• Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~Reds [178.43.83.*]
  j.w może być bardzo ciekawie na papierze.....
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~ml [83.25.156.*]
  To dziwne że puławy jeszcze dołku
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~rudek36 [87.205.53.*]
  uruchomcie jutro 100 tyś zł PKC i bedzie kurs powyżej 95 zł:), wzrost o 30% gwarantowany. nastepne 100 tyś i macie poziom 135 zł - wzrost o 40% :) ... razem bedzie 80%:))) mało????.... nastepne 100 tyś -policzcie sobie sami:))). 80-tka za Was tego nie zrobi:))
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~ml [83.25.140.*]
  Puławy doszły do poziomu z jesieni 2010 roku - to niemożliwe aby kupując teraz stracić w przyszłości. Zakładając że nie będzie wojny światowej.
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~rudek36 [77.254.212.*]
  zamiast wojny światowej wystarczy taki ktoś jak "80" -tka,który dzisiaj pokazał w co gramy. walczy dzisiaj jak nigdy dotąd. przerzuca ile wlezie. ostry jest:)
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~asdf [31.179.105.*]
  Możliwe że będą dusić aż do wezwania, zejście ZAP z giełdy. Niestety, sam jestem zawieszony na haku, więc przydałyby się wzrosty. Zakładam, że wzrosty na grupie azoty to wynik short squeeze na gazie. Prognozy pogody podbiły wysoko ceny gazu, certyfikaty co2 powiększyły użycie gazu w elektrowniach zamiast chemii. Jednocześnie górka na gazie wydaje się być za nami (o ile pogoda pozwoli), bo jesteśmy raczej na poziomach ceny gazu z historycznie mroźnych zim, a faktyczna pogoda jest bliżej średniej. Jeśli Tchórzewski dołoży do tego trochę pieniędzy na podwyżki prądu, to w ogóle totalne odwrócenie trendu.

  I nie ma tu nic do gadania żaden pan szalejący w arkuszu, bo przecież te czynniki cały czas oddziaływały negatywnie. ATT jest grane, bo tam spekuła może łatwiej wejść i wyjść (kontrakty, płynność), a tutaj byle pionek szarpie kursem kilka procent.
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~rudek36 [77.254.212.*]
  nic do gadania nie ma powiadasz jakiś facecik od arkusza???? snujesz jakieś analizy ,a wystarczy popatrzeć na notowania- od 9.00 do 16.50. dzisiaj to jest przykład książkowy. facet handluje sam ze sobą,obroty nagle wystrzeliły, popyt nie wiadomo skąd, podaż nadąża podawać, wszystko sie bilansuje koło "zera". czasy zleceń k i s jak zawsze te same,więc skończ pisac jakieś głupoty o gazie,prądzie,itd, bo póki jest 80- tka to se mozesz pogwizdać. on tu dzieli, rządzi, zbiera i rozdaje, i tak juz kilka lat. myslisz,że to sobie wymyśliłem???? masz do tego prawo. ja wiem co widze i o co pisze. kupie ile wlezie ,jak tylko bedzie widział zmiane zachowania 80-tki. póki co trzyma to wszystko w ryzach i nie daje poszalec:)))))

  ps -jakiś czas temu testował długość rynku "s' na ZAP-ie. wystarczyło 1700 akcji ,żeby dojśc do granicy. za wiele nie przybyło.

 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~maxx [5.173.32.*]
  czasy się zgadzają bo sprzedaje z ukrytego po 76zł

 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~asdf [31.179.105.*]
  Obroty na chemii wyskoczyły, bo cena gazu przez ostatnie dni bardzo mocno skacze. Tchórzewski ogłosił, że rząd przygotowuje jakieś rekompensaty dla firm za podwyżki prądu i być może co2.

  Popatrz na to z tej strony - tyle, ile obecnie zarabia ta spółka w żaden sposób nie usprawiedliwia wyceny 200 pln. A siedzisz i obserwujesz już chyba od 250.
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~rudek36 [77.254.212.*]
  chyba? od 250? a może od 52?

  Tchórzewski to bredzi jakieś głupoty . w tej chwili w Niemczech dla firm energochłonnych prąd kosztuje , po przeliczeniu na zł , 84 zł/ Mwh. ile u nas? poczytaj. rekompensaty maja objąć , nie wiadomo po co, ludzików, 12 zł/ mc. po co?program prąd + ?? odp sobie sam. ZAP to perła w zakładach chemicznych- doinwestowana, mądrze zarządzana (do czasu p. Jarczewskiego), głupio dołączona do GA( przez takie coś jak Budzanowski(bo ruskie zagrażali), i póki co,stanowiąca o wielkości zysku netto całej GA. jedna z niewielu spółek dywidendowych.wiesz ile dała zarobic od debiutu na giełdzie w postaci dywidendy?- moze byc netto lub brutto:)).
 • Re: Czas na Puławy azoty już 30% urosły.... Autor: ~rudek36 [77.254.212.*]
  małe cos jeszcze- otóż jak darmowe certfikaty na co2 były po 5 eu to Tchórzewski i jego ministerstwo ochoczo sprzedawało je , bo budżet na tym zarobił pare mld. komu głównie sprzedawali??? NIEMCOM!!!!!! a ci kupowali ,bo było tanio, my sprzedawalismy bo co? było drogo???a teraz brakuje tych darmowych certyfikatów i trzeba je bedzie odkupic, ale nie po 5 eu tylko .... no po ile??? mechanizm jest bardzo prosty. oczywiscie bolszewicy zrobią z tego, bo już mają taką narracje,że to UE winna,że gdyby nie UE i certyfikaty , to dzieki polskiemu węglowi prąd potaniałby. jak w to wierzysz ,to powodzenia,ale nie kupuj spólek prądowych:))
[x]
PULAWY -2,76% 84,60 2021-10-19 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.