• Wycofanie akcji! Przejęcie! Autor: ~aga [83.22.61.*]
    [09-09-2015 16:37] Właściciel Pani Teresa Medica sprzeda 81,39 proc. akcji za 26,3 mln zł
    09.09. Warszawa (PAP) - Pani Teresa Medica ma umowę inwestycyjną, na podstawie której główny jej akcjonariusz sprzeda 81,39 proc. akcji spółce Sigvaris Holging - poinformowała Pani Teresa Medica w komunikacie. Łączna cena wszystkich akcji to prawie 26,3 mln zł.
    Zgodnie z umową inwestycyjną większościowy akcjonariusz zobowiązał się sprzedać niemieckiej firmie Sigvaris Holding i przenieść na nią wszystkie posiadane przez niego akcje spółki Pani Teresa Medica, czyli 1.960.000 akcji, stanowiących 81,39 proc. kapitału zakładowego oraz dających prawo do 85,43 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.
    Jak podano w komunikacie, nabycie akcji odbędzie się w drodze wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji spółki, a cena za akcje to 13,40 zł. (PAP)

Czy możliwe jest wycofanie spółki z giełdy ?
    Co z dywidendą ?

A była to taka fajna spółeczka....
  • Re: Wycofanie akcji! Przejęcie! Autor: ~Dim [83.243.32.*]
    Jak najbardziej jest możliwe.

Cóż cena jest powyżej wartości księgowej więc za wartości organizacyjne główny akcjonariusz coś zarobi. Ci co kupowali akcje, jeśli dobrze pamiętam serii B po promocyjnej cenie też na tym dobrze wyjdą.

Najgorszą sytuację mają ci co kupili po cenie emisyjnej po 27 zł i trzymali lub ci co kupowali na rynku gdyż kurs wahał się między 15 a 16 zł poniżej 14 rzadko.

Pani akcjonariuszka pewnie nie mogła się lepiej wycenić np. po 16 bo by nie doszło do transakcji ale taka cena byłaby satysfakcjonująca dla wielu.

Gdyby wezwanie się udało a odpowiedziałby jeden duży akcjonariusz a przejmujący nie chciałby dalej utrzymywać akcji na rynku to pewnie musiałby ogłosić drugie wezwanie. Jeśli by tak się stało oby kurs giełdowy i proponowana cena w wezwaniu były dużo wyższe, gdyż to by była końcówka. Np. przy cenie 20 zł i dywidendzie 1,2 zł inwestor nadal ma zwrot 6%.

Pewnie dużemu akcjonariuszowi przestał leżeć ten interes, chce sprzedać za Bóg zapłać, a pieniądze wydać na "wakacje".
    Może się mylę i po prostu warunki funkcjonowania przedsiębiorstwa się skomplikowały.

Ale dlaczego 13,40 ? Nie lepiej po trochu było upłynniać po 15 na giełdzie ? Byłoby o 1 mln więcej.
    SIGVARIS wygląda na dużego producenta i pewnie produkcja i sprzedaż Teresy ich nie interesują, raczej sprzedaż swoich produktów po zmarginalizowaniu konkurencji w Polsce.
  • Re: Wycofanie akcji! Przejęcie! Autor: ~mkl [83.5.97.*]
    Jako akconariusze mniejszościowi mamy jakieś szanse zablokować wycofanie z giełdy ?
    Dywidenda co roku jest OK, spółka ma przyszłość oraz nie jest zadłużona...
  • Re: Wycofanie akcji! Przejęcie! Autor: ~mkl [83.5.97.*]
    nie widzi mi się odpowidać na wezwanie po 15,45 kupowałem troszkę drożej z myślą na bardzo długi termin, co mogę zrobić ?
    Ja kupowałem dużo drożej małą część i trochę więcej koło 15-tu, jeszcze się nie obliczyłem czy byłbym stratny czy nie.
    Też planowałem zwiększać udział i być w spółce przez lata ale cóż, tak to jest, zawsze trzeba kupować po jak najniższej cenie.
    Nowy inwestor, nowa polityka, to co było można włożyć na półkę. Może nie być dywidendy a dlaczego nie. Dla Pani akcjonariuszki jej własny interes był najlepszą inwestycją jednak -->

Pewnie Pani akcjonariuszka została przyciśnięta przez rynek do muru lub/i ;

Chciała odpowiedzieć na pytanie: Kim jest John Galt ?

• Cena 15,45 zł Autor: ~Dim [83.243.32.*]
    "Zwołanie na pozostałe akcje notowane na GPW zostało ogłoszone w dniu 10.09.2015 roku po cenie 15.45 zł"

tak jest napisane na stronie przedsiębiorstwa.
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~aga [83.5.97.*]
    Jest info że chcą kupić 100% i wycofać z giełdy,
    Jaka jest szansa że im się powiedzie?
    Ile muszą jeszcze akcji zebrać aby to zrobić?
    Ktoś bardziej doświadczony się wypowie?
    Jak w przeszłości podobne epizody się kończyły ?
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~Arti [77.45.93.*]
    Z tego co się orientuję akcjonariusz, który ma 90% akcji może ogłosić przymusowy wykup pozostałych.
    Przepraszam. Nie 90% tylko 95%.
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~aga [83.27.5.*]
    Posiadam znaczną ilość tych akcji 1000szt dla mnie to sporo kwota, co zrobić aby nie zostać jak to w naszym bananie bywa wyrobionym ???
    Co jeżeli nie odpowiem do końca października?
    a) zbiorą w sumie powyżej 95%
    b) zbiorą w sumie poniżej 95%?
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~jmr [83.26.110.*]
    Dlaczego sprzedajecie po 15,15 jak wezwanie jest na 15,45
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~Arti [31.1.21.*]
    Uważam, że nie ma sensu kopać się z koniem i trzeba odpowiedzieć na wezwanie. Jeśli znaczący akcjonariusz chce wycofać spółkę z GPW to i tak to zrobi, a co wtedy zrobicie z akcjami, które nie są notowane na giełdzie. A zrobi to bo będzie mieć odpowiednią ilość głosów na walnym i nikt go nie zablokuje.
    Tu masz ciekawy artykuł na ten temat:
    http://www.ncbiuletyn.pl/czytaj/1897-dominujacy-akcjonariusz-chce-wycofac-akcje-z-gieldy-co-robic.html

P.S.
    Przepraszam za mącenie z tymi limitami. Sprawdziłem i ostatecznie wygląda to tak:
    90% - spółka publiczna (czyli nasz przypadek)
    95% - spółka niepubliczna
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~aga [83.5.97.*]
    Nigdy nie odpowiadałam na wezwania?
    Poniosę jakieś koszty? prowizje?
    Czy moge zrobić to przez internet czy muszę udać się do placówki ?? wzywającym jest BZWBK a rachunek mam w aliorze.
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~bcz [148.81.175.*]
    Byłam pilotażowo w placówce BZ WBK. W pierwszej nikt nic nie wiedział, w drugiej po bólach dowiedziałam się, że muszę mieć zaświadczenie na papierze ze swojego Domu Maklerskiego, a z nim to najlepiej udać się do centrali - w Warszawie to Plac Powstańców. W małych placówkach nie rozumieją, o co w ogóle chodzi (.. "Pani chce kupić jakieś akcje? Ale dlaczego u nas?...')
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~net [195.20.110.*]
    Dnia 2015-09-14 o godz. 13:52 ~bcz napisał(a):
    > Byłam pilotażowo w placówce BZ WBK. W pierwszej nikt nic nie wiedział, w drugiej po bólach dowiedziałam się, że muszę mieć zaświadczenie na papierze ze swojego Domu Maklerskiego, a z nim to najlepiej udać się do centrali - w Warszawie to Plac Powstańców. W małych placówkach nie rozumieją, o co w ogóle chodzi (.. "Pani chce kupić jakieś akcje? Ale dlaczego u nas?...')

w wezwaniu podają zawsze telefony pod którymi można uzyskać informację dot. wezwania
    No masakra z tymi wezwaniami. A do tego dochodzi rozliczenie podatku. Podobno niektóre biura potrącają 19% od całej kwoty sprzedaży i trzeba wnioskować do US o zwrot podatku. Ja chyba puszczę taniej swoje akcje na giełdzie i problem z głowy.
    Dnia 2015-09-15 o godz. 10:21 ~Arti napisał(a):
    > No masakra z tymi wezwaniami. A do tego dochodzi rozliczenie podatku. Podobno niektóre biura potrącają 19% od całej kwoty sprzedaży i trzeba wnioskować do US o zwrot podatku. Ja chyba puszczę taniej swoje akcje na giełdzie i problem z głowy.

tutaj kolega chyba pomylił wezwania
    GCH owszem pisze o tym, że sprzedający dostanie cenę pomniejszoną o 15% holenderskiego podatku

tutaj jest zwykłe wezwanie i każdy dostanie cenę wskazaną w wezwaniu, a później dostanie od swojego dm pit8C ze wskazaniem czy miał z tytułu sprzedaży zysk czy stratę
    nie jest przy wezwaniu pobierany żaden podatek i nie trzeba wnioskować o jego zwrot
  • Re: Cena 15,45 zł Autor: ~asd [83.4.2.*]
    A co z opłatami ?
    Wiąże się to z pobarniem świadectw depozytowego ?? to są koszty 30-250zł
    plus blokada też powyżej 100zł
    Dnia 2015-09-15 o godz. 19:32 ~asd napisał(a):
    > A co z opłatami ?
    > Wiąże się to z pobarniem świadectw depozytowego ?? to są koszty 30-250zł
    > plus blokada też powyżej 100zł

opłata za wystawienie świadectwa (co wiąże się z blokadą) zależna od biura gdzie są akcje na rachunku
    tak samo prowizja od zrealizowanej transakcji
[x]
TERESA 1,05% 15,36 2015-12-23 11:23:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.