• w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~Mirek [89.161.36.*]
    nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale widzieliście jaka jest różnica w zobowiązaniach długoterminowych, co z tego wynika a to, że spółka spłaciła 2 mili zobowiązań a co było rok temu 2 zaciągnęła, jak by nie spłaciła miała by ponad 3 banki zysku, tego pewnie nicht nie zauważył, a w zeszłym roku jak b nie wzięła pożyczki to miała by 1 milion zysku, tak dla ciekawych tematu:) 
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~aleale [89.161.36.*]
    to jest fakt nie zauważyłem tego wcześniej, ja pierrr ole
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~Ma12 [89.161.36.*]
    przejrzałem raport za 3 kwartał i tam jeszcze te zobowiązania a czyli z kasy za 4 kwartał spłacili oczywiście z zysku aż o 1896 tys, czyli 4fun media zarobiła w 4 kwartale 1896+1169 =3 065 tylko musiał spłacić zobowiązania
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~Mirek2 [89.161.36.*]
    czyli jest to najlepszy raport w historii spółki:) tylko trzeba umiec czytac 4funmedia nigdy w swojej historii nie osiaganeła az takiego zysku netto i takiego małego pozomu zadłużenia :)
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~cowy [37.47.168.*]
    co wy p..licie? od kiedy to spłata zobowiązań = strata?
    a zaciągnięcie to zysk?
    jak wezme milion kredytu to mam milion zysku?
    ..cashflow to co innego...
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~Warren [89.161.36.*]
    Gość może i popłynął ale ma rację, że wpłacili dużo zobowiązań w 4 kwartalne. I dużo kasy im zostało. Moim zdaniem jest to bardzo dobra spółka.
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~inwestor [89.161.36.*]
    jest potencjał
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~umoczony [37.47.78.*]
    hmmm teraz to sam już nie wiem
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~pawel [188.146.13.*]
    Dnia 2017-03-18 o godz. 13:28 ~Mirek napisał(a):
    > nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale widzieliście jaka jest różnica w zobowiązaniach długoterminowych, co z tego wynika a to, że spółka spłaciła 2 mili zobowiązań a co było rok temu 2 zaciągnęła, jak by nie spłaciła miała by ponad 3 banki zysku, tego pewnie nicht nie zauważył, a w zeszłym roku jak b nie wzięła pożyczki to miała by 1 milion zysku, tak dla ciekawych tematu:) 

Jak dla mnie raport jest zły i powiem dlaczego, głównym źródłem dochodu 4fun jest kanał muzyczny wystarczy uważnie przeglądnąć to sprawozdanie i widać że kanał muzyczny niestety ma się coraz gorzej, spadak zysku operacyjnego o 48,05% jest fatalną informacją, niestety ale tendencja spadkowa się pogłębia i przez 2016 nie udało się jej odwrócić. A odnośnie spłaty zobowiązań dlugoterminowych, jak przejżycie cash flow te 1.400.000 poszło na zakup reszty udziałów Screen Network spółki która narazie zamiast zysków przynosi straty, a pragnę zauważyć że 4fun na Screena wydała łącznie ponad 8 milionów, więc narazie bardzo źle to wygląda.
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~tak [89.161.36.*]
    To co da się na tym zarobić, czy nie?
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~lala [89.161.36.*]
    Ludzie co wy piszecie zły raport hahaha to jak wytłumaczyć mądralo, że na gpw spółki nie przynoszą zysku a ciągle rosną np cigams albo jsw i tak dalej. To jest bardzo dobra spółka i dużo można tu zarobić.
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~umoczony [109.43.243.*]
    jestem skołowany... ale rokiem zwrotnym wg prezesa jest 2017 na razie jest słowny i co mówi to robi - a gdyby ktoś dużu nas przejął to dodatkowy plus
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~inwestor4fun [83.31.123.*]
    Nikt nie zwrócił uwagi na bardzo optymistyczną retorykę Zarządu gdzie do tej pory prognozy były bardzo stonowane (ale wykonywane). Cytuje:
    str 3 ".. jestem przekonany, iż w oparciu o obecnie posiadane aktywa oraz stabilną sytuację finansową Grupy, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość" i dalej "pozostałe segmenty działalności powinny zanotować dalsze, znaczące wzrosty. Poprawie powinna ulec efektywność prowadzonej działalności przez Grupę, co powinno przełożyć się na stopniowy wzrost wskaźników rentowności"
    str 22
    "W ocenie Zarządu 4fun Media S.A., 2017 roku przyniesie dalszą dywersyfikację przychodów Spółki oraz systematyczny wzrost sprzedaży pochodzącej z innych źródeł niż tradycyjna reklama telewizyjna, w szczególności w obszarze sprzedaży reklamy zewnętrznej, działalności agencji reklamowej oraz akcji specjalnych. Ponadto Zarząd 4fun Media szacuje, iż dokonane w ciągu 2016 roku optymalizacje kosztowe przyniosą widoczny efekt oszczędnościowy w roku bieżącym co powinno wpłynąć na poprawę wskaźników rentowności."

Jak dla mnie to bardzo pozytywna retoryka a jakby nie mieli tego podpartego twardymi faktami w postaci początkowych wyników za ten rok to by tego nie komunikowali.
  • (wiadomość usunięta przez moderatora) Autor: (usunięty) [89.161.36.*]
    (wiadomość usunięta przez moderatora)
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~pawel [5.172.239.*]
    Bardzo prosto mądralo, przypadek Jsw, to spółka surowcowa podobnie jak Kghm i w przypadku Jsw wycena spolki jest uzalezniona od ceny surowca, a cena surowca wzrosła z 80 dolarów do 300, czyli niemal historycznego maksa, a przy takich poziomach Jsw generowało 2 milardy zysku więc była oczekiwana bardzo znaczącą poprawa jej sytuacji w przyszłości, odnośnie CI Games firma ma wypuścić tytuł dzięki któremu może stać się firmą znaczącą więc ponieważ na giełdzie mądralo liczy się przyszłość więc jest nadzieja że dzięki sukcesie Snipera wyniki staną się powtarzalne a gra będzie liczącym się tytułem podobnie ja np GTA, 4fun miał już duży skok między 2015 a 2016, bodajże z 3.15 do 7.20, bo też każdy myślał że najgorsze już za nią, ale ponieważ obecne wyniki nie są lepsze tylko gorsze to szansa na wzrost póki co jest żadna, a odnośnie przyszłości to ile mądralo jest dziś telewizji muzycznych? Dużo kiedyś 4fun praktycznie nie miała konkurencji dziś ma dużą i to nie tylko telewizję a w przypadku muzyki jest jeszcze YouTube gdzie możesz samemu zdecydować jaki teledysk chcesz np zobaczyć, więc nie wmawiaj mi mądralo że przyszłość w przypadku 4fun wydaję się aż tak optymistyczna.
  • Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~inwestor4fun [83.31.123.*]
    Nie znasz branży, bzdury piszesz z tym youtubem. Czyli według Ciebie kina nie mają sensu bo jest internet lub telewizja? Nawet przesyłki listowe mają dalej sens mimo że od x lat można maile wysyłać. Weź pod uwagę że 4fun nie ma żadnych długów bo jedyne zobowiązania długoterminowe są związane z odroczonym podatkiem dochodowym a reszta to zobowiązania bieżące. Agencja idzie jak burza, telewizji oglądalność rośnie 10% r/r od połowy 2015 roku a pierwsze dwa miesiące tego roku to wzrost o 15% w porównaniu do dwóch miesięcy 2016 roku. Za Screen Network też wziął się osobiście Prezes całej grupy więc ten rok też będzie dużo lepszy, tym bardziej że w raporcie było napisane że "kończy" się proces relokacji LED-ów do lepszych lokalizacji, we wcześniejszych raportach było że proces trwa więc postęp jest. Oczywiście każdy decyduje za siebie :) Pozdrawiam.

• Re: w poniedziałek będzie jak będzie Autor: ~POLAK [77.46.50.*]
    kolega który na forum tu narzeka to typowy polski maruda, na niczym się nie zna ale na każdy temat ma zdanie bleeeeeeeeeeee
[x]
4FUNMEDIA -1,07% 7,40 2022-01-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.