• APEL DO FUNDUSZY Autor: ~Przemysław [156.67.121.*]
    Zostawcie w spokoju puławy bo widać tu już wasze działania i niczym nie uzasadnione ruchy. Rekomendacja BOŚ jak na ten czas jest według mnie za wysoka ten rok oraz 2019 będą słabe więc odbicie tylko czysto techniczne a nie fundamentalne rynek nawozów znalazł się w fatalnej sytuacji z jednej strony rekordowy przyrost mocy produkcyjnych z drugiej rosnące ceny gazu - głównego kosztu do produkcji oraz niskie ceny zbóż co powoduje że rolnicy nie aplikują tyle nawozów co można by zwiększyć plony bo po prostu się to nie opłaca . PUŁAWY TO PERŁA POLSKIEJ CHEMII I NAJBARDZIEJ KONKURENCYJNA Z CAŁEJ GRUPY ale dla funduszy nie ma tutaj miejsca 4 % free float to dla was za mało idzcie sobie na PEKAO to spółka pod was tam się bawcie w swojej piaskownicy a nie tutaj ja wiem że 4% zachęcająco wygląda do spekulacji ale sobie odpuście my indywidualni którzy sobie cenią takie spółki będziemy to nabywali powoli. To spółka dla inwestorów długoterminowych spółka rozwija się wolumenowo - nowa instalacja kwasu azotowego to już będzie 5 linia pozwoli na zwiększenie produkcji nawozów przy okazji zmodernizują pozostałe 4 .Zwiększenie produkcji saletry to wszystko wygląda naprawdę obiecująco oraz pojawiają się nowe produkty Puławy to bardzo innowacyjna firma naprawdę należy do światowej czołówki w nawozach . Dla nas inwestorów jak się patrzy na bilans i wiele wiele innych do tego jak się firma rozwija to przy Puławach się oczy świecą w długim terminie będzie okey bo ja nie widzę powodów dla np. zdjęcia spółki z GPW - bo po co Grupa Azoty ma pakiet 96% kontroluje to a bycie na GPW to prestiż oraz jaśniejsza struktura grupy azoty co wpływa także pozytywnie na wycenę samej Grupy Azoty bo widząc poszczególny składnik grupy lepiej można ocenić co i jak aniżeli wycofanie tego a po drugie Grupa Azoty ma już tyle długu że lepiej nich poprzesuwają inwestycje bo zajadą sami siebie dług łądnie wygląda na papierze że z lewarem to lepiej tzn wyższa opłacalność itd ale historia pokazuje że to nie wygląda tak kolorowo jak na papierze bo co jest liczone dla obecnej sytuacji często bardzo dobrej bo wtedy się podejmuje kolejne inwestycje bo jest na to kasa oraz wysoka marżowość a później cykl to wszystko weryfikuje i się zostaje z kredytami za które trzeba płacić odsetki a to rozwala konkurencyjność i tych najsłabszych wykańcza by ci co zostaną później kręcili wysokie zyski później znowu nabudują nowych mocy i znowu najsłabszych odsiewa i tak w kółko.A wracając do apelu spekulujcie gdzie indziej tutaj was nie potrzebujemy są spółki na gpw gdzie spekulanci są pożądani ale nie tutaj dziękuje za przeczytanie i mam nadzieje na pozytywny rozwój sprawy.
  • Re: APEL DO FUNDUSZY Autor: ~autor [84.205.19.*]
    No to napewno cie posłuchają ha ha ha.
[x]
PULAWY 0,00% 88,00 2021-10-15 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.