• Gruba ryba ma głos...:))) Autor: ~owad [89.228.63.*]
  Szef koncernu ArcelorMittal spodziewa się poprawy koniunktury w światowym przemyśle stalowym. Przyczyni się do tego zamykanie chińskich stalowni.
   Lakshmi Mittal, prezes i właściciel większościowego pakietu ArcelorMittal, spodziewa się, iż sytuacja sektora stalowego na świecie zacznie się poprawiać wraz z zamykaniem hut stali w Chinach, bo to nadprodukcja w tym kraju doprowadziła branżę stalową do kryzysu. – Wierzę, że osiągnęliśmy już największe dno – powiedział Mittal w rozmowie z „Financial Times”. Jako przykład nadchodzącej poprawy wskazał dysproporcję miedzy kosztami zakupów surowców, a cenami, które udaje się osiągać producentom stali: koszty materiałów są niskie, a osiągane ceny stali wzrastają.
  Chiny wytwarzają około połowy stali na świecie. Słabnąca gospodarka spowodowała wzrost eksportu chińskiej stali oraz obniżenie jej cen na świecie. Ponad połowa hut stali w tym kraju zanotowała straty w 2015 r. Pekin ogłosił, że w ciągu pięciu lat zamierza zredukować potencjał produkcyjny stalowni o 100-150 mln ton.
  ArcelorMittal zanotował w 2015 roku 7,9 mld USD straty netto. Aby zredukować zadłużenie, firma planuje emisję akcji o wartości 3 mld dol.

  http://www.puds.pl/aktualnosci/wiadomosc-dnia/mozliwa-poprawa-koniunktury-w-swiatowym-przemysle-stalowym
 • Re: Gruba ryba ma głos...:))) Autor: ~autor [188.146.7.*]
  no i co ??? to ze inni dostaną podwzyki tzn ze tobie bedzie lepiej ??
[x]
DROZAPOL -0,40% 1,25 2019-12-06 10:08:20
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.