• Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~Jan [78.8.203.*]
  Napisałem jak radziłeś do do Prokuratury w Zamościu przyszło mi zawiadomienie o przekazaniu sprawy do Lublina .
  Natomiast wczoraj dostałem wezwanie do Lublina co robić dalej.

 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bre [93.174.31.*]
  nic takiego, muszą cię przesłuchać jako pokrzywdzonego, żeby nadać sprawie dalszy bieg. Ponadto mam nadzieję, że składałeś zawiadomienie również przeciwko członkom zarządu i rady nadzorczej, jeśli nie to rozszerz jej podczas przesłuchania. Jeśli składałeś tylko przeciwko gniademu i kiszce to mogą szybko umorzyć sprawę. Chyba, że gniady i kiszka stoją za spółkami z cypru które objeły akcje, ale to będzie wynikać być może z dokumentów, które są w posiadaniu spółki - musiał być pełnomocnik spółek cypryjskich, który podpisywał umowy z mewą i go by należało przesłuchać na okoliczność działania w zamiarze wyłudzenia korzyści majątkowej ze spółki - wszak nie przelali pieniędzy za obligacje- oraz na okoliczność kto jest ich właścicielem.
  Natomiast skoro nie ma pieniędzy w spółce to również zarząd i rada nadzorcza, które mogły działać na szkodę spółki w celu wyłudzenia korzyści majątkowej (na rzecz właścicieli spółek cypryjskich), jeśli nie zabezpieczyły zapłaty za obligacje np. stosowny poręczeniem i nie podejmują działań w celu wykupu obligacji.
  tak po skrócie. nie daj się zlać podczas przesłuchania. ważne żeby prokuratura wzięła się za zarząd i RN, aby wiedzieli że nie mogą olewać akcjonariuszy.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bolek [31.61.136.*]
  do BRE . a czemu Ty nie przyłączysz się do postepowania karnego tylko doradzasz?
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bre [93.174.31.*]
  z braku czasu, żeby cokolwiek sensownego napisać. a ty złożyłeś?
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bre [93.174.31.*]
  do tego z tego co widzę z IP elektryk i Jan to ten sam koleś, więc o co chodzi?
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~gonzo_i_bronek [109.243.33.*]
  Bolek ty lepiej już nic nie składaj, bo znowu podeprzesz się jakimiś blogowymi wypocinami zamiast tekstem źródłowym z oficjalnej strony gpw, i znowu się skompromitujesz :D
  Znalazłeś już wreszcie wiarygodne info, mówiące w którym alercie spółka mająca gdzieś scalenie może zostać zawieszona, czy nadal twardo tkwisz w przekonaniu, że siódmy alert? ;P
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~stresoodporny [164.127.81.*]
  dyskusja jak zwykle merytoryczna tu już nie ma nikogo poza kilkoma naganiaczami którzy piszą sami ze sobą na temat spólki która istnieje tylko na papierze a cała kasa z poprzednich emisji już wyprowadzona. zastanawiam sie tylko czy titanic w koncu zatonie czy poraz kolejny w cudowny sposób uniknie katastrofy potem kolejna podbitka i dodruk akcji. analizowałem forum i komunikaty od 06 2009 i taka sytuacja to tutaj norma ciagła dezinformacja i upychanie niekonczacych sie ilosci papiera pod fikcyjne strategie które nigdy nie są publikowane.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~gonzo_i_bronek [46.113.122.*]
  Masz całkowitą rację co do kondycji spółki i wałków, jakie się kręci na tej spółce.
  Tylko że ja akurat od pół roku klepię na tym forum, posługując się merytorycznymi faktami z raportów i szukam choć jednego rozmówcy, który wytłumaczy mi merytorycznie, dlaczego tak wierzy jeszcze w tą spółkę i jakim cudem można tu będzie jeszcze zarobić.
  W odpowiedzi czytam tylko bolka, który zachłyśnięty wizją "konkretnego zarobku na Mewie" cytuje mi jakieś blogowe mimozje zupełnie rozmijające się z prawdą, albo Froma, który zimą wieszczył odpał na 15 i 20 gr co miesiąc.
  Chciałbym się wreszcie dowiedzieć, jakie są MERYTORYCZNE przesłanki do tego, że ktoś jeszcze wierzy w tą spółke i liczy na zarobek tutaj. Ta ciekawość mnie aż zżera, bo ja potrafię czytać raporty i komunikaty i w żadnej linijce nie wyczytuję żadnej pozytywnej przesłanki ku wzrostom.
  Mogę się nawet założyć, że to już jest stan agonalny Mewy i do końca roku pozostanie po niej tylko wspomnienie. Tak uważam na podst. informacji ze spółki, a jesli ktoś potrafi zanegować moją opinię to czekam z niecierpliwością na merytoryczne fakty ku temu.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bre [93.174.31.*]
  jaki informacji ze spółki?
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~stresoodporny [164.127.81.*]
  moge CI odpowiedzieć w jedyny sensowny sposób czyli przedstaw merytoryczne fakty które spowodowały wzrosty w ciągu ostatnich pięciu lat nie ma tylko kit i ściema. jedyne fakty które są mogą uzasadniać jedynie spadki lub wykluczenie jak w tej chwili ale to się ciągnie od ponad pięciu lat więc nie odrzucam opcji kolejnej cudownej reaktywacji choć widać że jest coraz mniej prawdopodobna.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~gonzo_i_bronek [109.243.79.*]
  bre - wlasnie zadnych informacji ze spolki. Brak strategii, brak kasy za obligi i MSX, brak obowiazkowych ZWZ, brak raportu finansowego, brak scalenia i brak checi do pozostania na gieldzie... ten caly wielki BRAK stanowi jedna wielka informacje. Oczywiscie dla trzezwo patrzacych na ta sytuacje, bo dla marzycieli i zyczeniowcow to nie istnieja tu zadne zle infa. Dla nich ten jeden wielki brak to pozytyw.

  stresoodporny - pomijasz jeden fakt: przez 5 lat mewa mogla sobie krecic walki dowoli bo nic jej nie grozilo poza karami od knf. Teraz obowiazuja juz konkretne regulacje dot. spolek groszowych i jesli mewka nie otrzasnie sie z tej zabawy i kpiny z akcjonariuszy to nikt sie nie bedzie nad nia rozczulal i od lipca laduje na zawieszce a do konca roku na smietniku historii. Kumasz ta roznice?
  Regulamin to regulamin - jasno okresla, w jakiej sytuacji zawieszenie i wycofanie z gieldy zostanie wstrzymane. A tutaj nie zanosi sie na to, zeby mewa chciala zostac na gieldzie, wiec nikt z gpw nie bedzie po niej plakal.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~stresoodporny [164.127.156.*]
  nie polemizuje z trescia regulaminu, twierdze że jest jeszcze czas jak zostanie wykorzystany nie wiem natomiast nie wykluczam możliwości że hrabia mewula ma ochote dalej spijać kapitał od naiwnych inwestorów i sam sobie kołka w klate nie wbije
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~elektryk [78.8.187.*]
  Nie musisz jechać napisz do Lublina że chcesz skorzystać z prawa (porozumienia) prokuratur i zostaniesz przesłuchany w Prokuraturze podległej m/z.
  Zapamiętaj
  Prawa pokrzywdzonego:
  1. Pokrzywdzony w postępowaniu przygotowawczym jest stroną uprawnioną do działania we własnym imieniu i zgodnie z własnym interesem (art. 299 § l kpk). 

  2. Jeżeli pokrzywdzonym jest małoletni albo ubezwłasnowolniony całkowicie lub częściowo prawa jego wykonuje przedstawiciel ustawowy albo osoba, pod której stałą pieczą pokrzywdzony pozostaje (art. 51 § 2 kpk). 

  3. Jeżeli pokrzywdzonym jest osoba nieporadna ze względu na wiek lub stan zdrowia, jego prawa może wykonywać osoba, pod której pieczą pozostaje (art. 51§ 3 kpk). 

  4. W razie śmierci pokrzywdzonego prawa, które by mu przysługiwały, mogą wykonywać najbliższe osoby, a w wypadku ich braku lub nieujawnienia - prokurator (art.52 kpk). 

  5. Za pokrzywdzonego, który nie jest osobą fizyczną czynności procesowych dokonuje organ uprawniony do działania w jego imieniu (art. 51 § l kpk), pełnomocnikiem takiego pokrzywdzonego może być radca prawny (art. 88 § 2 i § 3 kpk) 

  6. Każdy pokrzywdzony może w toku postępowania karnego ustanowić swojego pełnomocnika (art. 87 §1 kpk). 

  7. Jeżeli pokrzywdzony wykaże, że warunki materialne nie pozwalają mu na poniesienie kosztów związanych z pełnomocnictwem bez uszczerbku dla siebie i rodziny, może złożyć do prokuratora (w postępowaniu przygotowawczym) lub do sądu (w postępowaniu sądowym) wniosek o wyznaczenie mu pełnomocnika z urzędu (art. 88 § l kpk). 

  8. O wszczęciu, odmowie wszczęcia lub umorzeniu śledztwa organ procesowy ma obowiązek zawiadomić osobę, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie i ujawnionego pokrzywdzonego (art. 305 § 4 kpk). Jeżeli osoba lub instytucja, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie nie zostanie w ciągu 6 tygodni powiadomiona o wszczęciu lub odmowie wszczęcia śledztwa, może wnieść zażalenie do prokuratora nadrzędnego albo powołanego do nadzoru nad organem, któremu złożono zawiadomienie (art. 306 § 3 kpk). 

  9. W razie złożenia przez pokrzywdzonego wniosku o ściganie niektórych sprawców, obowiązek ścigania obejmuje również inne osoby, których czyny pozostają w ścisłym związku z czynem osoby wskazanej we wniosku. Przepis ten nie dotyczy najbliższych osoby składającej wniosek (art. 12 § 2 kpk). Wniosek może być cofnięty za zgodą prokuratora lub sądu - do rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej; nie dotyczy to przestępstwa określonego w art. 197 kk (art. 12 § 3 kpk). 

  10. Jeżeli istnieje uzasadniona obawa użycia wobec pokrzywdzonego, występującego w sprawie w charakterze świadka, przemocy lub groźby bezprawnej może on zastrzec dane swojego miejsca zamieszkania do wyłącznej wiadomości sądu lub prokuratora. W takim wypadku pisma procesowe doręcza się do instytucji, w której świadek jest zatrudniony lub na inny wskazany przez niego adres ( art. 191 § 3 kpk). 

  11. W razie okazania osoby podejrzewanej, pokrzywdzony może domagać się, aby czynność tę przeprowadzono w sposób wyłączający możliwość jego rozpoznania przez osobę rozpoznawaną (art. 173 § 2 kpk). 

  12. Pokrzywdzony i jego pełnomocnik mogą składać wnioski o dokonanie czynności procesowych w toku postępowania przygotowawczego oraz żądać dopuszczenia ich do udziału w tej czynności (art. 315 § 1 i § 2 kpk). 

  13. Jeżeli czynności śledztwa lub dochodzenia nie będzie można powtórzyć na rozprawie, pokrzywdzonego należy dopuścić do tej czynności, chyba, że w razie zwłoki, zachodzi niebezpieczeństwo utraty lub zniekształcenia dowodu. Prokurator winien także dopuścić pokrzywdzonego na jego żądanie do udziału w innych czynnościach śledztwa lub dochodzenia (art. 316 § l, art. 317 § 1 kpk). W szczególnie uzasadnionych wypadkach, prokurator postanowieniem może odmówić dopuszczenia do udziału w czynności ze względu na ważny interes śledztwa lub wystąpienia poważnych trudności (art. 317§ 2 kpk). 

  14. Organ prowadzący postępowanie przygotowawcze ma obowiązek doręczenia pokrzywdzonemu odpisu postanowienia o dopuszczeniu dowodu z opinii biegłych albo instytucji naukowej lub specjalistycznej oraz na wniosek pokrzywdzonego zezwala na wzięcie udziału w przesłuchaniu biegłego i zapoznaniu się z opinią (art. 318 kpk). 

  15. Pokrzywdzony w toku postępowania przygotowawczego może zwrócić się do sądu z żądaniem przesłuchania świadka, jeżeli zachodzi niebezpieczeństwo, że nie będzie można go przesłuchać na rozprawie (art. 316 § 3 kpk). 

  16. Pokrzywdzony uczestniczący w czynnościach podpisując protokół może zgłosić zarzuty, co do jego treści (art. 150 § 2 kpk). 

  17. Pokrzywdzony może żądać odpisu protokołu czynności, w której uczestniczył lub miał prawo uczestniczyć, jak również dokumentu pochodzącego od niego lub sporządzonego z jego udziałem (art. 157 § 3 kpk). 

  18. Pokrzywdzony ma prawo otrzymać na swój koszt po jednej kopii zapisu dźwięku lub obrazu utrwalonej w ten sposób czynności procesowej (art. 147 § 4 kpk). 

  19. Pokrzywdzony, za zgodą prowadzącego postępowanie, może w toku postępowania przygotowawczego przeglądać akta i sporządzać z nich odpisy lub odpłatnie otrzymać kserokopie lub uwierzytelnione odpisy, a także złożyć zażalenie na odmowę udostępnienia akt (art. 156 § l i 5, art. 159 kpk). 

  20. Pokrzywdzonemu przysługuje zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia - śledztwa oraz umorzenia postępowania i w związku z tym, ma prawo przejrzenia akt (art. 306 § l kpk). 

  21. Pokrzywdzonemu służy prawo do złożenia zażalenia na czynności inne niż postanowienia i zarządzenia, które naruszają jego prawa (art. 302 § 2 kpk). 

  22. Pokrzywdzony może wnieść do sądu akt oskarżenia o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego w razie powtórnego wydania przez prokuratora postanowienia o umorzeniu postępowania przygotowawczego lub odmowie jego wszczęcia. Termin do wniesienia aktu oskarżenia wynosi l miesiąc od doręczenia pokrzywdzonemu zawiadomienia o postanowieniu. Akt oskarżenia powinien być sporządzony i podpisany przez adwokata (art. 55 § l i 2 kpk). Inny pokrzywdzony tym samym czynem, do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego na rozprawie głównej, może przyłączyć się do postępowania (art. 55 § 3 kpk). 

  23. Pokrzywdzony, w razie wniesienia przez oskarżyciela publicznego aktu oskarżenia, do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego może złożyć oświadczenie, że chce występować w charakterze oskarżyciela posiłkowego, uzyskując w ten sposób uprawnienia strony w postępowaniu sądowym (art. 53 i 54 kpk), albo wnieść przeciwko oskarżonemu powództwo cywilne (art. 62 kpk). Jeżeli wystąpił z powództwem cywilnym w toku postępowania przygotowawczego, może żądać również jego zabezpieczenia (art. 69 § 2 i 3 kpk). 

  24. Pokrzywdzony, jako oskarżyciel posiłkowy, ma prawo składać wnioski dowodowe, być obecnym na całej rozprawie, zadawać pytania przesłuchiwanym osobom oraz złożyć apelację od wyroku. Jeżeli wyrok został wydany przez Sąd Okręgowy - apelacja musi być sporządzona i podpisana przez adwokata lub radcę prawnego, w przypadkach, gdy jego udział w postępowaniu karnym jest dopuszczalny (art. 446 kpk i art. 88 § 2 i § 3 kpk). 

  25. W razie umorzenia lub zawieszenia postępowania przygotowawczego, w którym zgłoszone było powództwo cywilne, pokrzywdzony w terminie 30 dni od daty doręczenia postanowienia, może żądać przekazania sprawy sądowi właściwemu do rozpoznawania spraw cywilnych (art. 69 § 4 kpk). W razie niedotrzymania tego terminu, zabezpieczenie upada, a wniesiony uprzednio pozew nie wywołuje skutków prawnych. 

  26. W razie skazania sprawcy za czyn wskazany w art. 46 kk., pokrzywdzony (lub inna uprawniona osoba) może złożyć wniosek o orzeczenie obowiązku naprawienia wyrządzonej szkody w całości lub części, albo nawiązki tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę, rozstrój zdrowia lub naruszenie czynności narządu ciała.
  opracowała: prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bolek [31.61.136.*]
  do bre.
  ja nie składam zawiadomienia, bowiem nie czuję się w żaden sposób oszukany. A jak czytam te pierdoły , ze ktoś składał itd. to zwyczajnie rzygać mi się chce. nikt nic nie złożył, tylko w przeróżny sposób pewna grupa chce naiwnych wystraszyć aby po odwieszeniu kursu pooddawali za darmo.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bre [93.174.31.*]
  ja uważam, że jest na odwrót - chcą zniechęcić innych do składania zawiadomień do prokuratury, no bo jeśli ktoś już złożył, to ja już nie muszą - myślą sobie.
  swoją drogą żadnych informacji ze spółki nie ma, które uzasadniałby powrót do notowań spółki po 8 lipca, więc pewnie poczekamy jeszcze przez wakacje.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~gonzo_i_bronek [109.243.9.*]
  bolek, ty sie najpierw wywiedz z dobrego zrodla jak brzmi regulamin w sprawie zawieszenia notowan, bo tym siodmym alertem to sie na razie kompromitujesz.
  A potem mozesz sobie snuc swoje teorie spiskowe ile tylko klawiatura ci wytrzyma.
  z gory zakladasz, ze notowania zostana odwieszone. A ja ci mowie, ze raport finansowy do konca czerwca juz sie nie ukaze, i tyle ci odwiesza. Zaklad?

 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~kos [178.36.210.*]
  po co kupujecie takie śmieci
  liczycie na duży zysk?
  a macie wielką strate
  kupujcie spółki o mocnych fundamentach
  polecam 11bit i aedes z nc
  hej
  tam nie stracicie
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~bolek [31.61.136.*]
  do kos. zawsze jest jakies ryzyko- mniejsze lub większe, ale jest w tym biznesie.
  nikt tego z przymusu nie robi, chyba każdy wie z jakim ryzykiem się wiąże inwestowanie na gpw.
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~gonzo_i_bronek [109.243.93.*]
  Ryzyko gieldowe to rzecz oczywista i z tym sie nie dyskutuje - albo podejmujesz albo nie wchodzisz na gielde.
  Ale wypaczanie i przeinaczanie oficjalnego regulaminu gieldowego to juz jest wrecz parodia myslenia zyczeniowego...
 • Re: Do elektryka co robić dostałem wezwanie do Prokuratury Autor: ~nico [31.174.226.*]
  proszę o jakiś kontakt - chętnie się dołączę ( do Jana)
[x]
POLYMETAL 0,00% 0,06 2016-06-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.