• Mewa ma... Autor: mir_ujazd [91.233.69.*]
    7% w GPPI ?
    Patrzcie jak tam idzie w górę.
  • Re: Mewa Autor: ~Ja [89.229.205.*]
    No ładnie zysk na jedną akcję wynosi tyle co wartość jednej akcji .GPPI rośnie a to też zyski dla Mewy .Trochę kupię.
  • Re: Mewa Autor: ~bronek [46.113.8.*]
    Jutro 20groszy! :D
    Oby zdążyć do szóstego alertu :D
  • Re: Mewa ma... Autor: ~Ja [89.229.205.*]
    Poobserwuję ze trzy dni co tu się wyprawia i podejmę decyzję czy kupić czy dać sobie spokój.
  • Re: Mewa ma... Autor: ~bronek [46.113.8.*]
    Ja też jestem ciekawy czy odbije jeszcze raz przed szóstym alertem na chociaż 10gr, czy dziś jest tylko okazja do wywalenia tego ptaka.
    Nie zdziwię się tej drugiej opcji. Gdybym kupił po 0,06 to też wykorzystałbym okazję i wywalił po 0,07 lub 0,08.
    Ale.... nigdy nie mów nigdy!
    From mówił, że w piątek 13 lutego miało być 20groszy, więc może to już? :D
    Czy nie jest to dziwne że takie zyski a tu cisza jak makiem zasiał .Jak będą chcieli to w krótkim czasie podniosą i to wysoko.
    Moim zdaniem to nie cisza, to świadomość.
    Po pierwsze: przesunięcie MSXa o kolejny rok (ciekawe ile jeszcze razy będą przesuwać - teraz jest już drugie przesunięcie)
    Po drugie: widmo-kasa za obligacje.
    Po trzecie: już jedna kara KNF za machloje w raportach jest, więc nikt nie może być pewny, że aktualne "zyski" znowu nie wynikają z kreatywnej księgowości.
    Po czwarte: szósty alert wisi nad głową, jeśli się nie scalą do tego momentu to zawiecha notowań. Taki regulamin.
    To nie moje wymysły, to suche fakty.

Ale wybitka na 10groszy przed odlotem należy się jeszcze jak psu buda.
    To dlaczego na kupnie jest prawie 1 mln akcji i to 8 zleceń a na sprzedaży też 1 mln ale 45 zleceń jeżeli tak czarno to naświetlasz to po co tak chętnie chcą kupować te akcje.
    Czarno naświetlam? A w którym miejscu?
    Wskaż mi, w którym miejscu ja coś zmyśliłem. Operowanie suchymi faktami to jest zaciemnianie sytuacji?
    Jeśli tak to logika nakazuje napisac, że ty pisząc tylko o zysku malujesz sytuację spółki na jaskrawo różowy kolor.

Jeśli miałbym napisać coś najbardziej neutralnego i bezstronniczego, to to, że tutaj szansą na "kosmos" było tylko info o kasie za MSX i obligacje. Niestety tego nie ma, więc moim zdaniem upchną teraz na fali do 0,08zł to, co kupili po 0,06zł i to będzie wszystko w tym temacie. Liczę jeszcze na jedną wybitkę na 0,10zł przed szóstym alertem i to będzie chyba na tyle.
    Zobaczymy za kilka dni, kto miał rację - czy będzie 8groszy i powrót czy 20 groszy i kosmos :)
    Jednak zniechęcasz do kupowania tych akcji.
    Nie jestes dzieckiem, żeby cie zachęcać czy zniechęcać. Inwestujesz tu swoje wlasne pieniądze więc nie kieruj się forum tylko wlasną głową. Twoja głowa widzi zysk - ok. Moja głowa widzi to, co opisałem powyżej - też ok.
    W ciągu tygodnia, max dwóch zobaczymy, czy racja jest po stronie "zaciemniacza" faktami o gotówce w spółce, czy faceta w różowych "zyskowych" okularach.
    Przypominam, że liczę jeszcze na jedną wybitkę 10gr, ale to dopiero w piątym alercie.
    Bywaj przyjacielu, byle do szóstego alertu :)
  • Re: Mewa ma... Autor: ~On [178.36.200.*]
    Akurat scalenie to pikuś, od WZ 5-6 tygodni i zrobione wiec czasu maja jeszcze sporo. Na bank nie dopuszczą do tego abu to znikneło z rynku, wiec tym (ja przynajmniej) bym sie nie martwił.

• Re: Mewa ma... Autor: ~From [194.110.116.*]
    Bronek cały czas siedzi i zniechęca do kupowania papiera ciekawe ile mu za to płacą?Jeżeli nie ma tych akcji to po jakiego grzyba się nimi interesuje?Moim zdaniem nie robi tego bezinteresownie tym bardziej że cały czas siedzi na forum i naciąga na spadki....
  • Re: Mewa ma... Autor: ~bronek [46.113.83.*]
    Ty lepiej zbierz się w końcu na odwagę i odpowiedz merytorycznie na jakikolwiek argument, który wysuwałem już w poprzednicj\h wątkach. Zresztą nie tylko ja ale też kilka innych osób, poczytaj sobie wątek "strategia".
    Ani jednego merytorycznego wpisu od ciebie na temat Mewy jeszcze nie czytalem, ale najeżdżac na kogos z inwektywami to widze że zawsze jesteś gotowy do akcji.
    Pisałes że bedzie 20groszy 13 lutego w piątek i co? Raz u ciebie jest 20gr, raz 15gr... Zdecyduj sioe wreszcie na ile marzy ci sie ta podbitka i trzymaj sie jednej wartości, zyskasz może odrobine na wiarygodności. Naganiasz nachalnie na podbitkę aż przykro czytać. Ale jak na razie kisisz się razem z innymi więc co niby innego masz pisać....
    Napisz lepiej dlaczego bezinteresowanie tak spółkę oczerniasz?Jaki masz w tym interes jeśli z ciebie taki rzetelny człowiek?Tym bardziej że nie masz nawet 1 akcji Mewy?
    Ja sie opieram na suchych faktach z raportu, ktore są niepodważalne jakkowliek byś je chciał strącić w niepamięc, a ty na wątku "strategia" siedzisz cicho jak mysz pod miotlą i udajesz, że cie na forum nie ma.
    Nie masz odwagi odpowiedziec na żaden mój merytoryczny argument, kisniesz w Mewie i chcesz czy nie musisz jej bronić choć kasy za MSX i obligacje jak nie bylo tak nie ma, ale za wszelką cene nie dopuszczasz tej mysli do siebie.
    Nie potrafisz napisac NIC merytorycznego o tej spolce, co zauwało już wiele osób na wątku "strategia", za to wszystkich piszących cokolwiek złego na Mewe nazywasz czlonkami spoldzielni, bo co innego masz niuby pisac?
    Masz sie przyznac do tego, że faktycznie Mewa robi akcjonariuszy w wuja i kolejny raz przesuwa termin splaty MSX?
    A gdzie jest kasa za obligacje? Rozplynela sie w powietrzu?
    Nie masz odwagi stanąc twarzą w twarz z faktami, więc pozostalo ci tylko naganianie na podbitkę. Pisałeś już że Mewa leci na 15gr, potem już leci na 20gr, już miała być na szczycie 13 lutego w piątek wg twojej nagonki i co?
    Nagonka nie wymaga tyle odwagi co stanięcie twarzą w twarz z faktami z raportu, więc tylko to ci zostalo.
    Czekaj sobie na ten twój kosmos tylko napisz do Zarządu, żeby zdążyli przed szóstym alertem.
  • Re: Mewa ma... Autor: ~brz [93.174.31.*]
    co do kasy to w raporcie stwierdzono:
    W dniu 19 grudnia 2014 roku podpisana została umowa ze spółką Brasville Trading Investments Limited z siedzibą w Thasou 3, Dadlaw House, 1520 Nicosia, Cypr zarejestrowaną zgodnie z PrawemSpółek Republiki Cypryjskiej pod numerem HE 291082 („Brasville”), na podstawie której Strony rozliczyły istniejące wierzytelności do wysokości kwoty 2.644.157,57 zł ( dwa miliony sześćset czterdzieści cztery sto pięćdziesiąt siedem 57/100 złotych). Po rozliczeniu tejże umowy wierzytelność Mewa S.A. w stosunku do Brasville wynosi 768.122,39 zł ( słownie: siedemset sześćdziesiąt osiem tysięcy sto dwadzieścia dwa 39/100 złotych).

nie wiem czego to dot. (rozliczenie za GPPI ?) czy należności odsetkowe za obligację, ale wynika z tego że coś wpłynęło na konto, ewentualnie jakieś potrącenia wzajemnych wierzytelności, ale z raportu to nie wynika. 
    Co nie zmienia faktu że nie ma info o wykupie obligacji i kasy od msx, co popchnęłoby kurs do góry, więc pewnie dalej kiszka.
    Jednakże należy zwrócić uwagę, na wzrost zainteresowania spółką tzw. dobrych samarytanin, którzy za darmo udzielają porad w inwestowaniu i przestrzegają przed wtopieniem kasy - tracą swój ceny czas na na spółkę, w którą nie warto zainwestować choćby 1 zł, zamiast zarabiać po 45% dziennie na NC.
    "coś wpłynęło na konto"?? a gdzie masz ten wpływ na konto w raporcie? są na to wykazane jakieś przepływy pieniężne? jest coś w rubryce "środki pieniężne na koncie"?
    Gdzie w raporcie są realne pieniądze za te niby potrącone wierzytelności?
    Gdzie jest ta gotówka?
    Potrącenie wierzytelności może oznaczać, że ja ci umarzam 7 mln zł twojego długu wobec mnie w zamian za to, że ty darujesz mi 7mln zł moich długów wobec ciebie.
    Skutek? Wierzytelności rozliczone do kwoty 7mln zł, ale gotówki nikt nigdy nie widział.

Przy tak niedorzecznym poziomie komunikacji z akcjonariatem to tutaj nigdy nie wiesz tak naprawde, co oni kupują, co sprzedają, jakie robią inwestycje, czym i z kim się rozliczają, więc te potrącenia wierzytelności mogą być w dowolnej formie, nawet mogą rozliczać się majtkami i biustonoszami z Mewa Fashion i już wierzytelności potrącone.
    I jeszcze jedno na koniec - ani ja ani nikt inny nie musi tej spolki oczerniać, bo ona się sama oczernia swoimi dzialaniami.
    Nie dość, że ma gdzies komunikację z akcjonariatem, to kolejny raz przesuwa termin splaty MSX znowu o rok czasu, kasa z obligacji to kasa-widmo, nie miala nawet na tyle dobrej woili, by poinformować 31.12.2014 o przedlużeniu splaty za MSX. Założe się, że beda przesuwać ten termin jeszcze 2-3 lata. Jeśli oczywiście nie wylecą z notowań w tym roku.
    Ta spółka pogrąża się sama jakkolwiek byś jej nie zaklinał.
    Fakty mówią same za siebie, ja nie musze nic zmyślać tak jak ty.
    Na swoją nagonkę nie masz żadnych merytorycznych podparć, a ja mam całą listę suchych faktów z raportu.
    Czy ci sie to podoba czy nie, Mewa jest giełdowym gniotem informacyjno-gotówkowym i tyle w temacie.
  • Re: Mewa ma... Autor: ~mew [178.36.210.*]
    ładnie dziś
    16% do góry
    tylko pozazdrościć
    a ja na 11bit tylko 0,1% dzisiaj
    hehe
    Niejaki bronek nie ma nawet 1 szt akcji mewa a cały czas wypisuje o Mewie....I bezinteresownie heheh....Ja się nie nabrałem na twoje lanie wody.....
    Ja tez sie niestety nie nabralem na twoje 20 gr w piątek 13 lutego 2015 na Mewie, bo tak panicznie sie boisz poruszyc jakikolwiek fakt z raportu, że wolisz siedzieć cicho jak mysz pod miotlą i udawać że cie nie ma na forum. A jesli już coś piszesz, to tylko tyle że każdy kto kto czyta raport Mewy i nie pieje na czesc Mewy, ten jest ze spoldzielni.
    Potrafisz tylko wypisywac inwektywy na kogoś bo strach przed przeczytaniem raportu odbiera ci całkowicie mowę.
    Wejdź na iine forum nie zanudzaj na Mewie skoro nie posiadasz nawet 1szt akcji....
    Twoj paniczny strach przed raportem i odniesieniem się do faktów mnie rozbraja.
    Boisz się nawet pomysleć o tym, że nie ma kasy za MSX i obligacje.
    Liczy się tylko to, że wszyscy są ze spoldzielni i szykują ci wystrzał w kosmos jakiego jeszcze GPW nie widziała :D
    Współczuję.....
    Zyczę ci, byś kiedykolwiek nabrał choć odrobiny odwagi i otworzył ten raport i go przeczytał.
    Kiedyś będziesz musial się zmierzyć z rzeczywistością, wiecznie uciekać od prawdy się nie da,
  • Re: Mewa ma... Autor: ~boniek [46.77.124.*]
    Bronek czy to prawda że cię opłacają?W cypryjskiej walucie?
  • Re: Mewa ma... Autor: ~bronek [109.243.22.*]
    Tak, jestem oplacany przez Zarzad Mewy, tylko ciągle mi odraczają termin wypłaty wynagrodzenia, już raz mi przesuneli o rok czasu a teraz znowu o kolejny rok, identycznie jak kasa za MSX :D
    Obawiam się, że bedą mi jeszcze przesuwać 10 razy o kolejny rok a na koniec powiedza, że z moją wypłatą to jak z obligacjami - moja kasa rozpłyneła sie w powietrzu i nikt nic nie wie, gdzie ona sie podziała :D

I co? Daleko się Mewce nie zaleciało na tym świetnym raporcie finansowym.
    Pisałem, że zaleci najwyżej na 8 groszy i powrót do bazy, a tutaj nawet 8 groszy nie daje rady zrobić.
    Siedzcie sobie i czekajcie na ten wasz kosmos na 15gr, na 20gr, i na 100zł.

Bywajcie przyjaciele do szóstego alertu :D
  • Re: Mewa ma... Autor: ~Kałużyna [83.144.104.*]
    Kto jest zainteresowany MEWA SA zalecam pisanie do Zarządu w celu opublikowania jasnych informacji. Wystarczy parę zdań. Zobaczymy może komuś odpowiedzą lub puszczą jakieś info. Niech chociaż skrzynkę odbiorą jak nic nie robią ;)
  • Re: Mewa ma... Autor: ~ja [89.229.205.*]
    Jednak akcje Mewy są tanie .Porównanie chociaż do Petrola strata ogromna a wartość akcji trzy razy większa niż Mewy .
  • Mewa majtasami stoi Autor: ~bronek [109.243.22.*]
    Cytat z raportu:
    "W 2014 roku Meva Fashion S.A. udzielała dla Mewa S.A. pożyczek na finansowanie bieżącej
    działalności.
    Wartość wszystkich otrzymanych z Meva Fashion S.A. pożyczek wraz z odsetkami na dzień
    31.12.2014r. wynosi 1 986 tys. zł. Termin spłaty pożyczek przypadają na 31.12.2014r. oraz
    31.12.2015r"

Na finansowanie BIEŻĄCEJ DZIAŁALNOŚCI !

Czyli wielka Mewa S.A. , potęga sektora wydobywczego, paliwowego i surowcowego (tak przecież sie przebranżowiła i to nie mój wymysł tylko można to sprawdzić w raporcie - sektor działalności spółki Mewa S.A.) zipie jeszcze tylko dzięki majtasom i biustonoszom z Mewa Fashion....
    Super! To w takim razie po co bylo sie przebranżawiać, skoro i tak stare dobre majtasy ratują cały ten "biznes" bez obligacji i gotówki za MSX?

A kiedy 20 groszy? :D
    Oby zdążyli tylko do szóstego alertu, bo potem spółdzielnia Froma zawiesza notowania.

Zarząd Mewy nie płaci mi za naganianie, bo nie ma nawet wlasnych możliwości finansowania bieżącej dziallności, musi pożyczać od majtasów, więc ja czekam pokornie na moje wynagrodzenie do czasu, aż przyjdzie kasa za obligacje i MSX :D
[x]
POLYMETAL 0,00% 0,06 2016-06-29 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.