• Chyba się doczekaliśmy ! ;-) Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Na Mikołaja Ministerstwo Zdrowia zrobiło nam prezent. Rozporządzenie jest na ostatnim etapie, przed publikacją.
  Ponad miesiąc obsuwy, ale może się okaże, że warto było czekać. To pozwoli spółce otworzyć usta. Pytanie, czy oni będa chcieli czymkolwiek się chwalić.

  https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12303702/katalog/12462144#12462144
 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! ;-) Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  "Zakłada się wejście w życie projektowanego rozporządzenia z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Termin ten wynika z konieczności zapewnienia realizacji potrzeb pacjentów i likwidacji problemu dostepu do ziela konopi innych niz włókniste i żywicy konopi w celach medycznych, przy jednoczesnym zapewnieniu standardów jakości i bezpieczeństwa."

  Rozporządzenie jest gotowe, ma wszystkie podpisy. Czyli lada dzień się ukaże, a na drugi dzień będzie obowiązywać. I wtedy Medical Cannabis może składać wniosek. Obszerny jest, ale na pewno sa po rozmowach albo w trakcie z kims, kto może im tę marihuanę sprzedać. A projekt rozporządzenia wisiał od 5 października, więc powinni mieć to ogarnięte.

 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! ;-) Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Teoretycznie, to oni mogą zając się tym biznesem sami, podpisując tylko umowy na import marihuany w postaci suszu czy czegoś innego. Ale ja w to nie bardzo wierzę - import marihuany - przy tych kontrolach, wydatkach na ochronę itd. - to na pewno kosztowna zabawa. Oczywiście, Medical Cannabis jest w rękach Karaszewskiego za którym stoja pieniądze cioci Blanki Rosenstiel - multimilionerki, czy raczej miliarderki z USA. Jakby Karszewski i ciocia chcieli - mogliby się w ten marihuanowy biznes bawić sami. Ale wątpię. Choć to legalny biznes i baaaardzo przyszłościowy, jest jednak trochę taki naznaczony, lekko podejrzany rzekłbym nawet. To musi potrwać, zanim zaakceptujemy, że to biznes ok i to pomagający chorym.
  Dlatego stawiam - także ze względów finansowych - że do Medical Cannabis wejdzie jakiś gigant światowy, a Medical Cannabis stanie się jakimś oddziałem takiego Canopy czy Aurory - żeby tylko te dwa giganty kanadyjskie wymienić. Wymieniam nieprzypadkowo, bo jak już pisałem - i Canopy i Aurora w ostatnich można powiedzieć miesiącach uruchomiły interesy poprzez przejęcia czy nawiązanie współpracy z firmami w Danii i w Niemczech.

 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! ;-) Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  https://mjbizdaily.com/canopy-build-denmarks-first-medical-marijuana-production-facility/

  Te giganty z Kanady idą w Danii i Niemczech jak burza. Artykuł nie ma nawet 24 godzin.
 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! ;-) Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  https://www.wprost.pl/kultura/10041900/Specjalny-Orzel-Tygodnika-Wprost-dla-lady-Blanki-A-Rosenstiel.html

  Jakby ktoś miał wątpliwości, czy Karaszewski przy pomocy cioci Blanki Rosenstiel może ściągnąć do Medical Cannabis - obojętnie czy partnera w biznesie marihuanowym, czy inwestora - to proszę pamiętać kim jest pani Blanka.
  Myślę, że fakt iż jej mąż ufundował medyczną nagrodę w Stanach a ona pewnie dziś nadal ją wręcza - dodatkowo pomogą w zacieśnianiu więzi nie tylko z firmami z USA czy Kanady, ale i Izraela i reszty swiata.
  A przyjazne rządowi media na pewno przedstawią inwestycje Medical Cannabis w dobrym świetle... Zwłaszcza po tym, jak Blanka Rosenstiel na początku tego roku nie zaprosiła Wałęsy na doroczny bal Polonii w Stanach organizowany przez panią Blankę - honorowa konsul RP w Miami na Florydzie.
  https://trojmiasto.onet.pl/lech-walesa-nie-zostal-zaproszony-na-bal-polonijny-w-usa-to-poklosie-rewelacji-ipn/c0xsefr

  I napisała apel do Wałęsy, żeby nie szargał dobrego imienia Polski:
  https://www.wprost.pl/kraj/10077970/Walesa-w-ogniu-krytyki-Tym-razem-dostalo-mu-sie-od-milionerki-z-Miami.html

  Czy ktoś ma wątpliwości, że Medical Cannabis dostanie potrzebne zezwolenia na import marihuany i wprowadzenie jej do obrotu w Polsce? Albo, że znajdzie - jako jedyna polska spółka giełdowa z branży marihuanowej - partnera spośród światowych eksporterów marihuany?
  A to wszystko są firmy o kapitalizacji liczonej w miliardach dolarów. Wiecie co to dla nich inwestycja w Medical Cannabis, która będzie przepustką do polskiego rynku?
  Jutro pewnie się nic nie wydarzy, bo ludzie lubią mieć czarno na białym - komunikat ze spółki. Może jak złożą wnioski o pozwolenie na import i dopuszczenie do obrotu na polskim rynku poinformują tez z kim - i na jakich zasadach - współpracują. Obojętnie, czy to będzie firma z USA, Kanady, Izraela czy Australii. Albo filie gigantów światowych - duńskie czy niemieckie. Myślę, że wtedy kurs pójdzie ostro w górę.
  Niemiecki odpowiednik Medical Cannabis na fali pierwszego optymizmu poszedł na giełdzie we Frankfurcie w górę o 850 procent w trzy dni. Zobaczymy, może u nas będzie choć w częsci podobnie :-)
 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! Autor: ~Le [94.254.129.*]
  Coś mi się wydaje że nawet jak komunikat dadzą to się nie ruszy dopóki w TV nie będzie. Za duża niewiara w temacie marihuany u nas w kraju
 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Dnia 2017-12-07 o godz. 14:24 ~Le napisał(a):
  > Coś mi się wydaje że nawet jak komunikat dadzą to się nie ruszy dopóki w TV nie będzie. Za duża niewiara w temacie marihuany u nas w kraju

  No, kto wie, możesz mieć rację. Ale skoro dopiero teraz w sumie można coś robić w tym biznesie, bo wcześniej przepisów nie było, to po jakimś komunikacie spółki powinny się zainteresować media.
  Wszak to początek nowej ery. I początek wyjątkowego biznesu w Polsce.
  A na giełdzie tylko jedna taka spółka.
 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! Autor: ~Le [94.254.129.*]
  Masz rację nazwa spółki jest hitem tylko kiedy zmienią w notowaniach na medicalcannabis
 • Re: Chyba się doczekaliśmy ! Autor: ~dr_wezol [83.168.124.*]
  Dnia 2017-12-07 o godz. 15:00 ~Le napisał(a):
  > Masz rację nazwa spółki jest hitem tylko kiedy zmienią w notowaniach na medicalcannabis

  Może czekali na rozporządzenie w sprawie marihuany medycznej? :-) Teraz będzie można poinformować rynek np. o jakims partnerze i wystartować na giełdzie pod nazwą Medical Cannabis. No, prawie drugi debiut, mozna powiedzieć :-)
[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.