• kto kupuje akcje? Autor: ~inwestor [188.114.64.*]
    Myślę ,że nowy prezes.
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~ed33 [188.146.111.*]
    Jeśli tak ,to popełnia błąd.
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~XXXX [185.46.214.*]
    Ed33, Ty posaidasz akcje tej spółki czy po prostu siedzisz tu i tylko biadolisz i żałujesz że ich nie masz ? Jak Ci się nie podoba to po jakiego wieńca tracisz swój czas na komentowanie tej spólki.
    Jeśli kupował nowy prezes to za chwilę się o tym dowiemy z komunikatu gełdowego :)
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~ed33 [188.146.111.*]
    Uważam że będzie można jeszcze kupić dużo taniej a poza tym czy coś co pisałem się nie sprawdziło?Zaklinanie rzeczywistości nie ma sensu
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~obserwator [83.24.217.*]
    Bo te giełdowe triki , to manipulacja...Wystarczy prześledzić" wartości" akcji niektorych spółek- jedne nielogicznie-nawet dla laika!!!-zawyżonę, inne zadziwiająco-manipulacyjnie niskie!!! "Lekko" rozumiejący ha, ha, ha by się zorientował...to jak podgrzewane kulki w totku !!! Sposób na naiwniaków , tych"przebranych" w drogie garnitury mafiozów!!!Wszystko w oparach dymu "wróżek"-pożal się Boże!!!...Może by tak zaktualizowac definicję akcji....że jest wypadkową pazerności cwaniaczków ustalających "wartość" do ilości naiwniaków mających apetyt na "kasę" przy zbójeckich "oprocentowaniach " wkladów bankowych.....ROZBÓJ !!!

LUDZIE!!!...pracować trzeba !!! nie manipulować!!! GIEŁDZIARZE Mrzonek!!!

• Re: kto kupuje akcje? Autor: ~inw [188.114.64.*]
    Będzie jak z opone.pl , zjechali z 50 do 36 a teraz po kilku dniach wywindowali na 42 i dalej pujdzie ,frajerów wyruchali ale ja dokupuje i poczekam kiedy sanok ukończy inwestycje i będą zyski cacy , czytać wypowiedz maklerów z początku roku , 2018 będzie bardzo dobrym czasem dla Sanoka.
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~Info [165.225.84.*]
    Sanok RC held a meeting with analyst.

The quite pessimistic outlook of the management was in our opinion clearly visible. The company sees the burden of labour costs, materials and currency.
    -                     After described earlier wage hike (+9% in July) the company is forced to increase wages even further with some (several %) increases in November and planned for 1Q 18.
    -                     The company is much more pessimistic about raw materials (EPDM rubber, natural rubber, soot, plastics, metals) and expects on average 5-10% increase in 2018.
    -                     This means that the contracts signed 2-3 years ago may have significantly lower profitability. Chances for price increases in automotive are limited.
    -                     Chinese subsidiary generates strong loss (PLN -7m in 1-3Q17) and in our opinion this will not change in 2018.
    -                     Draftex net loss should decrease from around PLN -13m expected in 2017 to around PLN -7m in 2018.
    -                     Greenfield in Mexico started. Initial capex at around PLN 20m . The start-up will burden 2018 results with several m PLN and will add to sales several EUR m.
    -                     Our outlook for 2017 is unchanged: sales: PLN 996m, Ebitda: PLN 151m, Ebit: PLN 114m, net profit: PLN 90m (P/E: 13.6 EV/Ebitda: 8.1)
    -                     We still expect decrease of results in 2018 (but now a little sharper): sales: PLN 1058m, Ebitda: PLN 138m, Ebit: PLN 99.5m, net profit: PLN 80m (P/E: 15.3, EV/Ebitda: 8.8)

Summary: Today we removed Sanok RC from our top sells list. The stock fell close to the fair price levels. However we regard the outlook presented today (process of margins normalization transforms into above average burden on margins) as rather grim and the company may remain weak in short/medium term. (slightly negative)
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~greg [85.115.33.*]
    What is this?
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~info [31.179.52.*]
    To jest informacja przekazana przez dom maklerski PKOBP - podsumowanie ze spotkania firmy z analitykami.
    Wynika, ze poki co przecena i moze ewentulane odbicie w 2018 lub 2019. Zalezy jak wyjdzie Meksyk, bo wyglada ze Niemcy i Chiny poza obrotami generuja tez straty.
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~obserwator [83.31.73.*]
    Tak a propos....Chin i Niemiec..."czy to prawda, że ZAWSZE początki są trudne"...a na zyski..te nie wynikajace z ksiegowości kreatywnej..trzeba PRACOWAĆ??? panowie manipulatorzy....
    Jak to powiedział "mały kapral" (trawestujac!) ..dla osiągnięcia zysków potrzebne są TRZY RZECZY: PRACA,PRACA,PRACA !!!

• Re: kto kupuje akcje? Autor: ~XXXX [165.225.84.*]
    Zgadzam się z przedmówcą. Początki są trudne i myślę, że z biegiem czasu spółki zagraniczne zaczną przynosić zyski. Meksyk pewnie też w krótkim okresie czasu będzie generował przychód i koszty jednak w długiej peryspektywnie pojawią się zyski

• Re: kto kupuje akcje? Autor: ~ed33 [188.146.42.*]
    W myśl przysłowia: Czeka babka latka a głupiemu radość Liczą się fakty a nie oczekiwania. Kto zagwarantuje że ta spółka w ogóle przetrwa na rynku.Chyba że ktoś ma przyjemność być dawcą kapitału.
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~XXXX [165.225.84.*]
    Hehe proszę bardzo ed33 od "spólka będize tanieć" w zeszłym tygodniu do , chyba mogę powiedzieć wprost bankructwa. Nie za szybko. Matko skąd ed33 bierzesz te mądrości ? Napisz coś konstruktywnego, np dlaczego uważasz, że spółka zniknie z rynku ?
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~ed33 [188.146.42.*]
    Do końca roku zjazd na 30zł i czy to się komuś podoba czy nie.
  • Re: kto kupuje akcje? Autor: ~XXXX [31.179.52.*]
    Ja myślę, że spokojnie zjedziemy do 20 może nawet 10. Kto wie może w ogóle będzie promocja za złotówkę. Dlaczego, bo tak napisałem :)

Na serio, nie widzę powodów do aż takiej przeceny, oczywiście wyniki będą gorsze niż w roku poprzednim, a może rzeczywiście tak jak prognozują analitycy, 2018 będzie słabszy od 2017 i możliwe, że kolejny też może być słabszy, jednak nie widzę żadnych powodów do prawie 50% przeceny. NIe ma kataklizmu, spółka ma zdrową sytuacje finansową, inwestuje w nowe przedsięwzięcia.
    Jest presja na marże, rosną koszty, jednak po to spólka prowadzi dywersyfikacje aby to rekompensować. Pamiętajmy, że spółka posiada swoją bazę materiałową - produkcja mieszanek do własnej produkcji, co przy rosnących cenach surowców też daje optymalizację kosztową.

Każdy zrobi jak będzie chciał, natomiast komentarze typu zwali sie bo się zwali nie są dla mnie żadnym argumentem. Jak ktoś chce spekulować przecież nikt mu nie broni :D
[x]
SANOK -1,02% 19,50 2021-10-21 11:09:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.