• No to kiszenia ciąg dalszy Autor: ~stalowy [37.47.46.*]
    Jak widać po bieżących obrotach wcześniejsze wzrosty to umówione transakcje między zarządzającymi w funduszach inwestycyjnych. Zwroty z zainwestowanego kapitału wykazane, można skasować odpowiednie premie. Następne ruchy najwcześniej pod koniec I kw. 2018.
  • opcje strategiczne Autor: ~holder [80.54.193.*]
    Ameryki nie odkryli. Już kilka lat temu chcieli przejąć Baterpol i nic z tego nie wyszło. Dlatego ogłoszenie strategii nie ma żadnego wpływu na kurs. Ciekawe ile kosztowała ta "konsultacja"
  • Re: opcje strategiczne Autor: ~stalowy [5.172.235.*]
    Jeżeli zarząd nie jest w stanie samemu przygotować strategii spółki to świadczy samo za siebie.
    Będąc przynajmniej po wieczorowych studiach z zarządzania każdy wie, że firma może rozwijać się poprzez rozwój organiczny lub przejęcia, horyzontalnie lub wertykalnie :DD

Dla akcjonariuszy zdecydowanie najlepszą strategią byłaby strategia wyjścia z GPW czyli ponowne wezwanie na akcje spółki bo z takim zarządem i orłami od spekulacji na kontraktach terminowych spółka daleko nie zajdzie a na pewno nie zbuduje żadnej wartości dla akcjonariuszy.

• Re: opcje strategiczne Autor: ~Silver [89.67.17.*]
    Dzisiaj WDX rośnie +85% po informacji o wezwaniu. To pokazuje skalę niedoszacowania niektórych małych spółek na GPW.
  • Re: opcje strategiczne Autor: ~cierpliwy [80.48.183.*]
    To raczej nie przypadek Orła. Tu skup był po 8,65 i nie było chętnych. Wezwanie o ile będzie to pewnie niewiele powyżej obecnego kursu. Ale obym się mylił
  • Re: opcje strategiczne Autor: ~miedziak [80.53.150.*]
    Trudno oczekiwać od funduszu inwestycyjnego dogłębnej znajomości branży. Oni myślą innymi kategoriami. Ze spółki produkcyjnej praktycznie zrobili fundusz finansowy. Instrumenty finansowe mają kolosalny wpływ na wynik. Stąd chyba spadek zaufania inwestorów i kiszenie kursu
  • Re: opcje strategiczne Autor: ~stalowy [37.47.15.*]
    Spółka bez zbędnych spekulacji byłaby w stanie osiągać przynajmniej 20-30 mln PLN zysku rocznie. Przeznaczając połowę na dywidendę wartość spółki byłaby dwa razy wyższa.
    Trochę dziwi mnie bierna postawa funduszy inwestycyjnych. Jak widać po transakcjach sprzed kilku tygodni , im wystarczy możliwość wykazywania zysku w rozliczeniu rocznych wyników. Mając w portfelu akcje które przed rozliczeniem można łatwo wycenić na odpowiednim poziomie , zarządzający będą trzymać bibw razie co zawsze mogą poprawić wynik.
  • Re: opcje strategiczne Autor: ~Paul [87.101.34.*]
    Nie przesadzajcie z tym kiszeniem kursu. 50 % roczna stopa zwrotu to całkiem nieźle. Jedna z lepszych spółek w portfelu. Ja nie narzekam ;)
  • Re: opcje strategiczne Autor: mjwhite [188.125.251.*]
    Racja ja kupowałem po 6,95zł

Ale im raczej chodzi o kurs od początku a ten jest ciągle sporo poniżej. Gdyby nie te gierki finansowe, to spółka zarabiała by o wiele więcej na ołowiu i byłaby wartą sporo więcej + jakieś dywidendy dla akcjonariuszy.
[x]
ORZBIALY 0,00% 24,20 2021-11-26 17:04:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.