• Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~prezes [5.172.239.*]
    Ciekawa analiza spółek wierzytelności na obligacje.pl, DTP i Vindexus potencjalnym celem inwestycyjnym
    https://obligacje.pl/pl/a/polski-rynek-wierzytelnosci-raport-dm-nwai

• Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Krzysiek [31.61.141.*]
    Patrząc jak zachowuje się ostatnio kurs, wzrost wolumenu i zmienności wskazuje, ze coś zaczyna się dziać.
    wlecze sie to trochę, ale może do wza coś się wyjaśni
    będzie ktoś z was na wza by zadać pytania i zdać relacje na forum?
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~grate [81.190.231.*]
    Kursy Dtp i Vindexusa oraz ruchy kadrowe w ostatnich miesiącach są identyczne, więc nie zdziwię się jeśli obie spółki łyknie jeden gigant. Różnica między tymi spółkami polega na tym, że DTP od momentu ujawnienia informacji o negocjacjach stroi piórka i pokazuje moc, zaś Vindexus od dawna prezentuje się bardzo ostrożnie i konserwatywnie.

• Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Tomasz [83.142.199.*]
    https://m.bankier.pl/wiadomosc/DTP-S-A-Aktualizacja-informacji-poufnej-7302939.html
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~abes [94.254.193.*]
    Nieźle, o co tu chodzi?
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Chor [213.241.65.*]
    Jak na moje to większościowy np. Paged prowadzi negocjacje i ktoś mu w tym przeszkodził doprowadzając do wycieku tej informacji. Najprawdopodobniej informacja wypłynęła z DTP i zapłacił za to prezes i może osoby , które miały do tego dostęp.
    Myślę, że bylaby to dobra informacja.
    Może być też tak, że autorem pomysłu by zaprosić do stołu Amerykanów był poprzedni Zarząd. Bo to Zarząd przecież informował że Emitent prowadzi rozmowy. Według nowej informacji Zarząd nie prowadzi negocjacji i spółka w nich nie uczestniczy. Może to oznaczać że Paged chce przejąć kontrolę nad spółką albo też że zależy im na podbiciu ceny. Tak czy inaczej czeka nas interesująca rozgrywka, o ile PRA się nie podda i ogłosi wezwanie. W którą stronę pójdzie kurs?
    Dobra wiadomość jest taka że PRA dostało dokumenty i wie czy jest o co grać. Dobra cena w wezwaniu powinna skusić akcjonariuszy. Ciekawe czy w ostatnich dniach Paged powiekszal ilość czy to już transakcje innego podmiotu. Taka informacja wiele by wyjaśniła.
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~prezes [5.172.239.*]
    Ja tam spokojnie podchodzę do takich informacji, mi się wydaje że inwestorzy zasypali pytaniami Zarząd a ci żeby nie odpisywać każdemu z osobna podali na odczepne informację do publiczbej wiadomości. Co do przejęcia czy będzie czy nie to i tak się zarobi na Dtp tylko gdyby nie przejęli to trzeba będzie dłużej (z rok) poczekać na solidne wzrosty, gdyż jak pisałem już ten i najbliższe 2-3 lata powinny być bardzo dobre dla branży (wysyp bankowych wierzytelności, spadek bezrobocia czy program 500+).
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~abes [188.146.7.*]
    Myślę, że poprzedni Zarząd zaszkodził sobie publikacją raportu z 05.01.2016 r. W informacji z 12.12.2015 r. do KNF spółka pisała, że termin negocjacji szacuje do 31.12.2015. Według mnie po nowym roku zmieniono strategię i negocjacje mogli formalnie zacząć akcjonariusze, a nie spółka. Tymczasem zarząd publikuje raport, że rozmowy jeszcze trwają i robi się smród. Lecą głowy za to odpowiedzialne, atmosfera w negocjacjach robi sie ciężka, zatem strategia musiała ulec zmianie. Formalnie spółka przestaje negocjować a robią to większościowui, stąd moze wynikać treść wczorajszej informacji. Pozdrawiam.
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~luk [79.110.195.*]
    Też jestem tego zdania. Takie negocjacje lubią ciszę, a ewidentnie ktoś puścił farbę do pb.pl, co wytworzyło niepotrzebną presję tak na kupujących jak i może sprzedających. Zmiany w zarządzie pewnie nie są bezpodstawne.

• Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~prezes [37.248.254.*]
    Dla mnie to logiczne jest że negocjować przejęcie powinien tylko i wyłącznie główny akcjonariusz, zarząd to są tylko pracownicy wynajęci przez akcjonariuszy i mają inne cele czyli utrzymanie się na stanowisku możliwe jak najdłużej (przyjdzie nowy właściciel i wstawi swój zarząd ).
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Krzysiek [89.76.108.*]
    nie bardzo rozumiem ten komunikat
    nie było oficjalnego komunikatu o zaprzestaniu negocjacji
    w styczniu zarząd informował, ze negocjacje są kontynuowane
    teraz informuje, ze nie ma wiedzy na temat stanu negocjacji
    sugerując, ze negocjacje przeniosły się na poziom akcjonariuszy, a sam zarząd stracił wpływ na negocjacje
    jednocześnie wskazuje, ze takie negocjacje mają miejsce
    innymi słowy wszelkie zapytania trzeba by było kierować do głównego udziałowca
    przy okazji tu jest wyjaśnienie daty 6 lutego i na to czekamy
    http://gpwinfostrefa.pl/espi/pl/reports/view/3,307045
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Pewniak [89.78.9.*]
    i właśnie tym tekstem odpowiedzialeś sobie na wszystkie pytanie
    to Paged rozgrywa - nie udzielają żadnych informacji
    wczoraj zjechali z kursem dtp; ewidentnie ktos zablokował ukrytą podażą a potem ten komunikat, moze myśleli że ktoś dziś spanikuje;

• Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Krzysiek [89.76.108.*]
    nie rozumiesz co mam na myśli
    po artykule PB dtp poinformował o toczących się negocjacjach raportem espi
    następnie w styczniu potwierdził, ze negocjacje są kontynuowane
    w tych dwóch przypadkach informował o tym zarząd
    teraz zarząd informuje, ze o niczym nie wie
    nie było, żadnego infa, że zarząd został wykluczony z negocjacji tudzież, ze spółka dtp straciła podmiotowość w tych negocjacjach
    wiadomo, ze to paged jest głównym rozgrywającym i on rozdaje karty, ale wydawało się, ze dtp jest stroną w tych rozmowach, widać, ze w trakcie negocjacji zarząd dtp, utracił pozycję - i w tym momencie powinni dać komunikat, że negocjacje trwają ale już bez udziału dtp - zrobili to teraz w sposób niedbały pod presją akcjonariuszy
    tak czy inaczej ciekawi mnie czy data 6 luty ma jeszcze jakieś znaczenie w kwestii zakończenia rozmów
    jak dla mnie to co się dzieje na kursie wskazuje, ze piłka cały czas jest w grze, a wykluczenie dtp może sugerować, że się dogadują.
    trzeba wysłać zapytania do Paged by wyjaśnili co się dzieje

• Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~Pewniak [89.78.9.*]
    paged nie udziela informacji bo już się ich pytałem; ale możesz spróbować, może sie w jakis sposób określą

zarząd to pracownicy i mają g.. do gadania w sprawie negocjacji; zobacz ile odeszło z przyczyn osobistych, nawet prezesa wymienili :)

musieli dać wtedy espi bo to dtp dało wgląd w swoje dokumenty finansowe a nie paged

według mnie byli nękani meilami, telefonami i napisali komunikat :)

• Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~rydz [81.190.231.*]
    A mi się coś czka yawalem i czuję bardziej wezwanie niż przejęcie. Albo raczej najpierw wezwanie a potem przejęcie.
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~prezes [37.248.254.*]
    Może być i tak jak piszesz że Paged zrobi wezwanie po 5 zł a później sprzeda wszystko po 5,50 czyli zarobi na wezwaniu 10% a straci z 8% na cenie po której wchodził w DTP.
    Swoją drogą to dzisiaj oczyszcza się nam akcjonariat, nerwowy opuszcza pokład a spokojni lub wtajemniczeni skupują w okazyjnej cenie.
    Dzięki za wyjaśnienie daty 6 luty, czyli jest możliwość że za tydzień będzie wszystko wiedzieć :-)
    Pytanie czy ta data ma jeszcze jakieś znaczenie.

co do wezwania to nie sądzę by wezwanie za 5 zł odniosło sukces
    fundusze musiały by się zgodzić
    jak dla mnie to realne wezwanie to przedział 6 - 7 zł
    przy okazji wie ktoś co to jest ta Jamico sp z. o o w akcjonariacie dtp - kto za tym stoi i po ile brali akcje?

dostałem z Paged odpowiedź na maila,w którym informują, ze w najbliższym czasie rozważają podać raport bieżący w którym dokonają aktualizacji informacji z raportu 56/2015
    czyli albo rybka albo pipka
  • Re: Wg NWAI DTP jest potencjalnym celem przejęcia Autor: ~luk [79.110.195.*]
    Albo info, że no jeszcze trwają i jeszcze miesiąc.
[x]
DTP 0,00% 4,93 2016-05-19 15:33:27
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.