• Gorąco na kluczowej inwestycji w Zortrax Autor: ~sytuacja [77.115.86.*]
  Polski lider i jeden z wiodących europejskich graczy w segmencie druku 3D, pozyskał krajowego inwestora prywatnego, który w ramach emisji pre-IPO obejmie docelowo ponad 1,2 mln akcji Zortrax o łącznej wartości ponad 44 mln zł, uzyskując przy tym 15 % udział w akcjonariacie. Kapitał ten zapewni Ultro, wehikuł inwestycyjny Pana Dariusza Miłka.
  Jest to jedna z większych transakcji na rynku kapitałowym w minionych miesiącach."
  (9.07) firma Zortrax miała zaszczyt gościć Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – pana Jarosława Gowina. Podczas spotkania Wicepremiera z Prezesem Zortrax Rafałem Tomasiakiem, które przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, panowie omówili możliwości współpracy w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które realizuje misję wsparcia jednostek naukowych oraz przedsiębiorstw w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań w oparciu o badania naukowe. Panowie wymienili także poglądy na temat możliwości ekspansji polskich firm na rynkach zagranicznych. Minister był pod wielkim wrażeniem potencjału i innowacyjności firmy, co wyraził na konferencji prasowej, zorganizowanej w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Olsztynie.
  Po zakończeniu oficjalnych rozmów przyszedł czas na zwiedzanie nowej siedziby oraz przegląd pokazowych wydruków 3D, które imponują rozmiarami, ilością odwzorowanych szczegółów i dokładnością, uzyskaną dzięki rozwiązaniom Zortrax.
  Głęboko wierzymy, że połączenie innowacyjności Spółki Zortrax z możliwościami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, może przynieść konkretne efekty dla dalszego rozwoju polskiej gospodarki oraz całego regionu.
 • Re: Gorąco na kluczowej inwestycji w Zortrax Autor: ~mati [82.145.221.*]
  obstawiam po cichu, że w najbliższym czasie tu też będzie gorąco. Jak zrobi się tylko głośniej. Ostatnie pociągnięcie też raczej przypadkiem nie było. Cierpliwie poczekamy choć bujanie pewnie zaliczymy po przebudzeniu.
 • Re: Gorąco na kluczowej inwestycji w Zortrax Autor: ~sytuacja [77.115.86.*]
  Wychodzi na to że ULTRO brało pakiet po około 36,50 zl a IPODS jak pamiętam po 32,50.
  Debiut Zortraxa powinien być bardzo okazały.
 • Re: Gorąco na kluczowej inwestycji w Zortrax Autor: ~rea [94.254.160.*]
  ZORTRAX to będzie drugie Lpp,.Moim marzeniem jest by Polska jako kraj była kojarzona z drukarkami 3D, tak jak Nokia z państwem drwali.
[x]
IPODS 0,00% 0,30 2020-05-29 13:04:35
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.