• Wyjasnienie przeniesienia spolki do NC Alert Autor: ~Zorro [167.114.170.*]
  na gpwatak pisza tak o przeniesieniu spolki do segmetu alert:
  "16:34Michał (a)kuna Jak pisałem wczoraj. Nie sądzę, że GPW zrobiło błąd. Infoscan miał w dwóch raportach ujemne kapitały. Uchwała mówi o "kapitał własny emitenta". Słowo emitent interpretować dosłownie jest w moim przekonaniu tutaj niestosowne. Oprócz wykładni literalnej mamy wykładnię systemową, sens przepisu. W Polsce mocny nacisk się stawia na wykładnię literalną jeszcze, ale to powoli się zmienia. Chociaż i tak "kapitał własny emitenta" nie mówi nic, że to ma być z jednostkowego spojrzenia. Do tego "emitent" się stosuje po prostu, żeby wiadomo było, że chodzi o daną spółkę."

  po wiecej po prostu na ich tam shoutbox odsylam (https://gpwatak.pl/)
 • Re: Wyjasnienie przeniesienia spolki do NC Alert Autor: ~teufel [89.77.114.*]
  Moim zdaniem spółka bardziej lub mniej świadomie spieprzyła sprawę. Wątpię w niedopatrzenie GPW. W grę może wchodzić różna interpretacja przepisów (jak to często ma miejsce).
  Widzę dwie możliwości:
  1). Liczyli się z możliwością zakwalifikowania Infoscanu do NC Alert, ale zbagatelizowali sprawę. Być może ich "doradca" przyczynił się do tego upewniając ich w przekonaniu, że nic takiego się nie stanie. Sądzili, że może dojdzie do spadku o 5-10%.
  2). Możliwe, że liczyli, że do tego czasu zgodę FDA będą mieć w kieszeni i ewentualne przeniesienie do NC Alert w kontekście perspektyw sprzedaży w USA nie będzie mieć większego znaczenia i akcjonariusze nie przejmą się tym faktem za bardzo wierząc w nadchodzące sukcesy

  Tak czy śmak są to jedynie moje domysły. Mam nadzieję, że prawdę dotyczącą GPW poznamy w najbliższym raporcie. Nowości na temat decyzji FDA się nie spodziewam.

 • Re: Wyjasnienie przeniesienia spolki do NC Alert Autor: ~ja [149.202.98.*]
  tez w sumie tak to widze. gdyby zrobili jakis blad/przeoczenie to by to dzisiaj juz wyprostowali
 • Re: Wyjasnienie przeniesienia spolki do NC Alert Autor: ~Zorro [192.99.41.*]
  Spolka dalej pisze twardo tylko ze gpw nie ma racji i tyle nie piszac czemu :)
 • Re: Wyjasnienie przeniesienia spolki do NC Alert Autor: ~Francuz [94.254.130.*]
  Sama GPW rozróżnia emitenta i grupę kapitałową emitenta, czyli pisząc o emitencie chodzi im o konkretna spółkę, spółkę jako podmiot prawny, który wyemitował papiery wartościowe. Interpretacja narzuca Regulamin ASO i ustawa o ofercie, wiec sprawozdanie jednostkowe musimy brać pod uwagę, bo skonsolidowane dotyczy grupy kapitałowej, a wiec czegoś innego.
  Dla mnie błąd jest po stronie giełdy, tylko pytanie czy się przyznają czy będą lawirować w interpretacjach jak opisuje Zorro...
[x]
INFOSCAN 2,97% 0,87 2020-09-23 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.