• Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~abc [83.26.232.*]
    Na walnym 07.08.2017 w sprawie wycofania Polnej z giełdy nie było żadnego Drobnego Akcjonariusza ... nie było nikogo !!!
    Uchwała o wycofaniu z giełdy została podjęta jednogłośnie.
    Nikt nie pofatygował się na walne aby zagłosować przeciw.

Drobni na spółce Polcorolit walczyli i wygrali (pierwsze wezwanie po 75 gr ostatnie po 5,80, na Gobarto walczą a cena zamiast 7,25 jak w wezwaniu jest teraz ok 9 zł

a u Was Nikt nawet się nie pofatygował na walne
    a teraz płacz nad rozlanym mlekiem

• Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~abc [83.26.232.*]
    Dodam, że walne odbyło się w Warszawie ... a nie gdzieś w Koziej Wólce

tym bardziej mnie to dziwi, że nikt nie pofatygował się na walne lub ustanowił pełnomocnika.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~zawór [94.254.150.*]
    Próbowałem zebrać konieczną do blokady dematerializacji liczbę akcji, w większości w formie nienotarialnych upoważnień. Ale się nie udało. Nie było sensu jechać do Warszawy i zostać przegłosowanym przez panią z RN. Może szanowne koleżeństwo wypoczywało w ciepłych krajach i nie miało głowy do obrony własnych pieniędzy. Na pewno termin NWZ został przez skupmistrza z Lublina wybrany bardzo trafnie. Co dalej. na pewno zostawię sobie jedną akcję. na zawsze Kiedy sprzedam pozostałe , jeszcze nie wiem. Jeszce raz powtórzę: Jakubas jako inwestor w tej spółce był jej wielkim nieszczęściem. Przez 10 lat żadnego rozwoju, wszystko stoi w miejscu, tylko EBIT nie maleje, bo żyłują pracowników .
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~abc [83.26.232.*]
    wystarczyło być na walnym i złożyć sprzeciw ... i skierować sprawę do sądu co (sprawa trwa 2-3 lata) i skutecznie blokuje wycofanie spółki z giełdy (koszt 2 tys zł ... rozłożony na kilku inwestorów) ... w tym czasie można negocjować cenę ...lub w najgorszym razie zyskać 2-3 lata obrotu akcjami na gpw ... na Polcolorit S.A. ... drobni przegrali głosowanie ... skierowali sprawę do sądu ... a po 1,5 roku uzyskali 5,80 zł za akcję zamiast oferowanych 75 gr ....

• Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~zawór [94.254.150.*]
    Czemu tego nie napisałeś przed tym walnym Może ktoś z Warszawy poszedłby spacerkiem na walne. . Daj sobie chłopie teraz spokój z takimi tekstami.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~B-52 [185.25.123.*]
    To musiało się tak skończyć
    MM ... Witam, pytanie jak wyżej. Zupełnie się nie orientuję co w tej sytuacji wyjścia z giełdy powinno się zrobić? Sprzedać? Zostać? A co Wy robicie? Dzięki za info.

odpowiadam, skoro wszyscy drobni olali walne to trza było sprzedać jak kurs był ok 20 zł ...
    lub nawet wtedy gdy pisałem pierwszego posta ... kurs 19,30 ...

Jak się może zachować kurs Polnej podczas ostatnich notowań zobaczcie AssecoSłowacja jak była wycofana z GPW

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ASSECOSLO

Tutaj będzie podobnie.

Czy trzymać, sprzedać to wasza indywidualna sprawa.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~mucha [155.145.208.*]
    Jesli nie chcecie zamrazac kasy na nie wiadomo ile, byc moze cale zycie i liczyc ze zobaczycie dywidende ktorej raczej nie zobaczyci

najlatwiej jest sprzedac akcje i zapomniec o spolce, bo ta nie ma swietnej przyszlosci - zyski spadaja, spolka sie nie rozwija a do tego trudniej bedzie uzyskac jaka kolwiek informacje o niej jak zejdzie z gieldy.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [5.184.201.*]
    Zaraz,zaraz czy ja mam aktualne informacje?
    Jakubas ogłosił wezwanie za 19 zeta z hakiem a skupił ostat.tylko 80 tys.papierów zamiast 700 tys..To ja się pytam co mnie obchodzi jakąś ich uchwała skoro on nie ma 90% ogółu akcji ,upoważniających do przymusowego wykupu?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dex [89.79.29.*]
    Przymusowego wykupu nie będzie, chyba ze uda mu się zebrac dużo akcji po komunikatach o wyjściu. Niekoniecznie on musi kupować ale ktokolwiek komu da pewnośc ze odkupi się od niego - taka prosta sztuczka ;)

Uchwala jest taka ze od 28 akcje nie będą notowane na giełdzie i nic na to nie poradzisz - naszczescie znajdą się chetni aby odkupic poza giełda - kwestia ceny
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~beatusia [87.206.239.*]
    Dnia 2017-11-22 o godz. 19:14 ~dex napisał(a):
    > Przymusowego wykupu nie będzie, chyba ze uda mu się zebrac dużo akcji po komunikatach o wyjściu. Niekoniecznie on musi kupować ale ktokolwiek komu da pewnośc ze odkupi się od niego - taka prosta sztuczka ;)
    >
    > Uchwala jest taka ze od 28 akcje nie będą notowane na giełdzie i nic na to nie poradzisz - naszczescie znajdą się chetni aby odkupic poza giełda - kwestia ceny

to co ja szarak mam teraz zrobić, bo juz nie ogarniam?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.144.*]
    Panie szaraku, masz pan podziękować dobremu panu J. za miejsce,w którym dzisiaj jesteś i chętnie pójść za nim dalej, na inne spółki, bo tam dzięki tzw.znanemu inwestorowi zarobisz i odrobisz. Więc głowa do góry panie szaraku. Dobrych panów trzeba lubić i zawsze im dziękować.To należy obecnie robić. Chyba , ze on napisze do drobnych inwestorów Polnej SA , co i jak, po co i na co.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~beatusia [79.190.1.*]
    mrzonki, jakoś nie widzę tego, żeby Pan J. pisał do szaraków
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.149.*]
    Zdaje się,że np. Adam Góral komentował zdjęcie z GPW Asseco Slovakia, choć mogę się mylić.Oczywiście cały mój powyższy komentarz był kpiący, bo co nam zostało? Niestety jest tak, ze pan J. ma klasę tylko w ubiorze. Inne spawy są przeważnie pozaklasowe.Np. ja bym miał gest i dał wezwanie po 20,00 PLN za akcję, a nie 19,92, jak to wychodziło ze średniej.Te 8 groszy razy liczba akcji do potencjalnego skupu, to jest parę tysięcy złotych.Takiego tu mamy rozgrywającego. Nie należy się po nim niczego spodziewać, a nas drobnych inwestorów miał i ma nadal, wiadomo gdzie .Dziwi tylko, po co mu np. te kilka tysięcy więcej.? Dla bezrobotnego to bardzo dużo, ale dla niego?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [46.134.92.*]
    Cześć dex,a nie uważasz,że z uchwały jasno wynika, że w ich siedzibie mają obowiązek do 2020/lub do limitu śr./odkupić od nas?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~beatusia [79.190.1.*]
    kurcze, jakoś nie doczytałam, to nic tylko "czekać" na prośbę od Pana J., żebym mu sprzedała moje akcje:-)
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [5.184.221.*]
    wydaje mi się jednak,iż
    spółka ma upoważnienie do skupu papiera i zdaje się w cenie nie wyższej niż w uchwale oraz w terminach,gdy będzie taka potrzeba,podanych do publ.wiadomości.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dex [89.79.29.*]

Pewne jest natomiast ze POLNA ogłosi skup akcji własnych po cenie do 19,92,  propozycja taka zapewne będzie w przyszłym roku przedstawiana - najpierw spółka musi przestać być publiczna a to już 28ego.

Istotne jest ze sprzedaż akcji może odbyć się poprzez pośrednika finansowego:
    "Akcje  Własne  mogą  być  nabywane  bezpośrednio  przez  Spółkę  lub  za pośrednictwem firmy inwestycyjnej. " (Uchwała nr 5 NWZ  SpółkiPolna S.A.z dnia 7 sierpnia 2017  roku, par 1 d)

więc możemy zakładać ze akcjonariusze nie będą musieli fatygować się do siedziby spółki - btw zawsze można zrobić wypad do Bieszczad na spacer :)

Osoby które mają akcje mogą obecnie:
    - sprzedać na rynku i zapomnieć
    - zostawić akcje i spróbować sprzedać je w skupie po cenie której nie znamy obecnie. To dopiero w przyszłym roku zapewne.
    - zostawić akcje i być bardzo upierdliwym akcjonariuszem - wtedy szybko ich wykupią :)

Polna co prawda była spółka dywidendową ale nie ma obecnie gwarancji ze taka zostanie, gdyż uchwalono że spółka może w skrócie udzielać pożyczek więc perspektywa podziału zysku może się odsunąć w czasie [bo pożyczą komuś kapitał]
    "Zmienia się artykuł 7 Statutu Spółki poprzez dodanie następujących punktów:
    64.92.Z. Pozostałe formy udzielania kredytów;
    64.99.Z  Pozostała   finansowa   działalność   usługowa,   gdzie   indziej
    niesklasyfikowana,  z  wyłączeniem  ubezpieczeń  i  funduszów
    emerytalnych"
    (Uchwała nr 4 NWZ  SpółkiPolna S.A.z dnia 7 sierpnia 2017  roku, par 1 d)

I tu jest opcja aby jednak dywidenda byłą, jednak wymaga to już sprawy sądowej [niedawno był wyrok gdzie akcjonariusz domagał się dywidendy i wygrał przed sądem] która zapewne nie będzie łatwa.  Niestety nie mając dużej ilości głosów zawsze jest się poszkodowanym.

Co kto zrobi z akcjami to już jego sprawa.  Na pewno nie opłaca się trzymać 20-50 akcji; a czy jak ktoś ma kilka tysięcy to już musi sam rozważyć. Na pewno będzie więcej pracy to wymagało niż jak spółka była publicznie notowana. 
    Mała korekta
    Jest : (Uchwała nr 4 NWZ  SpółkiPolna S.A.z dnia 7 sierpnia 2017  roku, par 1 d)
    powinno być : (Uchwała nr 4 NWZ  SpółkiPolna S.A.z dnia 7 sierpnia 2017  roku, par 1)
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.145.*]
    Rozumiem, że " biedny" pan J. będzie pożyczał od prawdziwie biednej Polnej SA. Ciekawe dlaczego on tak bardzo chce nas kiwnąć?, Gdyby ta Polna SA miała ze 200 mln. sprzedaży i dwucyfrowy zysk, to ok., no ale tu jest niecałe 40 mln przychodów. Bardzo chytry pan z niego. Na końcu wątku ktoś napisał, że mu życzy " powodzenia" za takie działanie. Ja też.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~Christo [178.235.40.*]
    dami - mają taki obowiązek? i za ile mogą lub muszą kupić?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~obserwator [89.230.75.*]
    popieram twoją wypowiedź
    1.Zbigniew Jakubas wzywa do sprzedaży 54,72 proc. akcji ZA Polna
    http://biznes.onet.pl/gielda/wiadomosci/zbigniew-jakubas-wzywa-do-sprzedazy-54-72-proc-akcji-za-polna/mynf4s
    2. POLNA: Lista akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% głosów na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w dniu 7.08.2017 r.
    http://biznes.onet.pl/gielda/komunikaty-espi-ebi/polna-lista-akcjonariuszy-posiadajacych-co-najmnie,377979,komunikaty-detal.html
    3.2017-11-14
    http://biznes.onet.pl/gielda/komunikaty-espi-ebi/polna-zmiana-stanu-posiadania-akcji,387883,komunikaty-detal.html
    Na dzień rozliczenia przedmiotowej transakcji Zbigniew Jakubas wraz z w/w pomiotami zależnymi tj. Multico Sp. z o.o., Wartico Invest, Energopol - Warszawa S. A. oraz Energopol - Trade S.A. ogółem posiadać będą 759.299 szt. akcji Spółki POLNA S.A., co stanowi 53,64 % udziału w kapitale zakładowym Spółki i uprawnia do wykonywania 759.299 głosów na Walnym Zgromadzeniu oraz stanowi 53,64 % udziału w ogólnej liczbie głosów."

4. cofnijmy się do roku 2016
    http://biznes.onet.pl/gielda/komunikaty-espi-ebi/polna-utworzenie-odpisu-na-aktywa-trwale-przeznacz,335991,komunikaty-detal.html
    wtedy wartość spółki spadała - czy to nie jest na stratę dla akcjonariuszy i czy to było zamierzone działanie pana J - oto jest pytanie

5. gdzie jest pozostała część procentowana akcji
    bardzo dobry przykład na spółce Polcorolit
    http://www.sii.org.pl/11292/ochrona-praw/biezace-interwencje/sukces-drobnych-akcjonariuszy-polcolorit-jest-wezwanie-na-akcje-spolki.htm
    l ale za tym jęło się Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, może ta sprawa powinna być rozpatrzona przez sąd lub prokuraturę, ale powinno być co najmniej 5% akcjonariuszy spółki . 

Pieniądze to nie wszystko - fajny film,
    szkoda tylko, że tak traktuje się akcjonariuszy spółki POLNA, (którą akcje posiadałem od 2007 r., a teraz musiałem sprzedać)
    Panie Jakubas, jeżeli pan się wzbogaci na drobnych inwestorach, to życzę powodzenia.

• Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.145.*]
    REZERWA W 2016 R. NA ROZBIÓRKĘ HALI NA OK. 3 MLN. PLN BYŁA CELOWYM DZIAŁANIEM PANA J. NA SZKODĘ DROBNYCH INWESTORÓW. OBSERWOWAŁEM TO. NATYCHMIAST NASTĄPIŁ SPADEK KURSU Z ok. 25 PLN do ok. 20.CHODZIŁO O TO, ABY ŚREDNIA Z 6 MIESIĘCY DO WEZWANIA BYŁĄ NISKA. SPRAWDŹCIE TO.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~B-52 [185.25.123.*]
    jakiej hali ?
    W raporcie 13/2016 mowa jest o budynkach, to inaczej hale.

Przepraszam ta potocznie nazywana w księgowości rezerwa ( w uchwale odpis) miała wysokość 1,3 mln., a nie 3,0 mln . Roczny zysk był zdaje się właśnie tak ok. 3,0 mln. Przyznam się, że pomyślałem , ze ten odpis ma na celu wypłatę niższej dywidendy, ale gdy zobaczyłem niedługo wezwanie pojąłem. o co na prawdę chodzi. No a potem decyzja o wycofaniu z GPW. Kurs w wyniku tego odpisu spadł natychmiast o 20% Ja uważam,że teraz łatwo zbierzemy 5% i do KNF czy sądu należy iść. Pan J. pożyczy do Polnej SA całą wolną kasę i latami nie będzie środków na wykup naszych akcji, a on będzie się z nas chachał.
    Przyznam szczerze,ze liczyłem to wtedy, po ukazaniu się tego komunikatu i coś mi się nie zgadzało.Tez mi brakowało akcji.Ale uznałem, ze to mój błąd. To jest ewidentna pomyłka. Nie wiem , na ile to jest znaczące, ale być może wreszcie się podłożył.
    sprzedałam wczoraj z ciężkim serce, bo miałam tę spółkę 10 lat...
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.151.*]
    No cóż szkoda , że tak się to skończyło. A do tej chwili, dzisiaj ani jednej transakcji, więc raczej większość zostaje. Trudno powiedzieć, czyja decyzja okaże się słuszna. Ewidentnie pan J. działał na szkodę drobnych akcjonariuszy odpisem z zysku ok. pól roku przed ogłoszeniem wezwania i potem zdjęciem z GPW Jeśli będą tu ludzie mieli jaja, to sprawa skończy się w sądzie, bo wezwanie i dzisiejszy kurs powinien wynosić ok. 25 zł.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~slon [188.146.105.*]
    Nie sprzedaję.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [46.134.71.*]
    Dex,uważam ,że z tym skupem to wcale nie jest na zicher,bo pomyśl co polna z tego będzie miała kiedy pozbędzie się środków i równolegle zmniejszy swoje wk.O tyle,że będzie mieć z głowy jakiegoś dajmy na to upierdliwca ale takich wśród nas jest mało skorośmy przepuściliśmy tę uchwałę p.J..Nadto myślę,że dywid.jest też zagroż.,gdyż polna może postawić się p.J,motywując stanem finansów lub planem rozwoju,czuję nosem,że oni się nie kochają.
    Dlatego k.mam dylemat.....
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [46.134.71.*]
    Uzupełniam,mało tego wypłaci Tobie tych 19 zł/co jest dyskusyjne bo to,cena graniczna a nie oblig./ i co zaoszczędzi na mojej dywid.2 zeta tak bo tyle ostatnio płaci,czyli dopiero wyjdzie na swoje po 9 latach jak będzie constans??------- nie k.,nie wierzę w ich odkup,pozostają umowy prywatne moim zdaniem.pardon
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.149.*]
    Dami, Dex zdaje się, że mogą być problemy, o których piszecie. Ja się po większościowym akcjonariuszu niczego dobrego nie spodziewam, bo obserwuję tu jego działania ponad 10 lat
    Jeden z możliwych scenariuszy jest taki: zbiorowy pozew do sądu cywilnego przeciw panu J. za działanie na szkodę drobnych akcjonariuszy, poprzez polecenie w 2016 r. dokonania odpisu z zysku na kwotę 1,3 mln. , co zbiło kurs o ok. 5 zł.To dalej umożliwiło wezwanie po 19,92 zł i teraz, po opuszczeniu GPW, ewentualny skup od nas jest maksymalnie po takiej cenie.
    Załóżmy , ze będziemy reprezentowali 5% akcji, czyli ok. 70.000 szt., więc nasze roszczenie będzie na kwotę 350.000,- PLN, bo straciliśmy po 5 zł na jednej akcji.. Wpis sądowy od pozwu zbiorowego 2% daje jedynie 7.000,- PLN do tego kolejne powiedzmy 7.000 PLN dla młodych pistoletów prawników, którzy chcieliby się wykazać i nas reprezentować. .Jeśli nas będzie nas np. 15-tu, to koszt całkowity wyjdzie po ok. 1000 zł na jednego.
    Jeśli te 5% da także możliwość skargi do KNF, czy innych organów, to oczywiście z tego skorzystamy. Poprze nas zapewne SII. Nagłośnimy też sprawę. BROŃMY NASZYCH PIENIĘDZY.
    Co wy na to?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: baner11 [95.160.153.*]
    Zgadzam się
    tylko trzeba się zjednoczyć
    miejsce godzina ( kontakt )

prv
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.144.*]
    Dzięki baner11 za wsparcie. Mój post wisi już prawie 2 dni i nawet dyskusji nie ma, a co dopiero jakaś wspólna akcja To już jutro, a nie za miesiąc, Polna SA znika z GPW..Cały czas się zastanawiam, u kogo jest tych 600.000 akcji ?

Do napisania o rozważeniu możliwości wniesienia pozwu przeciwko większościowemu akcjonariuszowi skłoniło mnie przypadkowe wysłuchanie w TOK FM audycji o planowanej przez rząd budowie nowej odkrywkowej kopalni węgla brunatnego w woj. łódzkim. To jest dokładnie nasz przypadek. Tam, inwestor, który będzie budował kopalnie, po kawałku latami odkupi kolejne działki, a ziemia będzie tracić na wartości, bo miejscowe plany zabudowy przewidują tylko górnictwo. Napisano wyżej, że za 9 lat zarząd Polne da radę nas wykupić, oczywiście jeśli pan J. nie będzie pożyczał całego rocznego zysku. Pamiętajcie, na wykup po ok. 20 zł potrzebują 12 mln. PLN. No chyba , że nas wymęcza i oddamy po 10 zeta czy niżej.

Drogie koleżeństwo : w sierpniu byliśmy na urlopach, ale teraz nie ma wymówki.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [46.134.101.*]
    Polonisto thx.. za propozycję ale ten arg.1,6 mln.odpisu moim zdaniem odpada-wczytaj się w ich uzasad.a sąd podzieli ich pogląd.
    Nadto sam wiesz,że nie z tego powodu kurs sp.był niski- po prostu sp.była i jest słabo a nadto ASEKURACYJNIE w stos.do swych możliwości i know how zarządzana tak,jak często dziś lekarz zamiast leczyć wpierw zabezpiecza siebie.
    Akcję SII można będzie zrobić w każdym momencie bo nic się nie zmienia poza obec.na GPW z tym,że trzeba to jeszcze przemyśleć.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dami [46.134.101.*]
    Uzupełniam:co do sposobu i jakości zarządzania spółką to jest jedynie moje własne zdanie--każdy może mieć inne.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~pac [89.64.44.*]
    Do nieco zasobniejszych w akcje !!!
    Szanowni Panowie/Panie (…..zawór, ignacy, krowa, dex, Dario, Paweł, adrian13, leos, polonista…).
    Od jutra być może zostaniemy pozbawieni wspólnej platformy porozumiewania się. Może chociaż spróbujemy jakoś zjednoczyć się i pozostawać w kontakcie ? Może spróbujemy coś razem potem wymyślić/zdziałać. Zostałem z prawie 3700 akcjami.
    Pozdrawiam. 
    [email protected] 
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dario [89.239.98.*]
    o.k. w kontakcie,zaraz się zamelduje.Pozdrawiam akcjonariuszy
    Dzięki pac. Rzeczywiście musimy mieć kontakt, jeśli tej strony już jutro czy pojutrze nie będzie.

Ja mam trochę więcej od Ciebie. Podam ile to jest na priv.

Kontakt do mnie: [email protected]

Musimy działać wspólne, bo inaczej pan J. i okoliczności na rozegrają i przepadniemy. Jeśli będziemy reprezentować kilkadziesiąt tysięcy akacji, to stanowimy siłę, a 5% wg. obecnego statutu umożliwia np stawianie na walnym konkretnych spraw lub nawet można żądać zwołania walnego.

Więc koledzy podajcie swoje namiary . Oby nas było jak najwięcej.
    Napisało do mnie dwóch kolegów. Dziękuję wam bardzo. Razem z moimi akcjami i tym co zadeklarował pac mamy we czterech prawie 35.000 sztuk. Jeszce kilku kolegów i będzie 5% albo więcej. To już jest realna siła

Ja zajmę się na razie na razie koordynowaniem naszej akcji. Jutro podam każdemu , kto się do mnie zgłosi namiary( adresy mailowe) na innych. Potem zastanowimy się , jak to zorganizować i jak się porozumiewać i kto zostanie stałym koordynatorem.
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [31.130.96.*]
    Drodzy koledzy. Łącznie napisało do mnie 6 osób. Nie wiem ile to jest akcji, dwie osoby podały numer telefonu, aby zadzwonić.Ponieważ dzisiaj mam zajęcia, dopiero wieczorem napisze do wszystkich i zadzwonię.

Na rzazie nie jest źle, ale proszę o zgłaszanie się kolejne osoby, bo być może jutro tej strony już nie będzie.

Chcemy stworzyć grupę, która będzie silnym partnerem dla zarządu i głównego akcjonariusza, co do dalszych losów Polnej SA i drobnych udziałowców.

• Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [94.254.147.*]
    Informuję, że do mnie i do jeszcze jednego kolegi z forum napisało 9 osób. Łącznie z nami jest to 11- tu akcjonariuszy Polnej SA.

Posiadamy 74.517 akcji . To jest ponad 5% kapitału akcyjnego.

Jak na jeden dzień trwania naszej akcji, to jest sukces. Proszę i zachęcam innych, aby dołączyli do nas.Chcemy być twardym partnerem dla głównego inwestora , rady nadzorczej i zarządu. Tym bardziej będziemy twardzi i znaczyli w decyzjach, im więcej kapitału akcyjnego będziemy reprezentować. Tylko tak możemy skutecznie bronic naszych interesów.
    Poza naszymi, prawie 75.000 akcji, dużo jeszcze "po ludziach". Zapewne ok. 450.000 szt.. To sporo. Czekamy na Was. Dołączcie do naszej grupy.

Wczoraj wieczorem doszło jeszcze dwóch kolegów : 2.000 sztuk + 346 sztuk .

Razem reprezentujemy 76.863 sztuki, co stanowi 5,43 % kapitału akcyjnego.

Czekamy na Was, nawet na kolejne 100-200 sztuk

Nasz cel : 100.000 sztuk
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~polonista [31.130.96.*]
    Doszła koleżanka z 2.100 sztuk i kolega z 8.901 sztuk.

Na ten moment mamy już 87.864 sztuk co stanowi 6,2% kapitału akcyjnego.

Koleżanki i koledzy dziękujemy i czekamy na więcej.

Na stronie POLNEJ są dwa ważne komunikaty
    proszę czytać
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dario [89.239.98.*]
    Ciekawe co wymyślą ?
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~mucha [155.145.208.*]
    Ktore?:)
  • Re: Na WZA w sprawie wycofania z giełdy nikt nie głosował przeciw Autor: ~dex [155.145.208.*]
    Komunikaty:
    http://www.polna.com.pl/aktualnosci/informacja-w-sprawie-zdeponowania-akcji.html
    http://www.polna.com.pl/aktualnosci/informacja-w-sprawie-skupu-akcji-wlasnych.html

Tabela oplat i prowizji (ostatnie dwie strony):
    https://www.dm.pekao.com.pl/download/regulamin/Taryfa_prowizji_i_oplat.pdf
    Koleżanki i Koledzy,

przybyło nam jeszcze 3.739 akcji. Jeden kolega zgłosił do mnie 1.639 sztuk, a drugi z żoną 2.100

Razem nasza grupa reprezentuje : 91.603 sztuki .Wielce prawdopodobne, ze osiągniemy 100.000 sztuk.

To nie powinno nas zadowalać, naszym celem minimum powinno być 10% to jest 141.500 sztuk akcji. To jest w naszym zasięgu.
    Reprezentowanie 10% kapitału w spółce akcyjnej to już zacznie poważnie wyglądać.
    5% daje możliwość wpisania do porządku walnego określonych, ważnych dla nas punktów. To już mamy!
    Jeśli dobrze rozumiem statut Polnej SA, to do blokady najważniejszych decyzji Jakubasa potrzeba 25% akcji zarejestrowanych na walnym. Te 25% może zablokować jego decyzje np. o sprzedaży spółki, jej podziale , umorzeniu akcji itp. strategicznych pomysłów . Do tego trzeba ok. 250.000 akcji, tak sadzę. TO POWINNO BYĆ NASZYM CELEM.

Nie ustawajmy, zgłaszajmy się. na prawdę osiągnęliśmy już wiele, wiec dalsze cele też są możliwe do zdobycia.
    Po opublikowaniu poprzedniego postu, przeczytałem komunikat zarządu o skupie. Ale ten skup to maksymalnie po 19,92 PLN . A dlaczego tak nisko? Zostaliśmy z akcjami dlatego, ze to nas nie zadowalało. Jeśli zbierzemy dużo akcji, to możemy żądać walnego i wyższej ceny. Jeśli Jakubas się nie zgodzi, to zablokujemy mu strategiczne decyzje, i wtedy zmięknie i da dużo więcej za akcje od nas. Tylko musi nas być dużo.
[x]
POLNA -1,84% 16,00 2017-11-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.