• Była akcja jest reakcja Autor: ~koleś [37.7.213.*]
  Porozumienie akcjonariuszy ma na celu ochrony przed taniością akcji (przeceną )a w przyszłości wspólnej odsprzedaży akcji dużemu inwestorowi.Inaczej mówiąc tam gdzie 2 się bije korzystamy My.Będzie rosło ....
 • Re: Była akcja jest reakcja Autor: ~nieja [89.77.118.*]
  Niewielki był odzew na wezwanie do sprzedaży akcji producenta obuwia specjalistycznego Protektora, które ogłosiła inwestycyjna Luma Holding.
  Jak poinformował pośredniczący w ofercie mBank, złożono zapisy pozwalające kupić niecałe 740 tys. walorów, podczas gdy minimalna pula wskazana w wezwaniu, aby doszło ono do skutku, to ponad 3,2 mln papierów. Odzew był mały mimo że Luma podniosła cenę w wezwaniu z początkowych 4,2 zł do 5 zł za sztukę.
  mBank ogłosił wyniki wezwania w środę po sesji. W czwartek Protektor podał zaś, że jego mniejszościowi akcjonariusze zawiązali porozumienie, zobowiązując się do podejmowania jednomyślnych decyzji w sprawach istotnych dla obuwniczej firmy.
  Porozumienie tworzą wieloletni akcjonariusze Piotr Szostak i Mariusz Szymula (osobiście i poprzez firmę MSU) wraz z Andrzejem Kasperkiem oraz Tomaszem i Marcinem Filipiakiem. W sumie mają 29,55 proc. akcji i tyleż głosów na walnym zgromadzeniu. Porozumienie może zwiększać zaangażowanie w spółce w ciągu kolejnych 12 miesięcy – podał Protektor.-
  - Trudno mówić o tym, abyśmy byli przeciwnikami Luma Holding. Czytając treść wezwania, które ogłosiła ta firma, mogę powiedzieć tylko, że nie zgadzamy się z przedstawioną polityką wobec dywidendy – mówi Tomasz Filipiak, przedstawiciel porozumienia mniejszościowych akcjonariuszy Protektora .
  - Nie odpowiedzieliśmy na wezwanie Lumy zarówno z powodu zaproponowanej ceny, jak i z powodu formuły wezwania – do 66 procent. Uważamy, że przy braku dodatkowych informacji o planach nowego inwestora stanowi ona dodatkowe ryzyko dla posiadaczy akcji, którzy nie mogą sprzedać wszystkiego w wezwaniu i muszą liczyć się z redukcją zapisów.

  - Popieramy strategię przedstawioną przez zarząd i jak rozumiemy Luma również. Ale jako główny akcjonariusz mogłaby wyznaczać swoją nową strategię, której nie znamy - tłumaczy Tomasz Filipiak.
  Tomasz Filipiak, pytany, czy porozumienie zamierza ogłosić własne wezwanie na akcje Protektora mówi wstrzymał się od komentarza.

  https://www.parkiet.com/Handel-i-konsumpcja/310199988-Protektor-Maly-odzew-na-oferte-Lumeny-jest-za-to-porozumienie.html 
 • Re: Była akcja jest reakcja Autor: ~pazdziernikowy [95.40.56.*]
  nie wydaje mi sie
 • Re: Była akcja jest reakcja Autor: ~koleś [37.7.213.*]
  już urosło 6,44 %
 • Re: Była akcja jest reakcja Autor: ~Max [31.0.35.*]
  Co ktorzy chcieli sprzedac sprzedali reszta czeka na rozwoj spolki zgodne ze strategią
[x]
PROTEKTOR -1,55% 3,82 2021-01-19 16:48:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.