• strach ma wielkie oczy.... Autor: ~akcjonariusz [37.47.26.*]
  Po przeczytaniu ostatnich komunikatów Przemka należy stwierdzić, że obecni "zarządzający" Przemkiem wpadli w pułapkę strachu. Odtajnienie informacji poufnej w świetle wcześniejszych komunikatów i sprawodzań zarządu z działalności za 2015 r. dawały do zrozumienia, że zmiana władzy miała doprowadzić do szybkiego i stabilnego wzrostu spółki.... i co???? Dowiadujemy się, że jedyny rentowny biznes w tej firmie jest na sprzedaż. Wygląda na to, że ktoś się przestraszył wezwania do sprzedaży i zaczął działać paranoidalnie. Strzał w kolano! Kto mądry szybko sprzeda!
  Zarzucano poprzedniej Prezes zły nadzór nad spółką (patrz projekty uchwał na WZA) a tutaj ktoś podaje komunikat po którym kurs akcji poleci w dół. Jak taki komunikat można upublicznić i oczekiwać, wzmocnienia pozycji firmy na rynkui. Sprzedaż technik dochodowego segmentu.... a w Przemku zostaje co? Nie efektywne konstrukcje.... i biurowiec.... ładne mi 15 zyla za akcję.
  Jakie tu ma znaczenie analiza wartości księgowej na akcję? Firma jest tyle warta ile da za nią ktoś na rynku. Zapisy księgowe są tylko wirtualne i nie mają żadnego pokrycia w majątku rzeczowym i finansowym spółki.Po tym komunikaie akcje po kursie 5 zeta to będzie marzenie.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~inwest [79.186.56.*]
  Na razie z raportów wynika , ze prawdopodobnie Assa Abloy złożyło ofertę zakupu - pytanie oczywiście za ile? Z punktu widzenia AA to dobry moment. Akcjonariusze się kłócą, firma nie ma strategii - oferta zakupu może zostać przyjęta.

  Zarząd w takiej sytuacji powinien jak najszybciej ustalić co dalej ze spółką. Jeśli akcjonariusze zgodzą się na sprzedaż (wymaga to kolejnego NWZA i głosowania) to oczywiście wpłynie sporo gotówki, ale z samymi konstrukcjami PJP nie ma szans dalej funkcjonować w tej formie. Nie przyjęcie oferty może oznaczać kooperację ale takie działanie będzie tez miało swoje konsekwencje dla PJP. Tak czy owak najwazniejszą kwestią pozostaje decyzja o przyszłości konstrukcji stalowych. Konstrukcje powinny zostać sprzedane / wydzierżawione lub inna forma jak najszybciej zeby nie generować strat, a potem ewentualnie sprzedać przeładunki i wyprzedać majątek oraz zamknąć spółkę wypłacając akcjonariuszom dywidendę.
  I tyle na temacie mitycznej siły Przemka i długofalowych zamierzeń akcjonariuszy, albo ich braku.
  Jako inwestor oczekuję jasnych raportów od Zarządu dotyczących oferty z AA i strategii wobec PJP, której na razie nie ma.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~walkiria [164.127.251.*]
  Od wielu lat wartość ksiegow PJP jest oderwana od jedynej wartości godziwej jaką wyznacza rynek. 8,5 zl to bardzo dobra cena, jako memento dla tymczasowego zarzadu proponuje:

  https://www.youtube.com/watch?v=nCU0_QHUO-M&nohtml5=False

 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~ed [188.146.7.*]
  Jakieś dyrdymały piszecie. Zarząd ma obowiązek zareagować na złą wycenę akcji w wezwaniu. Poza tym wartość księgowa często nie odzwierciedla wartości rynkowej aktywów. Księgowo może być zamortyzowana wartość budynku, maszyny, co nie znaczy, że rynkowo ma wartość zero. Dużą wartość mają zwykle także grunty w miastach, a w księgach mogą widnieć za przysłowiową złotówkę.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~inwestor [37.7.97.*]
  patrzę i oczom nie wierzę... Kto pisał te komunikaty?? Panowie i Panie czy dla was jest wartość godziwa?
  Cytuję  z raportu 32/2016  "(...) W opinii Zarządu Spółki zaoferowana cena (...) na poziomie 8,50 zł za akcję znacznie odbiega od wartości godziwej spółki (..)" oraz z raportu 31/2016 "(...) W ofercie wskazano jedynie, iż cena nabycia uzależniona będzie od wskaźników EBIT/EBITDA dla segmentów systemów przeładunkowych (...)" Ponawiam pytane czym jest wartość godziwa?
  Jeśli koś z zarządzających ma wątpliwości to w komunikacie 31/2016 sam oferent napisał jakie parametry będzie brał pod uwagę w przypadku ustalania ceny za którą kupi segment technik - czyli EBIT i EBITDA. Zwyczajowo przyjmuje się ih 3 lub 5 ktotność.  Zarząd Spółki skutecznie postarał się i zaniżył wyniki za 2015 i EBIT oraz EBITDA są ujemne ale biorąc pod uwagę dane za 2014 i 3 kwartały 2015 to wartość firmy liczona krotnością EBITDA (dane finansowe opublikowane na bnkier.pl) wynosi 1,60 - 2,60 zł. a gdzie te 15? Panowie i Panie jak można być tak ślepym i działać świadomie na niekorzyść spółki? Straszycie Immobile KNFem a sami co rocie?
  Tyl lat inwestuję ale takiego numeru jak żyję nie widziałem - sprzedaję.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~tk [5.60.107.*]
  proszę przeczytajcie te 2 ostatnie komunikaty... z jednej strony informacja, że prowadzone są rozmowy w sprawie zbycia techniki przeładunku, z drugiej, że zamiarem jest inwestowanie w ten segment i jego rozwój. Następnie... w sprawozdaniu finansowym za 2015 r. brak jakiejkolwiek informacji ze strony zarządu PJP o strategii, brak informacji nt strategii zarząd PJP zarzuca Immobile. PARANOJA!!!!!
  Panowie z IMMOBILE czas na porządki w PJP. Strach zarządu PJP i lokalusów przed Wami jest tak wielki, że wydaje się, że ktoś tam postradał zmysły. TRZYMAM ZA WAS KCIUKI.
  PS. czy te 15 zł już na tym forum się wcześniej nie pojawiało? pojawiało! Pietrzak mydli oczy swoim starym przyjaciołom mamiony przez Karskiego, co prowadzi prosto na dno.         
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~MASA [178.162.216.*]
  A może tak konkrety - w związku z czym ten straszak immobile z knf-em? Ich komunikat jest niejasny tylko chyba dla błyskotliwego zarządu pjp...
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~małyinwest [212.71.238.*]
  Czas spojrzeć prawdzie w oczy !! Powierzyliśmy stery tej firmy ludziom pozbawionym kompetencji menagerskich. Brak strategii co wielkrotnie tu pisano , marazm , zajmowanie się sobą i dbanie o własne interesy bądź interesy wąskiej grupy ludzi , kłamstwo i konfliktowanie ludzi, brak jakichkolwiek działań na przyszłość ( niby skąd  skoro nie ma strategii)  - i gdzie tu Projprzem ? Proszę wskazać jakieś działanie które skutkowałoby jakimś pozytywem , które podniosłoby wartość spółki i wzmocniło pozycję konkurencyjną ? Zwolnienie Prezeski? Mianowanie na Prezesa Pana z PGR ? Czy Przemek będzie lemiesze i brony  produkował w Sempólnie ?  Z informacji które uzyskałem w spółce zależnej Prezesem został Pan który nie ma żadnego doświadczenia w zarzadzaniu firmą , handlem etc a został nim tylko dlatego ,że był lojalny w stosunku do nowej władzy - a gdzie kompetencje ? Zarzucano poprzednim władzom spółki kolesiostwo - a jak to nazwać co się zadziało . Mija już 4 miesiące działania nowej władzy - w budownictwie koniec i początek roku to czas zbierania portfela zamówień - gdzie on jest ? Ten portfel i te zamówienia ? Co Pan Lewandowski robi ? Co władze spółki robią ? Wydają nasze pieniądze na prawników w obronie swoich interesów a nie naszych - jestem ciekaw ile już pieniędzy poszło na prawników ? I ile jeszcze zostanie wydanych aby się bronić przed pozwami .
  Słusznie jeden z forumowiczów zauważył brak spójności - z jednej strony władze komunikują o inwestycjach w przeładunki a z drugiej o sprzedaży segmentu ? Jedne i drugie jest obliczone na wzrost wartości akcji a osobiście wątpię aby Asa Abloy chciał kupic przeładunki. To zagrywka piarowa . Cena 15 Pln jest ceną fajną lecz obecność Panów K;P;L w spółce obniża wartość tej spółki do jakiś 6 zł czyli po 3 PLN na głowę . Proszę zobaczyć że spółka jest sparaliżowana praktycznie od września /października kiedy to widomo kto dołączył - ile na tym straciliśmy i ile stracimy ?
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~oj [83.31.30.*]
  Oj ktoś tu poszedł po bandzie z tym Assa Abloy . Gwarantuje ,że nie sa oni zainteresowani kupnem przeładunków .
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~Kal [88.128.80.*]
  W takim razie kto? Hormann czy Rosjanie?
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~bulk [178.43.67.*]
  oj zgaduj zgadula
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~N______m [46.238.239.*]
  :)
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~ttt [79.186.55.*]
  Jesli Prezes był z konkurencją w Rosji, to ofertę zakupu przeładunków mogł złożyc Novoferm i tak jak inne opcje ta kandydatura miałaby duży sens. Novoferm kupił te bramy w Holandii, które kupuje PJP. Może być ciekawie.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~bulk [178.43.39.*]
  no I co by było jakby to sprzedali ? Następna polska firma do piachu ? Myślisz ze dostałbyś te mityczne 15 zeta za papier - śmiem wątpić
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~N______m [188.146.139.*]
  No i zgadłeś. Brawo ty. Tylko jak sprzedadzą do N______m jedyny dochodowy biznes to czym będą? Ty widzisz sens, gratuluję intelektu. Ja widzę działania na szkodę spółki prowadzone przez kilku dupków z zarządu i rady od kilku miesięcy, których skutkiem będą pełne portfele tych ludzi i spółka w upadłości po roku. Kto ma rację?
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~ulala [37.47.27.*]
  Dobrze powiedziane...działania na szkodę spółki. R..y rozgrywał ich jak chłopców w dziurawych portkach. Żal.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~inwest [46.77.124.*]
  Dziwne jest to ze każdy używa wielkich słów, ale jakoś brakuje rzeczowych argumentów żeby wystapic z pozwem przeciw organom spółki o działanie na jej szkodę. Sama jestem rozczarowana poprzednim i obecnym zarządem, ale to akcjonariusze ich wybierali wiec teraz muszą wypić to piwo.
 • Re: strach ma wielkie oczy.... Autor: ~bla [83.238.198.*]
  bla bla
[x]
PROJPRZEM -3,13% 12,40 2021-11-26 10:31:09
2021-11-18
Wyniki finansowe
Wyniki finansowe
2021-10-29
Rejestracja zmian w Statucie
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.