• Odwołali MS z zarządu Murapola Autor: ~Wojtek [213.17.181.*]
  MS - prezes zarządu Murapol, człowiek, który stał za kupnem Awbudu przez Murapol/Abadon został odwołany (przechodzi do RN). Zastąpił go jakiś prawnik, żaden znany manager, to źle wszystkiemu wróży. Jest też nowa osoba - dawniej z KDPW, ale ona nie zajmowała się zarządzaniem, tylko pracami biurowymi czy jakimiś relacjami z mediami, więc Murapol nie ma "głowy" można powiedzieć. Chyba zaczną teraz szukać kogoś "realnego" do władzy w grupie.
 • czytać i myśleć po swojemu Autor: ~John [89.64.24.*]
  Właśnie takie wpisy manipulujące trzeba tępić, przynajmniej raz na jakiś czas.
  (Pomijam to że niejaki Wojtek smaruje te tragiczne wpisy również też na Abadonie co każdy po IP może sprawdzić.)

  Na początek źródło informacji - czytać dokładnie
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/MURAPOL-S-A-Zmiany-w-skladzie-zarzadu-Emitenta-7558595.html 

  Życiorys Iskry
  https://www.bankier.pl/static/att/emitent/2017-08/zmiany_w_skladzie_zarzadu_r.kasprzak_n.iskra_zyciorys_201708030583847951.pdf 

  I co widzimy? Że Iskra tak samo jak Sapota jest człowiekiem Murapolu, czyli żadna rewolucyjna zmiana. Pracuje 10 lat w spółce, jest wiceprezesem a został prezesem. Po tylu latach Sapota przeszedł do Rady Nadzorczej. Obaj są wieloletnimi pracownikami Murapola więc nic się nie zmieniło oprócz stołków. Jak widzimy zostało w powyższym manipulacyjnym przekabacone że wiceprezesem została Iwona Sroka, były prezes KDPW i były dyrektor GPW, posiadająca doktorat z zarządzania, wykładowca SGH i UW. A gość pisze że nie zajmowała się zarządzaniem tylko pracami biurowymi ... Masz gościu tupet. Polecam Google i poczytać co to za kobita i jakie ma zasługi. A wszystkie te zmiany mają na celu wprowadzenie Murapola na giełdę. Chyba nie muszę podkreślać że jest to rewelacyjna wiadomość dla akcjonariuszy Awbudu - na mój rozum i na tyle co ja kumam bazę to można zapomnieć o wycofaniu z giełdy. Jeśli macie inne zdanie to napiszcie ale z uzasadnieniem.

  Giełda cienko przędzie, kursy spółek lecą na pysk w większości niezasłużenie, bez gruntownych - powtarzam gruntownych - podstaw fundamentalnych, bo wszystko spada to i też ta spada.
 • Re: czytać i myśleć po swojemu Autor: ~jack [109.196.90.*]
  Jaki jest jeszcze sens utrzymywania Awbudu na Gpw? Murapol nie wystarczy ?
 • Re: czytać i myśleć po swojemu Autor: ~John [89.64.24.*]
  Pytanie jak najbardziej zasadne. Mnie się nie wydaje no ale ja sobie mogę ...
  Zdaje się że Murapolowi do wejścia na giełdę potrzebny był Abadon (d. Variant) natomiast Awbud jest taką samą inwestycją jak nabycie Skarbca, tyle że tam myślę mogli zebrać ile chcieli a w Skarbcu za dużo grubasów siedzi więc nie poszło tak łatwo.
  Jeśli już to powinni wycofać Abadona, na co komu na giełdzie spółka z udziałem 91%. Możliwe że tu będą jeszcze jakieś przegrupowania. Skoro obrali kierunek na giełdę to stopniowo będzie wysyp komunikatów.
[x]
AWBUD 0,00% 1,06 2020-05-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.