• Główny akcjonariusz Autor: ~123 [88.156.196.*]
    Czy ktoś ma więcej informacji na temat poszczególnych fragmentów sprawozdania:

- "Należności z tytułu sprzedaży niefinansowych aktywów trwałych dotyczą sprzedaży wartości niematerialnych do Nova Group (Cyprus) Ltd." (ok. 4mln zł) Czy nie występuje tu konflikt interesów? Na jakich warunkach nastąpiła sprzedaż?

- "4fun Media S.A. udzieliła swojemu akcjonariuszowi Nova Group Cyprus Ltd. pożyczki w wysokości 2.158.000 złotych. Pożyczka została udzielona z terminem spłaty do 31 grudnia 2014 roku. Zabezpieczeniem pożyczki jest ustanowiona blokada na akcjach 4fun Media SA będących własnością Nova Group Cyprus Ltd." Na jakich warunkach została udzielona pożyczka?

- "W 2013 roku 4fun Media S.A. nabyła wierzytelność Screen Network S.A. wynikającą z zawartych przez Screen Network S.A. umów kredytowych. Wierzytelność ta na dzień bilansowy wykazywana jest w pozycji pozostałe należności w kwocie 3.940 tys. złotych."
    Czy biorąc pod uwagę fakt że Nova Group Cyprus Ltd. jest większościowym udziałowcem Screen Network S.A. nie występuje tu konflikt interesów?

Przez powyższe punkty spółka ma zamrożone ok 10 mln zł przez co pewnie nie mogła wypłacić dywidendy. Zastanawia mnie jednak legalność powyższych transakcji.
    Czy jest ktoś kompetentny na tyle żeby rozwiać moje wątpliwości?
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~123 [88.156.196.*]
    Pierwszy punkt znalazłem:
    "Sprzedaż towarów, usług do podmiotów powiązanych odbywa się na podstawie standardowego cennika na warunkach stosowanych w transakcjach z nie powiązanymi kontrahentami. Zakupy towarów odbywały się w oparciu o ceny rynkowe."

Niestety zmartwiło mnie że gdyby nie zakup kontentu głównego akcjonariusza przychody skurczyłyby się o 4mln co oznacza jeszcze większy spadek i być może tłumaczy zachowanie kursu.
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~zjk [89.73.133.*]
    I dokladnie tak jest, gdyby nie ta tranzakcja spolka zanotowala by strate netto za IIq.
    Obecnie ma zysk netto 1 466 403, ale tak naprawde jest ponad 2.5 mln zl na minusie.

Wydaje mi sie ze jes to zabieg aby pokazac ze spolka jednak zarabia netto, wiec banki nie moga cofnac np. zabezpieczenia udzielonego na akcje.
    Moze to byc takze proba dokapitalizowania spolki.

Z tej tranzakcji sprzedazy, nie dokonano przeplywow finansowych, tylko wzrosly naleznosci.

Z drugiej strony, gdyby spolka wyplacila dywidende to na zasadzie porozumienia naleznosci od glownego akcjonariusza moglby zostac umozone w kwocie przypadajacej na nalezna mu dywidende.
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~123 [88.156.196.*]
    Ewidentnie coś jest nie tak. Te wszystkie machinacje księgowe wskazują że wskaźnik c/z jest uzasadniony. Nie podoba mi się że główny akcjonariusz wymusza na spółce branie na siebie wierzytelności za jego inną spółkę która z tego co gdzieś wyczytałem była zagrożona upadłością i nie wiadomo czy w ogóle jest dochodowa. Na dodatek kupują kontent za 4mln za który jeszcze nie zapłacili i biorą ponad dwa mln pożyczki. Graham pokiwałby głową czytając sprawozdania tej spółki.
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~qww [79.175.198.*]
    Czemu taki temat akurat teraz, minelo sporo czasu od pokazania sprawozdania, czy to kwestia kursu akcji czy przypadek?
    Z tymi 4 bańkami sprzedanego contentu, to nie dramatyzujmy, nie oni to kto inny by kupił, nie za 4 to za 3,5.
    Ten zakup wierzytelności to stara praktyka, dziwne, że im obligacji główny akcjonariusz nie sprzedaje, bo takie ruchy też są praktyką częstą.
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~zjk [139.149.31.*]
    NIe dopatrywalbym sie przycyzn dlaczego teraz a nie wczesniej; kazdy ma co robic a te informacje z tego forum raczej nie wplywaja na kurs akcji. Poprostu znalazla sie chwila na temat.

Skup wierzytelnosci, z punktu widzenia akcjonariusza 4Fun Media nie jest dobrym posunieciem biznesowym. Nie wiadomo czy wogole sa do sciagniecia, wiec na chwile obecna wydrenowano kapital ze spolki.

Sprzedaz kontentu - nie byloby z tym problemu gdyby faktycznie za niego zaplacili. Poki co mamy tylko zobowiazania do zaplaty. Gotowka nie wplynela do spolki wg ostatnich sprawozdan.

Bardziej martwiace jest ze problemy spolki pojawily sie po uruchomieniu multiplexu cyfrowego, w ktorym zaden z kanalow 4Fun Media nie jest obecny jesli sie nie myle.

Przeplywy pieniezne z dzialanosci podstawowej ulegy zalamaniu, choc sa jeszcze in plus ksiegowo.
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~miki [213.95.148.*]
    http://www.infoveriti.pl/firma-krs/Screen,Network,Warszawa,Raport,biznesowy,KRS,0000319543.html
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~miki [213.95.148.*]
    http://www.iqpartners.pl/pl/11/1/portfolio/#!/pl/11/1/portfolio/?item=18

wielki don jest wszedzie
  • Re: Główny akcjonariusz Autor: ~ihaa [185.33.37.*]
    Jak kamień w wodę,
    mam średnią pod 12 i myślałem, że to tanio,
    o naiwności ;)
[x]
DIGITANET -0,46% 10,85 2022-05-26 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe