc [83.26.224.*]
    A ja wierze w upadłość
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Martines [77.254.133.*]
    Dramat akcjonariuszy. Przykra sprawa.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Dada [31.0.83.*]
    Czemu nikt nie myśli o pracownikach ?
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~raport [109.95.145.*]
    No i dawno miał rację... Rost !
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~kier72 [80.48.164.*]
    A ja Wam mówię że żadnej upadłosci nie będzie nikomu to nie jest na rękę firma chce dalej walczyć, potrzeba trochę więcej czasu, jeszcze będzie tutaj dobrze
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Rost [31.183.152.*]
    Z drugiej strony cieszy mnie , że są jeszcze ludzie tak dużej wiary . Chociaż tak naprawdę jest to " syndrom wyparcia " . Nie zgadzanie się z otaczającą nas rzeczywistością . " Jeśli fakty przeczą rzeczywistości , tym gorzej dla faktów " .
    Zobaczysz żadnej upadłosci nie będzie, skąd to wiem nie powiem :)
    Przecież nie chodzi o to ,czy będzie , czy nie będzie . To zabieg formalny .Wy pewnie chcecie ,żeby akcje TXM kosztowały np . po 5,00 zł . NIE BĘDĄ !!!!!!!!!! Powody nie mają znaczenia . NIE BĘDĄ !!!!!!!!!! A skoro wiesz,że upadłości nie będzie , to powinieneś też wiedzieć , że TXM się nie odbije !!!!!!!!!!!!!!!
    Ale o czym Ty do mnie ? to że akcje już prawdopodobnie nigdy nie wrócą na 5 zł to wiedzą wszyscy, ja tu piszę że upadłosci nie będzie
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~123 [80.48.164.*]
    skąd przekonanie. że sie nie odbije?
    Ze składu zarządzającego (Wiśniewski+Kruszyński)
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~jejeh [77.111.245.*]
    Dodaj do tego PANIĄ Prezes która chciała z TXM zrobić drugie Pepco, jednak trochę jej nie wyszło z zakupami i zarządzaniem.
    Gdyż nikt nie ma, wspanialszego gustu w fashion jak ona.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~spek [95.215.232.*]
    Rost jeżeli chcesz poruszyć kwestię odpowiedzialności to zgadzam się z Twoimi tezami ale nie są one pełne, bo brakuje wzięcia odpowiedzialności przez zarządzających Concordią gdzie (dobrze pamiętam) mieli oni (w momencie przejmowania pakietu takie były zapowiedzi) wnieść know-how.

Odpowiedzialność to jest jedna kwestia i spada ona na zarządzających Redanem (zły dobór lokalizacji i zbyt pochopna ekspansja) oraz zarządzających Concordią, którzy mieli 'wnieść' nie tylko kapitał ale też know-how.

Natomiast mam inne spojrzenie od Twojego w kwestii restrukturyzajci, bo ze swej strony patrzę na TXM nie jak na całość, ale jak na pojedyncze 375 markety i spośród tych 375 duża część jest rentowna.

Tym samym aby się nie rozpisywać dziś restrukturyzacja jest realna, ale sprowadza się do tego w jakim stopniu wierzyciele są wstanie zaakceptować straty (akcjonariusze już stracili praktycznie wszystko). I im bardziej realnie skroją Txm to rentownych lokalizacji tym więcej odzyskają. (niestety jak wszyscy wiedzą niższa skala to niższe przychody i pod to trzeba przyciąć koszty (zobowiązania)

Krótko mówiąc trzeba zrobić duży krok w tył. Przyjrzeć się lokalizacją i otoczeniu wokół nich (dokładnie). Zastanowić się dlaczego zarabiają i pod to ustawić koszty. (resztę zamknąć)

Oprócz rentowności ponad 200? marketów są też dwie inne zalety txm a jsą nimi utrzymanie finansowania przez banki (bardzo istotny czynnik) oraz wdrażanie restrukturyzacji mimo przedłużającej się decyzji sądu.

Jednak proces zamknięć jest zbyt powolny. Mówiłem o tym już w grudniu. Najzwyklej decyzje o zamknięciu powinny być podejmowane przez inne osoby niż zarządzający, bo oni najzwyklej mają blokady (być może psychologiczne) i wyczekują (czekając na odbicia na poszczególnych rynkach) a to szkodzi.
    Trzeba zrobić to co zrobiło tesco poslka a więc ciąć i zamykać do kości aż zostaną wyłacznie rentowne lub na granicy rentowności.

Przy tym analizować każdą lokalizację. (jaka jest konkurencja?, jakie nowe parki powstaną w okolicy? itd), ale do tego trzeba mieć zespół i zaufanie do zespołu, że są w stanie w sposób właściwy ocenić sytuacje na rynku lokalnym.

Spek, zamykanie może trwać powolnie ponieważ sklepy pewnie mają tak skonstruowane umowy że nie opłaca się lub nie można zakończyć ich wcześniej, możliwe że trzeba czekać na ich wygaśniecie .
    O decyzjach o zamknięciach rynek słyszy już od listopada (tak więc czas był) a idzie to powoli.
    Z obecnych raportów wychodzi, że trzeba ponad 100 zamknięć a nie 3-4 na miesiąc. Tłumaczenie, że przez 6-7 miesięcy nie można było wypowiedzieć umów do mnie nie trafia (nie jest realne a dowodzi tylko wcześniej wysuniętej tezie o blokadach (być może psychologicznych) zarządzających)

I to nie wszystko, bo najpewniej potrzebna będzie
    1. redukcja długu (nie chcę strzelać jaka, ale im bardziej realnie wierzyciele podejdą do faktów tym więcej odzyskają (20-30%?))
    2. dokapitalizowanie

Myślę, ze jeżeli wierzyciele w ramach restrukturyzacji uzyskaliby zapewnienie o dokapitalizowaniu to zgodziliby się też na konwersję. (łączny bodziec z redukcji i dokapitalizowania mógłby wynieść ponad 50 mln). Jeżeli za tym poszlyby zamknięcia ale tak na serio a nie udawane jak dotychczas to byłoby na czym oprzeć biznes.

Poniżej masz cytat z ostatniego raportu, który przeczy Twoim tezą. (umowy nie są obwarowane karami i można było wypowiadać już wcześniej).

cytat
    Spółka zakłada ich rozwiązywanie przede wszystkim w formie złożonego przez nią wypowiedzenia. W ten sposób jest możliwość zakończenia w 2019 r. 60 (na planowane 78) umów.
    cytat

... ale i tak lepiej późno niż wcale i dobrze, że mocna. Tym samym po likwidacji Rumunii i Słowacji do zera wstępnie chcą oprzeć sieć na ok. 250-260 lokalizacjach. (realnie ciąć trzeba będzie jeszcze głębiej lub szybko zatowarować)
    Jedyny plus, że Towar z 60 zamkniętych (w miarę szybko) może być przesunięty do pozostałych 250/.

• Re: Na upadłość ? Autor: ~Obserwator [109.95.146.*]
    No a kto zarządza lokalizacjami i nie dba o to jak się właściciele z nim kontaktują? Widmo
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Zalamany [31.60.87.*]
    Textil mial płacić od 15 maja za lokale lecz dalej tego nie robi. Od stycznia jedyna faktura jaka zapłacili to od 15 maja do 1 czerwca.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Tadzio [83.26.205.*]
    To już chyba koniec a szkoda.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Taki [89.65.197.*]
    Na tym polega restrukturyzacja czyli bandyckie prawo chroniace dłużnika . I mało tego nie zapłacą ani złotówki . Kasa stracona i tylko problem jak wyeksmitować sklep z lokalu . Zycie .
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Tesk [89.65.197.*]
    Na koniec podziela nic nie warte akcje za długi i sprawa wyjaśniona .
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~ABC [195.136.137.*]
    Jaka szkoda, była firma nie ma firmy nie pierwsza i nie ostatnia
    Krzywa liczby zamknięć dogoniła krzywą spadku sprzedaży (czyli to o czym pisałem z tymże stało się to miesiąc szybciej)
    Wszystko zmierza do tego, że wyniki wrześniowe będą już wskazaniem.
    Jeszcze nie jest możliwe stwierdzenie czy restrukturyzacja będzie udana, ale można powiedzieć, że realizują.

Plus dwie pozytywne informacje. Zamknięte rynki zagraniczne.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/TXM-S-A-Wstepna-informacja-o-sprzedazy-Grupy-TXM-w-lipcu-2019-7718739.html
    Średnia sprzedaży na sklep wynosi 61.6 tys. a sklep internetowy 0.5 mln czyli równowartość 8 sklepów stacjonarnych.
    W przypadku txm odniesienie sprzedaży na sklep jest miarodajne z racji specyfiki wynajmowanej powierzchni (metraż jest różny w różnych lokalizacjach i nie zawsze w centrach handlowych gdzie przelicznik jest bardzo konkretny a więc sprzedaż na metr)
    Od tego momentu w każdym kolejnym miesiącu można próbować oceniać efekty restrukturyzacji poprzez odniesienie do lipca.
    Moje zaangażowanie tutaj jest minimalne w stosunku do portfela więc mogę też stwierdzić, że moje stanowisko jest neutralne (być może błędne ale neutralne)
    Na ten moment nie uważam, że powstały czynniki do tego aby powiększyć pozycję, ale też trzeba stwierdzić,iż realizują program.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~restruk [195.191.162.*]
    Nie ma sensu bawić się w księgowego , biegły rewident jasno wyraził opinię na temat zasadności prowadzenia dalszej działalności tego biznesu ; i to na podstawie oficjalnych dokumentów ; nasze opinie na tym forum opieramy raczej na domysłach ; przepraszam Panowie ale to jakieś chore wyczekiwanie że będzie lepiej ; Czas pokaże

Temat Rumunii - to żaden wyczyn że TXM wychodzi z Rumunii ; 50 sklepów na tym rynku wygenerowało w ubr 7 milionów straty !!!!! To niepojęte ; Jak ???? Wstyd że ktoś do tego doprowadził ; I to nie żaden etap restrukturyzacji - to wstyd i hańba nieudolnego Zarządu ;

Cała Polska patrzy na Zaklady Mięsne Kania - mają 9 mln długu i szukają ratunkowego inwestora . Przy tym zakłady to majątek zakładu budynki , park drogich maszyn i urządzeń i nie ma dla nich szansy ; A tu sama Rumunia wciągnęła jedną dziurką od nosa 7 baniek ;

Pozostawiam do przemyślenia

Masakra !

• Re: Na upadłość ? Autor: ~prawnik [79.190.109.*]
    odsyłam Państwa na stronę forum pracowników GoWork ;
    wpisy jasno pokazują co dzieje sie w części sklepów które nie zostały zamkniete w etapie restrukturyzacji ;

widać ewidentny brak płynności finansowej spółki , opisywane są probemy z bankami , z zablkokowanymi kontami spółki;

personel namawia się aby aby nie zdawać utargu na poczet niewypłaconych pensji ;

chyba raczej nie na no co czekać do września ;

wkrada sie chaos i anarchia ;
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Wynajmujący [31.0.32.*]
    Moze jednak chwila na glebszy oddech. Prezes stwierdził ze rok w żeńskiej większa sprzedaż to tez niestety większy koszt magazynowania który rośnie na w lipcu tylko dołuje wynik przez cały okres magazynowania. W handlu w szczególności w tej branży wiadomym jest ze wakacje to martwy sezon i czekają wszyscy na wyprawki wrzesień. Także dzis pytanie brzmi czy ktoś z zainteresowanych nie wytrzyma, bo ocena restrukturyzacji w słabym (generalnie dla branży) okresie sprzedażowym, gdzie trzeba przyznać ze Polka konsekwentnie realizuje restrukturyzacje, to rącze nie jest najlepszy moment na ocene czy są szanse. Sugerowana chwila dystansu, wakacyjnego luzu.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Góral [79.190.109.*]
    Ha ha ha wakacyjnego luzu to dobre ..... takie amerykańskie podejście . Firma zrobiła 18 mln co daje 6 mln zysku na sprzedazy . A wiesz jakie ma koszty stałe miesięczne ? ...... Wynikowo to milionowa katastrofa . Jestem ciekawy jak długo ajenci których jest większość i którzy nie dostali faktur za lipiec beda otwierać sklepy . Możesz nie doczekać wyprawki szkolnej. To juz jest zycie a nie analityka ekonomiczna .

Dobrze opłacana kadra menadżerska txm zrobiła sobie urocze wakacje a ich pracownicy nie dostali wypłat na chleb. To jest wakavyjny luz ?
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Wynajmujący [31.0.47.*]
    No cóż... nie w każdym biznesie wychodzisz na plus 12 miesięcy w roku. Ale odnoszenie sie do samego przychodu ze sprzedaży to niepełny obraz. Faktem jest ze brakuje gotówki. Pytanie czy zainteresowani wierzą w sukces restrukturyzacji czy nie. I na dniach sie o tym dowiemy.
    Sytuacja mocno się skomplikowała. Ciężko jest z tego poziomu dostępu do informacji cokolwiek stwierdzić. Pozostaje wierzyć, że znajdą rozwiązanie i dojdzie do porozumienia.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~realista [77.45.54.*]
    Niestety tutaj nie ma ani cudownych ani szybkich rozwiązań.

Przy braku środków i braku zaufania dostawców do sieci - praktycznie nie ma szans na jakikolwiek plan naprawczy.
    W zasadzie pozostaje jedynie sprzedać spółkę inwestorowi, który ją dofinansuje i znajdzie sensowny zarząd.

Sam model nie jest zły, ale czasy samogrającej "złotej kury" już dawno minęły.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Góral [79.190.109.*]
    Wg newsa z ostatniej chwili restrukturyzacja jest raczej pogrzebana i witaj sanacjo upragniona ,

Ps nawet mocno przestraszony Zarząd odmawia przyjęcia nieopłaconych dostaw - jak to kolega przytoczył "wyprawki szkolnej"

Pozdrawiam wszystkich ekonomicznych mędrców z odrobiną wakacyjnego luzu .
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Tere [5.173.57.*]
    anarchia....
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~leon [78.88.193.*]
    a może tka miało być , TXM ma padnąć ,zostanie kupiony tanio i z nowymi ludźmi firma może zarabiać
    niestety gieniusze wąsaczi radzio nie dali rady - koledzy królika ,których łapali z rynku co mieli wyprowadzić firmę z dołka
    także nie dali rady .
    W całej odzieżówce patologia,kobiety robia za marne grosze .
    Firma przespała dobre czasy jak pisałem w polsce nie byli wystarczająco silni a za granicom kcieli podbijać rynki - hehe
    Jak to ktoś napisał ,ludzie nie kupują już najtańszych ciuchów ,
    taki 4F ma spore obroty a tanie ubrania tam nie są ,byle polar czy softshell ponad 150pln w górę .
    Lepsza mniejsza sprzedaż lepszych jakościowo produktów ale za to z wyższą marżą .
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~kier [95.160.158.*]
    na pewno kcieli padnąć za granicom
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~leon [78.88.193.*]
    Niespełna parę lat temu ,może 5 lub więcej Redan i modowy przynosił straty a dyskontowy zarabiał ,wyszli z tego
    wierzycieli spłacili a tu znowu idą w tym samym kierunku .
    Tylko skala strat jest niewspółmiernie wysoka w stosunku do potencjalnych zysków.

Nawet jak TXM zacznie zarabiać i się z bankami dogadają to minie pewnie 4 lub więcej lat zanim wyjdą na prostą
    tak samo było w przypadku segmentu modowego .
    Kurs będzie szorował po dnie w tym czasie .
    Jeśli nadejdzie kryzys to może ich zatopić ,no chyba że zetną mocno koszty ,bezrobocie wzrośnie i rodacy będą u nich robić
    za przysłowiową michę ryżu .

No chyba że zbiorą z rynku akcje ,wąsacz zrobi przymusowy wykup i ściągną
    TXM z parkietu.

Pytanie co Concordia miała w tej spółce zrobić ,czy od początku to była bajka pod podbitkę kursu ,
    a panowie z fundu nieźle umoczyli zaiwestowaną kasę klientów .
    Przeciez IPO z ceną 5pln to kosmos był,na szybkiego klepnięty przez instytucje knf
    ,które rządne były debiutów nie ważne jakość ale ilość .( większość firemek z tamtych lat posłużyła do wyciągnięcia kasy od akcjonariuszy ,w poźniejszym terminie spółki wykupiono za grosze w stosunku do ipo z pokrzydzeniem praw akcjonariuszy mniejszościowych.)

wiem wiem że takie fundusze działają w dłuższej perspektywie 5-10lat.
    czy jak banki nie dogadają się z zarządem to czy kasa sie znajdzie na bierzące wydatki ,czy Concordia
    dokapitalizuje znowu TXM ,no chyba że znowu Redan jako większościowy znowu sypnie kasą ???

Mnóstwo pytań pozostaje bez odpowiedzi ???

• Re: Na upadłość ? Autor: ~aa [31.0.80.*]
    Coś jest na rzeczy.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Greg [37.248.167.*]
    Txm potrzebuje 100 mln gotówki na pokrycie strat i wymianę towaru w sklepach na wysokomarżowy na juz . Dzieki temu moze wycignalby 10 mln zysku na sprzedazy + zysk na wzoscie akcji w rok
    Ale kwota inwestycji jest poza zasięgiem znanych mi fund. Nie maja tez zarządu na takie dzialnie. Nie maja tez kultury organizavyjnej . Trzeba byłoby wymyślać od nowa koło lub kopiować konkurentów . NIkt na to nie pójdzie.
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~sa [87.205.252.*]
    A nie mogą podnieść cen na ten towar który mają i spółka będzie miała 100 mln zł zysku na tą wymianę towaru w sklepach?
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Wynajmujący [94.229.210.*]
    Już chciałem pisać, że dobre wieści ogłasza się szybko, a od poniedziałku każdy dzień ciągną się jak krew z nosa. Ale proszę... Jednak się udało... W sensie mały sukces w ciężkim okresie, ale jednak sukces. I co ważniejsze, walczą... Co więcej, banki się zgodziły. Co odczytuje, że mając dwie opcje na stole - restrukturyzacja lub upadłość, większą wartość dla siebie upatrują w restrukturyzacji. Jest to jakiś wyznacznik. Dowiedziałem się też że dużo złej atmosfery robią zwolnieni w ramach restrukturyzacji ajenci, czy top management. Niestety jest tak, że przez czyjąś złą decyzję, TXM popadł w problemy i pociągną wielu za sobą. Łącznie z tragediami życiowymi. Ale najlepsze co możemy sobie zafundować, to dać im szanse powalczyć i trzymać za nich kciuki, bo inaczej ostateczny rezultat będzie jeszcze gorszy. Miłego weekendu życzę :)
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Grek [79.190.109.*]
    Czekajmy cierpliwie na rozwój wydarzeń
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Xvv [79.190.109.*]
    Dobry news powinien byc poparty akceptacja układu i wymiana zarządu . To bedzie dobry news .
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~xxl [94.254.179.*]
    zgadzam się wymiana zarządu a przede wszystkim rządzących w TXM potrzebne osoby z głową na karku
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Oj [83.4.75.*]
    Zarząd już nowy jest
  • Re: Na upadłość ? Autor: ~Jhchyff [89.65.197.*]
    Dobra informacja
    Umowy z bankami podpisane , nowy zarzad rządzi pełna parą,
    Kurs skacze ale mozna zarobić na spadkach .
    Czego chcec więcej?
[x]
TXM 5,49% 0,10 2020-03-19 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.