• wbrew pozorom Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  Pan Bala się nie leni

  W zakresie strategii private equity w ciągu kilku pierwszych miesięcy od przejęcia kontroli nad producentem ekologicznej żywności Symbio Polska SA (nastąpiło to w styczniu br.) TFI CP istotnie wzmocniło zespół menedżerski spółki i zapewniło finansowanie dłużne związane z procesem skupu ekologicznych owoców.
  - Efektem tych działań powinien być znaczny wzrost przychodów tej linii biznesowej. Spółce udaje się również istotnie zwiększać (o ponad 30% rdr) przychody ze sprzedaży detalicznej, jednocześnie poszerzając oferowany asortyment o nowe produkty i pozyskując nowych odbiorców. Oprócz wzrostu organicznego, na którym jest obecnie skoncentrowane Symbio, nie wykluczamy udziału spółki w konsolidacji branży powiedział Paweł Bala, Prezes Capital Partners SA i Członek Rady Nadzorczej Symbio Polska SA.
  W zakresie strategii absolute return nową inwestycją CP FIZ jest notowana na rynku New Connect spółka Esotiq & Henderson SA, powstała w 2010 roku poprzez przejęcie od spółki LPP SA sieci salonów z bielizną. Spółka w ciągu okresu od wydzielenia z LPP istotnie powiększyła skalę działalności. Obecnie sieć sklepów spółki liczy już ponad 250 lokalizacji. W bieżącym roku planowany jest dalszy wzrost liczby sklepów Esotiq oraz uruchamianie nowych sklepów z odzieżą damską pod marką Femestage by Eva Minge, będącą rezultatem współpracy spółki ze znaną i osiągającą sukcesy na rynkach światowych projektantką Ewą Minge.
  - Akcje spółki Esotiq & Henderson zakupiliśmy po niezwykle atrakcyjnej cenie, wykazującej głębokie -  sięgające nawet 50% - dyskonto do wycen innych spółek z sektora detalicznego o podobnej skali przychodów i rentowności. Co więcej, spółka realizuje dobry model biznesowy, a warte podkreślenia jest zaangażowanie zespołu menedżerskiego. Dodatkowo, już w tym roku planowane jest przeniesienie notowań akcji tej spółki na rynek główny GPWkomentuje Joanna Kwiatkowska, Członek Zarządu TFI Capital Partners.
 • Re: wbrew pozorom Autor: ~mati [93.105.132.*]
  Pawelek buduje strategie dlugoterminowa _ super my akcjonariusze na krotki termin tez cos potrzebujemy wezwanie dzis po 3 pln w dlugim terminie tez da wymierne efekty - odsprzedaz akcji
 • Re: wbrew pozorom Autor: ~gam [93.105.132.*]
  Capital to ukryty skarb, wystarczy sprzedadzą Duona i do końca Geko i mamy na kursie 4 pln... już nie mówiąc że mają około 10 % Baćpola....
 • Re: wbrew pozorom Autor: ~tom [193.111.166.*]
  Co wy z tym wezwaniem? :)))) Poje... was? :)))
 • Re: wbrew pozorom Autor: ~olo [93.105.132.*]
  Duonik rozpędza się pytanie kiedy pociągnie za sobą Capitala, sam Duon i Geko wiecej warte niż Capital na Giełdzie
 • Re: wbrew pozorom Autor: ~mati [94.254.193.*]
  Powolutku do gory coraz lepiej technicznie
[x]
CAPITAL 9,09% 1,20 2023-10-03 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.