• Wezwanie po 8,65 Autor: ~Silver [87.206.148.*]
    Porozumienie o warunkowym wezwaniu po 8,65:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ORZEL-BIALY-S-A-Zawarcie-porozumienia-z-wiekszosciowym-akcjonariuszem-NEF-Battery-Holdings-S-a-r-l-w-zakresie-wspoldzialania-w-nabywaniu-akcji-Spolki-oraz-wsparcia-w-finansowaniu-skupu-akcji-wlasnych-7495074.html

• Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~Tomi [213.62.126.*]
    średnia z ostatnich 6 miesięcy to 8.25PLN, rośnie cały czas, do wezwania może jeszcze pdoskoczyć, zobaczymy jak zachowaja się fundusze, będzie im ciężko to zebrac z rynku za taką cenę
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~inw [94.254.144.*]
    w koncu jest dlugo oczekiwane przez was wezwanie
    ale takiej ceny to chyba sie nie spodziewaliscie :)

• Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~ktk [213.155.191.*]
    Jakie wezwanie, czytać nie umiecie. Ten komunikat to czysta manipulacja. Zdaje się, ze ktoś się przyjrzał nieformalnemu porozumieniu i trzeba był pilnie kwity wypuścić. Dawno takiego złodziejskiego bełkotu nie czytałem.
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~Max [93.159.154.*]
    KTO IM DA ZA TAKĄ CENĘ .
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~Silver [87.206.148.*]
    Moim zdaniem wezwanie bez szans powodzenia. Cena 8,65 zł jest wzięta z jakichś archaicznych uchwał WZA z maja 2015 r.
    C/Wk= 0,60, czyli oferują akcjonariuszom w wezwaniu 60 gr za każde 1 zł majątku spółki
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~owad2 [188.47.126.*]
    A jak w kwietniu i maju wykażą złe wyniki?
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~stalowy [5.184.222.*]
    Wyniki za 2016 będą słabe. Może nie będzie straty ale to niewiele zmieni.

W kontekście ceny 8,65 widać że gra na niby zabezpieczeniach może mieć drugie dno.
    Jak wiadomo, w kontraktach terminowych potrzebne są dwie strony więc kto wie czy drugą stroną tych jakże dobrych kontraktów z wyceną PB w okolicach 2 tys USD nie jest główny akcjonariusz ?

Stosowana polityka zabezpieczeń w spółce jest ewenementem na GPW i być może nawet na świecie. Nie znam spółki na GPW która zabezpieczałaby 90% sprzedaży. Takie działania muszą mieć akceptację głównego akcjonariusza więc teoria że drugą stroną kontraktu jest główny akcjonariusz może być prawdziwa. Straty na kontraktach terminowych za 2016 mogą sięgnąć ponad 10 mln PLN a za I kw.2017 mogą być jeszcze większe a to oznacza że spółka może być przejęta za jej własną kasę.

Mam nadzieję że fundusze a przede wszystkim Quercus nie pozwolą na taką zagrywkę ale cena jest ceną i może być różnie.

Od wielu już tygodni piszesz kompletne bzdury o zabezpieczeniach. Skąd ci się to bierze- doucz się jak chcesz cos pisać madrego. Kontrakty zawierane są na LME. Ze względu na sposób działania tej giełdy jest możliwe żeby druga stroną forwardów był NEF, ale jest to kompletnie bez sensu. Tak bez sensu, że nawet szkoda tego analizować. Najprostszą sprawą jest prowizja dla NEF od kontaktów z odbiorcami finalnego produktu i tu bym szukał punktów zaczepienia (płacona przez odbiorcę-więc jest całkowicie niewidoczna). Wezwanie, którego nie ma - dawno tego nie grali!
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~Tomi [213.62.126.*]
    no właśnie, to jest suchy komunikat właściwie to nie wiadomo co wnoszący?

• Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~stalowy [5.184.222.*]
    To Ty się doucz.
    Według Twoich opisów kontraktów wynika że rozliczenie kontraktu powinno być dla spółki neutralne a tak nie jest. Wynik na kontraktach za III kw. to ponad 4 mln PLN strat a to nie jest to samo co utracone przychody mimo że tak właśnie raportuje to spółka.

Wynik za IV kw. może być nieco mniejszy o ile rozliczenie kontraktów przypadało na koniec grudnia. W I kw. 2017 spółka na każej transakcji straci po około 200-300 USD czyli lekko licząc na tych "zabezpieczeniach" czytaj spekulacjach, spółka straci jakieś 3 mln USD czyli jakieś 12 mln PLN. Spółka nigdy w historii nie osiągała takiego wyniku kwartalnego więc niby co zabezpiecza ? O kontraktach walutowych nie wspomnę bo ponad 130 mln USD jest zabezpieczone po kursie poniżej 4 PLN czyli kolejne kilkanaście mln PLN straty.

Jesteś tak douczony to wyjaśnij gdzie w tych zabezpieczeniach spóła cokolwiek zabezpieczyła. Uwzględnij przy okazji fakt że większość przychodów spółka generuje w PLN.
  • Re: Wezwanie po 8,65 Autor: ~Silver [87.206.148.*]
    Nie wierzę w teorie spiskowe. Gdyby fundusze coś podejrzewały, to już dawno by złożyły wniosek o powołanie biegłego rewidenta. Do tego wystarczy 5% głosów. Tutaj bardziej chodzi o nieudolność. Poczynając od nieudolnego zarządzania poprzez nieudolne zabezpieczanie ceny ołowiu a kończąc na nieudolnej próbie wycofania spółki z giełdy.
    Biegłego, gdzie? W NEF. Prowizja nie jest widoczna od strony OBL, czy to jest takie trudne do zrozumienia - bo płaci odbiorca. ODBIORCA OŁOWIU!!!  Może być ją było widać, owszem - ale w niskich marżach, jednak to nie jest poziom biegłego tylko specjalisty rynkowego a to jest bardzo istotna różnica. Ponadto udowodnić to - to druga para kaloszy.
  • maxi jest z Wami!!! Autor: ~maxi [62.87.254.*]
    Maxi jest dalej z Wami i sie smieje ;)
    Wezwanie po 8,65 PLN, fajnie wezmiemy kredyt skupimy akcje po 8,65 a pozniej odsprzedamy po znacznie wyzej cenie i splacimy kredyt - tez tak bym zrobil,
    Tylko czy NEF uda sie zrobic tak nas zrobic ;) hahahaha
    tytaj bedzie w tym roku wyscig na tych akcjach ja przewiduje ze nawet moze dojsc do 20PLN.
    czekamy dalej na oficjalne wezwanie i sie smiejemy hahaha.
    pozdrowienia dla cierpliwych
    paxi
  • Re: maxi jest z Wami!!! Autor: ~owad2 [188.47.126.*]
    Ale jazda, chyba sie zaczyna?
  • lipne wezwanie Autor: ~ktk [213.155.191.*]
    Bez złych informacji lub silnego wspomagania kursowego te dzisiejsze komunikaty przejdą do historii jako wielka lipa.
  • Re: lipne wezwanie Autor: ~Silver [87.206.148.*]
    Ktk, mam dla Ciebie nową teorię spiskową :-)
    Pod koniec roku OFE ING wyprzedając agresywnie akcje doprowadza do załamania kursu (spadek z 10 na 7zł), a dzisiaj bank ING udziela Orłowi gigantycznego kredytu na przeprowadzenie wezwania.
  • Re: lipne wezwanie Autor: ~ktk [213.155.191.*]
    Kol. Silver
    Co do tej instytucji którą przywołujesz to owszem mam same złe wnioski i przekonania. Zapewne jest ona elementem całej gry kończącej się wezwaniem (no dobra nie żadnej gry tylko bezszelnego dymania kolejnych dawców z plantacji bananów).
    Zaś co do operacji wezwania to chyba nawet ślepy widzi jak one są przeprowadzane i jak jest rozprowadzany kurs. Paleta zagrywek jest rozliczna ale schematy zawsze się powtarzają. Słabe wyniki, kłopoty, zwalanie kursu, banki i kłopoty z kredytami, karuzela w zarządzie itd., itp. Tutaj sytuacja jest bardzo prosta bo nie jest to wrogie przejęcie więc całość sprowadza się do kreacji wyników i kontroli kursu. Przy braku oporu dochodzimy do punktu takiego jak ten, ze spółka przejmowana jest za bezcen zgodnie z prawem (na pozór zgodnie z prawem), wszyscy płaczą, potem dorzuca jakiegoś ochłapa (załóżmy 2,5 zł - no przecież to 30%) i grzecznie przejmujemy cały bałagan. Ileż to już razy ćwiczono i ciągle to samo, a ofe-rmy i banksterzy aktywnie biorą w tym udział. Ciekawe jak oni się tam rozliczają z tych dealów.
  • ale jazda Autor: ~owad2 [188.47.126.*]
    Ale jazda, chyba sie zaczyna?
  • Ofe w tym wezmą udział Autor: ~jaan [89.69.229.*]
    to jawne oszustwo.
    Niestety Ofe wyjdą z tego-po podniesieniu ceny do np 9,25
    Tak,już to przerabiałem z innymi spólkami Barlinek ,Rovese ostatnio-oddają nawet ze strata.
    wartość ksiegowa...i co z tego ,chyba że komuś chce się walczyc w sądzie o biegłego z wycena godziwą
    Na innych foram ,pisałem ,zachęcałem -nikomu sie nie chce.
    Każdy pomarudzi i odda ,jak nie teraz to w przymusowym wykupie
  • Re: Ofe w tym wezmą udział Autor: ~j23 [88.156.116.*]
    a ja wierzę w Quercusa i wiem, że tak tanio nie oddadzą zakupionych akcji. Pozostali powinni postąpić tak samo.
    Za tą cenę niech odda sama spółka
  • Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~maxi [94.75.65.*]
    A moim zdaniem zwlaszcza OFE PZU nie odpowie na wezwanie po tym jak ich NEF wyrolowal z dywidenda.
    Udzial w Orle maja teraz nastepujacy:
    - OFE PZU 12,3%
    - OFE Pekao 3,97%
    - OFE Bankowy 2,26%
    - OFE Pocztylion 0,55%
    i QUERQUS 5,5%
    kombinacji jest wiele zeby nie przekroczyc progu 90% przez Orla i NEF
    tutaj dopiero teraz bedzie rozgrywka.
    zawsze jak jest wezwanie to byly kursy notowane z dyskontem do wezwania i to na duzych obrotach, tutaj jest inaczej notowanie jest oderwane od ceny wezwania bez obrotow.
    BEDZIE GORACO. NAJDROZSZY JEST PAKIET PELNYCH 10%.
    pozdrawiam
    maxi

• Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Paul [87.101.34.*]
    Ciekawe na co liczą ci co teraz kupują po wyżej od maksymalnej ceny wezwania. Obroty dość duże jak na tą spółkę. Pewnie nie skończy się na tym poziomie
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~maxi [94.75.65.*]
    licza na to ze zarobia, potencjal wzrostu tych akcji jest bardzo duzy.
    pozdrawiam
    maxi
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Silver [87.206.148.*]
    Zakładam, że nikt nie odpowie na to wezwanie. NEF należy do funduszu, który zarządza kilkudziesięcioma miliardami USD. Na biednego nie trafiło. Na pewno stać ich na uczciwe wezwanie po godziwej cenie. Dlatego myślę, że fundusze będą chciały ich pociągnąć mocniej za kieszeń.
  • co taka cisza? Autor: ~maxi [62.87.254.*]
    jw
  • Re: co taka cisza? Autor: ~owad2 [188.47.126.*]
    Wszyscy rosna a tu kicha.A jak dojdzie korekta ktora wisi, to my tez zjedziemy?
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Paul [87.101.34.*]
    Może i potencjał jest duży, ale cena wezwania działa jak kotwica, Dopóki nie zobaczymy wyników wezwania to niewiele się tutaj zmieni, a przy korekcie łatwo zejdziemy poniżej 8,65
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~papa [212.75.109.*]
    jak OFE odpowiedzą na wezwanie , to nic innego nie pozostaje jak zgłoszenie do prokuratury tej jednej wielkiej układanki
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~owad2 [188.47.126.*]
    Jakie zakupy , cos sie szykuje.

• Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Silver [87.206.148.*]
    Jakieś umówione transakcje. Obstawiam, że to Quercus skupuje. Jeżeli dojdą do 10% to będą mogli samodzielnie, bez oglądania się na innych, zablokować wycofanie spółki z giełdy.
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~stalowy [5.184.222.*]
    Quercus nie będzie bronił drobnych akcjonariuszy których w akcjonariacie jest może 10%.

Quercus będzie chciał wyciągnąć dodatkową premię a ponieważ wraz z państwowymi funduszami posiadają ponad 20% akcji to wyższa cena jest prawie pewna. O ile wyższa ? O to właśnie jest teraz gra.

Na wartość księgową raczej nie ma szans ale cena powyżej 10 PLN dla Quercusa będzie zadowalająca. To daje około 20% zwrotu z inwestycji w ciągu kilku m-cy a dla funduszu to dobry wynik.
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~owad2 [188.47.126.*]
    Ja tez sadze ze tu chodzi o wyzsza cene skupu, bo zablokowanie skupu to ta spolka staje martwa nic sie nie dzieje. Chyba ze jest wymiana zarządu i zmiana polityki spolki?
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~ktk [83.21.40.*]
    8,65 nie jest ceną końcową a gra się toczy o zebranie jak największej ilości papiera do ceny docelowej. Z tego jest zarobek + bonusy ekstra na kontach u rezydentów. KNF się na to patrzy i ma to w d... To jest całkowicie fikcyjna organizacja (co pokazuje praktyka GPW i chociażby komisja AG), by nie powiedzieć mocniej, że przykrywają kanty, a wezwania to jedna wielka patologia i dymanie słabych rąk. Każde wezwanie powinno być pod lupą tego SEC, każde!!! A szczególnie takie jak ten szwindel!
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: swk12345 [94.254.243.*]
    Kiedy PZU zawiadomi o zejściu poniżej 10%.
    Bo to że wyrzuca to jest pewne.
    Jakby tylko chciało to z Quercusem już by wywindowali kurs na 12zł.
    A tak sam Quercus jedynie trzyma ten kurs ledwo powyżej wezwania.
    Ale PZU chyba ma to w nosie jak ING i też poszła decyzja o redukcji i koniec.
    A wiadomo że wyniki za rok 2016 będą rozczarowujące a nie chcą trzymać już długoterminowo.
    NEF wyroluje nas koncertowo.
    Skubańcy
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: swk12345 [94.254.243.*]
    Kiedy PZU ogłosi zejście poniżej 10%.
    Bo to że sprzedaje to wszyscy widzą.
    Mają to w nosie jak ING. Poszla decyzja z góry i koniec . do realizacji.
    Jedynie Quercus trzyma cene powyżej wezwania. Ciekawe ile mogą przyjąć na klate.
    Gdyby nie wyrzucal to z Quercusem wywindowywaliby kurs na przynajmniej 12zl.
    A tak mają to w nosie.
    I nastepna spółka sprzwdana poniżej wartości.
    NEF rozegrał to koncertowo
    Nie którzy pisza jak byli najmądrzejsi, wszystko przewidzieli. Czlowiek jest ulomny ,myli sie i nie wszystko wie. Dlatego tym wszystkowiedzacym dziekujemy.
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Akcjonariusz [188.146.75.*]
    Jeśli fundy, ktore kupowały na debiucie po 24zł dadzą wyprowadzić spółkę za 1/3 ceny to znaczy że ta branża to zorganizowana mafia. Tak jest ale miałem nadzieje że nie aż tak perfidnie grabią do siebie za kase Kowalskiego.
    Poustawiani są wszyscy, buczek też także w dupe dostanie na pewno leszcz.
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Jurek [93.159.154.*]
    Spoko nikt im nie da za taką cene tym wezwaniem i straszeniem stratami na opcjach powinna się zająć prokuratura złodzieje przed sąd .
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~qba [80.48.183.*]
    Myślę, że wezwanie jest próbą wyjścia z twarzą z całej tej zabawy ze skupem akcji nie angażując przy tym środków. Odpowiedzą najbardziej zniecierpliwieni i zdesperowani i na tym się skończy. Nie ma co liczyć na hojność NEF
    To jasne, że każdy będzie walczył o swoje. Jednak według moich obliczeń przy tych cenach tylko OFE Pekao jest na plusie. Reszta fundów ma duże straty. Quercus też, bo większość swojego pakietu kupili dawno temu po dwucyfrowych cenach. Niedawno zaczęli dobierać bo mogli się zorientować, że ktoś może mniejszościowych zrobić w balona. A wiadomo, że im więcej akcji tym większa zdolność przekonywania do podniesienia ceny w wezwaniu.
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Dart [79.185.73.*]
    Pamiętaj, że fundy operują portfelami. Jeżeli na całym portfelu mają plus co nie jest trudne przy dzisiejszych wzrostach na giełdzie, to mogą pozbyć się Orła nawet ze stratą wykorzystując możliwość sprzedaży całego pakietu. Tym bardziej, że ta spółka nie grzeszyła nigdy dobrą płynnością -  nie licząc ugadanych transakcji pakietowych. Ale uważam, że i tak nie osiągną poziomu przymusowego wezwania
    A dzisiejsza wiadomosc dobra, czy cos kombinuja?
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~maxi [94.75.65.*]
    Normalna, szykują orla do odsprzedaży dalej, robią paczkę dla kogoś z kim się dogadali. Będzie to któryś z dobrze nam znanych producentów akumulatorów.
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Tomi [188.146.91.*]
    JCI?
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~maxi [62.87.254.*]
    Panowie nisko sie cenicie
    A moze przyjąc zasade przejec jak jest w krajach anglosaskich P/BV + premia rynkowa (benchmark dla przejec ok 40%)

i wtedy mamy 15PLN + ok 5PLN premi i ladujemy na 20PLN

mysle ze fundusz znalazl wlasnie klienta na Orla i sam chce dac mu gotowa spolke za te 20PLN a nas wycisnac po 8,65PLN

jesli nie dojdzie do skupu??? NEF ma cisnienie na ta transakcje i prawdopodobnie juz sobie zarzadu poustalały succes fee tak ok 3% wiec wszystkim zalezy zeby to doszlo do skutku

a wy gdybacie ze moze 10 PLN oddac hahaha, siedzcie na dupie zakopcie akcje na rachunku i nawet nie myslcie o tym zeby to ruszac

pozdrawiam
    maxi
  • Re: Ja stawiam ze wezwanie nie dojdzie do skutku. Autor: ~Asinus [91.145.179.*]
    A ja czekam na cenę wezwania lub niżej - tyle w temacie.
[x]
ORZBIALY 2,89% 24,90 2021-10-22 13:10:22
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.