• Na moje oko Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  w obecnej sytuacji trochę drogo chcą za te akcje 12,23 (GEKOPLAST) to wycena spółki na 70 mln przy przychodach 90 mln i zysku niespełna 7 mln = wysoko ciekawe czy znajdą się chętni po tej cenie ................................ a cały Cap dzisiaj wycenia się na 57 mln = to jakieś jaja ????????????????????????????
  To w obliczu portfela Capa jest on obecnie całkowicie za darmo
 • Re: Na moje oko Autor: ~Zgroza [92.226.37.*]
  Dzisiaj na stooq artykul o Monetii- Monetia zwieksza oferte..... tez ciekawe
 • Re: Na moje oko Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  Monetia rozszerza działalność o sprzedaż produktów finansowych
  2014-12-09, 11:21
  Monetia, spółka portfelowa Capital Partners Investment I FIZ, rozpoczyna dystrybucję produktów finansowych dla firm i klientów indywidualnych. Obok międzynarodowych przekazów pieniężnych, outsourcingu kasowego i fulfillmentu, mają one zapewnić spółce dalszy rozwój i wzrost udziału w rynku gotówkowym do ok. 20 proc.
  Monetia, największa krajowa agencja płatnicza, w ramach współpracy z Fines i kilkoma bankami, rozpoczyna sprzedaż kredytów gotówkowych i pożyczek dla przedsiębiorców oraz osób indywidualnych. Osoby zainteresowane pożyczką mogą wybierać najlepsze dla siebie opcje. - W oparciu o tzw. multiwniosek, mamy możliwość szybkiego zweryfikowania informacji o osobie ubiegającej się o pożyczkę jednocześnie w wielu instytucjach finansowych. W odpowiedzi w parę chwil dostajemy kilka propozycji dostosowanych konkretnie do możliwości danej osoby - tłumaczy Wojciech Jóźwiak, prezes Monetii - Dzięki temu klient może dokonać przemyślanego i najkorzystniejszego wyboru. Może zdecydować od razu i otrzymać pieniądze w ciągu kilku minut, albo zastanowić się spokojnie w domu. Ma na to kilka dni. Jeśli potrzebuje pomocy, może też skorzystać z doradztwa naszych pracowników. Pożyczka wypłacana jest w takiej formie, jaką wybierze klient - gotówką w placówce Monetii, albo przelewem na wskazany rachunek bankowy.
  Rozszerzenie oferty o produkty finansowe Monetia poprzedziła kilku miesięcznym pilotażem. -Wykorzystaliśmy go na dokładniejsze poznanie oczekiwań naszych klientów i ich skłonności do korzystania z tego typu produktów. Istotne też było odpowiednie przygotowanie pracowników, zwłaszcza w zakresie doradztwa.- wyjaśnia Wojciech Jóźwiak. - Wnioski z pilotażu okazały się satysfakcjonujące, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kredytów i pożyczek do naszej stałej oferty.
  Dywersyfikacja źródeł przychodów ma przynieść spółce nie tylko wzrost udziału w rynku, ale także zapewnić możliwości dalszego dynamicznego rozwoju. W ciągu kilku najbliższych lat Monetia będzie rozwijać ofertę inną niż dotychczasowa obsługa kasowa. Za 3 lata sprzedaż nowych produktów i usług będzie generować 50% przychodów Monetii, a docelowo 70%.
  Rozszerzenie i dywersyfikacja oferty Monetii to także nowe potencjalne źródło zarobku dla franczyzobiorców. Agencja stworzyła im taką możliwość i wspiera w zakresie kompetencyjnym, jednak ostateczna decyzja o oferowaniu pożyczek i kredytów należy do partnera spółki. - Nowe produkty są dostępne we wszystkich placówkach własnych Monetii i już w dużej części placówek agencyjnych.- dodaje prezes Monetii.- Staramy się, by współpraca z nami była dla naszych partnerów jak najbardziej atrakcyjna. Nowe produkty otwierają i przed nami i przed nimi drzwi do dynamicznie rozwijającego się rynku i dodatkowych przychodów.
  W tym roku Polacy pożyczyli w firmach pożyczkowych 4 mld zł. To o połowę więcej niż rok wcześniej: 2,7 mld zł. Już około 4% gospodarstw domowych korzysta z szybkich pożyczek. Zazwyczaj Polacy pożyczają jednorazowo średnio 1300 zł, przez Internet mniej, bo 600 zł. Ten segment rynku nadal będzie rozwijać się dynamicznie, ponieważ w porównaniu z instytucjami finansowymi jest bardziej elastyczny i liberalny. Z drugiej strony prowadzone są intensywne prace, by zwiększyć bezpieczeństwo osób korzystających z takich produktów i wiarygodność firm, które je oferują. To powinno zachęcić w przyszłości kolejne grupy klientów do korzystania z szybkich form zdobywania pieniędzy na niezaplanowane wydatki.
  Równolegle do rozwoju oferty, zarząd Monetii rozbudowuje sieć swoich agencji. Obecnie ma 570 punktów, a do końca roku będzie ich 600. Co miesiąc odwiedza je pół miliona osób, by skorzystać z niskich prowizji przy opłacaniu domowych rachunków, doładować kartę telefoniczną, czy odebrać przekaz międzynarodowy w ramach Monetia24.pl.


 • Re: Na moje oko Autor: ~Znany [83.18.168.*]
  ... chyba przeczytali mojego posta i obniżyli cenę do 8,8 zeta ..........hehehehe :-)
[x]
CAPITAL -1,68% 1,17 2023-12-08 15:00:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.