• Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~Le [94.254.139.*]
  Jak w temacie czy może stać się hitem roku czy tylko jakaś spółdzielnia podbije kurs i zjazd do bazy. Dawno nie było takiej spółki z poważnym zachowaniem dla inwestorów na NC
 • Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  A jakby do takiego np. MOMO wszedł Shell czy BP albo Statoil to byłby hit?
  Albo jakby Gazprom ogłosił, ze wchodzi w polskie łupki za pośrednictwem Baltic Ceramics z NewConnect?

  Moim zdaniem, tak jo to wyżej jest kompletnie nierealne, tak tu na Genesis Energy czyli Medical Cannabis - bardzo prawdopodobne. Wejście takiego Canopy czy Aurory do Polski jest - po tym jak weszły do Niemiec - chyba pewne.
  Genesis Energy nie ma wprawdzie długów, ale nie ma też pieniędzy ani żadnych aktywów medycznych. Wymyślili tę spółkę RX (przypomnę - Recepta - oznaczenie na całym świecie), która ma tu prawie połowę akcji i tę nazwę Medical Cannabis (Medyczna Marihuana) żeby stac się w odpowiednim momencie jakimś celem do przejęcia, nawiązania współpracy czy co tam innego. Skoro cały biznes z marihuaną medyczną ma na razie polegać w Polsce na imporcie leków - kto szybciej przyciągnie partnera z USA, Kanady, Izraela czy Niemiec, Danii, Holandii - ten będzie miał największe szanse na sukces.
  Oczywiście - w Polsce będzie pewnie podobnie jak w Niemczech - poprzez przejęcia i umowy pojawi się tu więcej marihuanowych gigantów ze świata, będzie na pewno walka na rynku.
  Czy któryś z tych gigantów wejdzie do naszej Medical Cannabis? Ja zakładam, że kluczowe tu będą - fakt, że jest to jedyna taka spółka giełdowa - i znajomości. Za Karaszewskim stoi ciocia Blanka Rosenstiel. Może nie da mu kolejnych milionów na biznes w marihuanie, ale drzwi wielu prezesów na pewno stoją przed nim otworem dzięki cioci.
  Nie wiem tez, czy i jaką rolę ma do odegrania były prezes GPW Ludwik Sobolewski. Jesli wsród czterech ludzi z Highway Capital dwóch to członkowie rady nadzorczej Medical Cannabis a trzeci to własnie były szef GPW, to można się spodziewać ciekawych informacji.
 • Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Tym też pachnie polski rynek. Chętnych na pewno nie zabraknie.

  http://www.קנאביס.com/en/2017/11/Poland-approved-establishing-the-cannabis-medical-industry/
 • Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  http://www.cannabisfn.com/medical-marijuana-inc-expands-across-european-union/
 • Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Tak jeszcze posprawdzałem, jak to było z tymi głównymi akcjonariuszami, bo pewnie nie ja jeden zastanawiam się, czy oni nie będą chcieli nam "ożenić" tych milionów akcji w momencie jak spółka poda infa o kontraktach, umowach, czy po prostu wejściu kapitałowym jakiegoś giganta z zagranicy.
  Najpierw powstała spółka RX, czyli Recepta - można luknąć w KRS.
  RX zaczęła odkupować akcje od tych, którzy brali udział w układzie.
  Dopiero wtedy przeprowadzono zmianę nazwy z Genesis Energy na Medical Cannabis (Medyczna Marihuana). Czyli od początku planowali, że przejmą spółkę , która potem zajmie się medyczną marihuaną. Stąd nazwa Recepta i stąd nazwa Medyczna Marihuana. A było to na przełomie roku, kiedy posłowie wciąż dyskutowali nad ustawą o medycznej marihuanie.
  Teraz to, co chyba najważniejsze - ta emisja układowa - bodaj 104 mln akcji - do tej pory nie weszła do notowań i nikt się o to chyba do tej pory nie starał - czyli teraz jest tak, że RX ma 80 milionów akcji, z których nawet sztuki nie może sprzedać na giełdzie. Największy akcjonariusz nie może zatem nam tych akcji - przynajmniej na razie - opchnąć.
  Max Media Cable - kolejny uczestnik układu -ma prawie 12 mln akcji - też nie są notowane na giełdzie. Myśę, że jest dogadany z RX.
  Z dużych inwestorów zostaje Calatrava. Spółka z kłopotami. Ta ma część akcji notowanych, więc teoretycznie mogłaby próbować je sprzedać. Ale w Calatravie największym akcjonariuszem jest Walton Spencer - fundusz cioci Blanki i Karaszewskiego, który stoi też za RX. Czy Calatrava zepsuje interes RX, czyli Karaszewski zaszkodzi sam sobie? W dodatku Calatrava ma dużą część akcji kupowanych dużo wyżej dzisiejszego kursu, nawet po prawie 50 groszy. Więc ze sprzedaży akcji wyszłaby tylko strata. I jeszcze jedno - w Calatravie Karaszewski- choć jest tam największym akcjonariuszem - ma raptem trochę powyzej 10 proc. a w Medical Cannabis samo RX ma 40 procent. Ja myślę, że Walton Spencer Karaszewskiego wszedł do Calatravy własnie po to, żeby Calatrava nie mogła bez woli Karaszewskiego sprzedać akcji Genesis Energy, czyli Medical Cannabis...
  Krótko mówiąc: wydaje się, że żadna podaż ze strony dużych akcjonariuszy nam nie grozi. Natomiast nie można wykluczyć, że Karaszewskiemu - w pewnym momencie, gdy np. będzie rozmowa o wejściu kapitałowym do Medical Cannabis - będzie zależało na podniesieniu kursu. I wystarczy, że kupi trochę akcji, by ten cel osiągnąć.
  Ile by musiał kupić?
  Popatrzcie, jakie były obroty w ostatnich miesiącach - ba, nawet w ostatnim roku, odkąd spółka po zawarciu układu wróciła do notowań.
  Myślę, że takich gorących akcji, które ktoś może zechcieć sprzedać na obecnych poziomach, czyli powiedzmy po 9-11 groszy - jest max. może 3-4 mln.
  Sorry, za te prawie książkę napisaną - uznałem, że w tym momencie może ma to sens.

 • Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~Le [94.254.128.*]
  Te 4-5 mln akcji o których piszesz to jest nasz ff ile leszczy może to mieć. A ta spółka RX to też niezły pomysł w stanach z 5 spółek z takim początkiem w nazwie i wszystkie z branży medycznej
 • Re: Czy ta firma może stać się Hitem 2018 Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Dnia 2017-12-17 o godz. 20:44 ~Le napisał(a):
  > Te 4-5 mln akcji o których piszesz to jest nasz ff ile leszczy może to mieć. A ta spółka RX to też niezły pomysł w stanach z 5 spółek z takim początkiem w nazwie i wszystkie z branży medycznej

  Moim zdaniem, główni akcjonariusze mogą stawiać na dwa scenariusze:
  1. Na serio chcą działać w tej branży. Podpisują umowy z jakimiś dużymi dostawcami suszu czy oleju z Kanady, USA, Izraela czy Holandii. Może np. Calatrava sprzedaje swoje akcje partnerowi. Może jest kolejna emisja na rozwój działalności. Współpraca z którymś z gigantów z branży sprawi, że kurs zawędruje na biegun północny.
  2. Chcą po prostu być furtką do polskiego rynku - sprzedadzą wraz z Calatravą wszystkie albo prawie wszystkie akcje. Oczywiście troszkę wyżej.
  W obu przypadkach powołanie spółki RX Recepta) a potem przemianowanie Genesis Energy na Medical Cannabis miałoby duże znaczenie - zwiększa pozytywny odbiór u partnerów zagranicznych. Dodaje powagi.
[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.