• Alior Trader - nierealne kwotowania a prawdziwa cena zawarcia transakcji Autor: ~J-FX [5.173.96.*]
  Czy ktoś doświadczył lub zwrócił uwagę na pauzy w kwotowaniach na platformie tego banku?.

  Szczegółowo zaobserwowana sytuacja polega na selektywnym zatrzymaniu kwotowań danego instrumentu (być moźe tego, na którym klient najczęściej zawiera transakcje lub ogląda czy też śledzi)

  Po wykonaniu jednej, drugiej zyskownej transakcji, nagle przed wykonaniem kolejnej następuje dziwne zachowanie platformy lub tylko wybranego instrumentu. Różnice ceny mogą odbiegać od prawdziwej ceny o kilka, kilkanaście punktów (1Dollar lub 1Eur za punkt).

  Konkluzja: Wygląda całość na "mechanizm" który ma na celu zwabić Klienta do zajęcia korzystnej pozycji (np. Kontrakt na indeks A nie zmienia się podczas gdy inne: Indeks B, Indeks C, Indeks D etc. zwyżkują, co uprawdopodabnia okazję transakcyjną wzrostową). Zawarcie takiej transakcji skutkuje KUPNEM PO INNEJ CENIE NIŻ CENA "ASK" o te kilka/kilkanaście punktów wyżej dla pozycji długiej. Przy czym strata powstaje dlatego, że możliwe zamknięcie następuje po cenie niekorzystnej "BID" którą klient widzi na platformie.

  Kontakt z Infolinią kończy się na teoretycznej możliwości złożenia reklamacji, oczywiście konsultant twierdzi, że nie zauważa żadnych problemów z działaniem, sprawa przekazana do sprawdzenia przez dział IT. Na prośbę o pisemną odpowiedź, konsultant informuje o oddzwonieniu gdy się coś dowie.

  Zweryfikowane na podstawie porównania tego samego instrumentu o tych samych parametrach u innego Brokera FX w oparciu ciągłość działania i zmiany cen na jego platformie handlowej czasu rzeczywistego. Gdzie 1) Nie nastąpiła żadna luka cenowa 2) Nie nastąpiło rozszerzenie spreadów 3) Nie nastąpiło zawieszenie notowań 4) Nie nastąpiła zmiana płynności

  Napiszcie jeśli macie podobne doświadczenia.

 • Re: Alior Trader - nierealne kwotowania a prawdziwa cena zawarcia tran Autor: ~gdfg [188.146.33.*]
  jaki intrument i do ktorego brokera porownujesz? ja na eur/pln i usd/pln widze rozjazdy miedzy bossa fx, ale to raczej bossa fx jest tu dziadem
 • Re: Alior Trader - nierealne kwotowania a prawdziwa cena zawarcia tran Autor: ~J-FX [5.173.96.*]
  Indeksy, czy to S&P500 czy NASDAQ, Problem nawet nie leży w różnicach między kwotowaniem u różnych brokerów. Tylko na zamrożeniu w Aliorze realnych spreadów, bo gdy widzisz go na poziomie np. 2$ faktycznie transakcja następuje z różnicą 12$, po jakimś czasie ceny się zrównują. Robienie dziada jest w tym przypadku sztucznym zawieszaniem notowań.

  Adnotacja. zrównanie może nastąpić gdy cena może opaść i wyrównać do realnego rynku a strata wtedy nie wyniesie 12$ od poziomu wejścia tylko urośnie do np. 25$.

  Widać gołym okiem dwa strumienie danych 1) Bid Ask dla klienta 2) REAL BID ASK PRICE A czy to wynika z winy dostawcy płynności czy wew. problemów Banku (Nikt nic nie wie).

 • Re: Alior Trader - nierealne kwotowania a prawdziwa cena zawarcia transa Autor: ~Jan [31.149.79.*]
  Aktualnie cena kawy odbiega od ceny rzeczywistej o 40 dolarów!!!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl