• Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: baner11 [95.160.153.*]
    Proszę Państwa niedługo WZA Polna w siedzibie S-ki Przemyśl
    Jak ktoś z Państwa w pobliżu mieszka ale i mile widziani z dalszych rejonów
    Przybądźcie na zebranie - Przedstawiciel grupy akcjonariuszy ( 8 % ) na razie nieformalnej
    będzie. Należy tylko w biurze Maklerskim pobrać zaświadczenie o zgłoszeniu chęci wzięcia udziału
    w w/w zebraniu i dokument ten przesłać na adres s-ki ( adres jest na zaświadczeniu ) do dnia 14 bm.
    winno być w s-ce i 22. lutego stawić się z dokumentem tożsamości w siedzibie s-ki. ZAPRASZAMY

• Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~B-52 [185.25.123.*]
    chętnie przyjadę proszę mi powiedzieć POCO i co mogę jako uczestnik WZA z kilkuset akcjami

• Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~JS [95.160.154.*]
    Pytanie do drobnych akcjonariuszy: w jaki sposób wystawiamy pełnomocnictwo? Czy do ważności takiego dokumentu wystarczy notatka w Wordzie, że "udzielam pełnomocnictwa Panu ..., żeby zagłosował w moim imieniu tak-a-tak.... " wysłane mejlem do sekretariatu (i kopia wręczona zaufanej osobie)? Chyba notariusz (albo jakaś osoba poświadczająca) to zbyt mocno jak na jednorazowe wydarzenie, jakim jest walne....

Ktoś wie jak jest w przepisach?
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: baner11 [95.160.153.*]
    O ile mi wiadomo to trzeba zablokować akcje na dzień WZA przesłać ten dokument tzw.Zgłoszenie wzięcia udziału w WZA do Polnej na 7 dni przed WZA i udzielić osobie która będzie na walnym pełnomocnictwa na głosowanie -wystarczy w Wordzie
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~Stanisław_t [178.36.38.*]
    Proszę o informację dotyczące komu udzielić pełnomocnictwa na walne. Uważam że przedstawiciel drobnych inwestorów powinien mieć wsparcie na walnym w postaci upoważnień.Dane proszę przesłać na pocztę stanislwandrzej1@ gmail.com
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~JS [95.160.154.*]
    Dnia 2018-02-12 o godz. 11:03 ~Stanisław_t napisał(a):
    > Proszę o informację dotyczące komu udzielić pełnomocnictwa na walne. Uważam że przedstawiciel drobnych inwestorów powinien mieć wsparcie na walnym w postaci upoważnień.Dane proszę przesłać na pocztę stanislwandrzej1@ gmail.com

Dołączam się do prośby:

Proszę napiszcie, kto pojedzie i na czyje nazwisko mam wystawić zaświadczenie.

Pozdrawiam i dziękuję
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~polonista [94.254.146.*]
    Grupa będzie reprezentowana na walnym zgromadzeniu. Na priv podam do kogo wysłać upoważnienie.
    Wydaje mi się jednak, że tym razem bardziej istotny jest osobisty udział w tym walnym. Drobni akcjonariusze powinni pokazać, że interesują się tym co się dzieje w Polnej SA i nie jest im obojętne, jakie są podejmowane decyzje.
    Porządek obrad jest taki, ze prawie niczego się nie dowiemy, co by nas interesowało, np. o wyniku finansowym roku obrotowego 2017, podziale zysku, cenie i terminach skupu akcji, planach spółki na 2018 r.
    W celu uzyskania powyższych informacji, grupa reprezentująca min. 5% kapitału akcyjnego zwoła NWZ z porządkiem obrad, w którym będą one umieszczone i zarząd będzie zmuszony udzielić odpowiedzi.Stanie się to zapewne w marcu. I na to walne będzie potrzeba grupie jak najliczniejszy udział , ewentualnie upoważnienia pisemne do reprezentowania nieobecnych.
    Jako jeden z koordynatorów grupy apeluję mocno do wszystkich akcjonariuszy , zwłaszcza tych, którzy mieszkają względnie blisko, o wzięcie jednak osobistego udziału w NZW w dniu 22.02.2018 r. w Przemyślu. W tym celu należy zablokować akcje w POK i wysłać, chyba już tylko kurierem, do Roberta Chmury z Polnej SA. Dokumenty te musza być u niego najpóźniej w środę 14.02.2018 r., a potem 22.02 przyjechać do Polnej SA.
    Ruszmy się Koleżanki i Koledzy do Przemyśla.
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~qqq [46.229.144.*]
    no i jaki efekt obecności grupy akcjonariuszy mniejszościowych na WZA?
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~polonista [94.254.150.*]
    Byłem na wczorajszym Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polnej SA w Przemyślu. Reprezentowałem siebie, dwóch kolegów, którzy przysłali mi upoważnienia oraz nieformalnie naszą grupę. Chociaż porządek nie zawierał punktów, w których można by zadawać interesujące nas pytania ( wyniki roku obrotowego, sytuacja firmy na rynku, podział zysku, uchwalony skup akcji, plany rozwojowe) , to sama obecność miała wielki sens, gdyż pan prezes Piszcz oraz troje obecnych członków Rady Nadzorczej zostali poinformowani oficjalnie o istnieniu grupy i jej planach. Uchwałą zmniejszono liczę członków RN z 5-9 do 3-5. Ja głosowałem przeciw, gdyż mała liczba członków RN , możliwe , że tylko 3, ograniczy ewentualnie dostęp do rady drobnym akcjonariuszom, których jest kilkuset. Oczywiście zostałem przegłosowany. Zmieniony tez został skład RN; zrezygnowały dwie osoby, w tym pan Wojtowicz, a w ich miejsce wszedł ponownie pan Wiesław Piwowar.
    Stan prawny jest prawdopodobnie taki, ze jakiekolwiek informacje o sytuacji i finansach Polnej, w których kilkuset drobnych akcjonariuszy ma lekko ponad 30% akcji będą do uzyskania dopiero nawet w ostatni dzień czerwca br., bo do tej daty należy odbyć ZWZ zatwierdzające bilans i rachunek zysków i start, i te dokumenty złożyć w KRS. To bardzo odległy termin.
    Dlatego nasza grupa w najbliższym czasie dokona konsultacji w gronie ok. 10-ciu osób, reprezentujących wymagane 5% kapitału akcyjnego, i zwoła na początku marca NWZ Polnej z porządkiem obrad, jaki nas interesuje. Od wniosku o walne do jego odbycia się upływa ok. 4 tygodni, dlatego należy się spodziewać jego terminu ok połowy kwietnia. Każdy będzie mógł przyjechać do Przemyśla lub dać upoważnienie. Tyle na gorąco i tylko mam nadzieję , że nie naraziłem się na zarzut ujawniania tajemnicy zgromadzenia,. Nie miałem zbyt wiele do czynienia z procedurami spółek akcyjnych.. Ale z szacunku do koleżanek i kolegów wspólnej niedoli nie chciałem napisać trzy zadnia typu: byłem , widziałem i może .... zdobyłem !? Pozdrawiam i ruszamy ostrzej.
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~qqq [79.185.71.*]
    dziękuję za info
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~b-52 [185.25.123.*]
    ja też dziękuję
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~Klara [79.184.255.*]
    Dziękuję.
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~greg [146.210.0.*]
    Dzięki "poloniście" za rzeczową informację z ostatniego NWZA
    Z powodów losowych / szpital / operacja / cały ostatni miesiąc trochę umknął mi z życiorysu.
    Także list z Polnej otrzymałem i sprawdzałem telefonicznie mój stan akcji w CDM PEKAO.
    Bardzo chciałbym nawiązać kontakt z kolegami ze stowarzyszenia w celu ew. upoważnienia na zapowiadanym walnym, gdyż sam będę niestety jeszcze jakiś czas niezdolny do takich podróży.
    Czy mogę prosić o jakiś kontakt ?
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~polonista [94.254.144.*]
    Dzień dobry. Witamy nowego kolegę. Napisz do mnie proszę na rmps@onet.pl. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
    Czy ja mam zepsuty komputer czy POLNA została usunięta
    i działa ? tylko forum
    proszę sprawdzić
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~darrio73 [89.239.98.*]
    Tak potwierdzam działa tylko forum
    Czekamy na obiecane walne zgromadzenie akcjonariuszy jak się o tym dowiemy ?
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~dario73 [89.239.98.*]
    Witam.Sprawa jest w toku.Będzie odpowiednia informacja.Pozdrawiam.
    Gdzie dowiem się o wynikach finansowych firmy za 2017
    co z wynikami za 2017 ?
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~dex [85.219.170.*]
    Dzwoncie do spolki, zapewne zostane przed walnym udostepnione
    co ma robić akcjonariusz żeby dowiedzieć się o firmie której ma akcje ?
  • Re: Walne 22_02_2018 r. Obecność Autor: ~dex [89.79.29.*]
    A co chcesz sie dowiedzieć? Możesz zadzownic do zarzadu/RN być możę odpowiedza na twoje pytania jeśli będą właściwe.
[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.