• Wyniki za II kwartał... Autor: ~owad [176.221.122.*]
    Przychody zdecydowanie większe, zysk niższy ze względu na obniżenie marży ( branża walczy o klienta ), ale ze względu na wzrost inwestycji ruch w kwartałach następnych zrobi się i na cenie akcji, i na wynikach spółki, a prezes odetchnie z ulgą, że już nie musi myśleć o cenie godziwej za akcję, którą kiedyś podobno było 2 zł...:)))
    Byli tacy, co sprzedali za tę cenę 999 774 sztuk, pozostali, tj. 2 197 196 postanowiła czekać na swoją cenę, min. ja.
    I wszelkie znaki na niebie i ziemi sygnalizują, że wybór był jak najbardziej słuszny - pan prezes zaczął pracować dla wszystkich, jak kiedyś, a to się chwali i to się doceni..:)))

• Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~marekee [46.134.18.*]
    dzisiaj bowim pokazał jak wygląda rynek, ceny wróciły, popyt w wakacje jest spory. ważne aby utrzymać marże.

drozdek zawiązał sporo rezerw które w końcu będzie rozwiązywał. tam jest sporo majątku ukrytego a wycena firmy na marne 10mln
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~owad [176.221.123.*]
    A dzisiaj Cognor. ..:)))
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~marekee [46.134.146.*]
    cognor to trochę inna branża, handel i huty w czarnogórze czy tam serbii.

Tutaj ważne aby prezes uczciwie chciał się podzielić z nami zyskami i przepływami finansowymi ze sprzedaży majątku, głównie chodzi o nieruchomości. tam jest więcej wartości niż kapitalizacja całej spółki.

W sumie i tak ci co kupili akcje lata temu to zostanie spuszczeni w otchłań. kapitał poszedł i już nigdy nie wróci.

Teraz czas na tych co inwestują w wartość czyli kupują złotówkę majątku realnego za 30 gr.

Mam pewien pomysł aby podzielić się z nami uczciwie majątkiem spółki. to temat na początek 2019 jak już poznamy wyniki spółki po 3 kwartałach.

Jedzie ktoś na nwza? ja się zarejestrowałem, ale trudno będzie o wyjazd, mogę kogoś upoważnić. a może grupa co była na nwza zaproponuje swojego członka do RN?

• Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~owad [176.221.122.*]
    Misiek by się nadawał. ..czekam na ujawnienie pomysłu.
    Cognor był przykładem spółki, która ruszyła...
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~miki [217.99.76.*]
    Nic tu nie ruszy bo ryba sypie
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~owad [37.248.138.*]
    Nie prezes, tylko animator bawi się w Cerbera...Ale do czasu...)))
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~marekee [94.254.247.*]
    pomysł na skup jest prosty. Spółka ogłasza skup akcji po na tyle wysokiej cenie, że prezes też odpowiada swoimi akcjami tym samym nie zwiększa swoich udziałów.
    Np. po 6 PLN robi się skup 500k akcji i te akcje UMARZA. Wysoka cena wymusza sprzedaż akcji przez prezesa. jak damy 2.5PLN to my oddamy, prezes nie i zdobędzie większość. Druga rzecz to wzorem konsorcjum i Bowimu większe dzielenie się zyskami. Ok w tym rok niby procentowo dywidenda jest spora(za 2017), ale kwotowo to śmiech. Skoro spółka nie rozwija się operacyjnie na innych regionach(inwestycje) to przy tym bilansie polityka dywidendowa rzędu 60% zysku na dywidendę będzie OK.

A może kolejny ukłon w stronę drobnych akcjonariuszy i oddanie im jednego miejsca. Żal patrzeć jakim majątkiem spółka stoi.

Mali inwestorzy, którzy włożyli lata temu w biznes grube miliony nie dostali w zamian nic. Nie chodzi o kurs akcji a podział kapitału spółki, zysków itd., zwrotu środków.

Przy tej ilości akcji skup i umorzenie kosztem spółki to, moim zdaniem, nie ta droga. Bardziej korzystna byłaby sprzedaż przez głównych udziałowców na przykład 30 % akcji na rzecz funduszy ( prezes swego czasu pisał o zainteresowaniu tych podmiotów akcjami spółki ...), a przede wszystkim generowanie zysku i utrzymanie polityki dywidendowej.
    Ciekawy jestem następnych pomysłów.
    Na razie kurs jaki jest, każdy widzi, ale tak jest również w innych spółkach stalowych, na których przejechali się prawie wszyscy...No i cena poniżej 2 zł musi wytrzymać rok, aby władze spółki mogły powiedzieć, że na tamten okres czasu cena 2 zł za akcję była godziwa, a prezes z małżonką postąpił wyjątkowo altruistycznie wobec akcjonariuszy drobnych proponując skup wszystkich akcji po tej cenie...
    Czekam na wyniki, aby dobre i bardzo dobre, bo tylko takie przyciągną kapitał, bo on nie obraża się i idzie tam, gdzie jest szansa zarobku.
    I dokupuję...:)))
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~Marekee [94.254.240.*]
    Ten model nie ma szans. fundy już nawet nie zerkają na spółki o takiej kapitalizacji. Docelowo musi wyjść z rynku, tylko chodzi o to aby prezes nie chcąc zapłacić uczciwych pieniędzy w wezwaniu obniżył zbyt duży bilans dystrybuujac środki do akcjonariuszy. 10 lat temu spółka zgarnęła grube mln, szkoda że nic nie wraca w druga stronę. O to nam chodzi, lub o uczciwą cenę w wezwaniu.
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~Marekee [94.254.240.*]
    Prezes po 2 nie odda a fundy 5-6 nie dadzą.
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~owad [37.248.138.*]
    Dlatego pisałem o pacie, ale do czasu, bo albo trzeba będzie dojść do porozumienia, albo stolik wywrócić...
  • Re: Wyniki za II kwartał... Autor: ~dezel [83.9.166.*]
    O, jej -
    Jeśli do porozumienia nie dojdzie to bez paniki, stolik postawi się i gra zacznie od Nowa...:)))
[x]
DROZAPOL -1,17% 1,27 2019-11-14 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.