• Generali - opinie na temat OFE Autor: ~ [80.53.64.*]
    Proszę o opinie na temat tego OFE.
    Dzięki.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Jarosław [195.39.217.*]
    Nie wiem czy o taką ocene Ci chodziło, ale:

Historycznie patrząc miał swoje lepsze i gorsze wyniki, ostatnio lepsze, jednakże w chwili obecnej trend stabilny przechodzi w trend spadkowy.

Jeżeli wybierasz OFE po raz pierwszy powinieneś się chwilę zastanowić, jeżeli chcesz zmienić posiadany fundusz na Generali to powinieneś zastanowić się trochę bardziej.

Taka jest moja ocena.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~ag1 [85.221.182.*]
    Wg ocen specjalistow od inwestycji z działu funduszy emerytalnych jest to najbardziej stabilny OFE ostatnie lata wg wiarygodnych rankingów miota sie między 3 a 5 pozycją w wyprcowywanych zyskach na skLadkach klientow, polecam str internet, KNUiFE - tam w serwisie ubezpieczonego znajdziesz bardzo dużo informacji na temat reformy, czym kierowac sie przy wyborze OFE, sa równiez takie informacje na str www.wp.pl, www.elfin.pl, www.analizy.onlife.pl i duzo innych gdzie znajdziesz informacje,pouczenia i bedziesz mógł sam oceniac czy to dobry fundusz, a nie sugerowac sie opiniami,które nie zawsze są własciwe - sugerując sie takimi opiniami można popełnić wielka gafe.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~muhamad ali [78.88.120.*]
    Jestem czlonkiem OFE Generali. Ostatnio doszedlem do wniosku ze bedzie lepiej dla mnie jezeli przeniose sie do innego OFE konkretnie ING. Jednak na przeszkodzie temu zamierzeniu stoi moj strach przed dzialaniami agentow Generali, ktore zmierzaja do zatrzymania swoich czlonkow. Pisze to na przykladzie 2 swoich znajomych takze zapisanych do Generali przez firme Europartner z Opola. Otoz oni chcieli sie przeniesc do innego, jednak w jakas spokojna niedziele zostali zaskoczeni przez agentow Generali, ktorzy straszyli ich karami za przeniesienie (chociaz byli w funduszu ponad 2 lata), ogromnymi prowizjami, podsuwali jakies pisma in blanco do podpisania, wulgarnie wyrazali sie o agentach innych OFE, ogolnie stwarzali atmosfere strachu i zagrozenia.
    Nie podaje swojego nazwiska bo boje sie Generali, ale prosze o wyjasnienie czy takie dzialania sa uzasadnione prawnie. Czy ktos ma podobne doswiadczenia z tym dziadowskim funduszem?
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~RyB [91.90.90.*]
    Kolega Jarosław dobrze napisał. Z wejściem do OFE Generali należy troche poczekać i dobrze się zastanowić.
    Do muhamad ali: Zmiana na NN w chwili obecnej nie jest dobrym rozwiązaniem, NN ostatnio słabo się spisuje i nic nie wskazuje aby było lepiej.
    Co do agentów Generali to nalezy spokojnie zmienic fundusz a jak przyjda to poprosić ich o zapisanie tych wszystkich rzeczy które będa mówic na kartce i podpisanie ich a także o okazanie przez nich dokumentu tożsamości i licencji.
    Rzetelny agent nie bedzie stwarzał problemów. Pseudoagent bedzie ściemniał.
    Można tez potem taka sytuacje opisac i wysłac do Komisji Nadzoru Finansowego podając dane agenta - oni zbierają takie sygnały i często karza towarzystwa za takie działania.

To tak w skrócie - szczegółowe pytania prosze na maila: jalboss@poczta.onet.pl
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~zax [83.10.148.*]
    a zauważyłeś że ten post został napisany DWA lata temu?? trochę informacja po niewczasie :/
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~lezdrub [79.185.76.*]
    Dziad, to jesteś ty.
    Agenci mówili ci dobrze, Do dwóch lat jest opłata za przeniesienie.
    generali ma lepsze wyniki niż ing.
    Nie rozumie powodu do przenoszenia się.
    Powód byłby w odwrotną stronę.
    O tym przekonasz się w następnych latach.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Przyszły emeryt [87.206.85.*]
    Co rozumiesz pod pojęciem najlepszych funduszy? Mówisz o tych, które najbardziej ZASZALALY FORSA SWOICH KLIENTOW, bo przecież nie swoją, zwiększając maksymalnie zaangażowanie w akcje na szczycie hossy? Najlepszy z tych grajków Polsat stracił na pierwszej fali spadkowej najwięcej, a przecież to dopiero początek spadków, które potrwają jeszcze dwa-trzy lata. Lepiej popatrz w przyszłość i zobacz, które fundusze mają NAJMNIEJ AKCJI W PORTFELU, bo te najmniej stracą. Ja osobiście wybrałem Bankowy już rok temu, z uwagi na najmniejsze zaangażowanie w akcje i konserwatywne podejście do inwestowania i nad kolejną zmianą pomyślę za minimum dwa-trzy lata, bo co najmniej tyle potrwają jeszcze spadki. Pozdrowienia dla tych, którzy mnie słuchali rok temu, i dla reszty.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Dłoogi [78.8.105.*]
    pozdrowienia dla agentury z bankowego - rewelacyjnego funduszu i ...w ogóle szkoda gadać!
    postarałbyś się chociaż chłopcze o bardziej wiarygodną bajeczkę!
    bez pozdrowień...
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~"+ i -" [83.142.122.*]
    zgodze się z opinią, iż różnie bywa raz jest lepiej a raz gorzej jednak ogólnie OFE Generali uważana jest za stabilny fundusz i w rankingach długoterminowych otrzymuje wysokie oceny - rzadko zajmuje pierwsze miejsce ale systematycznie utrzymuje się w czołówce co daje odpowiednią stope zwrotu.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~iwcia5 [212.160.225.*]
    brak słów Bankowy??? co za bzdury
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Jogi [89.76.205.*]
    Ja tydzień temu wysłałem zlecenie przejścia z OFE ING do OFE Generali.
    Jedyny powód to wyniki inwestycyjne.
    W ciągu 3 lat: Generali trzeci w rankingu, ING na szarym końcu. Różnica w zysku tych dwóch funduszy: 6 pkt. proc., czyli od każdego tysiąca 60 zł w plecy.
    Podobnie w ciągu ostatniego roku: Generali drugi w rankingu OFE, ING dopiero dwunasty.
    Od razu zastrzegam, że nie jestem "naganiaczem", pracuję w sklepie RTV, AGD.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Twój Błąd-czy nie? [192.168.1.*]
    Zapomniałes dodac ze w ciągu 9 lat istnienia na rynku funduszy to wlasnie ING wypracował dla soich klientów najwieksze zyzki!!!!!!! A co bedzie w nastepnych latach nigdy nie wiadomo.... moze Generali bedzie lepszy za kilka lat a moze inny fundusz, wiec czy dobrze zrobiles.as dowiesz sie po kilku latach
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Jogi [89.76.205.*]
    Jasne że nie wiadomo.
    Widać jednak wyraźną tendencję: ING coraz niżej (odkąd zmienili głównego zarządzającego tak z 1,5-2 lata temu), Generali w ścisłej czołówce. Świetne wyniki ING OFE to już daleka przeszłość. Dane za 1999-2004 nie interesują mnie: inni ludzie stali wtedy za funduszem, inna była wysokość kapitałów w zarządzaniu.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Zyzio [195.116.34.*]
    Czytujesz czasami Rzepę. 2 tyg. temu piękny artykuł.Wyniki ING to historia. Chwała oczywiście zarządzającym ING za ten piękny wynik ale dziś należy wiać z tego OFE. Dlaczego? Utrzymująca się tendencja spadkowa. Nie sztuką jest zyskać gdy hossa, sztuką by najmniej stracić gdy bessa ciągnie się miesiącami. Dziś ING zeżarło swój ogon. A Generali - jak cień i cały czas na miejscach medalowych. Oprócz wyników inwestycyjnych, radziłbym jeszcze mierzyć aktywa, stabilność i bezpieczeństwo inwestycji. A swoją drogą czemu nie zabawić się w INWESTORA i przenosić tak często jak to możliwe i oczywiście opłacalne swoje pieniądze do najlepszych OFE. Jak będziemy przechodzić na emeryturę nie będziemy mogli powiedzieć, że nic nie zrobiliśmy albo, że znowu nas ktoś wykiwał. Wykarzmy więcej inicjatywy, przecież to w końcu NASZE PIENIĄDZE.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~fe [192.168.6.*]
    Dnia 2008-10-27 o godz. 13:49 ~Zyzio napisał(a):
    > Czytujesz czasami Rzepę. 2 tyg. temu piękny artykuł.Wyniki
    > ING to historia. Chwała oczywiście zarządzającym ING za ten
    > piękny wynik ale dziś należy wiać z tego OFE. Dlaczego?
    > Utrzymująca się tendencja spadkowa. Nie sztuką jest zyskać
    > gdy hossa, sztuką by najmniej stracić gdy bessa ciągnie się
    > miesiącami. Dziś ING zeżarło swój ogon. A Generali - jak
    > cień i cały czas na miejscach medalowych. Oprócz wyników
    > inwestycyjnych, radziłbym jeszcze mierzyć aktywa,
    > stabilność i bezpieczeństwo inwestycji. A swoją drogą czemu
    > nie zabawić się w INWESTORA i przenosić tak często jak to
    > możliwe i oczywiście opłacalne swoje pieniądze do
    > najlepszych OFE. Jak będziemy przechodzić na emeryturę nie
    > będziemy mogli powiedzieć, że nic nie zrobiliśmy albo, że
    > znowu nas ktoś wykiwał. Wykarzmy więcej inicjatywy,
    > przecież to w końcu NASZE PIENIĄDZE.
    Dnia 2008-10-27 o godz. 13:49 ~Zyzio napisał(a):
    > Czytujesz czasami Rzepę. 2 tyg. temu piękny artykuł.Wyniki
    > ING to historia. Chwała oczywiście zarządzającym ING za ten
    > piękny wynik ale dziś należy wiać z tego OFE. Dlaczego?
    > Utrzymująca się tendencja spadkowa. Nie sztuką jest zyskać
    > gdy hossa, sztuką by najmniej stracić gdy bessa ciągnie się
    > miesiącami. Dziś ING zeżarło swój ogon. A Generali - jak
    > cień i cały czas na miejscach medalowych. Oprócz wyników
    > inwestycyjnych, radziłbym jeszcze mierzyć aktywa,
    > stabilność i bezpieczeństwo inwestycji. A swoją drogą czemu
    > nie zabawić się w INWESTORA i przenosić tak często jak to
    > możliwe i oczywiście opłacalne swoje pieniądze do
    > najlepszych OFE. Jak będziemy przechodzić na emeryturę nie
    > będziemy mogli powiedzieć, że nic nie zrobiliśmy albo, że
    > znowu nas ktoś wykiwał. Wykarzmy więcej inicjatywy,
    > przecież to w końcu NASZE PIENIĄDZE.
    Ortografia sie kłania
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Krzych%% [83.31.155.*]
    nie mam zdania ,ale jeśli chcesz zmienić OFE to++++ ZOSTAŃ AGENTEM,++++PROWIZJA TWOJA +++,w OFE POLSAT jest nieżle++
  • Doradzę Autor: ~Doradca [77.253.252.*]
    Bardzo dobry i stabilny fundusz. jeden z leszych na rynku. rwolny@interia.pl
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Lalka [89.76.189.*]
    będę się przychylać do opinii kolegi 2 wypowiedzi wyżej.

Należy brać pod uwagę ilość aktywów i bezpieczeństwo inwestycji.

Jeśli chodzi o aktywa to największe posiada Commercial Union (34,12 mln)

Generali jest na 6 miejscu.

Pod uwagę powinno się również brać takie prozaiczne rzeczy jak:
    - wielkość i stabilność funduszu
    - niskie koszty uczestnictwa
    - możliwość obsługi konta on-line
    - certyfikat ISO
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~KFMK [88.220.58.*]
    WIECIE CO ZIOMY ...
    JAK PATRZĘ CO TU WYPISUJĄ CO NIEKTÓRZY TO ... RĘCE OPADAJĄ ...
    JAKIE , PYTAM SIĘ WAS , ZNACZENIE MA WIELKOŚĆ KAPITAŁU OFE DLA WASZEJ PRZYSZŁEJ EMERYTURY ???

1,ŻEBY OCENIĆ FUNDUSZ PATRZ NA WYNIKI JAKIE FUNDUSZ OSIĄGA W NAJRÓŻNIEJSZYCH OKRESACH , W DŁUGIM ŚREDNIM I KRÓTKIM OKRESIE , W TEN SPOSÓB DOSTRZEŻESZ CZY JEGO DOBRE WYNIKI SĄ STABILNE CZY TO TYLKO ZŁOTE STRZAŁY W NIEKTÓRYCH OKRESACH

2. PRAWDA JEST TAKA , ŻE IM WIĘKSZY KAPITAŁ MA DANY FUNDUSZ TYM TRUDNIEJ GO SENSOWNIE OBSŁUŻYĆ I ... WYNIKI SPADAJĄ
    NAJWIĘKSZE KAPITAŁY :AVIVA , ING I PZU MAJĄ MAKSYMALNĄ LIPĘ W WYNIKACH CO TYLKO POTWIERDZA POWYŻSZY MÓJ OPIS ...

ABY OCENIĆ ABSOLUTNIE NIEZALEŻNIE POLECAM OGÓLNODOSTĘPNE
    www.money.pl
    zakładka EMERYTURY
    a tam : PORÓWNIAJ OFE
    WG STOPY ZWROTU
    ZOBACZYCIE , KTÓRY FUNDUSZ JEST ZAWSZE "NA PUDLE"

pozdrawiam
    i współczuję sama sobie i Wam wszystkim tego jakich wciąż jeszcze nosi polska ziemia doradcó od naszych przyszłych emerytur
    powinni jajka na rynku sprzedawać ;)
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Jogi [89.78.166.*]
    Im większy fundusz, tym gorzej, bo trudniej się nim zarządza. Zwłaszcza przy tak płytkim rynku jak polski.
    Dlatego ja nigdy nie zapisałbym się do CU, ING czy PZU. Tylko mniejsze biorę pod uwagę.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Anka [*]
    Ja uważam, tak samo.
    Mały fundusz jest bardziej elastyczny i szybciej dostosowuje się do zmian zachodzących na rynku, a przy obecnej sytuacji z jaką boryka się gospodarka światowa (w tym polska) jest to bardzi istotne.
    Ja jestem w OFE POLSAT. Jest to mały fundusz, ale świetnie zarabiajacy na przyszłą emeryturę swoich Członków. Świadczą o tym znakomite wyniki inwestycyjne tego Funduszu. Stale znajduje się on w czołówce otwartych funduszy emerytalnych osiągających najwyższą na rynku stopę zwrot od początku działalności wszystkich funduszy, jak i posiada najwyższą na rynku wartość jednostki rozrachunkowej.
    Obecnie zajmuje on pierwsze miejsce pod względem obu wskaźników efektywności zarządzania.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Ewa [79.188.5.*]
    A ta opinia powyżej to strikte wypisz wymaluj opinia ganeta:)) zwykły smiertelnik nie używa takiego słownictwa:)
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~michal [83.29.168.*]
    mam wrazenie ze wiekszość z was nie wie o co chodzi z OFE. Ten produkt powinno zmieniać sie średnio co 2-3 lata w zależności jek kształyują sie wyniki poszczególnych OFE.pozdr
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~jangcy [82.210.165.*]
    To raczej ty masz niewielkie pojecie o co chodzi z OFE :)
    Zmieniac co 2-3 lata OFE bazujac na historycznych danych? Po co? Zmieniac owszem ale jak twoj OFE od dluzszego okresu nalezy do najslabszych. W innych wypadkach to juz jest zabawa w ciuciubabke.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~ja [195.28.171.*]
    Chętnych do zmiany OFE na ING zapraszam do wypełnienia formularza na stronie :

www.zapisyofe.com.pl - skontaktuje się z tobą nasz najlepszy doradca z twojej okolicy, odpowie na wszelkie pytania i załatwi za ciebie wszystkie formalności związane za przystąpieniem lub zmianą OFE
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~ala7 [80.238.108.*]
    Co do Generali to wystarczy spojrzec na wszelkie rankingi zeby wiec gotową odpowiedz czy warto w ogóle zastanawiac sie na poważnie nad zmiana. A uwazam ze tak.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~Rouch [148.81.190.*]
    Jak dla mnie jedno z lepszych towarzystw ubezpieczeniowych. Całkiem niedawno wzbogacili swoją ofertę http://media.generali.pl/PressOffice/PressRelease.178061.po?print_version=true
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~kaszele5 [188.147.183.*]
    Dnia 2011-03-07 o godz. 23:17 ~Rouch napisał(a):
    > Jak dla mnie jedno z lepszych towarzystw ubezpieczeniowych.
    > Całkiem niedawno wzbogacili swoją ofertę
    > http://media.generali.pl/PressOffice/PressRelease.178061.po
    > ?print_version=true
    Słabe OFE.Mieli swoje 5 min.i teraz słabiutko.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~FrankWilliams [95.49.170.*]
    napewno Generali dzięki swojej stabilnej pozycji budzi zauafnie, a ich wystarczajaco bogata, aby zaspokoić oczekiwanie każdego klienta
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~justa [89.191.166.*]
    ja jestem zadowolona, jeśli jesteś zainteresowany/na to przejrzyj rankingi, ale koniecznie te długoterminowe, krótkoterminowe są moim zdaniem kompletnie nie miarodajne
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~cupka [89.70.23.*]
    Generali generalnie :) od bardzo dawna utrzymuje się na wysokim poziomie. jedno z pierwszych miejsc zawsze w rankingach.
  • Re: Generali - opinie na temat OFE Autor: ~polisa.ks [89.70.16.*]
    Witam,
    Sprzedam (cesja) Polisę Generali Omni Profit:
    Początek okresu ubezpieczenia - 2008-10-09
    Okres trwania umowy - bezterminowo (10 lat)
    Aktualny status polisy - Aktywna
    Częstotliwość - miesięczna
    Wysokość wymaganej składki regularnej - 705,06 zł
    Data wymagalności kolejnej składki - 2012-09-08 (nie opłacona do dn. dzisiejszego tj. 07.11.2012. Opłacono 3 lata i 11 miesięcy.
    Wymagalność opłacania składek 13 m-cy, po tym czasie można przejść na okres bezskładkowy.
    29 818,54 zł - wartość polisy na dzień 05.11.2012
    Obowiązkowe opłacanie składki przez 5 lat od pierwszej składki(czyli do 2013-10-09
    Sprzedam za 67% wartości czyli ok 20 tys.
    Propozycje proszę kierować na maila: polisa.ks@op.pl
  • Re: Generali - opinie na temat OFE porażka Autor: ~sylwia1004 [176.109.160.*]
    nie polecam tej firmy jeśli nie chcecie walczyć z niekompetencją brakiem wiedzy i narażać się na dodatkowe koszty. Komplikują wszystko szczególnie w OFE gdybym wiedziała ile nerwów i pieniędzy będzie mnie to kosztować nigdy nie wybrałabym tej firmy. całkowity brak profesjonalizmu o empatii nie wspomnę pozdrawiam
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl