• APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Gan [77.112.38.*]
    W związku z próbą wyłudzenia akcji od akcjonariuszy FAM SA przez wzywającego do sprzedaży akcji po rażąco zaniżonej cenie oraz z próbą zastraszenia akcjonariuszy, poprzez uchwałę o dematerializacji akcji i wycofaniu spółki FAM z GPW, składam skargę do Komisji Nadzoru Finansowego na działania niezgodne z prawem. Emitent w 2004 r. wprowadził FAM SA na GPW, sprzedając akcje po cenie 17 zł za 1 szt., a teraz, kiedy zysk jest około 10-krotnie wyższy, chce spółkę wycofać z GPW, posiadając ponad 70 % akcji, i oferując 4,2 zł za 1 szt. W ten sposób wzywający chce pozbawić akcjonariuszy mniejszościowych ich własności i doprowadzić akcjonariuszy mniejszościowych do odsprzedaży akcji FAM SA ze stratą, na co nie wyrażamy zgody.
    W związku z tym, że wzywający chce się wzbogacić naszym kosztem, proszę o stosowną interwencję.
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Gan [77.112.38.*]
    WYSTARCZY SKOPIOWAĆ I WKLEIĆ DO FORMULARZA https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/formularze_zgloszeniowe/skarga_na_spolke_publiczna
    TREŚĆ POWYŻEJ i WYSŁAĆ.
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~sas45 [83.10.109.*]
    Takie pismo należałoby wysłać do prokuratury na zarząd, który nie wiem czy dobrze myślę( tak zrozumiałem komunikaty o kredytach i zastawach ) , że żyruje kredyt głównemu właścicielowi na zakup reszty akcji. Przecież takie działanie można określić jjako działanie na szkodę spółki i akcjonariuszy ( w przenośni zagranie bosa mafijnego z lufą przystawionym przy skroni drobnym akcjonariuszom ) . Wydymać i już . Takich przekrętów było pełno na GPW jak GANT, IDM itd...
    Ale coż się dziwić gdy KNF to nie jakaś komisja która powinna czuwać nad zasadami na rynku kapitałowym , ale grupa kolesi pewnie załatwiające głownie własne interesijki.
    Prawo o spółkach publicznych powinno być takie że jak ktoś chce wykupić i wycofać to musi dać cenę nie mniejszą niż cena kosztu zakupu przez mnijeszoścowych czyli jak np. kupiłem po 5zł czy po 17 zł za akcję Famu to za tyle mogą ode mnie to wykupić i wycofac z obiegu ( a nie jak zrobili przekręt z TFO że zaniżyli cenę a potem wykupili po średniej z 6 miesięcy ) Ale złodzije zawsze uchwalają złodziejskie przepisy . 
    Mam parę sztuk więc wiele nie stracę ale jak uczciwie kupować cokolwiek na GPW gdy widzi się takie sytuacje i numery?
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~szczekacz_prezesa [31.179.62.*]
    Poważanie jesteś gotowy podpisać coś takiego prawdziwym imieniem i nazwiskiem? Pomijając już fakt, że to nieprecyzyjny bełkot i przyznanie się do zaawansowanego wtórnego analfabetyzmu przejawiającego się brakiem umiejętności wyrażania się w formie pisemnej, to oskarżanie kogoś kto wykonuje uprawnienia wynikające z Kodeksu Spółek Handlowych o próbę "zastraszenia" jest dosyć ... odważne.
    szczekacz_prezesa - to właściwy przydomek. Nawet nie próbuj wyrażać swoich "myśli"... Już widać, że wzywający się boi
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Avox [95.160.154.*]
    Szczekaczu masz rację. Raczej trzeba byłoby poprosić KNF o kontrolę transakcji na akcjach FAM pod katem manipulacji kursem pod wezwanie ...bo obecna wycena jest mocno zaniżona.
    Każda skarga do KNF w sytuacji, gdy wzywający gra poniżej pasa, jest OK
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~snajper [176.221.122.*]
    Dnia 2017-06-29 o godz. 01:32 ~Gan napisał(a):
    > Każda skarga do KNF w sytuacji, gdy wzywający gra poniżej pasa, jest OK

Przed chwilą wysłałem do KNF skargę, proszę innych aby też wysłali
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Gan [77.113.79.*]
    Zadziwiające!!! Zlecenia sprzedaży na 150 tys. po 4,21 zł. zniknęły!!!! Kaźdy, kto nie był na walnym, powinien złożyć skargę do KNF. To takie proste! Wzywający nie chcieli przełożyć terminu WZA na czas, po skończeniu ich skandalicznego wezwania!
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Piotr [79.190.208.*]
    Skarga do KNF złożona
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~1300sztAkcjiFAM [87.99.0.*]
    Również to zrobiłem, chociaż zdaje sobie sprawę że nie zmieni to naszej syuacji.
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~działanie [91.220.54.*]
    Skarga do KNF złożona
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~asamm [89.231.54.*]
    tylko jeszcze były emisje z prawem poboru po niskiej cenie
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Stary_famowicz [188.146.96.*]
    Spółka jest na giełdzie 12 lat, przeprowadziła X emisji z prawem poboru po bardzo niskiej cenie, przeszła rozmaite koleje losu a ty piszesz o cenie emisyjnej 17 zł w epoce kamienia łupanego. Z taką wiedzą o rynku kapitałowym, nie tylko powinieneś darować sobie pisanie skarg do KNF ale w ogóle dać sobie spokój z giełdą bo nie rozumiesz podstawowych mechanizmów jakie tu funkcjonują.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [77.113.79.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~Gan [46.215.146.*]
    Stary_famowicz nie ma pojęcia... Oto dowód.
    Kapitalizacja FAM W 2004 r. przy cenie emisyjnej 17 zł/akcję wynosiła 59522423 zł.
    Zysk netto FAM w 2004 r. wynosił 2,647 mln zł.
    Obecnie zysk netto FAM za ostatnie 4 kwartały wynosi 20,312 mln zł.
    https://www.biznesradar.pl/raporty-finansowe-rachunek-zyskow-i-strat/FAM
    A zatem obecnie zysk netto FAM jest 7,67 razy wyższy niż w 2004 r.
    Obecna liczba akcji FAM to 31882971 szt.
    Kapitalizację FAM z 2004 r. (przy cenie emisyjnej 17 zł/akcję, ponieważ taką cenę akcji wyznaczył FAM w 2004 r.) dzielimy przez aktualną liczbę akcji. Wychodzi 1,87 zł za 1 akcję, ale ponieważ obecnie zysk FAM jest 7,67 razy wyższy niż w 2004 r., mnożymy 1,87x7,67= 14,34. Czyli teraz wychodzi cena 14,34 zł za akcję, nie licząc dywidendy.
    Uchwalona w 2016 r. dywidenda na akcję to 0,68 zł https://www.biznesradar.pl/dywidendy-premium/FAM . A zatem 1 akcja FAM obecnie jest warta powyżej15 zł.
  • Re: APEL O PRZESYŁANIE SKARGI DO KNF Autor: ~liczacy [91.220.54.*]
    Skarga przesłana
  • Wysłałem - pozdrawiam Autor: ~Akcjonariusz [167.114.118.*]
    Złodzje na FAM - podnosić cenę
  • Re: Wysłałem - pozdrawiam Autor: ~jerry [176.101.128.*]
    też wysłałem....mam 18500k
  • Re: Wysłałem - pozdrawiam Autor: ~aleks [31.130.96.*]
    Wiadomo, że przy obecnych zyskach to kapitalizacja jest bardzo niska. TO widzi nawet laik. Dlatego tak usilnie chcą spółkę wykupić. Po co się dzielić zyskami z drobnymi jak można mieć wszystko dla siebie. Szef Amber Gold też "zarobił" 20 mln zł i mówi że nikomu nie jest nic winien. To jest Polska właśnie.
    Prawo giełdowe powinno być zmienione bo w tej chwili jest bardzo niekorzystne dla drobnych - piszę tu o ustalaniu ceny wezwania.

Każde wezwanie powinno z mocy prawa być poprzedzone rzetelną  analizą i wyceną spółki przez biegłego a nie jakaś średnia kursu z 6 miesięcy. Przecież wiadomo że wzywający mając duże pakiety będzie wpływał na kurs zbijając go. Komputronik ta sama historia.
  • Re: Wysłałem - pozdrawiam Autor: ~dario [89.239.98.*]
    Potwierdzam wysłanie skargi mam 8035.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Pozdrawiam akcjonariuszy.
  • Ci co niebyli na WZA proszę przesyłać skargi do KNF Autor: ~Gan [37.249.102.*]
    szach dla akcjonariuszy 0 1~szczekacz_prezesa 2017-07-05 15:23 IP 62.233.183.*
    http://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/27941767,fam-sa-42-2017-zlozenie-wniosku-o-przywrocenie-akcjom-spolki-formy-dokumentu-zniesienie-dematerializacji-akcjiJaka obrona? Chyba najskuteczniejsze byłoby zaskarżenie przez akcjonariusza (który na zgromadzeniu wspólników głosował przeciw zniesieniu dematerializacji) uchwały jako sprzecznej z dobrymi obyczajami i wniesienie o zabezpieczenie pozwu poprzez zawieszenia wykonania dematerializacji do czasu rozpatrzenia sprawy. Ci którzy nie byli na WZA i nie kazali zaprotokołować swojego sprzeciwu do głosowania, to raczej już wiele nie mogą.
  • Re: Ci co niebyli na WZA proszę przesyłać skargi do KNF Autor: ~PYTANIA [95.41.40.*]
    CO ZROBIŁO KNF? Jaki był nadzór?!!!
[x]
FAM 11,11% 1,80 2018-02-19 15:28:13
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.