• Zmiana prezesa UniCredit Autor: piotreksz [31.175.115.*]
  "Prezes włoskiej spółki UniCredit (właściciel Banku Pekao) poinformował o ustąpieniu ze stanowiska. Zmiana na czele ma nastąpić płynnie – Federico Ghizzoni zakończy swoją karierę w firmie z dniem, w którym rozpocznie ją nowy prezes banku." A tymczasem kurs odbija od potrójnego dna, mimo bardzo złej sytuacji technicznej: https://squaber.com/pl/stock/GPW/UCG. Szykuje się dobra zmiana?
  link
 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: szczekam [37.47.34.*]
  Super strona, dzięki.
 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: szczekam [89.66.56.*]
  Jest też taka formacja:

  Trójkąt zniżkujący

  Jest to formacja odwrotna do trójkąta zwyżkującego - linia wsparcia układa się poziomo, natomiast linia oporu zniżkuje. Opadająca linia oporu oraz pozioma linia wsparcia świadczą w przewadze podaży nad popytem. Po przebiciu linii wsparcia następuje wzrost obrotów oraz kontynuacja trendu spadkowego. 

  : link

 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: ~Santiago [178.212.146.*]
  Więc co prognozujesz czy nadal to będzie spadać? Po zmianie prezesa może zapadną jakieś decyzje o  sprzedaży niektórych aktywów w celu dokapitalizowania  spółki?  Gdyby tak było kurs  by poszedł do góry.
 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: szczekam [37.47.34.*]
  Prognozuje, że będzie rosnąć, bo kupiłem :)

 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: szczekam [37.47.34.*]
  ale dzisiejszy ranek nie nastraja zbyt optymistycznie....
 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: piotreksz [89.76.210.*]
  Patrząc na to co wrzucił szczekam to widzę dwie opcje dla tej spółki. Rzeczywiście mamy potrójne dno ale z drugiej strony opisany trójkąt zniżkujący. Z moim testów na polskich spółkach wynika jak na razie, ze bardzo dobrze respektują proste sygnały analizy technicznej (sprawdzałem równości korekt oraz tzw. zasadę zmiany biegunów). Bardzo możliwe jest więc, że formacje trójkątów również są respektowane, ale dopiero teraz zacznę to testować. Także mamy dwa scenariusze
  1) potrójne dno i wzrost
  2) trójkąt zniżkujący i spadek.
  Ja pozostanę z boku :)

 • Re: Zmiana prezesa UniCredit Autor: piotreksz [89.76.210.*]
  Łap kciuka w górę. Dobre oko i będę obserwował tą spółkę również pod kątem potencjalnej formacji trójkąta zniżkującego :) Btw. Squaber wyrysował tu także strefę podażową co jest dodatkowym potwierdzeniem dla spadków. Dzięki! link
[x]
UNICREDIT 0,88% 53,61 2021-10-22 11:37:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.