• Nowe prawo lepiej jak wrócą do notowań Autor: ~str [78.8.72.*]
  Nowe przepisy odnoszące się do przepadku mienia pochodzącego z przestępstwa zawiera projekt zmian w prawie karnym dotyczący tzw. konfiskaty rozszerzonej, który we wtorek przyjął rząd. Chodzi o pozbawianie sprawców przestępstw owoców nielegalnej działalności.

  https://galeria.bankier.pl/p/7/a/cebe738cb5ac70-645-330-10-0-2177-1115.jpg
  (fot. stokkete / YAY Foto)
  "Nowe rozwiązania z jednej strony uderzą w oszustów gospodarczych działających wbrew zasadom uczciwej konkurencji, z drugiej zapewniają ochronę przedsiębiorcom przed przestępcami udającymi biznesmenów. Nowe regulacje mają też uniemożliwić czerpanie korzyści z nielegalnie zdobytych majątków" - wskazano w komunikacie CIR po wtorkowym posiedzeniu rządu.
  Chodzi m.in. o ewentualność przepadku przedsiębiorstwa, gdyby przy jego pomocy popełniono groźne przestępstwo - pranie brudnych pieniędzy czy wyłudzenie podatkowe. "W państwach europejskich takie rozwiązanie jest stosunkowo często stosowane, np. w Wielkiej Brytanii i Włoszech. W tych krajach instytucja ta jest istotnym narzędziem zwalczania przestępczości zorganizowanej, zwłaszcza gospodarczej i podatkowej" - zaznaczono w komunikacie.

  http://adnet.pb.pl/autopromocje/rekfin300x250.gif
  Przepadek przedsiębiorstwa nie będzie mógł być jednak orzeczony, gdy "byłoby to niewspółmierne do przestępstwa", wina właściciela firmy nie byłaby wielka lub rozmiar wyrządzonej przestępstwem szkody nie był znaczny wobec rozmiarów samego przedsiębiorstwa. Jak zapewniono wykluczy to automatyzm w stosowaniu tego środka.

  Przepadek przedsiębiorstwa ograniczony został w projekcie wyłącznie do firm będących własnością osób fizycznych. "Państwowy zarząd nad zabezpieczoną w trakcie postępowania karnego firmą pozwoli jej przetrwać i uregulować zobowiązania, a w wyjątkowych sytuacjach nawet zaciągać nowe, jeśli jest to dla niej korzystne" - zaznaczył resort sprawiedliwości.
  Projektowane jest też rozszerzenie możliwości stosowania przepadku opierającego się na przeniesieniu ciężaru dowodu w odniesieniu do korzyści majątkowej pochodzącej z przestępstwa (zasadą jest, że to oskarżyciel musi coś udowodnić oskarżonemu, zmiany przewidują odwrócenie tej sytuacji).
  Obecnie ciężar dowodu jest przeniesiony na sprawcę wtedy, gdy zostaje skazany za przestępstwo, w którym uzyskał co najmniej 200 tys. zł korzyści. Tymczasem po zmianie dotyczyłby każdego przestępstwa, jeśli górna kodeksowa granica kary to co najmniej 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto istniałaby możliwość przeprowadzenia lustracji mienia oskarżonego za okres pięciu lat przed popełnieniem przestępstwa.
  "Badanie legalności mienia jest stosowane w wielu krajach i często dotyczy 6 lub 7 lat wstecz, a w Bułgarii jest to nawet 15 lat licząc od daty wszczęcia postępowania w sprawie przepadku. Regulacja ta ma uderzyć głównie w przestępczość zorganizowaną" - wskazano.
  Zaproponowano także rozwiązania pozwalające orzec przepadek wobec osób trzecich, którym sprawca przekazał mienie nieodpłatnie lub zbył je za kwotę znacznie niższą od jego wartości rynkowej w sytuacji, gdy osoby te powinny były wiedzieć, że celem tych działań jest uniknięcie konfiskaty. "Chodzi o wyeliminowanie sytuacji, w której - dochodziło do przepisywania nielegalnie zdobytego majątku na inne osoby, np. rodzinę czy znajomych" - napisał CIR.
 • Re: Nowe prawo lepiej jak wrócą do notowań Autor: ~Knf [194.28.41.*]
  Gdzie był KNF po pierwsze ,,scalenie ,następnie zawieszenie ,odwieszenie ,bez podania powodów ,kto pozwolił na złodziejstwo w biały dzień ,kto przyzwolił na działania które okradły ludzi z wszystkich oszczędności ,kto przyzwolił na nie uczciwe informacje ,kto pozwolił na zmianę nazwy bez podstawy itd jest tego tyle,ze szok ,jak można ,to nie ma bić wspólnego z giełda ,to była przestępczość i łapówki ,kto pozwalał na zwykle złodziejstwo ,ludzie potracili majątki a KNF uczestniczył w nie uczciwych zagrywkach ,można stracić na giełdzie ,jednak tutaj to nie była giełda to było przestępstwo i okradanie ludzi ponieważ ludzie inwestują na GPW po przez informacje a tutaj na tej GPW to układy i zwykle nie uczciwe zagrywki ,GPW przestała być giełda to nie ma nic wspólnego z giełda i inwestycjami
 • Re: Nowe prawo lepiej jak wrócą do notowań Autor: ~Knf [194.28.41.*]
  Giełda jak nazwa sama mówi za siebie ,kup i sprzedaj ,tylko jeśli przyzwala się na działania które są przestępstwem. gospodarczym typu fałszywe informacje ,ludzie A kostkę masła idą do więzienia na GPW można. po przez fałszywe informacje wyciągniac miliardy i żyć bezkarnie to tylko w kraju typu Polska ,bezkarność i kłamstwa jak można być tak nie uczciwym można było podać różne powody ale tak bezkarnie zaniżyć kurs scalenie oszukać ludzi bo ma się władze ,to nie ma nic wspólnego z giełda i inwestycji to jawne bezkarne oszukiwanie ludzi którzy stracili cały dobytek życia ponieważ przyzwolenia na tego typu działania były i są bezkarne a ludzie za 100 zł zadłużenia mogą iść do więzienia a tu wszystko jakgdyby nic ,gdzie zasady ,gdzie przestrzeganie zasad giełdy to jawne oszustwo i za przyzwoleniem KNF ludzi odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa gospodarczego
 • Re: Nowe prawo lepiej jak wrócą do notowań Autor: ~KNF [89.204.139.*]
  Ten Prezes GPW który został odwołany powinien wraz z KNF być wzięty do odpowiedzialności za to ze GPW jest w głębokim kryzysie za to ze przyzwolił na takie działania
[x]
POLYMETAL 0,00% 0,06 2016-06-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.