• Poszli siedzieć Autor: ~Bolec [217.20.114.*]
  [03-10-2018 09:11] CBA: wyłudzone 10 mln zł na Internet szerokopasmowy. Sieci nie ma. Zatrzymani (komunikat)
  03.10. Warszawa - CBA informuje:
  Wyłudzone 10 mln zł na Internet szerokopasmowy. Sieci nie ma. Zarząd spółki aresztowany.
  Delegatura CBA w Katowicach prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia w latach 2013-2015 przez katowicką spółkę akcyjną blisko 10 mln zł unijnej dotacji na budowę sieci szerokopasmowego dostępu do Internetu na terenie 29 miejscowości w województwach łódzkim i śląskim. Ustalenia CBA wskazują, że spółka miała posłużyć się przy tym poświadczającą nieprawdę i nierzetelną dokumentacją. Dofinansowanie zostało uzyskane z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 za pośrednictwem instytucji wdrażającej programy europejskie (obecnego Centrum Projektów Polska Cyfrowa). Sieć w nie powstała w ogóle albo tylko szczątkowo, a pieniądze wypłacono.
  Agenci Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali 4 podejrzanych: dwie osoby zarządzające katowicką spółką informatyczną Open-Net S.A. oraz dwóch przedstawicieli podwykonawcy mającego realizować budowę sieci szerokopasmowej w powiecie żywieckim i łęczyckim. Do zatrzymań doszło w Katowicach, Mysłowicach, okolicach Włocławka oraz w jednej z miejscowości powiatu chrzanowskiego.
  Śledztwo prowadzi katowickie CBA pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.
  Zatrzymani zostali doprowadzeni przez CBA do siedziby Prokuratury Krajowej w Katowicach, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. wyłudzenia środków finansowych w kwocie ponad 10 mln złotych z dotacji, doprowadzenia kilkunastu swoich obligatariuszy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie ok. 1 mln zł oraz tzw. prania pieniędzy.
  Decyzją sądu prezes spółki i członek rady nadzorczej trafili do aresztu.
  Sprawa jest w toku - lista podejrzanych może ulec poszerzeniu.
 • Re: Poszli siedzieć Autor: ~tataaz [83.145.168.*]
  Bo tam jest ich miejsce!!!
  https://ele24.net/wiadomosci-leczyca/wydarzenia/wideo-wyludzili-blisko-10-milionow-zlotych-na-internet-zatrzymalo-ich-cba
 • Re: Poszli siedzieć Autor: ~zen [195.242.64.*]
  coś ci się pop..... spółki
[x]
OPENNET 0,00% 0,13 2017-06-13 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.