• tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~goro88 [94.254.172.*]
    widać ktoś wreszscie zauważył co się dzieje z głównym aktywem Impery, czyli pakietem Awbudu

Awbud poszybował, to jedno, a druga sprawa że pojawiły się naprawdę przyzwoite obroty, czyli wycena rynkowa pakietu Impery jest z grubsza realna.

Ci co kupują pewnie też zauważyli że przedwczoraj MILION akcji Awbudu zmieniło właściciela w pakietach po 4 zł.

Takich sprzedających mogło być tylko dwóch, a znacznie większa szansa że sprzedawała Impera niż Petrofox, bo to Impera zajmuje się przecież taką działalnością inwestycyjną, a Petrofox to nie finansiści a budowlańcy.

Niezależnie od tego czy sprzedawała Impera czy Petrofox, dla Impery poszerzenie FF na Awbudzie, z obrotami i wzrostem kursu jest BARDZO dobre.

MYślę że po Ynwestycjach w Kopahaus (5 mln w plecy) i inne, rynek założył profilaktycznie że cały jej portfel jest tej samej jakości, a sama Impera to oszukańcza wydmuszka.
    Teraz się okazuje że nie cały.

W ciągu kilku dni muszą być komunikaty kto sprzedawał Awbud.
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~bankowo [78.154.78.*]
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~goro88 [94.254.170.*]
    Impera sprzedała 550 k akcji Awbudu po 4 zł .

Czyli ma z tego 2.2 mln gotówki , a 550k * (4 zł cena sprzedaży minus 3.20 cena po której Impera wyceniała akcje AWB w ost spr kw) = 550k * 80 gr = 420 tys zysku.

Plus aktywo podatkowe w postaci straty, bo jednak wchodzili sporo wyżej ?

A co być może jeszcze ważniejsze, to po tej transakcji widać że pozostałę 1.17 miliona akcji AWB w posiadaniu Impery jest aktywem płynnym i , przynajmniej wg mnie, z niezłymi perspektywami na kilka kolejnych kwartałów.

Ogółem Impera to oczywiście w dalszym ciągu ścierwo ale myślę że niebawem lekkie szarpnięcie w górę zaliczy .
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~miki [83.27.211.*]
    Tylko Ziobro może coś poradzić , ale czy będzie miał czas tyle przekrętów na GPW ?
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~wehrwolf [94.254.248.*]
    Coś mi śmierdzi sprzedaż udziałów w spółce córce tj Impera Alfa członkom Zarządu Impera Capital. Zapewne widzą, iż tam są ciekawe aktywa i sami je przejmują kosztem akcjonariuszy.
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~tomek [83.30.212.*]
    Następna spółeczka do robienia przekrętów , 1gr to niestety przyszłość tych ,,aktywów"
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~imperator [89.231.53.*]
    Impera sprzedała wszystkie akcje dwóm fundom
    zarobiła 4,7 mln zł

ale to jest według mnie działanie na szkodę akcjonariuszy - sprzedając Awbud który dopiero się rozkręca, w pełni czystą i normalną spółkę która ma zamówień na jakieś 400-500 mln zł i za 2-3 kwartały będzie warta między 2 a 3 razy tyle - to jest utracona korzyść !!!
  • Re: tłumaczę skąd odbitka i informuję co dalej Autor: ~KAZEK [83.20.135.*]
    Dnia 2016-06-10 o godz. 11:48 ~imperator napisał(a):
    > Impera sprzedała wszystkie akcje dwóm fundom
    > zarobiła 4,7 mln zł
    >
    > ale to jest według mnie działanie na szkodę akcjonariuszy - sprzedając Awbud który dopiero się rozkręca, w pełni czystą i normalną spółkę która ma zamówień na jakieś 400-500 mln zł i za 2-3 kwartały będzie warta między 2 a 3 razy tyle - to jest utracona korzyść !!!

Na PLAY też zarobiła

https://www.fxmag.pl/artykul/giedowa-spka-inwestycyjna-dokonaa-zapisu-na-akcje-play
[x]
IMPERA -1,53% 0,90 2019-06-14 12:41:03
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.