• Z perspektywy Autor: ~trader [188.146.34.*]
    Wiosna 2016. Spółka jest po wyjściu z inwestycji (chyba Duon) więc gotówka leży na stole. Możliwe, że trwają też wstępne rozmowy z Włochami o Geko. Od miesięcy mamy "bazę" (dla nie wtajemniczonych poziom ceny ok.2,50). Pada pierwsza propozycja skupu.
    W ciągu dwóch lat spółka skupuje 7 440 tys akcji wydając na to 67,2 mln czyli po ponad 9 zł/szt. Oznacza to, że na każdą z pierwotnej ilości (24 440 000) akcji wypłacono gotówką ponad 2,75 zł. Więc dla zachowania finansowego status quo z 2016r. cena może dziś spaść do zera (a nawet niżej sic!). A porównywanie kondycji spółki wtedy i dziś wypada...hm.
    Kiedy poruszyłem temat takiego dość swobodnego drenażu wartości spółki stanęło na tym, że taki to model biznesowy. OK! Nawet uczciwy.Trzeba jednak wtedy zaakceptować, że częścią tego modelu jest cykliczna emisja akcji. Z trzech powodów : braku środków inwestycyjnych, braku zbywalnych aktywów lub braku akcji.
    Obserwując jak gorliwie zasypywany był popyt przed ostatnim skupem na 4,00 a potem 4,40 można było przypuszczać, że ktoś dobrze wie co robi i o tym scenariuszu pisałem pół roku temu tu :https://www.bankier.pl/forum/temat_re-ile-bedzie-wart-capital-po-buy-backu,27575255.html Sprzedawał ktoś, kto wiedział, że zagrywka krótka będzie opłacalna a taką pewność ma niewielu. Nawet przytrzymanie nie daje pewności odebrania akcji. Taką pewność daje emisja z ceną poniżej 2,80. Jaki będzie kurs po ogłoszeniu emisji zamiast skupu?
    Wielu z Was odrzuci taki scenariusz, tak jak wtedy odrzucało możliwość magicznego X. Na razie to tylko możliwość, ale prawdziwy "odkup" może się odbyć na nieco innych zasadach niż przypuszczamy.
    Dla jasności : akcji mam sporo, choć okroiłem do połowy. Nadal bowiem jest możliwość, że najpierw będzie jeszcze jeden skup zerujący FIZ I.

• Re: Z perspektywy Autor: ~Senior [178.42.143.*]
    Może pierwsze opchną Symbio mają prawie całe , ciekawe jak tam porzdki
  • Re: Z perspektywy Autor: ~ktokolwiek [109.243.149.*]
    Symbio na dziś jest mało warte i przy tym poziomie przychodów za dużo CP by za nie nie wziął. PiP jest pierwszy moim zdaniem do załatwienia. Sanacja powinna ściąć dług według mnie o 30% minimum a to mniej wiecej tyle co cała kapitalizacja CP na dziś jak nie więcej. Najlepiej jakby PiP kupił jakiś fundusz i zrobił sieć delikatesów z prawdziwego zadażenia bo przy stale rosnącym standardzie życia polaków dziwne jest, że nie ma takiej opcji na rynku.
  • Re: Z perspektywy Autor: ~trader [188.146.236.*]
    Technicznie pierwsza spadkowa korekty zaliczona. Pochłonęła dokładnie 2/3 6-letnich wzrostów.
    Na szczęście poza strefą intensywnej dystrybucji (powyżej 4,00) przebiegła praktycznie bez obrotów, co daje sporą szansę na łatwe pokonanie całej szerokości kanału spadkowego (nawet do 3,40) mimo iż po drodze mamy przełamaną linię trendu (ok. 2,85). Zobaczymy czy kilka wzrostowych sesji nie posłuży jedynie do budowania popytu. Do tej pory nikt nie wywalał, ale trzeba mieć na uwadze, że nie było komu. Sygnał kupna na dziennym.
  • Re: Z perspektywy Autor: ~TRANSEK [91.233.69.*]
    Nie wiem co by musialo sie wydarzyc zeby kurs wrocil powyzej 3 pln ? Raczej scenariusz ponizej 2 pln berdziej realny.
  • Re: Z perspektywy Autor: ~BerkshireHathaway [94.254.243.*]
    Wracamy na 1 zł...
  • Re: Z perspektywy Autor: ~trader [188.146.236.*]
    Jedno drugiego nie wyklucza. Jeśli ktoś chce sprzedać pakiet powiedzmy 100 k lub więcej musi albo jechać od wideł do wideł, albo podbijać. Widziałeś arkusz z jednym zleceniem kupna po 0,01 ? Chyba przedwczoraj :)
    Myślę jednak, że na dziś zasypanie 5-go fibo od szczytu (1,98-2,02) nie jest możliwe. Może za pół roku.
  • Re: Z perspektywy Autor: ~TRANSEK [91.233.71.*]
    Poczekam i kupie wiecej.
  • Re: Z perspektywy Autor: ~andi [77.253.213.*]
    co za dywagacje Piotr zdaje sie byc sprzedany z zyskiem tylko infa brak wiec pod co ma spadac ?
  • Re: Z perspektywy Autor: ~mk [83.29.105.*]
    https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/biedronka-piotr-i-pawel,36,0,2416420.html
  • Re: Z perspektywy Autor: ~trader [188.146.165.*]
    Minęły 2 miesiące. Zlekceważone przeze mnie, złamane wsparcie długoterminowe przy 2,85 jednak zadziałało dając teraz linię oporu, a potem nowy dołek na 2,15. Obecny boczniak może potrwać kolejnych 40 sesji nim dojdzie do swojego średniego oporu.
    Kto miał sprzedać sprzedał. Kto trzyma będzie trzymał nawet przy złotówce. Nie ma pozytywnych sygnałów ani technicznych, ani fundamentalnych. Jakoś szczególnie negatywnych też nie, choć wykres wchodząc w potwierdzoną korektę raczej odstrasza. Poziom 2,20 gotowy jest wchłonąć kolejną porcję akcji bo aktywa pokrywają tu kapitalizację z bezpieczną rezerwą. Przynajmniej księgowo. Zarząd nie handluje. Kuś pod progiem, więc może sypać do woli chociaż darmo nie brał. Może jednak szukać jakiejś straty.
    Nadal sądzę, że trwałe przełamanie 1,90 jest mało realne, ale próba pewnie będzie jeśli nie wyjdą z PiP. To może wiele zmienić.
    Nowych inwestycji brak, bo za co? Nie ma nawet na dopięcie starych. A koszty coraz wyższe. Czekam więc cierpliwie. A i ogólnie na giełdzie klimat raczej nieinwestycyjny. Skoro dziś można zabierać banki to fundusze kiedy?

• Re: Z perspektywy Autor: ~andi [5.173.240.*]
    nadmiar pesymizmu szkodzi sprzedadza pipa i mam nadzieje bacpola to bedzie inna sytuacja A poki co to chca krasc miliardy na miliony nie patrza
  • Re: Z perspektywy Autor: ~Znany [78.11.59.*]
    Baćpola w tym i przyszłym roku nie tkną Leszek jest za mocny i nie pójdzie na ich dziadowskie warunki podpiera się SPAREM który ma coraz więcej placówek
    Na PiP kokosów nie zrobią bo to dziadostwo jest ogromie zadłużone
    Jeżeli już mieliby skupić cos w tym roku to czeka nas kolejne umorzenie FIZ

a i mała aluzja do tych milionów = proszę nie p i  e p r z y ć farmazonów L Cz już dawno dokapitalizowywał z włanych srodków swoje banki PYTAM Dlaczego ? = tak się miały dobrze ?? że własna kasę pchał ? bądźmy poważni, wiem dobrze co i jak oferował w swoich placówkach to była tylko kwestia czasu
  • Re: Z perspektywy Autor: ~kt [83.12.152.*]
    umorzenie FIZ może tylko nastąpić jak się coś sprzeda, co w FIZ już jest, a tam jest bać pol i PiP, więc jedno zależy od drugiego
  • Re: Z perspektywy Autor: ~Znany [78.11.59.*]
    w ubiegłym mieli zysk i sprzedali certyfikaty a w tym maja 8 baniek straty i nic się nie zanosi na poprawę więc ze skupi nici
  • Re: Z perspektywy Autor: ~andi [5.173.72.*]
    ale chyba przyznasz ze przejecie za 1zl to grabiez w bialy dzien pomimo problemow banku
[x]
CAPITAL 0,00% 1,16 2023-01-27 15:01:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.