• Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~Cena [193.0.116.*]
  Jak strata tego kontraktu przez Awbud (prace dla EC Siekierki) - początek listopada tego roku, odstąpienie od kontraktu przez inwestora, wartość ok. 40 milionów zł,odbije się na cenie akcji Awbud? Oprócz ewidentnych strat czy Awbud ma jeszcze karę umowną do zapłacenia?
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~hhh [46.171.141.*]
  te akcje spadają z powodu tej wielkiej umowy co ją teraz stracili czy problemy z Awbud są też gdzie indziej ?
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~Pedro [94.254.234.*]
  cwaniaczki! szukajcie łosi którzy wam za półdarmo oddadzą akcje. awb to towar deficytowy!
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~John [89.64.25.*]
  No trzeba przyznać że nieźle tutaj cisną, manipulacja treścią komunikatu pierwsza klasa no a to że Awbud ma zapłacić karę umowną skoro to zleceniodawca odstąpił to już wyższy poziom lotów he he. Szkoda oczywiście kontraktu no ale wiadomo do sądu pójdą albo jakąś ugodę na parę milionów i zawsze coś Awbudowi wpadnie, jak widać po ostatnich 2 tego typu zdarzeniach raz wygrał zaległe plus odsetki a w drugim ugoda na kilka baniek.
  Niestety na razie tutaj słabo no ale cena 4 zł przy wartości księgowej 6,80 to trochę niedowartościowanie jest :-)

  Przestańcie naganiacze robić wodę z mózgu ludziom:
  "Emitent uznaje odstąpienie od Umowy za pozbawione podstaw. Emitent nie był w stanie przekazać instalacji do eksploatacji z przyczyn leżących poza Emitentem oraz dotyczących ZSPS. Emitent nie był zobowiązany do złożenia ZSPS nowego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy. Emitent, przed odstąpieniem od Umowy przez ZSPS, złożył, w oparciu o postanowienia Umowy, oświadczenie o zawieszeniu realizacji Umowy z powodu zwłoki w zapłacie wynagrodzenia ze strony ZSPS przekraczającej 30 dni oraz niezrealizowania przez ZSPS jednego z jego głównych zobowiązań, to jest braku dostawy surowców o parametrach zgodnych z Umową, co uniemożliwiało przeprowadzenie ruchu próbnego. Nadto, Emitent wskazuje, że ZSPS odstąpił od Umowy po wykonaniu całej instalacji zgodnie z Umową, na etapie ruchu próbnego, który nie mógł zostać przeprowadzony z wynikiem pozytywnym z przyczyn dotyczących ZSPS, w tym z powodu braku dostawy surowców o parametrach zgodnych z Umową. Emitent zamierza dochodzić od ZSPS zapłaty całości wynagrodzenia, w tym zaległego oraz wszelkich praw wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy i bezpodstawnego odstąpienia od Umowy przez ZSPS."

 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~wojtek [213.17.181.*]
  a dział propagandy Awbud/Murapol ciągle to samo. Do znudzenia o tym, że "Awbud świetny" tylko jacyś "źli ludzie" psują opinię i zaniżają kurs akcji. Gdyby spółka była wartościowa i perspektywiczna, to by kurs nie spadał tak gwałtownie. I tyle. Poczekajmy na wyniki finansowe Awbudu - mają być jutro, 15.11. opublikowane, przesunęli termin na późniejszy, żeby było w tym samym terminie co Abadon czy Murapol, ciekawe co będzie w tych danych
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~Cena [193.0.116.*]
  Wyniki maja być 29 listopada.
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~kowal [46.101.247.*]
  ty @Cena umiesz czytac ze zrozumieniem?
  jaka strata kontraktu skoro jest jak wol podane ze ZSPS odstapil od umowy po wykonaniu calej instalacji jak juz rozruch probny robili i jeszcze ZSPS im nie zaplacil na biezaco bo zwloka 30 dni
  to co za darmo maja robic?
  widzisz gdzies tu kare umowna?
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~Cena [193.0.116.*]
  Te informacje, na które się powołujesz podała sama zainteresowana spółka czyli Awbud, a więc, sorry, to nie są informacje miarodajne, przynajmniej dla mnie. Nie interesuje mnie też czy Awbudu pójdzie do sądu czy nie, bo zajmie to kilka lat i wynik w sądzie nieznany. Komunikat Awbud-u mógł zostać tak spreparowany, żeby był jak najkorzystniejszy dla Awbud-u w kwestiach tego, że odstąpienie było bez podstaw, wszystko po stronie Awbud było cacy, itd. przecież to oczywiste. W komunikacie Awbud-u nie ma nic o wartości tej umowy, wysokości straconego przez Awbud wynagrodzeniu i ewentualnych karach umownych czy odszkodowaniu do zapłacenia przez Awbud (no więc są do zapłacenia czy nie i jakie?), stąd pytanie na forum, jakie są konsekwencje dla Awbud (i ceny akcji Awbud) w związku z tym problemem. Bo przecież problem i to duży jest, no nie? Gdyby nie było, to by przecież spółka nie musiała o tym informować.Jasne.
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~John [89.64.25.*]
  Nie przegadasz mu, gość jest lepszy manipulator niż redaktor z Wyborczej. Sam tytuł posta "strata kontraktu" ... Szkoda czasu. Jak spółka ma być dobra to sama się wybroni.
 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~John [89.64.24.*]
  Podkreślam że firma nie straciła 40 mln zł bo jak sama podaje:
  "Nadto, Emitent (Awbud) wskazuje, że ZSPS (Zlecający) odstąpił od Umowy po wykonaniu całej instalacji zgodnie z Umową, na etapie ruchu próbnego, który nie mógł zostać przeprowadzony z wynikiem pozytywnym z przyczyn dotyczących ZSPS, w tym z powodu braku dostawy surowców o parametrach zgodnych z Umową. Emitent zamierza dochodzić od ZSPS zapłaty całości wynagrodzenia, w tym zaległego oraz wszelkich praw wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonania Umowy i bezpodstawnego odstąpienia od Umowy przez ZSPS."

  To chyba musieli zrealizować kontrakt i wybudować instalację skoro sprawa stanęła na etapie rozruchu próbnego, nieprawdaż? Dziwią pożyczki milionowe od Murapolu skoro tamta firma nie zapłaciła im za kontrakt? Pominięte przez naganiaczy fakty to:
  1. To jest zlecenie z marca 2015 - to co przez 2,5 roku nie położyli nawet cegły? https://www.bankier.pl/wiadomosc/AWBUD-Zawarcie-znaczacej-umowy-7241045.html  
  2. Awbud nie jest tutaj sam tylko występuje jako lider konsorcjum 3 firm, więc tak czy inaczej cała kasa nie byłaby dla niego.

  Załóżmy nawet że "utracili" ten kontrakt za 38,63 mln. Jakoś nikt z naganiaczy nie wspomina że tylko w samym listopadzie br. wpadły takie zlecenia:
  6.11. Bukowno hala wanien: 12,24 mln zł netto; termin 30.04.2018
  16.11. Wrocław budowa osiedla: 29,3 mln zł netto; terminy 7.11.2018/13.02.2019
  28.11. Rzeszów instalacje: 6,61 mln zł netto;  termin 31.08.2018

  Razem 48,15 mln zł netto

 • Re: Strata kontraktu na ok. 40 milionów zł Autor: ~wojtek [213.17.181.*]
  Ile z tych kwot wynagrodzenia, które podajesz rzeczywiście wpłynie na konto Awbud i KIEDY? Jakie są koszty wykonania prac objętych tymi umowami? Czyli, jaki będzie ZYSK (to jest ważne pojęcie, ważniejsze niż "propaganda w Internecie"). Ile Awbud ma kar do zapłacenia i jak pokryje swoją stratę, którą ostatnio podał. napisz tutaj coś wtedy, kiedy te wszystkie "hurrra" informacje przełożą się na wynik finansowy. Bo mi się widzi, że czasami dla Awbud lepiej nie brać żadnej umowy, bo tylko na niej traci. Powtarzam samo zawarcie kontraktu jest dobrą informacją ale nie wystarczającą i kasę daje dopiero po spełnieniu pewnych, oczywistych, warunków. Nikt nie zainwestuje w spółkę "z kontraktami" albo "ekspektatywą" kontraktów ale z dziurawą kasą, która musi barć pożyczki od Murapol, a Murapol od Abadon RE (dawniej Variant SA).
[x]
AWBUD 0,00% 1,06 2020-05-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.